Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Я сега да ви видим...

Пушите ли цигари?  

180 гласували потребители

1. 1. Пушите ли цигари?

• Да, редовно
      67
    • Понякога
      11
    • Рядко
      11
    • Не, не съм и пробвал
      39
    • Не, но съм опитвал
      30
    • Отказал съм ги.
      15

Препоръчан отговор

Ми много просто бе пич не пуша понеже за мен това е загуба на пари

(или иначе казано пари на вятъра или пушека) :)

Не съм ги и пробвал а и защо да ги пробвам след като не искам. Огромно влияние е оказал чичо ми той пуши като кумин и да ви кажа честно сега като го гледам до къде я е докарал не мисля и да ги докосна някога.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 84
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Та за тези, които пушат:Как са започнали, какво им допада толкова, крият ли се пред някого  и какви цигари използват?

Майка ми непрекъснато тършуваше и бъркаше по дрехите ми когато бях на 16 да търси цигари, веднъж намери. Самоче бяха на моя приятелка която пушеше заразлика от мен. Тя обаче беше гузна, защото пуши и криеше цигарите си у мен, аз пък не бях гузна, защото просто нямаше какво да крия. Така майка ми намери цигарите, реши да подходи разумно и разбиращо като родител и ме хвана на някакъв досаден разговор от сорта на:"Знаеш, че това е вредно, но аз не съм човека който ще те застави да не го правиш, ти имаш съвест и си вече достатъчно голяма, сама да взимаш решения, както и да отсяваш кое е правилно, кое е полезно и кое е вредно..." и бла-бла;)), когато най-накрая се опомних след този изтощителен разговор, се размислих, че всъщност майка ми го е приела добре, това, че "пуша", с детския си акъл прецених думите и като пооооооочти удобрителни. И реших, че ще пропушвам...

В цигарите нищо не ми допада 'Толкова", това е един неприятен и вреден навик... Но е навик, от който немога да се отърваsad.gif

Не не се крия от никой, на всички отдавна им стана ясно, че неможе да се излезе на глава с мен, пуша леки цигарки:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около 4 месеца не съм запалвал и се гордея с това си постижение. Предишното ми беше цяла година cool.gif Ако можех да пуша само по 2-3 цигари на ден с кафето нямаше да искам да ги отказвам, но аз мога без едно, ама с едно не мога :) Та това е при мен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пушим, пием, по жени ходим... така де, пушим biggrin.gif

Не се крия ПРЕД нито ОТ някой ;)

Иначе вредни са, но аз без цигара просто няма да съм аз и просто живота ще е един... абе неа да е живот туй.

Почнах като малък, ей така на майтап, ма сега наистина съжалявам, в процес на пушеме... т.е намаляване де, ама то става обратното :))

<{POST_SNAPBACK}>

Ох и аз съм така... sad.gif

Започнах отдавна, пуша по 1 кутия на ден и все си повтарям, че трябва да ги откажа...

<{POST_SNAPBACK}>

Колко познато и все не става... sad.gif

Добре деистват на нервичките ..успокояват но може и без тях

<{POST_SNAPBACK}>

Абе аз не мога...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуших на 13 години и за съжаление от тогава не съм спирала цигарите sad.gif Започнах ги от любопитство, да не остана по - назад и както се казва "гъзария" поне преди 4 год. беше така. След като нашите разбраха правиха какво ли не, за да ме накарат да ги спра, но накрая се примириха и близо 2 год. пуша с тях и от никой не се крия. Цигарите са част от моя живот и без тях немога, може би неискам и аз вече незнам. Знам само едно изпитвам нужда от тях... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че пуших 2 месеца и то не редовно - не е достатъчен повод да кажа, че съм пушила и съм ги отказала, по-скоро съм опитвала по-продължително и сега продължавам да опитвам от време на време - като пия или като ми е весело. Просто имам дни, в които ми се пуши - мога да изпуша цяла кутия от най-леките цигари и на другия ден съм си същия чист и непорочен непушач :) Мразя всякакъв вид зависимост... и кафе не пия ;)

И да попитам нещо пушачите - смятате ли, че това, че пушите ви прави по-слаби по някакъв начин, от бившите пушачи или от непушачите? Или смятате, че просто това е вашето желание, а не е зависимост?

Редактирано от arti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И да попитам нещо пушачите - смятате ли, че това, че пушите ви прави по-слаби по някакъв начин, от бившите пушачи или от непушачите? Или смятате, че просто това е вашето желание, а не е зависимост?

<{POST_SNAPBACK}>

Аз за себе си винаги съм се чувствал слаб когато пуша, но не спрямо непушачите, а от собственото си безсилие да спра sad.gif Адски ми е било кофти да кажа спирам ги и на следващата кръчма аре отначало :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пуша, да само цигари, не, не съм опитвал, и няма да опитам трева. Предпочитам да си тровя здравето по-малко всеки ден, от колкото да го тровя по-много ежеседмично. Защо пропуших? Беше отдавна, преди около две годинки и половина, и май пропуших заради компанията. Нали знаете всички са пушачи и т.н. Бях наясно с ефектите от цигарите тогава, и все още съм наясно. Дали искам да ги спра? НЕ! Извесно е че когато организмът и психиката привикнат към никотина (станат малко или много зависими), цигарите имат няколко благоприятни ефекта: успокояват и средоточават.

По-интерсният въпрос е дали цигарите освен психологическите "благоприятни" ефекти, дали имат други. Истината е, че имат, една до три цигари на ден, не вредят, а след ядене, помагат на храносмилането.

Е, не че се ограничавам до три цигари на ден...

...

...

...

<{POST_SNAPBACK}>

Не, защо да се чувствам по-слаб? Признавам си, че в една или друга степен съм зависим от цигарите, но предпочитам да си подържам този лош навик, от колкото да си намеря друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Не смятам, че това ме прави по-слаб или по-малко човек от непушачите и отказалите цигарите. Всичко останало, което може да се каже в тази насока е въпрос на възпитание и личностни качества.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Опитвала съм няколко пъти да спра цигарите и да си призная честно не стана,не защото чак толкова воля нямам,а защото не съм го искала достатъчно.Трудно ми е да си представя примерно какво ще правя сутрин докъто пия кафе или като седна с приятели на маса.Напоследък се замислям сериозно и май ще се пробвам пак,дано този път се мотивирам достатъчно :),пък и с тези цени,които се очакват... :newspaper:

Ами може и да съм по-слаба от бившите пушачи,но не и от непушачите laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като всеки съм пробвала и не е нищо особено, затова и не продължих да пуша. Не виждам смисъла в целия този процес. :eek: И това за нервите-леко не го виждам това?!?!?! Излишен разход на пари, погубване на здравето...знаете последиците. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал цигара си4ките ми приятели пушат както и маиками и баштами (Не съм пробвал И НИКОГА НЯМА ДА ПРОБВАМ) те са по вредни и от наркотиците!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Опитвал съм. Пуших около половин година заради компанията. Не са ми гадни или нещо друго, но просто видях, че няма смисъл от тях. Единствената причина поради която се отказах е че са вредни. Иначе не ме бърка дали ще пуша или не. И сега от 3 години не съм пушил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

аз отказах цигарите преди 3 месеца

съвсем случайно една колежка от работата ми даде една книга за отказването на цигарите. аз я прочетох повече за да си докажа че не може една книга да ти помогне но пък така стана че взе че ми помогна хем беше разгара на поправителната и ликвидационната сесия сещате се

супер е наистина. пушех 9 години и си мислех че ще ги откажа някой ден в неопределеното бъдеще без да се замислям мн мн. прочетох тази книга и просто ги отказах изпуших една цигара последно и това беше. край. нарочно не казвам името на книгата защото я хваля мн и да не мине за реклама. който иска ще му кажа и автора и името на книгата и издателството даже ако иска може и да му я дам да я прочете ако му се идва до пловдив де :) . от тогава даже и не ми се иска да запаля. е отвеме на време паля но не и тютюн ама там работата е др. и така супер е имаш чувството че са ти сложили турбо на белия дроб къртиш се направо. ама не съм поддръжник на хората дето "аз никога неща да пуша гадно е и тн" аз мисля че тр да се опита от всичко.

и още веднъж всички които биха приели на серозно една не толкова сериозно звучаща и изглеждаща книга и биха я прочели /независимо от отвратителния и превод/ могат да ми пишат лп ще им помогна с удоволствие с името на книгата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такааа как тъй съм пропуснала тази темичка ;)

ами.. признавам си без бой и аз пуша. От около.. повече от година и половина. Защо почнах ли? Направо ме е срам да си призная! Заради една глупост -- момче. Когато влязах в новото училище /преди 3 години/ всички пушеха вече, а аз само ходех и им палех ;) и доста се задържах така, но.. уви не достатъчно дълго. Дали се чувствам по-слаба - ами в известен смисъл да, но не защото нямам волята да ги спра, а по-скоро защото нямах волята да не ги почна. Спирала съм ги за по месец два на 2 пъти вече и не изпитвах някаква нужда от тях, просто ей тъй като излезем компания и сички пушат, на тебе ти става тъпо и айде запалиш 1,2,3.. цигари и то само си тръгва отначало. Аз обаче имах /може би и все още имам, трябва да отида аз пак на преглед/ проблеми с бъбреците и преди 2-3 седмици след една луда вечер и повече от кутия цигари се прибрах в нас /по точната дума е довлачих се/ и както бях изморена, не можах да мигна от болка. И след тази случка почнах да ги намалям малко по малко - първо по 1-2 цигари на ден, после през ден, миналата седмица бях само на 3 цигари. Вярвам че ще мога да ги спра, а пък ако ми се припуши ми трябва само да се сетя за оная вечер и цялото ми желание се изпарява моментално.

Иначе пуша Victory Ultra -- на принципа съм "поне като се тровя, да се тровя по-малко", а почнах с бяло Виктори, което си е напредък, дори и малък :P

На непушачите ще кажа само едно.. това е една съвършенна, божествена и адски безсмислена глупост и.. ами хора не ги почвайте. Нарочно не казах "не пробвайте", защото съм на мнението, че е хубаво да се опита, за да може човек да прецени сам какво е. И тъй като напоследък цигарите се почват на възраст около 4 клас, просто едно ВСЕ ОЩЕ дете на тази възраст не може да си направи сметката какво всъщност го следва оттук нататък и как ще се отрази този вреден навик на НЕразвития му организъм.

Пък и могат да се измислят интересни начини да спреш цигарите.. например един солиден бас, или пък да се навиете с гаджето или с приятел заедно да ги спрете.. Ако човек си направи равносметка за НАИСТИНА важните неща в живота си е напълно ВЪЗМОЖНО да се откаже от този навик. Някой по-горе беше казал нещо мн интересно "Не искам да умра здрав" -- абсолютно споделям! Какъв е смисъла да умреш и организма ти да е здрав, то да те хване яд че си умрял. biggrin.gif Ама като искате да се тровите има и др начини -- алкохол, храната, която ежедневно ядем, въздуха, който дишаме. Общо взето живеем във времена, в които всеки ден се тровим по много. От алкохола поне има някакъв ефект, а цигарите какво - успокояват и то съвсем малко. Няма смисъл! Пък и сега като им вдигнат цените ще ми е жал да хвърля 5 лв отгоре за един ден.

ПП> d_n_g, кажи я тая книга де! biggrin.gif:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само ти kitty,но и аз съм я изтървал(темичката де)!

Такаа..,сега и аз да ви кажа.Започнах да пуша редовно някъде от осми клас.Бях стигнал до две кутии,че и малко отгоре на ден.та така допреди десетина години,докато един ден.....взех че ги отказах ;) .Да майтап не си правя,ей така на инат на жена ми.Тя ще ми каже че съм нямал воля да ги откажа. ;) Аз воля може да нямам но инат колкото си щеш.И така къде на инат къде с воля до днес.Е... някой път в компания паля по някоя цигара но ми става гадно и на половина я хвърлям,но това е много рядко,може да е на 3-4 месеца веднъж,а може и по-рядко. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Аз също пуша.

Защо ли?

Защото няма по- голямо удоволствие от една цигара, докато се разхождам в студената тъмна зимна нощ, а снегът засипва всичко наоколо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуша от много време по 1 кутия на ден. Спирал съм 3-4 пъти за по 3-4 месеца. Лошото при мене е че след 2 рия месец започвам да си покачвам килограмите и след 3 тия или 4 тия ги пропушвам отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не пуша много-даже съвсем малко,но мисля че никога няма да се откажа от сутрешната ми цигарка с кафето...или когато седна в някои хубав бар,и си поръчам чаша добро питие...но съм на мнение че като се тровим,поне да се тровим с качествена отрова,и да го правим за удоволствие,а не от вече-зависимост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуших в 7 клас,заради компанията в училище.Преместих се в друго училище,а там беше на мода точно обратното - да не се пали цигара.Затова ги спрях,като на майтап. Оттогава не пуша,защото ми се отразява зле,става ми лошо и т.н. Като студентка,ако запуша от учене,предпочитах да си чупна малко шоколад,който ми действаше по-добре. А и мразя вкуса в устата на пушач.Представете си,целувате се, а в устата на любимия мирише на пепелник... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах "понякога" , защото макар че ми харесва да пуша, понякога минават 5-6 дни без да се сетя за цигара (или нямам възможност да запаля). Наясно съм колко са вредни и един ден ще ги спра - когато поискам. Все още не съм го поискала. Сигурно когато реша да имам дете ще го направя!

А с цигарите започнах доста късно - 5ти курс в гимназията (12 клас). Поради много лоша причина, бях съсипана от смъртта на един от най-добрите ми приятели. Разбира се, това не може да е оправдание, но факт е , че тогава запалих за пръв път и започнах сериозно с цигарите (сериозно ще рече купувах си през 2-3 дни...)

Но както казах ми харесва да пуша - не много, умерено (1-2 цигари на ден) и въпреки това с дни не се сещам за цигара. Така че не смятам че съм пристрастена, нито че ще стана.

Цигарите са личен избор, но аз също съм на мнение , че едно дете 4-5 клас , та дори и 7ми да е , не може да знае дали иска да пуши или не. По този повод племенницата ми (12 годишна) си изяде боя миналата седмица , защото призна, че е "опитвала" , сякаш това беше някакво геройство. След сериозен разговор с нея успях да я убедя , че за всичко си има време и ако след 10 години пак иска да пуши, тогава никой няма да може да й каже нищо - разликата е, че тогава тя самата ще знае че го иска.

Редактирано от Serenity (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуша чай biggrin.gif сега сериозно-първата си цигара изпуших в 1 клас ей така за гъзария...Но вече пуша много рядко като се съберем с приятели на купон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е веселба...

Ето я хронологията:

17 години не пуших,

7 години пуших,

7 години не пуших,

2 години пуших и

от 1 месец пак не пуша... :eek:

.....на колко съм години? biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване