Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 2

iovi
 Сподели

Препоръчан отговор

@yankod, би ли споделил какво точно си спирал чрез скрийншот за тази оптимизация :speak:

Разбира се, няма проблем! Сега не пиша от вкъщи, но като се прибера ще напиша едно кратко мнение :)

ПП. Между другото на лаптоп с подобни характеристики и със същите програми, но с Windows XP (без никакви оптимизации), в момента се гълтат 700 MB.

Редактирано от yankod (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, започваме...

Спиране на ненужните сервизи

Предполагам, че всеки знае как се влиза там, но за всеки случай:

Start -> Run -> services.msc. Натискате бутона OK. Ще се появи списъка с всички услуги. Ето тези, които може да изключите безпроблемно:

1. Cryptographic Services
  2. Encrypting File System (EFS)
  3. HomeGroup Listener и HomeGroup Provider (изключете ако имате само един компютър или не искате такава "домашна група")
  4. KTmRM for displaying .... (изключете ако не е изключено по подразбиране)
  5. Print Spooler (изключете ако нямате принтер)
  6. Secondary Logon
  7. Tablet PC Input Service
  8. Windows Defender
  9. Windows Time
  10. Windows Update (по желание)
  11. IP Helper

Turn Windows features on or off

От тук може да изключите доста ненужни функции и приложения от Windows 7.

Start -> Control Panel -> Programs -> Turn Windows features on or off

Безпроблемно може да спрете:

1. Games (игрите не са кой знае колко интересни)
  2. Windows Media Center
  3. Windows DVD Player
  4. Remote Differential Connection
  5. Tablet PC Components
  6. XPS Services
  7. XPS Viewer
  8. Windows Search (премахнете, ако не използвате търсачката често)

След това натиснете върху бутона OK. Компютъра ще се рестартира и ще "олекне" малко.

По - бързо стартиране на операционната система

При мен с този трик системата се стартира за 20 секунди.

Start -> Run -> msconfig.

След като се отвори прозореца, натиснете върху таба Boot и натиснете върху бутона Advanced Options. Маркирайте опцията Maximum Memory и задайте размера на рам паметта ви. След това маркирайте опцита Number of processors и задайте броя на процесорите.

Натиснете върху бутона OK за да се затвори прозореца и рестартирайте компютъра. Ако няма разлика, може да си върнете настройките.

Как да си направите драйвери за ati mobility radeon

Дърпате последните драйвери за пълния вариант на вашата карта (в смисъл, драйверите за вашата карта, но не mobility а за desktop pc). След това сваляте Mobility Modder и следвате инструкциите.

След като завърши процеса, отваряте папката с новите драйвери. Продължавате към папките Packages -> Drivers -> Display. След това има две папки, които завършват на _INF. И в двете е включен един .inf файл (например C7_78079.inf). Отваряте го и търсите модела на вашата видео карта. Ако е там, значи всичко е наред и може да започнете с инсталацията. Но ако го няма там, трябва да го добавите сами, като добавите и характеристиките на модела. Ето пример с една видеокарта:

"ATI Mobility Radeon HD 3650" = ati2mtag_M76, PCI\VEN_1002&DEV_9591

Тъй като моята карта я нямаше в списъка, трябваше да я добавя сам:

"ATI MOBILITY RADEON HD 3470" = ati2mtag_M72, PCI\VEN_1002&DEV_95C4.

След това записвате и двата .inf файла и може да преминете към инсталацията на драйвера.

ПП. Ето още един резултат от постигнатото:

ПП2. Може да вкарате това мнение и във важната тема :P

----

Това е от мен! Може да съм забравил нещо, за което се извинявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - бързо стартиране на операционната система

При мен с този трик системата се стартира за 20 секунди.

Start -> Run -> msconfig.

След като се отвори прозореца, натиснете върху таба Boot и натиснете върху бутона Advanced Options. Маркирайте опцията Maximum Memory и задайте размера на рам паметта ви. След това маркирайте опцита Number of processors и задайте броя на процесорите.

Натиснете върху бутона OK за да се затвори прозореца и рестартирайте компютъра. Ако няма разлика, може да си върнете настройките.

та:

да уточним:

Note: при дву- и повече ядрени процесори се посочва броя на ядрата (в моя случай Е2180 - 2) - за да няма после: къде ми изчезна едното ядро

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета..разликите вече са толкова малки,че ми се струва ненужно да правите всички тези оптимизации!Да се цеди максимума като скоро ще се пръкне следващ номер.....хм,няма много смисъл!Бих добавил само,че Home Premium се държи много пъргаво и стабилно,което не бих казал за Ultimate!При мен проблема е със звука на Скайпа!Чувам чудесно,но мен ме чуват все едно се обаждам от тъмната страна на Луната :angry: .Какво ли не опитах...не става пробива и това е.А да...проблема със събуждането на компа си виси и това е.Трябва да бутам от кофата,през клавиатура или мишка забрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета..разликите вече са толкова малки,че ми се струва ненужно да правите всички тези оптимизации!Да се цеди максимума като скоро ще се пръкне следващ номер.....хм,няма много смисъл!Бих добавил само,че Home Premium се държи много пъргаво и стабилно,което не бих казал за Ultimate!При мен проблема е със звука на Скайпа!Чувам чудесно,но мен ме чуват все едно се обаждам от тъмната страна на Луната :angry: .Какво ли не опитах...не става пробива и това е.А да...проблема със събуждането на компа си виси и това е.Трябва да бутам от кофата,през клавиатура или мишка забрави!

Просто премахваме това, което не ни е нужно....не виждам смисъл да пълня компютъра си с глупости, които никога не бих ползвал. :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за премахване на неизползваните неща. Благодаря за съветите.

Имам само един въпрос - Secondary Logon не е ли необходим за изпълняване на администртивни задачи, когато работим с ограничен account?

Тук си прав, забравил съм да го спомена. Аз попринцип съм си администратор и имам само един акаунт, затова винаги изключвам тази услуга. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сташ при мен това са си 7% спечелена памет

верно с мойте 4 гъби е абсолютно безсмислено (а и попринцип), ама е прав колегата - нещата който не са нужни>у кошчетоооо

и другото което се забелязва - последните 2 издания смучкат маааааааааалко повече рам от тези преди тях

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези оптимизации вършат работа и ги правя, но само при по-стари машини. На машини с 4GB RAM и процесор с две и повече ядра не виждам кой знае какъв смисъл, но все пак нещо, което не се ползва няма смисъл да стои включено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

yankod със същата карта съм и по принцип модвам драйверите само с Mobility Modder-a (след последния преинстал даже изобщо не съм, защото ати си пуснаха специални драйвери за мобилните карти и използвам тях).

Каква е разликата с тея два реда които добавяш и има ли изобщо?

Кажи точки от WEI и 3Dmark ако имаш да сравним ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

yankod със същата карта съм и по принцип модвам драйверите само с Mobility Modder-a (след последния преинстал даже изобщо не съм, защото ати си пуснаха специални драйвери за мобилните карти и използвам тях).

Каква е разликата с тея два реда които добавяш и има ли изобщо?

Кажи точки от WEI и 3Dmark ако имаш да сравним ;)

3DMark не съм пускал, но ето ги тези от WEI:

Graphics - 3.8

Gaming Grapics - 5.1

Твоите какви са? А освен това зависи и от лаптопа, защото някои производители намалят Mhz на картите, по причина, която ми е малко неясна (заради прегряване или нещо друго?).

ЕДИТ: Сега погледнах проблемите на сташек със събуждането. При мен такива проблеми няма, само ми трябва да натисна един бутон от клавиатурата или да мръдна мишката, след което компа се "събужда". Но може и причината да е в това, че аз карам на Ultimate, а не на Premium.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи..естествено че ненужното няма смисъл да баца,но да ви кажа момчета 57,а и сега 68-цата ги подкарах на макс с всичко поради една причина-а именно дойде вече април и се чака нещо по-"завършено".Още повече,че аз подкарвам винаги Премиума,не виждам смисъл да се товаря с Ultimate.А иначе с подкастряне,което практикувам реално от януари де cool.gif докарвам ползване на РАМ на 23%.Което си е прилично!Aquaris-ти ме утепа колега...с 4 гъбки ама си играйкаш колега! biggrin.gif Лошо нема де,аз също в най скоро време смятам да последвам светлия ти пример,само да престане тая лудница с билд на всеки пет дена!

КАЖЕТЕ КВО ДА ГО ПРАВЯ ТОЯ СКАЙП,КОЙТО МЕ ДОКАРА ДО ЛУДОСТ!!!!!Това е молбата ми!Като ми чуруликат се чува прекрасно,като аз говоря е нещо кошмарно.Постоянно ми излиза и съобщението за намален микрофон,а той естествено не е!

А иначе...7074 ли днес трябва да се пръкне??Май да!Лудницата е пълна!

P.S.За мен да вметна последно 7057 беше най прецакания и бъгав билд!

P.S.Yankod- при мен проблема си въри под всяка версия колега!Това се почна още от 22-ката и продължава.Няма значение с какво съм. ;)

Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си задам болния въпрос отново дано някои ми помогне.Имам Радеон x1550 и се опитвам да инсталирам Catalyst 9.3 за Windows 7 но неможе защото са отрязали подръжката за x1000 серията.Версията за XP и Виста все още има подръжка за x1000 но за Windows 7 няма.Та има ли възможност да го инсталирам тоя драивър на седмицата.Благодаря предварително за помоща. :speak:

Редактирано от d_100 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Graphics - 3.6

Gaming Grapics - 5.1

Честотите са 500/400.

btw:

Търся програма с която да и дигна честотите. Ако си използвал някоя сподели.

Не съм дигал нищо. Сега дори като пуснах пак теста и аз изкарах 3.6...странна работа. Мойте честоти също са 500/400.

Попринцип, нали ATI Mobility Radeon HD 3470 се води 680/500. Не мога да разбера защо не сме на тези честоти, а на 500/400.

ПС. Щом имаш същите резултати, предполагам, че си с лаптоп на ASUS ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не

дето се вика с трици маймуни не се ловят

Aquaris с трици и маймуни се ловят стига да искаш и да имаш време и желание :yanim: Предоставям линк с Catalyst 9.3 моднат за да се инсталира и за x1000 сериите.Но се инсталира по малко по различен начин.От Device Manager се посочва вашата видеокарта и после в подменюто Driver се избира Update Driver.После се избира Browse my computer for driver software и под него има едно по малко бутонче Let me pick from device driver list натискаме него чрез бутона Have a disk се избира папчицата Catalyst 9.3 MOD която съм архивирал излиза прозорец в които отново трябва да изберем нашата видеокарта и натискаме OK.Изчакваме да се инсталира като междувременно натискаме на появилата се подсказка Install this driver.След като се инсталира рестартираме и готово.А и за тези които не вярват слагам шотче.

Ето го и моднатият Driver Нов линк 12.30 часа

fa265fea7adafa62.png

Тествал съм го и предполагам че ще работи и на други машини които са с X1000 серия видеокарти ако оплескате нешо не нося отговорност правете го с едно на ум.Написах го на бързо така че ако има грешки извинявайте.Чао. cool.gif

Редакция номер 2.

Редактирано от d_100 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, вчера инсталирах Windows7 на лаптоп Acer Extensa 5230 2GH / 2GB RAM / inel 4500M . Рейтинг системата дава оценка 3.1 заради видео картата , но работи стабилно без никакъв преблем ;) Въпросът ми е при излизането на ново RC или бета как мога да ъпдейтна? Благодаря ви предварително...

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

през вируално цд и избор на ъпгрейд

чрез боот и избор на упгрейд

чрез боот и избор на чиста инсталация (+/- формат: препоръчително +)

и не, не можеш да преминеш на нов билд чрез упдейтите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как се пуска тази функция ""Dream Scene"", че я активирах а не мога да го разгадая точно как се получава?

Имам същият въпрос ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм дигал нищо. Сега дори като пуснах пак теста и аз изкарах 3.6...странна работа. Мойте честоти също са 500/400.

Попринцип, нали ATI Mobility Radeon HD 3470 се води 680/500. Не мога да разбера защо не сме на тези честоти, а на 500/400.

ПС. Щом имаш същите резултати, предполагам, че си с лаптоп на ASUS ?

По принцип толкова ги дават, но явно ги намалят нарочно, причината за което ми е много интересна. Моята лично държи много ниски температури и затова и търся начин да и дигна чистотите малко ;)

ПС.

С асус ф5 съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване