Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

PC с два захранващи блока

Препоръчан отговор

хора не си правете експерименти със скъп хардуер и булшит захранвания, верно има тръпка ама тя бързо отминава при миризмата на изгорели кристали...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повече се чудя, някои чете ли първия пост и видял ли е "гениалната" идея ? То не че е разяснена, но придобиваш чувството че автора е отрязал един от 4 пиновите кабели и го забичил в същия 4 пинов проводник(предварително е подменено с един женски) на другото захранване.

То второто захранване се явява товар, но явно според автора системата се държи по-стабилно.

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Все повече се чудя, някои чете ли първия пост и видял ли е "гениалната" идея ? То не че е разяснена, но придобиваш чувството че автора е отрязал един от 4 пиновите кабели и го забичил в същия 4 пинов проводник(предварително е подменено с един женски) на другото захранване.

То второто захранване се явява товар, но явно според автора системата се държи по-стабилно.

:rolleyes:

С това си свързване освен че ползва и филтриращите кондензатори на второто захранване и увеличава броя на захранващите кабели нищо друго не постига. А той си мисли че работят в паралел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам Знаете ли някакъв алтернативен начин да вържа две захранвания в едно и да подават ток към PC-то.

П.С - БЕЗ И ДВЕТЕ ДА ГИ ВКЛЮЧВАМ В МРЕЖАТА,ЧЕ ТОВА И СЪСЕДА ГО МОЖЕ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С това си свързване освен че ползва и филтриращите кондензатори на второто захранване и увеличава броя на захранващите кабели нищо друго не постига. А той си мисли че работят в паралел.

Дори и кондензаторите не ползва. Само разклонява кабела. За да ги ползва трябва да подаде тока на входа на захранването(не на мястото на 220) и така.

Искам да ви попитам Знаете ли някакъв алтернативен начин да вържа две захранвания в едно и да подават ток към PC-то.

П.С - БЕЗ И ДВЕТЕ ДА ГИ ВКЛЮЧВАМ В МРЕЖАТА,ЧЕ ТОВА И СЪСЕДА ГО МОЖЕ...

Е това не можах да разбера,особенно последното изречение!

Ами или търси перпетум мобиле работещ с подухване или се чуди как да пусне кабел до второто захранване.

Другото което ме учудва, как никой досега не видя простотията която е сътворена? Толкова народ се разписа в темата.

За да стане номера се слага захранващ кабел на всяко от захранванията, прави се мост между зелените жички от 20 пиновия кабел и между две черни. Второто захранване трябва да се изолира от контакт с корпуса на компютъра. Номера става и ако между платката му и болтовете се сложат шайби. Причината за последното не я помня честно казано.

Колко ще се натоварва всяко от тях зависи изключително от това какво му се закачи. Изобщо не е простотия идеята. Ако си мислите че допълнителните захранващи блокове за видеокарти са нещо по-различно, лъжете се.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дори и кондензаторите не ползва. Само разклонява кабела. За да ги ползва трябва да подаде тока на входа на захранването(не на мястото на 220) и така.

Разгледай схемите на ATX поместени тук. Ще се убедиш че в огромното им мнозинство кондензаторите са вързани директно за захранващите периферията кабели. Та в неговия случай с доста голяма доза вероятност може да се твърди че използва филтриращите кондензатори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,послушах няколко потребители и премахнах 2рият блок но за сметка на това направих нещо друго

Взех същото захранване и направих следното:

Направих нещо като мост между заземяването и кабела PS_ON

picture005.th.jpg

Прибрах го на предишното му място т.е над двете CD/DVD-та.

Колкото и да не ми се искаше се принудих да го включа към мрежата

picture006u.th.jpg

След това си купих един ключ прекъсвач и 2 светодиода,и ги монитора отгоре на кутията и се получе ето това:

picture007.th.jpg

Ключът е за включване на 2рото захранване.Вторият блок го ползвам за 2те CD-ta и охладител в кутията.След като се включи 2та светодиода се включват и така ми показват че захранването работи.Така когато имам работа със CD-то или DVD-то просто натискам червеният бутон и ползвам.Когато си свърша работата ( а тя е най-вече е запис на документи за фирмата ми ) просто натискам същият бутон и така не черпя излешен ток.

picture012.th.jpg

picture009.th.jpg

Искам да ви попитам за какво служи този чарк?

picture003w.th.jpg

Дадоха ми го с дъното.Така и не разбрах за какво се използва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чакай бе.... к'во направи ти...

значи доколкото разбрах от постовете ти и схемата ти

второто захранване НЕ Е ЗАБОДЕНО В МРЕЖАТА

и през същото време ЧЕРПИШ ТОК ОТ НЕГО?

аз ли нещо не разбрах или има някакъв куриоз тука?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
чакай бе.... к'во направи ти...

значи доколкото разбрах от постовете ти и схемата ти

второто захранване НЕ Е ЗАБОДЕНО В МРЕЖАТА

и през същото време ЧЕРПИШ ТОК ОТ НЕГО?

аз ли нещо не разбрах или има някакъв куриоз тука?

Преди да пишеш,прочети 2 пъти ако трябва!

Колкото и да не ми се искаше се принудих да го включа към мрежата

А някой знае ли за какво служи това

picture003w.jpg

w1024.png

Редактирано от valentinho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе човек то е направо глупаво бе... 'принудил' се бил...

как го виждаш по начало да ти дава ток без да е включено?!

то няма друг начин, какво си се 'принудил'?!?!

аз се очудих по начало от това...

Редактирано от No_ReSponSe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А някой знае ли за какво служи това

За протокола да попитам, колко ток според теб харчат оптичните у-ва?

А това което са ти дали се монтира на гърба на дънната платка. Толкова инфо си дал, толкова ти отговарям. Съвета ми е просто да го хвърлиш обратно където е било и да не го мислиш. В общи линии се използва за монтиране на по-особени охладители.

П.П. Слагам 10ст че има надути кондензатори поне на първото захранване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

аз слагам 10 лв :) че няма..

а протокола да попитам, колко ток според теб харчат оптичните у-ва?

Дори да не използвам CD-тата - 2-рото захранване работи - това прави 350 W (ако въобще реално са толкова ) отгоре.Все едно работят 2 компютъра и няма смисъл да черпя излишен ток.Забравих да отбележа,че компютърът работи 24/7 и тази грешка нон-стоп излиза.Това беше най-лесният начин да реша проблема.Но никой не се е родил научен така че ако има нещо което съм сбъркал или не съм обяснил или разбрал правилно,бих приел вашите забележки.

Скоро с един колега мислим да сглобим още един компютър за офиса.Искам малко уточнение относно захранванията - http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=931 или както вие предлагате : http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530142

Редактирано от valentinho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е така печелиш дъвка турбо :laughing5:

Захранването черпи ток според натоварването, а не в зависимост дали е включено или изключено. Най-лесният начин да те убедя е да си вземеш уред който показва консумацията и да закачиш захранването към него и да видиш сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хора не си правете експерименти със скъп хардуер и булшит захранвания, верно има тръпка ама тя бързо отминава при миризмата на изгорели кристали...

Абе не виждаш ли,че на човека компа е щайга.Ако имаше 4870X2 или GTX*** щеше да е глупаво да го върши,но така и да му изгори нещо ще му струва 30-40 лв.По моя преценка идеята си заслужава,но все пак ако бяха две качествени захранвания.Така и 20 захранваня да върже те как са си боклуци се ще има проблеми!

Та не виждам защо му натяквате да си купи ново захранване.Сигурно е ученик,като мене и не разполага с достатъчев бюджет за да го управи.

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм ученик и извинявай 50-60 лева за един фортрон не са толкова много на фона на глупостите за които дават парите си децата. Друг е въпроса дали иска...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе не виждаш ли,че на човека компа е щайга.Ако имаше 4870X2 или GTX*** щеше да е глупаво да го върши,но така и да му изгори нещо ще му струва 30-40 лв.По моя преценка идеята си заслужава,но все пак ако бяха две качествени захранвания.Така и 20 захранваня да върже те как са си боклуци се ще има проблеми!

Та не виждам защо му натяквате да си купи ново захранване.Сигурно е ученик,като мене и не разполага с достатъчев бюджет за да го управи.

Не,не съм ученик но най-лесният начин е да похарчиш пари за определен елемент. cool.gif

ПС. Предложете едно видео AGP до 250 левро :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПС. Предложете едно видео AGP до 250 левро :)

Ооо... недей да инвестираш в АГП видео...и то 250лв. Не си заслужава...все ще е бавно.Виж за тези пари PCI-E е нещо съвсем друго и можеш да вземеш добро видео. Ако толкова си на зор и ти трябва вземи някаква на старо за 50-тина лева. Но най-добре си ги събирай тия пари за ново ПЦ. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

valentinho, ще ти дам 2 съвета:

Първо не се занимавай със скапани захранвания, не си струва. В моя случай ползвам фортрон и чифтек в далеч по-проста система, които работят доста под мониманлната им мощност. Lyudmil горе писа какво захранване ти трябва.

И второ, недей да наливаш пари в тази машина. Ако вземеш някой лев от тази и прибавиш още малко можеш да си вземеш сносна машина. Ще останеш много по-доволен и в крайна сметка ще ти излезе по-евтино.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не,не съм ученик но най-лесният начин е да похарчиш пари за определен елемент. cool.gif

ПС. Предложете едно видео AGP до 250 левро :)

Ми за 250 лв AGP видео няма.Моят съвет е да събереш повечко пари иначе за тия пари може да купиш едно сносно дъно и един процесор.

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2722 -примерно това дъно GA-MA770-DS3 http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529804 -и това процесорче

но трябва да се сдобиеш и с рам памет примерно a-data на 1066

и едно фортронче(продаваш старите чарколяци) както и видео примирно ако не ти достигнат пари можеш временно да вземеш най-големия боклук примерно втора ръка 7300 gt или подобно колкото да изкараш там.

Нямя никакъв,ама никакъв смисъл да купуваш видео ако нямаш хубав процесор,рам и дъно и захранване.

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Така нека и аз да дам коментар като пострадал от такива опити. Аз го бях направил със 400W и 350W захранвания, има многооо прост начин да ги стартираш едновременно по който го бях направил аз, правиш следното: Захранванията трябва да имат обща маса, просто напъхаи зеления кабел на второто ти захранване във буксата която ти е закачена на дъното, с две думи си измисли начин да свържеш зеления кабел на второто захранване със зеления кабел на първото, няя да имаш нужда от ключове, като си стартираш компа ще вървят и двете.

НО! При мен се получи волтова разлика и се сбогувах със цял RAID масив и всичко що имаше вътре! После няма кой да ти признае гаранция.

Не ти препоръчвам да го правиш това, ако имаш вградено видео махни си външното и карай така докато намериш някое по-здраво захранване, аз си зех (по-точно краднах) едно захранване от кутиите FoxxCon 500W уш но надали са реални и няям проблеми ;)

Иии както прочетох от постовете ти да ти кажа няма смисал на такав кашон да го правиш това нещо, всеки един уред почва да черпи ток тогава когато се използва независимо какъв е неможе, затова когато си натовариш захранването почва да грее а когато не е натоварено изобщо не напича. Просто няма смисал за един вентилатор да вързваш второ захранване, CD-тата не точат нищо....

Редактирано от kopeto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата - няма ли да спреш с глупостите, след като очевадно не знаеш откъде върви тока?

Имаш пълната свобода да си изгориш компютъра по този начин, парите са си твои, но писанията ти се четат и от други потребители на форума без технически познания и нямам желание и те да си изгорят компютрите.

Колко народ трябва да ти каже че така не се правят нещата и ти да продължаваш с тъпизмите?

Извинявам се на екипа за тона ми, но вече 4 страници вредни обсъждания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване