Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смущение от Видео КАРТАТА

Препоръчан отговор

Имам сериозен проблем и мисля ,че идва от видео картата.

Когато пусна да гледам филм или играя игра или просто слушам музика се получава едно гадно пращене

Когато извадя и поставя видео картата (nvidia Geforce 5200) се оправя за малко и после примерно като се затормози малко и пак тей става примерно на Cstrike минавам през смоке и пак почва да пука леко полеко и се засилва с времето после като пусна филм пращи като дам на Full screen още по пращи.

Та много от вас ще кажат купи си нова видео карта така ,че да отметна тоз отговор не искам поне засега да я сменям.

ако имате идея от каде и как да се оправи моля споделете...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ход би бил да го занесеш на някой който си вади хляба с такива неща.

Или да поемеш по дългата пътека към където те заведе:

-преинсталация. Задължителен формат на дяла. Слагане на последни драйвери.

-Проба с друга видео карта. Твоята да се пробва да друга машина.

Имаш ли някаква идея какво може да е довело до проблема?

Да си сменял нещо, ъпдейтвал драйвери, инсталирал нещо?

Имаш ли тунер, външна мрежова карта, нещо подобно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да го прави пет дена в месеца и после цял месец или 2 да не ми пращи и после пак започва така нещо като цикъл

нямам външни карти сичко ми е вградено освен видео картата

драйверите са ми последните от официалния сайт сам ги теглил

преинсталирал сам го поне 5 пъти и формат и без но нее на софтуерна основа според мен има някакъф дефект явно по видео картата

ако го сложа на друга машина няма да пращи веднага а може би и никога не сам сигорен немога и да я пробвам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването грее ли? Колко вата е ? Почисти ли компа малко ? Саунд картата вградена ли е ? Ако да да няма някой издут кондензатор по дъното ?

Редактирано от Xu6THuK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тя тая серия на nVidia е доста калпава

щом твоята е оцеляла е щаслива бройка ;)

сигурен ли си че проблема не ти е в говорителите ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сигурен съм пробвал съм и със слушалки и др аудио системи се същата

но незнам мисля си ,че все пак има някаква връзка със звуковата карта защото при най малкия звук пращи

примерно като отварям папка

нали се чува едно клик и тогаз пак пращи

май ще си зема някой видео карта

предложете нещо докам 70 лв максимално добро да е ново и да е AGP

Редактирано от aLeGro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да сигурен съм пробвал съм и със слушалки и др аудио системи се същата

но незнам мисля си ,че все пак има някаква връзка със звуковата карта защото при най малкия звук пращи

примерно като отварям папка

нали се чува едно клик и тогаз пак пращи

май ще си зема някой видео карта

предложете нещо докам 70 лв максимално добро да е ново и да е AGP

GF FX5500, 256MB Sweex, AGP 8x, DVI, TV Out, 2г. Гаранция-70 лв. От буркана biggrin.gif

Аз лично на тази карта играех Call of duty 2,Medal of Honor,Diablo 2,NFS Pro street i други манияшки игрици :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най - лошото ще стане ако си купа карта и се окаже че пак пращи и причината е в дънната платка

тогава става лошо примерно може слота да е дефектирал знам ли....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами най - лошото ще стане ако си купа карта и се окаже че пак пращи и причината е в дънната платка

тогава става лошо примерно може слота да е дефектирал знам ли....

Занеси го в сервиз да го тестват и ще разбереш-кво е що е! Ти повече морални щети си нанесе с преинсталации,проби,мъки,драйвери-мрайвери и прочие-отколкото ако бе дал 15-20 лева за ремонт :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване