Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз бих си взел само монитор с ТСО 03 така и така давам една торба пари!! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди една година си взех 19" монитор Samsung SyncMaster 193P с ТСО99, след един месец колега си взе абсолютно същия модел самоче имаше лепенка ТСО 03. Да ти кажа не видях никаква разлка в нещо, като качество на картината или друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всички които са си наумили такъв род дисплеи да купуват, колко се може с по големи размери 17 19 21 и прочие да ги вземат задължително 8мс и само Култови Марки като ASUS, Iiama, Philips, Samsung и прочие, както и една лепенчица ТСО 03 да се вижда горе в ъгълчето!

Наслука в лова, весели празници на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме за закъснението - бях позабравил за темата.

Когато решите да пробвате модел, то пуснете текст и се вгледайте в буквите.При мен те изглеждат като бити от градушка.

По принцип е нормално да изглеждат така,ако не си активирал някои настрйки.

Properties>Appearance>Effects - отметка на "Use the following method to smooth edges of screen fonts:" и изберете ClearType.Аз го ползвам това дори на CRT.

От тук може да изберете и "use larg icons" в случай че иконите ви са прекалено малки.

От Properties>Appearance>Font size: можете да увеличите фонта което при висока резолюция е добра идея.

Аз предпочитам да използвам Properties>Appearance>Advanced от където можете да регулирате плавно фонта, размера на иконите,дебелината на рамките на прозорците и др.

По въпроса за бялото,мога да кажа че по-принцип производителите на монитори срещат големи трудности именно при чистото бяло и черно.Това важи с пълна сила и за CRT.

Използвам случая да питам знае ли някой как се получава черния цвят на CRT и TFT ? На тази загадка не можах да намря отговор досега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип TCO е стандарт за екологичност,ергонимичност,емисии на вредни излъчвания...

Не очаквайте от това по-високо качество на картината.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал тези-Philips 17" TFT, 170X(B,P)6, 8ms 600:1 250cd/m2 DVI Speakers TCO03, Гаранция за 0 дефектни ПИКСЕЛА струва 630-660лв. или Philips 19" TFT, 190X(B,P)6, 8ms 700:1 300cd/m2 DVI Speakers TCO03, Гаранция за 0 дефектни ПИКСЕЛА струва м/у 770-810лв.

ПП:При 17"монитор между пикселното растояние е 0.264мм а при 19" е 0.294мм.

Максималнат резолюция и при двата е 1280x1024 пиксела

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nec това е марката :)) за тия пари ако са без ДДС ще земеш 19" с

400cd/m супер уникалния монитор; )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Аз ще резюмирам - все едно дали ще вземеш 17 или 19 инча

1. Да е марка

2. от 8мс надолу

3. Контраста от 500:1 нагоре (700 за препоръчване)

4. Яркост от 300 cd/м2 нагоре (400 за препоръчване)

5. по възможност да има DVI вход(освен аналоговия да има и цифров вход) защото в момента дори видеокартата ти да няма - след време ще я смениш, а предимствата на цифровия сигнал са много!

След като отделиш моделите които отговарят на тези изисквания, избери този дето най-ти хваща окото!

Аз съм с HYNDAI L72D и съм изклюяително доволен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
LG Flashtron ще ти свърши работа.

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам си чувал тази "култова" дума?

Иначе се пише: FLATRON

По-темата:

Взех едно мониторче да го тествам у нас. За няколко дена.

Става дума за BenQ FP91G+.

Този модел е с 8ms. Не е нищо кой знае колко.

Играх си половин-един час докато го настроя според моя вкус,

Опитах култовото DVI. (бях чувал за него че работи само на 60 херца, ама при мен тръгна и на 75 херца). Игричките вървяха доста прилично. Неприятно впечатление ми направи serious sam-a - текста определено неможеше да се чете, докато при NFS Most Wanted - всичко беше ОК.

Вечерта с жена ми гледахме едно филмче (от 3 метра разстояние - демек легнали) и въпреки че му са кофти ъглите (140/135 градуса) - хор'та пак се виждаха.

Определено се замислих дали да не го купя. Монитора не блести с кой знае какви показатели, но цената му е доста съблазнителна, пък и след 2 години (когато ще го сменям) кой знае какви чудеса на техниката ще се появят! :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да е от марките:

SONY

ViewSonic

Гледай responce time-a да ти е не повече от 8 m/s защото като мърдаш мишката бързо, като местиш плъзгача на браузъра и т.к. всичко ще ти е като спагети.

И си търси монитор и с ефективна матрица за да можеш да гледаш отвсякъде. Мониторите без ефективна матрица не са хубави за гледане на филми тъй като ако го гледаш от ъгъл който очите ти не са нивото на монитора ще виждаш само черно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а къде са култови марки като Шарп например ?

Отговор - който иска СУПЕР LCD монитор ще трябва да си купи Епъл, за съжаление за некакви бесни пари.

Като Епъл Синема дисплей няма друг - който мине в техномаркет покрай него му увисва ченето :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване