Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lyvcho

Dell vs. Acer

Препоръчан отговор

Започнах да се ровя, за да си избера нов лаптоп, оказа се много сложна задача, в крайна сметка се спрях на избор между Dell и Acer. Бюджета ми е до 1000Е. Моля за съвет!

Ето и линкове към моделите:

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422867

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422865

и накрая въпросния Dell - моля вижте най-вдясно, модела за 619Е (без ДДС), без камера е, но срещу още 20Е ще има и 1,3МР камера:

http://www1.euro.dell.com/content/products...;l=en&s=bsd

Всъщност основно искам компа за филми и телевизия, интернет, не съм пристрастен геймър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Започнах да се ровя, за да си избера нов лаптоп, оказа се много сложна задача, в крайна сметка се спрях на избор между Dell и Acer. Бюджета ми е до 1000Е. Моля за съвет!

Ето и линкове към моделите:

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422867

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422865

и накрая въпросния Dell - моля вижте най-вдясно, модела за 619Е (без ДДС), без камера е, но срещу още 20Е ще има и 1,3МР камера:

http://www1.euro.dell.com/content/products...;l=en&s=bsd

Всъщност основно искам компа за филми и телевизия, интернет, не съм пристрастен геймър.

ми закво ти е такъв мощен??имаш излишни пари??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми закво ти е такъв мощен??имаш излишни пари??

Оф, омръзна ми от тъпи и евтини изпълнения, сега съм с Packard Bell, е няма по-смотана машина. Затова реших да вложа малко повече средства, но поне да работи безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оф, омръзна ми от тъпи и евтини изпълнения, сега съм с Packard Bell, е няма по-смотана машина. Затова реших да вложа малко повече средства, но поне да работи безотказно.

бах,аз пък точно такъв щях да взема-кажи кво и е??кви параметри има??....абе Dell по принцип се води една от водещите,но пък плащаш,а взимаш по малко,при Acer -обратно-по малко пари много екстри..ама...по слаба марка(ако робуваш на марки)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те Packard Bell вече се произвеждат от Acer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
бах,аз пък точно такъв щях да взема-кажи кво и е??кви параметри има??....абе Dell по принцип се води една от водещите,но пък плащаш,а взимаш по малко,при Acer -обратно-по малко пари много екстри..ама...по слаба марка(ако робуваш на марки)...

Ами какво да ти кажа: Intel Celeron M, 1.86GHz, 80GB HDD, 896MB of RAM, 1 светещ пиксел и трудно зацепващ клавиш за интервал, сравнително нов на година и половина, още в гаранция, която обаче не покрива светещия пиксел, трябвало да са поне 3 ;)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не се чуди-Dell e производител N:2 в света

Редактирано от NeoTheMatrix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами какво да ти кажа: Intel Celeron M, 1.86GHz, 80GB HDD, 896MB of RAM, 1 светещ пиксел и трудно зацепващ клавиш за интервал, сравнително нов на година и половина, още в гаранция, която обаче не покрива светещия пиксел, трябвало да са поне 3 ;)))

да,слабичък е бил..

Хич не се чуди-Dell e производител N:2 в света

да...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас за ACER Aspire 6930G (вториа). По-бърз е от другия Acer и поради липсата на Blu-ray, е по-евтин. Въпросният Dell е гол като пушка. Ако си поиграеш с конфигуратора и му наслагаш екстрите, които има Acer-a (Fingerprint, камера, 640 GB хард и Widescreen монитор), цената му става 1109 ?. И това е без прословутото обслужване, с което Dell се славят. Това обслужване струва още 81 ? (най-евтиният вариант) за две години.

А защо авторът на темата иска да инвестира въпросната сума, мисля, че си е негова работа и това не е смисълът на темата му. Предлагам да отговаряте на конкретния му въпрос, а не да философствате ненужно за неща, които не ви засягат :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един глас за ACER Aspire 6930G (вториа). По-бърз е от другия Acer и поради липсата на Blu-ray, е по-евтин. Въпросният Dell е гол като пушка. Ако си поиграеш с конфигуратора и му наслагаш екстрите, които има Acer-a (Fingerprint, камера, 640 GB хард и Widescreen монитор), цената му става 1109 ?. И това е без прословутото обслужване, с което Dell се славят. Това обслужване струва още 81 ? (най-евтиният вариант) за две години.

А защо авторът на темата иска да инвестира въпросната сума, мисля, че си е негова работа и това не е смисълът на темата му. Предлагам да отговаряте на конкретния му въпрос, а не да философствате ненужно за неща, които не ви засягат ;)

ok,ще ти задам само 1 въпрос,но искам да ми отговориш "конкретно"-каво ще избереш-Дачия с всички екстри или Бмв-голо на пушка???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо авторът на темата иска да инвестира въпросната сума, мисля, че си е негова работа и това не е смисълът на темата му. Предлагам да отговаряте на конкретния му въпрос, а не да философствате ненужно за неща, които не ви засягат ;)

Благодаря за аргументирания отговор, аз като че ли също клоня към този ACER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувам за тоя http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=422865 мисля, че беше втория, добър процесор, доста рам, добра видео карта, има и два харда по 320гб и е на най-добра цена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 3 дни от komplett ми доставиха 6935Gто на Acer, е това:

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=42633...led#ProductTabs

Ето едно бързо ревю на лаптопа:

Като цяло съм доволен.Има си някои (-) но не са големи примерно ако искаш да намалиш звука до около 5% с тоя сензорен регулатор (или там каквото е) е доста трудно да го нацелиш (просто го гаси),чененето на пръстовите отпечатъци също е малко трудно (но май тоя проблем не е само при ACER ами като цяли при всички марки с подобни четци) влиза от 2-3 път (запиши си не 1 а няколко пръста за всеки случай). Звука при слаба батерия пръщи леко(може да е само при мен проблема)и то само когато говоря на Skype (не е от мик-а на другия),. Батерията трябва да я заредиш 2-3 пъти преди да стигне максимален капацитет, кара около час и половина за сега (имам още 1 зареждане пък ще видя после). Резолюцията ме кефи много 1920х1080 FULL HD, направо е жестоко, особено новите филмчета на Blu-Ray въвят страхотно, не съм го изтествал на някоя по-сериозна игра но гледам, че има бая тестове в нета.

Най хубавото е, че UBUNTUто върви без грижи.Е малко е играчка докато пусна звука и за сега работи само 2те предите колонки, но има още малко да чета докато пусна всичко ;)

За DELL-a нямам представа.

Преди да го купя влязох в гугъл и потърсих - "модела" + проблеми - изчетох бая теми но така и видях някакъв сриозен проблем като цяло. Пробвай за Dell-a и виж какво ще излезе, както и мнения на потребители за него :)

Като цяло ACER ми допада като качество-цена :hush:Имах DELL преди години [email protected] но си имах проблеми с клавиатурата и дисплея... горе долу все лоши спомени...

Успех в избора ;)

Редактирано от DreX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също търся добър лаптоп и съм се спрял на ACER Aspire 6930G-594G64MN от втория линк. Харесва ми и като дизайн, и като параметри - 4GB RAM, 640GB HDD, видеокартата GeForce® 9600M-GS 512MB е много добра, екрана 16" TFT 1366 x 768 ще бъде подходящ за филми.

Имам няколко въпроса - какви предимства има ако избера да закупя лаптопа от Komplett.ie? Конкретно за този модел от 749.00Е колко ще ми струва доставката до България? Как заплащате - чрез дебитна/кредитна карта или Paypal. Как процедират с гаранционното обслужване - имат ли представителство в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравняваш Давид и Голиат. Acer колкото и екстри да слагат пак ще си останат китайска марка. Предпочитам изпитаното с много години и опит. Когато опреш до сервиз, ще разбереш разликата. А като искаш добра машина, има само една дума-пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell е много "силна " фирма-въпроса е до пари,като вземеш евтин Dell-или е стар модел или е слаб,но Dell си е марка-все едно сравняваш Privileg(телефон с 2 карти,камери и т.н,китайски) с Nokia...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oitz69 тия сравнение са доста смешни. Acer се произвеждат по целия свят не са случайна фирма, а компота не се прави като колите с различни двигатели и глупости, тук процесора е или на амд или на интел, харда, рама всичко е на дадена фирма, просто събрано в един лаптоп от дадена фирма и сглобено. До гаранцията всичко зависи от това къде си го купил, по принцип дел имат по-добро гаранционно обслужване, но това не нзачи, че трябва да имаш проблеми, ако се прецака ейсъра. За дачията и БМВ-то има доста хора, които биха предпочели дачията. За телефона, ако е някоя черно бяла нокийка кой телефон мислиш ще взема...А и привилег хич не са случайна фирма biggrin.gif АМа пък е вярно, че доста дефектират, но нямам опит с тях и аз съм фен на нокия, но в България това са единствените свестни телефони, които могат да се вземат на разумна цена(става дума за нокия).

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
oitz69 тия сравнение са доста смешни. Acer се произвеждат по целия свят не са случайна фирма, а компота не се прави като колите с различни двигатели и глупости, тук процесора е или на амд или на интел, харда, рама всичко е на дадена фирма, просто събрано в един лаптоп от дадена фирма и сглобено. До гаранцията всичко зависи от това къде си го купил, по принцип дел имат по-добро гаранционно обслужване, но това не нзачи, че трябва да имаш проблеми, ако се прецака ейсъра. За дачията и БМВ-то има доста хора, които биха предпочели дачията. За телефона, ако е някоя черно бяла нокийка кой телефон мислиш ще взема...А и привилег хич не са случайна фирма biggrin.gif АМа пък е вярно, че доста дефектират, но нямам опит с тях и аз съм фен на нокия, но в България това са единствените свестни телефони, които могат да се вземат на разумна цена(става дума за нокия).

Толкова просто ли било, слагаш частите и готово? biggrin.gif

Кажи тогава, защо има разлика в цените, примерно, между Acer vs Dell, IBM/Lenovo?

Кажи каква е разликата, примерно, между Acer за 2,500лв и Lenovo за 2,500лв. Хайде, изброй плюсовете и минусите!!!

Просто искам да ме просветлиш, защо Dell, Lenovo не са фалирали при положение, че всичко е само Intel, AMD и ATI, Nvidia?!

П.П. Колкото до телефоните - Кой ще изберш:

Privileg, който след 13-ия месец(тогава изтича гаранцията) започват да му изчезват функциите или черно-бяла Нокия, която ще кара Н-брой години?

П.П.П. Да не го приемеш, като заяждане laugh.gif

Редактирано от P700 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Толкова просто ли било, слагаш частите и готово? biggrin.gif

Кажи тогава, защо има разлика в цените, примерно, между Acer vs Dell, IBM/Lenovo?

Кажи каква е разликата, примерно, между Acer за 2,500лв и Lenovo за 2,500лв. Хайде, изброй плюсовете и минусите!!!

Просто искам да ме просветлиш, защо Dell, Lenovo не са фалирали при положение, че всичко е само Intel, AMD и ATI, Nvidia?!

П.П. Колкото до телефоните - Кой ще изберш:

Privileg, който след 13-ия месец(тогава изтича гаранцията) започват да му изчезват функциите или черно-бяла Нокия, която ще кара Н-брой години?

П.П.П. Да не го приемеш, като заяждане laugh.gif

Не си ме разбрал точно казвам, че компонентите се правят по една технология и нямат големи разлики. За моделите на ейсър и леново за 2500лв вероятно не са 1-2 и не е правилно да се правят сравнения, сравняват се точни модели, а не марки. За телефона не бих взел по принцип нито едно от двете, щото за тия пари, които са привилегите си вземаш супер телфонче на нокия, изобщо сравнението на лаптопи и мобилни телефони е глупаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да определено не конфигурацията определя цената когато се говори за два еднотипни модела на две различни компании. Пределно ясно е че условията на Intel и AMD към всичките производители на лаптопи са еднакви. От друга страна ако си търсиш Lenovo за 2500лв ще попаднаеш на 14.1" бизнес ноутбук разбира се с хубав процесор, но най-вероятно с Intel GMA 4500MHD. Ако си търсиш Acer за 2500лв ще попаднеш на 18.4" с хубав процесор и добро видео. Тук идва и моментът, в който търсенето на лаптопи се разделя на различни класове и категории, които са всеизвестни като

например бизнес, за геймъри, бюджетен и т.н. Със сигурност една част от цената идва от качеството на изработка,материалите и т.н...

Аз по-неприятни пластмаси от тези на Acer не съм виждал, което се наблюдава и в по-скъпите им модели. Същото нещо може да се види и при Toshiba в L300 или тези по-евтините Hp-ta 6735s...Когато купуваш например малко по-скъп Dell или малко по-скъпа Toshiba се вижда къде е границата между евтиното и скъпото., докато при Acer това не важи с пълна сила. Компаниите все пак си имат и свои преценки за пазара и къде свалят къде вдигат цените, това са си техни съображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

делл въобще не произвежда, хуйлет пакард и те, като и acer и тошиба и много други... лаптопи правят asus(хич не е трябвало да правят щото са едни от най големите боклуци ама са пък ефтини), clevo, compal electronics(втория по големина, нo е заявил че тази година ще стане първи) и quanta computer(най големия за сега) а видеото на интел хич не е hi definition и няма ускорение за h264 и VC-1 и няма и да има в близките години...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да определено не конфигурацията определя цената когато се говори за два еднотипни модела на две различни компании. Пределно ясно е че условията на Intel и AMD към всичките производители на лаптопи са еднакви. От друга страна ако си търсиш Lenovo за 2500лв ще попаднаеш на 14.1" бизнес ноутбук разбира се с хубав процесор, но най-вероятно с Intel GMA 4500MHD. Ако си търсиш Acer за 2500лв ще попаднеш на 18.4" с хубав процесор и добро видео. Тук идва и моментът, в който търсенето на лаптопи се разделя на различни класове и категории, които са всеизвестни като

например бизнес, за геймъри, бюджетен и т.н. Със сигурност една част от цената идва от качеството на изработка,материалите и т.н...

Аз по-неприятни пластмаси от тези на Acer не съм виждал, което се наблюдава и в по-скъпите им модели. Същото нещо може да се види и при Toshiba в L300 или тези по-евтините Hp-ta 6735s...Когато купуваш например малко по-скъп Dell или малко по-скъпа Toshiba се вижда къде е границата между евтиното и скъпото., докато при Acer това не важи с пълна сила. Компаниите все пак си имат и свои преценки за пазара и къде свалят къде вдигат цените, това са си техни съображения.

Е-е-е, Невидимия питам, а ти отговаряш...

Само не съм съгласен, че за 2,500лв. Lenovo е 14.1". IBM-a, са предимно бизнес ориентирани, с доста качествена изработка, която сигурно няма да видиш и в най-високия клас на Acer.

Мисля, че тук е края на оффтопика :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също търся добър лаптоп и съм се спрял на ACER Aspire 6930G-594G64MN от втория линк. Харесва ми и като дизайн, и като параметри - 4GB RAM, 640GB HDD, видеокартата GeForce® 9600M-GS 512MB е много добра, екрана 16" TFT 1366 x 768 ще бъде подходящ за филми.

Имам няколко въпроса - какви предимства има ако избера да закупя лаптопа от Komplett.ie? Конкретно за този модел от 749.00Е колко ще ми струва доставката до България? Как заплащате - чрез дебитна/кредитна карта или Paypal. Как процедират с гаранционното обслужване - имат ли представителство в България?

Предимство №1 - същия ACER в България ще го купиш на цена от 893 Евро (проверих), а тук - за 750, за начина на заплащане - не знам, аз ще го купя направо от представителния им магазин, що не ровнеш в сайта и не си зададеш въпросите направо на Customer service?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сравняваш Давид и Голиат. Acer колкото и екстри да слагат пак ще си останат китайска марка. Предпочитам изпитаното с много години и опит. Когато опреш до сервиз, ще разбереш разликата. А като искаш добра машина, има само една дума-пари.

интересно сравнение правиш, Давид и Голиат :wub: ако си чел притчата, ще знаеяш, че точно Давид сразява Голиат.. не мисля ,че е правилно сравнение, но както и да е...

За мен марката вече не от кой знае какво значение, а в последно време нещата се промениха доста и на качеството не се държи така, както се държеше до преди десетина години, говоря от личен опит. Преди качеството наистина имаше значение и мисля, че тогава се изградиха имената на производителите,а сега вече лежат на стари лаври и правят разни компромиси с качеството...то май това важи и не само за компютрите...

Отностно Dell си спомям, че преди години имаха серия лаптопи с проблемна батерия, наложи се да изтеглят цялата серия от пазара... е вече на всеки се случва, дори Мерседес изтегли 130 000 бройки от А и В сериите през 2007 мисля че беше с проблем в чистачките (или нещо свързано с почистването на стъклата). Много малко производители останаха на ниво, като Bang & Olufsen например...

Всичко е въпрос на късмет ако уцелиш хубава серия и хубава бройка... идеално...

Някой пита за Komplett,аз пазарувам в чужбина, тъй че за България не знам как стоят нещата

Всеки си има мнение, затова е хубаво да събереш повече чужди за да доизградиш твоето...

Успех :)

Редактирано от DreX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се пишеше по тази тема, ама нека и аз да каже нещо.... Ако искаш здрав комп - вземи си дел. Аз за последните 6 години 3-ти дел взимам. Последния ми е на 1 година - навъртял е над 20000 км в багажника на колата по пътищата на родината и зад граница. Работи на прах, влага, в кал, на студено, мръсно и държи. Здрав е като магаре. Не е лъскав не е красив - прсто е здрав. Аз го товаря на макс и той работи. Това е. Предишния го ползвах 4 години преди да отиде в заслужена почивка (Видеото му беше АТИ 7500 и просто остаря горкия) и не съм имал никакви проблеми с него. От друга страна да не ти казвам ак изглежда служебния Айсер след година и половина - всичките му пластмаски са одрани и осрани. Клавиатурата му цялата лепне и заяжда. Забива пред 10 минути щото прегрява и т.н. С 2 дими - не става много за ползване. И за 2-те машини не са полагани сериозни грижи, но едната работи, а другата не. И двете са интел - явно разликите в подробностите като вентилатор, начин на сглобяване и т.н. имат значение. И явно Ирландците (ДЕЛЛ) се справят по-добре от Китайците. Та на конкретни въпрос - вземи си ДЕЛЛ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...