Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Dell vs. Acer

Препоръчан отговор

Започнах да се ровя, за да си избера нов лаптоп, оказа се много сложна задача, в крайна сметка се спрях на избор между Dell и Acer. Бюджета ми е до 1000Е. Моля за съвет!

Ето и линкове към моделите:

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422867

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422865

и накрая въпросния Dell - моля вижте най-вдясно, модела за 619Е (без ДДС), без камера е, но срещу още 20Е ще има и 1,3МР камера:

http://www1.euro.dell.com/content/products...;l=en&s=bsd

Всъщност основно искам компа за филми и телевизия, интернет, не съм пристрастен геймър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да се ровя, за да си избера нов лаптоп, оказа се много сложна задача, в крайна сметка се спрях на избор между Dell и Acer. Бюджета ми е до 1000Е. Моля за съвет!

Ето и линкове към моделите:

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422867

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422865

и накрая въпросния Dell - моля вижте най-вдясно, модела за 619Е (без ДДС), без камера е, но срещу още 20Е ще има и 1,3МР камера:

http://www1.euro.dell.com/content/products...;l=en&s=bsd

Всъщност основно искам компа за филми и телевизия, интернет, не съм пристрастен геймър.

ми закво ти е такъв мощен??имаш излишни пари??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ми закво ти е такъв мощен??имаш излишни пари??

Оф, омръзна ми от тъпи и евтини изпълнения, сега съм с Packard Bell, е няма по-смотана машина. Затова реших да вложа малко повече средства, но поне да работи безотказно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф, омръзна ми от тъпи и евтини изпълнения, сега съм с Packard Bell, е няма по-смотана машина. Затова реших да вложа малко повече средства, но поне да работи безотказно.

бах,аз пък точно такъв щях да взема-кажи кво и е??кви параметри има??....абе Dell по принцип се води една от водещите,но пък плащаш,а взимаш по малко,при Acer -обратно-по малко пари много екстри..ама...по слаба марка(ако робуваш на марки)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бах,аз пък точно такъв щях да взема-кажи кво и е??кви параметри има??....абе Dell по принцип се води една от водещите,но пък плащаш,а взимаш по малко,при Acer -обратно-по малко пари много екстри..ама...по слаба марка(ако робуваш на марки)...

Ами какво да ти кажа: Intel Celeron M, 1.86GHz, 80GB HDD, 896MB of RAM, 1 светещ пиксел и трудно зацепващ клавиш за интервал, сравнително нов на година и половина, още в гаранция, която обаче не покрива светещия пиксел, трябвало да са поне 3 ;)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хич не се чуди-Dell e производител N:2 в света

Редактирано от NeoTheMatrix (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа: Intel Celeron M, 1.86GHz, 80GB HDD, 896MB of RAM, 1 светещ пиксел и трудно зацепващ клавиш за интервал, сравнително нов на година и половина, още в гаранция, която обаче не покрива светещия пиксел, трябвало да са поне 3 ;)))

да,слабичък е бил..

Хич не се чуди-Dell e производител N:2 в света

да...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за ACER Aspire 6930G (вториа). По-бърз е от другия Acer и поради липсата на Blu-ray, е по-евтин. Въпросният Dell е гол като пушка. Ако си поиграеш с конфигуратора и му наслагаш екстрите, които има Acer-a (Fingerprint, камера, 640 GB хард и Widescreen монитор), цената му става 1109 ?. И това е без прословутото обслужване, с което Dell се славят. Това обслужване струва още 81 ? (най-евтиният вариант) за две години.

А защо авторът на темата иска да инвестира въпросната сума, мисля, че си е негова работа и това не е смисълът на темата му. Предлагам да отговаряте на конкретния му въпрос, а не да философствате ненужно за неща, които не ви засягат :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за ACER Aspire 6930G (вториа). По-бърз е от другия Acer и поради липсата на Blu-ray, е по-евтин. Въпросният Dell е гол като пушка. Ако си поиграеш с конфигуратора и му наслагаш екстрите, които има Acer-a (Fingerprint, камера, 640 GB хард и Widescreen монитор), цената му става 1109 ?. И това е без прословутото обслужване, с което Dell се славят. Това обслужване струва още 81 ? (най-евтиният вариант) за две години.

А защо авторът на темата иска да инвестира въпросната сума, мисля, че си е негова работа и това не е смисълът на темата му. Предлагам да отговаряте на конкретния му въпрос, а не да философствате ненужно за неща, които не ви засягат ;)

ok,ще ти задам само 1 въпрос,но искам да ми отговориш "конкретно"-каво ще избереш-Дачия с всички екстри или Бмв-голо на пушка???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо авторът на темата иска да инвестира въпросната сума, мисля, че си е негова работа и това не е смисълът на темата му. Предлагам да отговаряте на конкретния му въпрос, а не да философствате ненужно за неща, които не ви засягат ;)

Благодаря за аргументирания отговор, аз като че ли също клоня към този ACER.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за тоя http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422865 мисля, че беше втория, добър процесор, доста рам, добра видео карта, има и два харда по 320гб и е на най-добра цена...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 дни от komplett ми доставиха 6935Gто на Acer, е това:

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=42633...led#ProductTabs

Ето едно бързо ревю на лаптопа:

Като цяло съм доволен.Има си някои (-) но не са големи примерно ако искаш да намалиш звука до около 5% с тоя сензорен регулатор (или там каквото е) е доста трудно да го нацелиш (просто го гаси),чененето на пръстовите отпечатъци също е малко трудно (но май тоя проблем не е само при ACER ами като цяли при всички марки с подобни четци) влиза от 2-3 път (запиши си не 1 а няколко пръста за всеки случай). Звука при слаба батерия пръщи леко(може да е само при мен проблема)и то само когато говоря на Skype (не е от мик-а на другия),. Батерията трябва да я заредиш 2-3 пъти преди да стигне максимален капацитет, кара около час и половина за сега (имам още 1 зареждане пък ще видя после). Резолюцията ме кефи много 1920х1080 FULL HD, направо е жестоко, особено новите филмчета на Blu-Ray въвят страхотно, не съм го изтествал на някоя по-сериозна игра но гледам, че има бая тестове в нета.

Най хубавото е, че UBUNTUто върви без грижи.Е малко е играчка докато пусна звука и за сега работи само 2те предите колонки, но има още малко да чета докато пусна всичко ;)

За DELL-a нямам представа.

Преди да го купя влязох в гугъл и потърсих - "модела" + проблеми - изчетох бая теми но така и видях някакъв сриозен проблем като цяло. Пробвай за Dell-a и виж какво ще излезе, както и мнения на потребители за него :)

Като цяло ACER ми допада като качество-цена :hush:Имах DELL преди години [email protected] но си имах проблеми с клавиатурата и дисплея... горе долу все лоши спомени...

Успех в избора ;)

Редактирано от DreX (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също търся добър лаптоп и съм се спрял на ACER Aspire 6930G-594G64MN от втория линк. Харесва ми и като дизайн, и като параметри - 4GB RAM, 640GB HDD, видеокартата GeForce® 9600M-GS 512MB е много добра, екрана 16" TFT 1366 x 768 ще бъде подходящ за филми.

Имам няколко въпроса - какви предимства има ако избера да закупя лаптопа от Komplett.ie? Конкретно за този модел от 749.00Е колко ще ми струва доставката до България? Как заплащате - чрез дебитна/кредитна карта или Paypal. Как процедират с гаранционното обслужване - имат ли представителство в България?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравняваш Давид и Голиат. Acer колкото и екстри да слагат пак ще си останат китайска марка. Предпочитам изпитаното с много години и опит. Когато опреш до сервиз, ще разбереш разликата. А като искаш добра машина, има само една дума-пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dell е много "силна " фирма-въпроса е до пари,като вземеш евтин Dell-или е стар модел или е слаб,но Dell си е марка-все едно сравняваш Privileg(телефон с 2 карти,камери и т.н,китайски) с Nokia...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

oitz69 тия сравнение са доста смешни. Acer се произвеждат по целия свят не са случайна фирма, а компота не се прави като колите с различни двигатели и глупости, тук процесора е или на амд или на интел, харда, рама всичко е на дадена фирма, просто събрано в един лаптоп от дадена фирма и сглобено. До гаранцията всичко зависи от това къде си го купил, по принцип дел имат по-добро гаранционно обслужване, но това не нзачи, че трябва да имаш проблеми, ако се прецака ейсъра. За дачията и БМВ-то има доста хора, които биха предпочели дачията. За телефона, ако е някоя черно бяла нокийка кой телефон мислиш ще взема...А и привилег хич не са случайна фирма biggrin.gif АМа пък е вярно, че доста дефектират, но нямам опит с тях и аз съм фен на нокия, но в България това са единствените свестни телефони, които могат да се вземат на разумна цена(става дума за нокия).

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

oitz69 тия сравнение са доста смешни. Acer се произвеждат по целия свят не са случайна фирма, а компота не се прави като колите с различни двигатели и глупости, тук процесора е или на амд или на интел, харда, рама всичко е на дадена фирма, просто събрано в един лаптоп от дадена фирма и сглобено. До гаранцията всичко зависи от това къде си го купил, по принцип дел имат по-добро гаранционно обслужване, но това не нзачи, че трябва да имаш проблеми, ако се прецака ейсъра. За дачията и БМВ-то има доста хора, които биха предпочели дачията. За телефона, ако е някоя черно бяла нокийка кой телефон мислиш ще взема...А и привилег хич не са случайна фирма biggrin.gif АМа пък е вярно, че доста дефектират, но нямам опит с тях и аз съм фен на нокия, но в България това са единствените свестни телефони, които могат да се вземат на разумна цена(става дума за нокия).

Толкова просто ли било, слагаш частите и готово? biggrin.gif

Кажи тогава, защо има разлика в цените, примерно, между Acer vs Dell, IBM/Lenovo?

Кажи каква е разликата, примерно, между Acer за 2,500лв и Lenovo за 2,500лв. Хайде, изброй плюсовете и минусите!!!

Просто искам да ме просветлиш, защо Dell, Lenovo не са фалирали при положение, че всичко е само Intel, AMD и ATI, Nvidia?!

П.П. Колкото до телефоните - Кой ще изберш:

Privileg, който след 13-ия месец(тогава изтича гаранцията) започват да му изчезват функциите или черно-бяла Нокия, която ще кара Н-брой години?

П.П.П. Да не го приемеш, като заяждане laugh.gif

Редактирано от P700 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова просто ли било, слагаш частите и готово? biggrin.gif

Кажи тогава, защо има разлика в цените, примерно, между Acer vs Dell, IBM/Lenovo?

Кажи каква е разликата, примерно, между Acer за 2,500лв и Lenovo за 2,500лв. Хайде, изброй плюсовете и минусите!!!

Просто искам да ме просветлиш, защо Dell, Lenovo не са фалирали при положение, че всичко е само Intel, AMD и ATI, Nvidia?!

П.П. Колкото до телефоните - Кой ще изберш:

Privileg, който след 13-ия месец(тогава изтича гаранцията) започват да му изчезват функциите или черно-бяла Нокия, която ще кара Н-брой години?

П.П.П. Да не го приемеш, като заяждане laugh.gif

Не си ме разбрал точно казвам, че компонентите се правят по една технология и нямат големи разлики. За моделите на ейсър и леново за 2500лв вероятно не са 1-2 и не е правилно да се правят сравнения, сравняват се точни модели, а не марки. За телефона не бих взел по принцип нито едно от двете, щото за тия пари, които са привилегите си вземаш супер телфонче на нокия, изобщо сравнението на лаптопи и мобилни телефони е глупаво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да определено не конфигурацията определя цената когато се говори за два еднотипни модела на две различни компании. Пределно ясно е че условията на Intel и AMD към всичките производители на лаптопи са еднакви. От друга страна ако си търсиш Lenovo за 2500лв ще попаднаеш на 14.1" бизнес ноутбук разбира се с хубав процесор, но най-вероятно с Intel GMA 4500MHD. Ако си търсиш Acer за 2500лв ще попаднеш на 18.4" с хубав процесор и добро видео. Тук идва и моментът, в който търсенето на лаптопи се разделя на различни класове и категории, които са всеизвестни като

например бизнес, за геймъри, бюджетен и т.н. Със сигурност една част от цената идва от качеството на изработка,материалите и т.н...

Аз по-неприятни пластмаси от тези на Acer не съм виждал, което се наблюдава и в по-скъпите им модели. Същото нещо може да се види и при Toshiba в L300 или тези по-евтините Hp-ta 6735s...Когато купуваш например малко по-скъп Dell или малко по-скъпа Toshiba се вижда къде е границата между евтиното и скъпото., докато при Acer това не важи с пълна сила. Компаниите все пак си имат и свои преценки за пазара и къде свалят къде вдигат цените, това са си техни съображения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

делл въобще не произвежда, хуйлет пакард и те, като и acer и тошиба и много други... лаптопи правят asus(хич не е трябвало да правят щото са едни от най големите боклуци ама са пък ефтини), clevo, compal electronics(втория по големина, нo е заявил че тази година ще стане първи) и quanta computer(най големия за сега) а видеото на интел хич не е hi definition и няма ускорение за h264 и VC-1 и няма и да има в близките години...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да определено не конфигурацията определя цената когато се говори за два еднотипни модела на две различни компании. Пределно ясно е че условията на Intel и AMD към всичките производители на лаптопи са еднакви. От друга страна ако си търсиш Lenovo за 2500лв ще попаднаеш на 14.1" бизнес ноутбук разбира се с хубав процесор, но най-вероятно с Intel GMA 4500MHD. Ако си търсиш Acer за 2500лв ще попаднеш на 18.4" с хубав процесор и добро видео. Тук идва и моментът, в който търсенето на лаптопи се разделя на различни класове и категории, които са всеизвестни като

например бизнес, за геймъри, бюджетен и т.н. Със сигурност една част от цената идва от качеството на изработка,материалите и т.н...

Аз по-неприятни пластмаси от тези на Acer не съм виждал, което се наблюдава и в по-скъпите им модели. Същото нещо може да се види и при Toshiba в L300 или тези по-евтините Hp-ta 6735s...Когато купуваш например малко по-скъп Dell или малко по-скъпа Toshiba се вижда къде е границата между евтиното и скъпото., докато при Acer това не важи с пълна сила. Компаниите все пак си имат и свои преценки за пазара и къде свалят къде вдигат цените, това са си техни съображения.

Е-е-е, Невидимия питам, а ти отговаряш...

Само не съм съгласен, че за 2,500лв. Lenovo е 14.1". IBM-a, са предимно бизнес ориентирани, с доста качествена изработка, която сигурно няма да видиш и в най-високия клас на Acer.

Мисля, че тук е края на оффтопика :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също търся добър лаптоп и съм се спрял на ACER Aspire 6930G-594G64MN от втория линк. Харесва ми и като дизайн, и като параметри - 4GB RAM, 640GB HDD, видеокартата GeForce® 9600M-GS 512MB е много добра, екрана 16" TFT 1366 x 768 ще бъде подходящ за филми.

Имам няколко въпроса - какви предимства има ако избера да закупя лаптопа от Komplett.ie? Конкретно за този модел от 749.00Е колко ще ми струва доставката до България? Как заплащате - чрез дебитна/кредитна карта или Paypal. Как процедират с гаранционното обслужване - имат ли представителство в България?

Предимство №1 - същия ACER в България ще го купиш на цена от 893 Евро (проверих), а тук - за 750, за начина на заплащане - не знам, аз ще го купя направо от представителния им магазин, що не ровнеш в сайта и не си зададеш въпросите направо на Customer service?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравняваш Давид и Голиат. Acer колкото и екстри да слагат пак ще си останат китайска марка. Предпочитам изпитаното с много години и опит. Когато опреш до сервиз, ще разбереш разликата. А като искаш добра машина, има само една дума-пари.

интересно сравнение правиш, Давид и Голиат :wub: ако си чел притчата, ще знаеяш, че точно Давид сразява Голиат.. не мисля ,че е правилно сравнение, но както и да е...

За мен марката вече не от кой знае какво значение, а в последно време нещата се промениха доста и на качеството не се държи така, както се държеше до преди десетина години, говоря от личен опит. Преди качеството наистина имаше значение и мисля, че тогава се изградиха имената на производителите,а сега вече лежат на стари лаври и правят разни компромиси с качеството...то май това важи и не само за компютрите...

Отностно Dell си спомям, че преди години имаха серия лаптопи с проблемна батерия, наложи се да изтеглят цялата серия от пазара... е вече на всеки се случва, дори Мерседес изтегли 130 000 бройки от А и В сериите през 2007 мисля че беше с проблем в чистачките (или нещо свързано с почистването на стъклата). Много малко производители останаха на ниво, като Bang & Olufsen например...

Всичко е въпрос на късмет ако уцелиш хубава серия и хубава бройка... идеално...

Някой пита за Komplett,аз пазарувам в чужбина, тъй че за България не знам как стоят нещата

Всеки си има мнение, затова е хубаво да събереш повече чужди за да доизградиш твоето...

Успех :)

Редактирано от DreX (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се пишеше по тази тема, ама нека и аз да каже нещо.... Ако искаш здрав комп - вземи си дел. Аз за последните 6 години 3-ти дел взимам. Последния ми е на 1 година - навъртял е над 20000 км в багажника на колата по пътищата на родината и зад граница. Работи на прах, влага, в кал, на студено, мръсно и държи. Здрав е като магаре. Не е лъскав не е красив - прсто е здрав. Аз го товаря на макс и той работи. Това е. Предишния го ползвах 4 години преди да отиде в заслужена почивка (Видеото му беше АТИ 7500 и просто остаря горкия) и не съм имал никакви проблеми с него. От друга страна да не ти казвам ак изглежда служебния Айсер след година и половина - всичките му пластмаски са одрани и осрани. Клавиатурата му цялата лепне и заяжда. Забива пред 10 минути щото прегрява и т.н. С 2 дими - не става много за ползване. И за 2-те машини не са полагани сериозни грижи, но едната работи, а другата не. И двете са интел - явно разликите в подробностите като вентилатор, начин на сглобяване и т.н. имат значение. И явно Ирландците (ДЕЛЛ) се справят по-добре от Китайците. Та на конкретни въпрос - вземи си ДЕЛЛ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване