Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

qnkov

Като за около 600 лв, как ви се струва?

Препоръчан отговор

Чудих, чудих и накрая го реших така... да си взема цял компютър по части. Ето какво избрах и искам съвет дали си струва за тези пари или се набутвам нещо и ще е по-добре да си го взема цял от магазина?

Дъно

http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=38867 68.50 USD / 105.35 BGN

Процесор

http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=38823 79.00 USD / 121.49 BGN

Видео Карта

http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=38889 106.00 USD / 163.02 BGN

Захранване

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=39746 49.50 USD / 76.13 BGN

Хард

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=33915 44.50 USD / 68.44 BGN

СД-ДВД

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=37789 25.10 USD / 38.60 BGN

Рам Памет

2GB DDR2 800 A-DATA 23.00 USD / 39.37 BGN

Кутия

13.10 USD / 20 BGN

Около 600-650 излиза всичко. Как е? Предполагам, че всичко си пасва добре?

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънни платки за INTEL GIGABYTE EP43-DS3L, P43, DDR II 1200/1066/800/667/533, SATA II, GLAN, LGA775 1 80.50 80.50 $

Процесори INTEL INTEL PIV CORE 2 DUO 2.50GHz CONROE E5200, 2M, 800, BOX, Dual Core 1 72.10 72.10 $

Памети RAM ADATA 2GB DDR II 800 1 22.90 22.90 $

Твърди дискове & Флопи SEAGATE 320GB 7200 16MB SATA II 1 49.50 49.50 $

Видео карти SAPPHIRE 512M HD4670 DDR III PCI-E /BULK/ 1 79.40 79.40 $

Кутии и Захранвания FOXCONN TSAA-804, 420W PFC 1 42.60 42.60 $

CD / DVD / RW NEC DVD-RW AD-7200S /SATA/BLACK 1 18.90 18.90 $

Само 680 лв но си заслужава сяка стинка,

Харда е по голям видеото по ново дъното с по убав чипсет и двд с САТА интерфейс. Малко кутията и захранването не са за клок но и те ще стигнат до 3гхц на ЦПУ-то.

НЕ ЗИМАй КОМПЮТЪР ОТ БАКАЛИЙТЕ МЕТРО И ТЕХНО НЕ ЗНАМ СИ КО.

Редактирано от hazarta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

1) Цените в Most са без ДДС, да не останеш изнензадан.

2) Не се излагай с този диск - супер малък, бавен и шумен е. Вземи си на друга марка, че Seagate напоследък имаха проблеми с firmware-а на 7200.11 (предпоследната серия) дискове. Вземи си като бял човек за още 20 долара 500GB-тов диск на Western Digital примерно - тих и бърз.

3) Избери си SATA DVD

4) Още 20 долара за още 2GB RAM също не биха били излишни. В никакъв случай обаче не ползвай 1x2GB - или 2x1GB или 2x2GB!!! Какво мислите за още доларче за Kingston, не че A-DATA са зле...

5) Изчакай Гурутата да си кажат мнението за захранването и кутията. Точно това захранване е сравнително шумно, язък ти за тихото видео.

6) Ще чуеш много мнения относно видеото - никое не е правилно, никое не е грешно. Като си пресметнеш наново бюджета, вземи останалите части и си вземи видеото, което можеш да си позволиш.

7) Дъното също подлежи на коментар, но хубаво дъно ще те удари към 30-40 долара отгоре.

8) Да не останеш изненадан - процесорът не е Core2 Duo, всъщност е Pentium Dual-Core, пак на същата архитектура, единствено няма хардуерна поддръжка за виртуализация. Иначе процесорът може да се клоква много, при нужда. Box-овото охлаждане става, ако няма да клокваш (много) и си непретенциозен - разумно тихо е.

Изчакай поне седмица за други забележки, и успех!

hazarta, кутията която си предложил идва с 80mm ултра шумен заден вентилатор (пише 80/92/120, но идват в България само с 80мм). За видеото - че е по-ново не значи, че е по-бързо/по-добро като цяло. Иначе и аз съм с 4670.

Редактирано от ME4OK_4ygo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a6cce13b74fc4df3.png

Кутията е с 400W Fortron, което спокойно ще издържи всякакви бъдещи ъпгрейти. Видеокартата е достатъчно бърза за парите си, че да можеш да играеш всички последни заглавия, а понеже A-DATA от последните партиди идва с лоши тайминги 6-6-6-18 сложих Transcend която хич не е лоша.

Друг вариант е вместо FOXCONN да вземеш най-обикновена кутия от JNC без захранване и да и сложат един 350W Fortron PNF. Това ще свали цената с около 45лв. Подчертавам модела на захранването. Не вземай PNR, SAGA или тия новите APN, че са по-зле от PNF. И както ти каза ME4OK_4ygo, цените в ценовата на Мост са без задължителното 20% ДДС. Та твоята конфигурация дето си я избрал ще дойде над 750лв. крайна цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънни платки за INTEL GIGABYTE EP31-DS3L, P31, DDR II 1066/800/667, SATA II, GLAN, LGA775

Процесори INTEL INTEL PIV CORE 2 DUO 2.50GHz CONROE E5200, 2M, 800, BOX, Dual Core

Памети RAM ADATA 2GB DDR II 800

Твърди дискове & Флопи WD 320GB 7200 16MB SATA II

Видео карти SAPPHIRE 512MB HD4830 512MB GDDR3 PCI-E

Кутии и Захранвания JNC RJA-304D, ATX-350PNF Fortron

CD / DVD / RW NEC DVD-RW AD-7200S /SATA/BLACK

680лв от скай....

Още нещо скоро излиза HD4770 и 4750, които се очаква да са на много добри цени изчакай, ако искаш да излязат ще свали вероятно и цените на 46xx и 4830. Новите карти мисля, че бяха с една идея по-напред от 4830 дори...

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://store.picbg.net/pubpic/9F/AB/d7dadaef5db89fab.jpg

Това добре ли е?

Понеже тука мисля, че няма фирма, която да работи с скай, сега с тия поръчки как ще го карам? Понеже нямам представа как ще става обмяната, някой да ме светне? Плащам със запис, после получавам часта? Или направо на вратата ми идват или как? До сега не съм правел такъв тип поръчки и нямам представа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://store.picbg.net/pubpic/9F/AB/d7dadaef5db89fab.jpg

Това добре ли е?

Понеже тука мисля, че няма фирма, която да работи с скай, сега с тия поръчки как ще го карам? Понеже нямам представа как ще става обмяната, някой да ме светне? Плащам със запис, после получавам часта? Или направо на вратата ми идват или как? До сега не съм правел такъв тип поръчки и нямам представа :)

Според мен най-добре комфигурацията на @vidimiq. Иначе поръчваш и като го донесе куриера на врата му плащаш. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми почти няма разлика от неговата конфигурация и тази, освен видео картата, но тая ми се струва по-добра, по-скъпа и на 512/256, а другата е 512/128. ;) Иначе така както изглежда всичко е точно, съчетават се частите и мисля, че е добре?

Тоя ще ми скубне и за поръчката, нали? Ако поръчвам част по част, става ли? Една част 130 лв, дойде на врата ми каже 140 за поръчката, а? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си вземай тази видеокарта (пасивна каквото и да е ще имаш проблеми, освен ако не е на нвидия в ниския клас 9400 или по слаба) щото е първото нещо което ще ти изгори, вероятно още след няколко седмици...

вземи си PATA записвачка - много по добри са от сата-та, особенно на интелски чипсет (щото интел след p35 нагоре взеха някакви боклуци да праят и освен win, разни боот мениджъри и линукс не боотват от сата, точно на гигадървата ама мисля че проблема си е на интел, не на биос...)

120гб диск не си струва като за 20 лв отгоре вземаш 500 гб сийгейт. а пък фирмуера се сменя лесно... а ако вземеш 7200.12 серия тампроблем няма и е най бързия диск за десктоп в света за момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ту ме уубедите в едно, накрая друг каже друго... човек да се чуди к'во да прави накрая. Добре, дайте линк за друга видео карта, която ще е по-добра от тази, но до 90-100 (предпочитам shapphire не знам защо) долара мах. Мисля, че сегашният хард на WD 320 gb е добре... казвайте к'во друго не е хубаво в конфигурацията по-долу дето посочих, не горната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ту ме уубедите в едно, накрая друг каже друго...

Щом е така и аз подкрепям конфигурацията на vidimiq .4830 най-малкото е по-ново поколение видеокарта.И не е 512/128...256 битова си е -> ЦЪК.

ПП. Ако не вярваш ...ЦЪК ..разлгедай цялото ревю. :lol6:

Редактирано от mrik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. А да питам, като поръчам от скай и тоя ми дойде на врата, за поръчката трябва ли да му дам пари? Предпоалгам, че да? И колко ще е 10лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аха. А да питам, като поръчам от скай и тоя ми дойде на врата, за поръчката трябва ли да му дам пари? Предпоалгам, че да? И колко ще е 10лв?

Зависи колко тежи и от коя фирма...незнам скай с коя кориерска фирма работят ,но за да се ориентираш виж http://www.econt.com теглото на компютъра е от 5-10ГКГ според зависи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз ще взема 2-3 части от скай и другите от мост-а, ако не ще питам тея от фирмата, ако си имат форум :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

qnkov В една тема беше казал

Здрасти! Преди да съберем новата машина ще минат 1-2 месеца...
2 месеца са мн време и мисля че сега е неодачно да питаш за конфигурация. Може цените да падна да излезнат нови части и т.н. Редактирано от hazarta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали за това ще чакам 1-2 месеца, за да паднат цените :clap:

Аз не съм от искащите. Това ,което е събрано досега ми е напълно достатъчно. След 1-2 месеца се надявам да паднат леко цените, тъй че да спестя около 50-100 лв поне :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да паднат, щото $ не пада... и скоро няма да пада... заради кризата, даже цените тръгват нагоре в $ щото парите се обезцениха... пример - рам ддр2 беше станало до 8-9$ за гб ся е доста нагоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само цените на видео картите в този клас ще паднат, казах защо и по-рано, излизането на 47xx серията(а може и от тях да си вземеш, не гледай, че са 128бита, показват много голяма производителност в малкото тестове все пак, които са излезли досега). Ама то и като беше нова година хората чакаха февруари месец да паднат цените, но повечето цени сега са нагоре.

P.S.Ето ревю на 4750 http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-47...-preview-test/1 бие 4830 и гони 4850. Вероятно 4770 ще е още по-близо до 4850, изключителна производителност за 128 битова карта, първоначално като чух, че ще е 128 бита си мислех, че ще е нещо от рода на 4670, но малко по-хладна и бърза, ама не, чак трепе 4830...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...