Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем дисковото пространство

Препоръчан отговор

имам проблем с компютъра постоянно ми изписва недостатъчно дисково пространство като се има предвид че съм деинсталирала всичко което не ми е нужно Моля ви помогнете ми да се справя с този проблем как да го разширя или пък друго решение на проблема Предварително ви Благодаря sad.gif МОЛЯ ВИ

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
имам проблем с компютъра постоянно ми изписва недостатъчно дисково пространство като се има предвид че съм деинсталирала всичко което не ми е нужно Моля ви помогнете ми да се справя с този проблем как да го разширя или пък друго решение на проблема Предварително ви Благодаря sad.gif МОЛЯ ВИ

Ами дай някаква информация за хард диска си. Колко е голям, как е разделен, колко са запълнени дяловете и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами дай някаква информация за хард диска си. Колко е голям, как е разделен, колко са запълнени дяловете и т.н.

Здравей това е проблем на Вие съм с тези неща незнам къде да влезна за да ти дам тази информация за да може да ми помогнеш sad.gif

Здравей това е проблем на Вие съм с тези неща незнам къде да влезна за да ти дам тази информация за да може да ми помогнеш sad.gif

сега видях че пише Общ размер 29,2 гб свободно място 94,9 МБ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори My Computer с десен бутон и му дай Explore, после виж какво ти изписва , т.е. имали освен дял С: и друг дял, например D:, След това има Total size, т.е. целия размер на дяла и Free Space, т.е. свободното простронство. Ето това ни напиши.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да има и диск Д диск С

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да има и диск Д диск С

И колко им е размера и колко са запълнени, респективно, колко им е свободното пространство?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на диск С пише общ размер 29,2ГБ свободно 94,9 МБ а на Д диска пише свободно 264 ГБ общ размер 268 ГБ

Ето и отговора се съдържа в това, което написа: Имаш куп място на D:, но ти качваш всичко на C:, Прехвърли всички филми, музика, снимки, архиви, документи и т.н. на D:, ако ти се освободят поне 10 Gb, можеш спокойно да работиш, без да се притесняваш. Ако диска ти главно е запълнен от игри и не можеш да освободиш място, то деинсталирай игрите /запази си само сейфовете/ и ги инсталирай отново, но им посочи да се запишат на D: и тогава ще ти се освободи достатъчно място. За в бъдеще като сваляш торенти ги пращай в D:

Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами деисталирай повече стари програми, който затормозяват Пс-то ти.Ако общо Ц-то ти е 29,9 гб ,а имаш 94мб останало свободно означава, че С-то ти е пълно с други ненужни неща!Изчисти ги!Не съхранявай нищо в С диска, погледни колко място имаш на D диска!Премести всичко в D, а остави всичко важно за ОС в С диск!

Редактирано от little_amore (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля те обесни ми как да прехвърля музиката и снимките на диск Д нямам игри имах три но ги деинсталирах вчера когато започна да ми дава че е малко дисковото пространство Благодаря ти че се отзова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
моля те обесни ми как да прехвърля музиката и снимките на диск Д нямам игри имах три но ги деинсталирах вчера когато започна да ми дава че е малко дисковото пространство Благодаря ти че се отзова

С cut и paste! От контексното меню! Маркираш файловете натискаш десен бутон-"cut" . След това отиваш в D диск, правиш папка и пак с десен бутон му даваш "paste"! :wors: Това е най-простия начин! :) И няма да ти се налага да триеш после нищо, направо освобождаваш мястото!

Редактирано от little_amore (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш папките или файловете със снимки, филми, музика и т.н. и даваш "copy" /става като натиснеш десен бутон върху маркираните неща. След това отваряш D: диска и с десен бутон даваш "paste". Когато си сигурен, че всичко се е прехвърлило на D:, триеш нещата от C:. Така няма да загубиш информацията си и ще си освободиш място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

С cut и paste! От контексното меню! Маркираш файловете натискаш десен бутон-"cut" . След това отиваш в D диск, правиш папка и пак с десен бутон му даваш "paste"! :wink12: Това е най-простия начин! :) И няма да ти се налага да триеш после нищо, направо освобождаваш мястото!

браво-много добре е обяснено!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или създаваш папка docs (или каквото име ти допада) в D:\, после десен бутон върху My Documents > Properties > Move и избираш новосъздадената папка - така съдържанието и ще е в дял различен от C:\ и да не се притесняваш да го триеш, ще спестява мястo също така (за ХР, а след виста може да се местиш всякака от подппаките)

Редактирано от NEOhidra (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване