Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малка задачка на javascript за смятане

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам един въпрос относно една задачка, която ми поставиха..

Значи идеята е следната: имаме 2 числа, като първото се дели на второто.

Аз направих това - въвеждайки първото число, второто се смята автоматично. Имам два проблема обаче: 1. искам второто число да е константа (да не може да се променя) и 2. Ако случайно си остане така варианта, искам да ми закръгля до 4 символа след точката (защото сега смята така: 21,231532546346) а на мен не ми трябват толкова много символи :cant believe:

Ето и творбата ми:

<form>

<b>A:</b>

<input type="text" name="F" value="0"

onChange="C.value = 2 / this.value "><br>

<b>B: </b>&nbsp;<input type="text" name="C" value="0"

onChange="F.value = this.value * 2 "><br>

</form>

Ако някой може да помогне, или пък може и на PHP да кажете как да стане, ще съм благодарен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване