Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Foka

Проблем с мрежова карта - Няма интернет

Препоръчан отговор

Имам проблем с мрежовата карта Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC По принцип съм на вградената, обаче имам една която някога я бях купувал и искам да я ползвам нея. Обаче тук идва проблема sad.gif След като съм я сложил, трябва да инсталирам драйвъри ама те са на флопи, а аз нямам и затова си дръпнах драйвърите от техния сайт

http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...130/RTL8139B(L)

Обаче след като имам драйвъри и настройки поставям кабела и вече ми показва, че мрежовият кабел не е изключен ама пак нямам интернет sad.gif Всички настройки са както трябва ама интернет няма. В еверест пише, че мрежовата карта е Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC обаче на кутията и на флопито пише REPOTEC RP-1624W Series. Кажете ми какво да направя за да накарам мрежофата карта да прокара интернета

Забравих да напиша, че в мойте места в мрежата виждам и влизам вв компютрите който са в моята група

Редактирано от Foka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Има огромна вероятност доставчика ти на интернет да използва защита по MAC address. Свържи се с поддръжката на доставчика, кажи им, че си си сменил мрежовата карта, те ще направят нужното.

Ако си наясно какво правиш, размени MAC адресите на вградената и новата мрежова карта, но личният ми съвет е да се свържеш с доставчика и да им кажеш, че след като си сменил мрежовата карта нямаш интернет.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ping 127.0.0.1

2. ако върне НЕуспешен ping, драйверите са ти проблемни.

3. ако върне успешен: ping адреса на Gateway-a, адреса на DNS-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пингва обаче проблема не е в тях на вградената са същите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мисля,че трябва да се обадиш на доставчика,аз като сменях моята карта звъннах да ми запишат МАС на новата карта и нета дойде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... много се зачудих и аз, да му се не види. Пробвай от command prompt да ping-неш google.com примерно и кажи каква грешка ти дава, ако въобще има такава. (Start -> (Run...) cmd -> ping google.com). Покажи ни целия output на пинг.

Мен лично ме смущава този факт:

Забравих да напиша, че в мойте места в мрежата виждам и влизам вв компютрите който са в моята група

Имам странно предчувствие, че пинг-ът ще сработи. Кажи какъв браузър ползваш. Ако ползваш Internet Explorer (6), иди на Tools -> Internet Options -> Connections -> LAN Settings. Ако някъде имаш сложена отметка, махни я. И се замисли за опцията да ползваш друг браузър (като Firefox например).

Интернет доставчикът ти какво каза по въпроса все пак, нищо не каза?

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам проблем с мрежовата карта Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC По принцип съм на вградената, обаче имам една която някога я бях купувал и искам да я ползвам нея. Обаче тук идва проблема sad.gif След като съм я сложил, трябва да инсталирам драйвъри ама те са на флопи, а аз нямам и затова си дръпнах драйвърите от техния сайт

http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...130/RTL8139B(L)

Обаче след като имам драйвъри и настройки поставям кабела и вече ми показва, че мрежовият кабел не е изключен ама пак нямам интернет sad.gif Всички настройки са както трябва ама интернет няма. В еверест пише, че мрежовата карта е Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC обаче на кутията и на флопито пише REPOTEC RP-1624W Series. Кажете ми какво да направя за да накарам мрежофата карта да прокара интернета

Аз съм с същата и и да ти кажа този модел не иска драйвери.Виж както казват по нагоре се обади на доставчика да ти отключи мака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ми излиза като напиша ping google.com в cmd-то обаче като напиша IP-то на главния комп от където ни идва интернета ми изписва Request timed out. Проблемът не е в браузъра, ползвам firefox 3 ако беше до браузъра тогава скайп и други програми ползваши интернет щяха да работят. Не съм се свързвал с моят интернет доставчик. Щом на мрежовата карта не и трябват драйвъри значи не е в тях проблема. Явно проблема идва от МАС адреса. Кажете как да ги разменя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте. имам странен проблем. абонат съм на бол.бг и нет беше ок , но предиоколо 3 седмици, сменяха някакви кутии (по улиците) и от тогава нямам интернет през деня, а през ноща е ОК. ;) обаждах им се 10000 пъти, идваха, казваха че е ок... преди седмица ми казаха да си преинсталирам компютъра (защото може би някоя от програмите му пречела, никакви странни програми нямах) , е направих го вчера сега е "гол като пушка" с единия Wingows XP и пак през деня няма интернет а през ноща да.

обаче имам и лаптоп на който съм сега и има перфектен интернет.

за мен това е най-голямата загадка.

ако компа беше се скапал- как ще вади перфекта връзка след 9 часа вечер.... или ако нямаше връзка през деня - тогава и на лаптопанямше да има нет ( wireless е изключен)... много ми е странно.... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно ли е да има пруга причина?

не - горе са ти го написали - има защита по MAC адрес, варианта е да сложиш на външната ланкарта същия мак адрес дето е на бградената...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...