Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква семейна кола до 6000-7000 лв. ?

Препоръчан отговор

Искам да си купя семейна кола. Разглеждах в интернет и засега съм се спрял на VW Passat B4, Audi A4 и Opel Vectra някъде около 96 - 98 година. Та по същество: Искам колата да е дизел, поне 90 - 100 к.с. да има климатик и радио и разбира се да не е комби. Та коя от тези трите ще ми препоръчате?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да си купя семейна кола. Разглеждах в интернет и засега съм се спрял на VW Passat B4, Audi A4 и Opel Vectra някъде около 96 - 98 година. Та по същество: Искам колата да е дизел, поне 90 - 100 к.с. да има климатик и радио и разбира се да не е комби. Та коя от тези трите ще ми препоръчате?

Аз пък като чуя семейна кола и първата ми асоциация е комби :rolleyes: или ван :hush:. Иначе залагам на Пасат-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен семейната кола е MPV (Multi Purpose Vehicle). Аз карам Renault Megan Scenic 1.9 '97г. (турбо дизел, 1.9 л., разход 5,5 л. /100km.) и смятам, че е много добър избор за семейна кола.

Ако искаш мнението ми за изброените от теб - VW Passat е избора Но трябва да е комби, Audi A4 е малка, Open Vectra е прекалено стара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм семейна кола, а всички са седани :lol6: И на мен първата ми асоциация беше комби. От изброените, като най-качествена бих определил аудито, само че и поддръжката и е най-скъпа ;) Старите опели са известни с "ламарините" си, така че го отписвам. За пасата незнам, имам наблюдение само върху комбито на едно приятелче (върви гълта си и това е, няма проблеми иначе). Аз (за пореден път), ще спомена нещо японско. Имайки предвид, че не искаш комби, мисля, че покриват критериите - Сузуки Балено, Мицубиши Галант/Лансер, Мазда 626.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и нещо френско, не мога да дам линка от мобиле.бг но данните са нещо от вида:

Peugeot 306 2.0HDI

7000 ЛВ.

Дата на производство май 2000 г.

Тип двигател Дизелов

Мощност (к.с.) 90 к.с.

Скоростна кутия Ръчна

Категория Хечбек

Пробег 133000 км

Цвят Тъмно син мет.

Особености:

4(5) Врати, ABS, Airbag, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Имобилайзер, Климатик, Кожен салон, Лети джанти, Металик, Нов внос, Серво управление, Халогенни фарове, Центр. заключване

Допълнителна информация:

перфектно състояние

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.............засега съм се спрял на VW Passat B4, Audi A4 и Opel Vectra някъде около 96 - 98 година. Та по същество: ..............Та коя от тези трите ще ми препоръчате?

Човека си е казал кои три конкретни марки търси. angry.gif

........Open Vectra е прекалено стара.

Тук можем да поспорим защото "Open Vectra C" се произвежда от 2002 до 2006 година. cool.gif

..................От изброените, като най-качествена бих определил аудито...........
Ей тук също бих спорил и то доста :)

Ауди-то и Пасат-а имат едно и също окачване ако говорим за четворките,осем алуминиеви носача по предницата + две биалети също алуминиеви.За що годе качествен носач 80-100 лв на брой.Лично аз никога няма да дам пари за такава кола. ;) Ето какво представлява предницата:

audize5.th.png

Затова бих препоръчал Опел-а.

Редактирано от BMW (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз залагам на пасат. Аудито е по - добър избор, но подръжката му е скъпа ( от личен опит ).

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези трите - Пасата. Баща ми и сестра ми карат такива.

Но едно нещо не мога да разбера: защо искаш да купуваш дизел от старо поколение? Фолксваген през 98-ма представят системата помпа-дюза, която се смята за големия скок при тях при дизелите. Това, което е комън-рейла при конкуренцията. По принцип помпа-дюзата е по-ефективна система за впръскване. Т.е. ако купиш дизел пасат от 99-та сега ще дадеш 1000-1500 лв. повече, но когато тръгнеш да я продаваш - ще можеш да си вземеш тези пари. Купиш ли пасат от 98-ма - купуваш дизелов двигател старо поколение, чиято цена ще пада. Ако купуваш коли 96-98 - купи си бензинка, а ако държиш на дизел, гледай да е по-нов пък била колата и по-скромна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разгледай по обявите и ви бокс за СУБАРУ(легаси).проучиго и прецени

Редактирано от msdjorj (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същото търсене, само дето моят бюджет е по-ограничен - до 5000 лв :)

Аудито и Пасата съм ги отхвърлил основно заради поддръжката :

Ауди-то и Пасат-а имат едно и също окачване ако говорим за четворките,осем алуминиеви носача по предницата + две биалети също алуминиеви.За що годе качествен носач 80-100 лв на брой.Лично аз никога няма да дам пари за такава кола. :) Ето какво представлява предницата:

audize5.th.png

Затова бих препоръчал Опел-а.

Има Ауди 4 със стоманени носачи (старото окачване), но са рядкост.Алуминиевите на 25 000 км по нашите пътища сдават багажа.Иначе возията е супер.

Trapped добре каза за старият модел дизел.В момента карам такъв и изобщо не мисля да повтарям това упражнение.

При тази цена на нефта в момента ( а и тенденцията в световен мащаб) вече няма никакъв смисъл да си купуваш дизелов автомобил.Щом аз, дъртият нафтаджиям при положение , че си намирам нафта на 1,30 вече не искам дизел, ами избирам между бензинки.........

p.s. Забравих да добавя - и аз съм за Опела. Не слушай какво ти разправят за ламарините.Опел след 97 година не гние.Особенно пък Вектрите.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро вуйчо ми си купи Opel Astra,дизелак,1997 година.Колата е пушка,за 7000 лева я купи.Хубава семейна кола,стабилна,комфортна и маневрена.Какво повече ти трябва? :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези, които си споменал ще береш ядове.

Търси из японските, няма да съжаляваш...

:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията. В крайна сметка си харесах един Passat 1.9 TDI и мисля да го взимам, дано не сбъркам. Единствено се притеснявам, че тези дълги коли се паркират много трудно, и не знам дали ще се оправя с градското каране. Чак ми изглежда страховите тази голяма кола sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм карал един Passat Kombi 1,9TDi 90ps 98ма година, за паркиране не е толкова трудно, но не е много мощна... волана няма луфт и завива лесно : ) Продадохме го за 5400 нов внос от Германия, но не вярвам да намериш такъв за такава цена cool.gif Успех с избора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.
Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване