Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

PC с два захранващи блока

Препоръчан отговор

Здр всички

Значи по принцип съм с VGA - gforce 730 gt 256 ddr2 - захранването ми е 350 W - т.е стандартно.През 1-2 часа ми излиза репорт че захранването на видео картата не достига.Принудих се да откача едното ДВД за да се оправи всичко.Това обаче не ме удовлетворяваше.

От предишното ми PC взех захранването и успях да го вържа към компа.Всичко си бачка и до момента ( сложих го Януари - има няма към 1 месец и половина държи )

Ето вижте:

631924a.jpg

Ето и как стана - взех по една изходна букса от всяко захранване т.е от старото (което ще вграждам) и от новото.Понеже изходите ест. са едни и същи отрязах едната женска букса от старото захранване и сложих на нейно място мъжка,която пък свързах към ново захранване т.е получи се нещо такова

631939V.jpg

Блок 1 подава захранване към Блок 2, и Блок 2 се стартира.Успях да го вградя на мястото на 2 CD/DVD-та.

Искам да ви попитам Знаете ли някакъв алтернативен начин да вържа две захранвания в едно и да подават ток към PC-то.

П.С - БЕЗ И ДВЕТЕ ДА ГИ ВКЛЮЧВАМ В МРЕЖАТА,ЧЕ ТОВА И СЪСЕДА ГО МОЖЕ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си за Нобелова награда.Ако може по-подробно да напишеш,как направи свързването защото и аз искам да направя такова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хехе браво,и аз на времето бях фен без парици и ги правех тея неща с 2 еднакви JNC-та :)

за висчко друго има Fortron 1100W - 510лв :)

А има и захранвания за под 100 лева, които ще вършат перфектна работа за въпросната конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направо си за Нобелова награда.Ако може по-подробно да напишеш,как направи свързването защото и аз искам да направя такова.

за 510 лв знаеш ли каква вирига от захранвания ще направя biggrin.gif

Ами , при мен решението беше GPS-650AB;

http://pics.data.bg/zoom/shared/2c504e3082...bf05021bc1b91fe

cool.gif

добро pc - 650 W PS , ако може да ми дадеш информация за охлаждането на CPU и на VGA :)

Редактирано от valentinho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А има и захранвания за под 100 лева, които ще вършат перфектна работа за въпросната конфигурация.

Ти някъде въобще видя ли да е написана каква е конфигурацията? :)biggrin.gifangry.gif Иначе си прав че захранване под 100 лева ще е добре.

Все пак като гледам каква е видеокартата си представям какъв ще е останалия хардуер laugh.gif

Купи си едно качествено захранване (фортрон или чифтек) и не се занимавай със самоделките които си направил cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за 510 лв знаеш ли каква вирига от захранвания ще направя biggrin.gif

добро pc - 650 W PS , ако може да ми дадеш информация за охлаждането на CPU и на VGA :)

гледай да са еднакви и от една партида само :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен едно фортронче 350пнф ще свърши идеална работа.Но иначе браво за опитите!!! :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е от подписа , Palit ,не съм го сменял охлаждането , а на проца е xigmatek s1283.

Наистина , при свързването на два захранващи блока , е желателно да са еднакви , така се разпределя равномерно натоварването върху всеки от тях .

:P

Редактирано от thejoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Картата е от подписа , Palit ,не съм го сменял охлаждането , а на проца е xigmatek s1283.

Наистина , при свързването на два захранващи блока паралелно , е желателно да са еднакви , така се разпределя равномерно натоварването върху всеки от тях .

:whist:

няма 2 еднакви блока - при паралелно свързване ще има големи уравнителни токове и нещо ще изгори с пламъци (най вероятно едното захранване или и двете и един куп компоненти с тях...). а тези захранвния на снимката и двете са боклуци. човека да си вземе фортрон 350 pnf както му казват - под 55лв е...

сега за уравнителните токове:

ако на едното 5 волта са 5,00 реално, а на другото са 5,10 се получава разлика 0.1 волта, която не е голяма като стойност, но сързващите проводниици са с много малко съпротивление - примерно 0,001 ома и по закон на ом се намира тока U=I*R I=U/R=100 ампера уравнителен ток, обаче тея захранвания въобще не стабилизират и уравнителния ток ще е доста голям... и понеже са взаимно зависими 5 и 12 волта едното напрежение като почне да пада другото се вдига - както везните като се натоварят от едната страна...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина , при свързването на два захранващи блока паралелно , е желателно да са еднакви , така се разпределя равномерно натоварването върху всеки от тях .

:)

Компа ти е доста зле подреден.Малко свий тия кабеляци и термичния ти поток не е обмислен.Може да използваш примерно прегради и тръби за да го подобриш,иначе машинката ти е страхотна като хардуер.

Да питам това дето си направил,че и аз съм ентусиаст без пари заслужава ли си и ще може ли да нахрани 9600 гт или нищо като 4670?

Утре ще пратя снимки на моя комп.

иначе ето я щаигата:

Процесор-Intel Pentium Dual-Core E2180 2.0Ghz(xigmatek s 963)(стига да клок 3.33 gzh),дъното е най-куче боклук NCP73 COLORFUL(nForce 630i),2 gb ram 800 mhz и върха е тука.....350 W CODEGEN и по-нищо не отстъпващата 7300 гт galaxy ddr3

та и на мен ми е нужна тази самоделка не мислите ли?

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам опит със сглобяване на комп с 2 захранвания , но доколкото съм запознат , важно е и двата захранващи блока да се пускат едновременно .

Заедно се свързва само масата , 5-те и 12волта не се свързват заедно , просто всяко от захранванията дава ток към различни компоненти в системата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля за подобно нещо. За момента ползвам 400W фортрон с Е2160 и HD4830 и се държи но в бъдеще обмислям ъпгрейди. Имам server tower кутия в която има място за 2 захранвания едно над друго и ще стане перфектно. Второто захранване ще бъде 360W High Power(HPC-360-202),и мисля че е предостатъчно за малък кросфайър. Как ще ги паля? 5 волтово реленце което се активира от фортрона и съм готов. Като му дойде времето ще го мисля по-подробно, дори тема ще направя!

EDIT:

Искам да ви попитам Знаете ли някакъв алтернативен начин да вържа две захранвания в едно и да подават ток към PC-то.

Както писах горе сложи реленце. Лесно и елементарно без излишни рискове.Второто захранване трябва да е ATX. Аз така и не рабрах какво си направил, как си свързвал. На AT захранване би станало много лесно с 1 кабел, но те са много отдавна извън играта. На мен лично 2 кабела няма да ми пречат. Не забравяй и че едното захранване духа топло в кутията!

EDIT:

Какво си вързал на второто захранване и защо реши че има нужда? За единя цд ром и диск който не харчи повече от 15W и то ако е по-стар. Навремето "събрах" в една машина 11 SCSI-2 диска 3 от които с дименсия на 2 цд рома и тогава за пръв път ми се наложиха 2 захранвания.

Редактирано от accel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно защо се занимавате с глупости и си усложнявате живота като се мъчите да свързвате две захранвания да работят заедно. Това се прави само в сървъри които не се изключват никога и то второто е с цел ако едното спре/изгори, то веднага да поеме захранването и машината да не се изключи.

Към автора:

Купи си един 350W Fortron PNF и разкарай скапаните Codegen/JNC...

Към accel

Вместо да купуваш още едно захранване, продай това и си вземи 550W и си прави спокойно безсмисленият Crossfire.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ми е

CPU - AMD sempron 3700+ (2,5 Ghz)

VGA - ATI HD 3850 - 512 mb ddr3

HDD - 2x 80 gb Matrox

mb - Epox

ram - 3x 1gb kingmax ddr400

CD и DVD - и двете са LG

не е мн добра но как мога да поддържам компа с 350 W модел made in china...

А и какво всички скрито ме нападате.Важното е ,че успях да ги свържа без да давам 100 кинта за ново.

П.С

Не забравяй и че едното захранване духа топло в кутията!

За това ще изнамеря от някъде (Praktiker или др магазин) тръба която ще изкарва горещият въздух отгоре.Отгоре на кутията имам вентилатор - ще го махна и ще сложа на негово място тръбата ( вентилатора отгоре не е фабричен ами "Направи си сам" style biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АТХ захранване е надстройка над АТ, защото има дежурно напрежение. Това е зелен кабел (#14). Сигнала се подава от биос, а не от механични превключватели. Всеки подобен опит а.ка.а. инж. Гарин виждам усмъртяване на "майки".

няма 2 еднакви блока - при паралелно свързване ще има големи уравнителни токове и нещо ще изгори с пламъци (най вероятно едното захранване или и двете и един куп компоненти с тях...). а тези захранвния на снимката и двете са боклуци. човека да си вземе фортрон 350 pnf както му казват - под 55лв е...

сега за уравнителните токове:

ако на едното 5 волта са 5,00 реално, а на другото са 5,10 се получава разлика 0.1 волта, която не е голяма като стойност, но сързващите проводниици са с много малко съпротивление - примерно 0,001 ома и по закон на ом се намира тока U=I*R I=U/R=100 ампера уравнителен ток, обаче тея захранвания въобще не стабилизират и уравнителния ток ще е доста голям... и понеже са взаимно зависими 5 и 12 волта едното напрежение като почне да пада другото се вдига - както везните като се натоварят от едната страна...

Преди да вземеш Нобелова за конкретните разяснения - застреляй учителя си по електротехника. Не е истина как само премяташ величините, че чак с конкретни стойности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Важното е ,че успях да ги свържа без да давам 100 кинта за ново. Н

50лв. щяха да са напълно достатъчни. Но щом имаш пари за ново дъно или хард, или не дай си боже няколко компонента твой проблем. :rolleyes: Никой не те напада - просто казваме, че като "спестяваш" по този начин има голяма опасност за останалите ти компоненти. Повече няма да пиша в тази тема - обсъждано е многократно във форума, че захранващият блок е един от най-важните компоненти на РС-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Конфигурацията ми е

CPU - AMD sempron 3700+ (2,5 Ghz)

VGA - ATI HD 3850 - 512 mb ddr3

HDD - 2x 80 gb Matrox

mb - Epox

ram - 3x 1gb kingmax ddr400

CD и DVD - и двете са LG

не е мн добра но как мога да поддържам компа с 350 W модел made in china...

А и какво всички скрито ме нападате.Важното е ,че успях да ги свържа без да давам 100 кинта за ново.

П.С

За това ще изнамеря от някъде (Praktiker или др магазин) тръба която ще изкарва горещият въздух отгоре.Отгоре на кутията имам вентилатор - ще го махна и ще сложа на негово място тръбата ( вентилатора отгоре не е фабричен ами "Направи си сам" style biggrin.gif

Аз съм с подобна щаига малко по-силна,но наистина ти имаш два хардиска и повече от едно СД-ТА.При всички случай с това захранване което предполагам,че е 250 w реална мощтност ще му създава проблеми.Аз по едно вереме бях с два диска и волтажа ми падаше докато ги развърта на 11.90 v сега съм с един и не пада под 12.33.

Lyudmil е прав за Fortron-чето 350 PNF.Копувай го и нямя да имаш никви проблеми освен ако не решиш да слагаш четири-ядрен процесор или някъква мощна видео карта.

Моето захранване е CODEGEN 350 W model:300XA и ми държи стабилно стига да не е с два харда.

Може ли някой да ми обясни защо на този модел http://ogre.ikratko.com/wp-content/uploads...04/img_0475.jpg

и на моя информацrята на таблиците е еднаква,като единствината разлика и в това,че пиши 400 w.

Моят модел е с 80 мм,а този на картинката е 120 мм

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли някой да ми обясни защо на този модел http://ogre.ikratko.com/wp-content/uploads...04/img_0475.jpg

и на моя информацrята на таблиците е еднаква,като единствината разлика и в това,че пиши 400 w.

Моят модел е с 80 мм,а този на картинката е 120 мм

Ами защото лепенките нямат нищо общо с това което е реално захранването. Наскоро един познат ми донесе компютъра си на който му изгорял "350-ватовият" Rexpower, като междувременно минал през един магазин и купил някакво подобие на Codegen/JNC с гордият надпис 450W. Сложих му новото захранване, което тежеше може би към 200 грама и познай - от пет опита в два изобщо не запали, а другите три заби докато зареждаше Windows-a. Реших че може проблемът да е в някой друг компонент който е заминал с предишното захранване, но за всеки случай боднах моят Chieftec и компютъра заработи идеално. Та ходихме до магазина и върнахме боклукът, момчето доплати за 350W PNF и компютърат си му работи безгрижно. А е с най-обикновен едноядрен Athlon 3500+ и 7300GS - надали цялата машина консумира повече от 150W под товар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване