Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Националният съвет на СДС прие коалиция с ДСБ

Препоръчан отговор

10 март 2009 | 15:23 | Агенция "Фокус"

СДС реши да се сключи споразумение с ДСБ за изборите

Националният съвет на СДС прие след повече от 4 часа дебат - да се сключи споразумение с Демократи за силна България за следващите избори, предаде репортер на Агенция “Фокус”. 64 от СДС гласуваха "за" споразумение, 41 гласуваха „против”. Председателят на СДС Мартин Димитров каза, че дори хората които са имали забележки, са били предпазливи. Той подчерта, че това обединение се прави, за да се махнат от власт БСП, ДПС и НДСВ.

„Направихме една много сериозна стъпка, това е част от промяната, която аз обещах в СДС. СДС прави много сериозен жест. Хора цепиха СДС и правиха грешки. Днес ние преглъщаме, за да има демократично управление”, подчерта Димитров.

Той каза, че на СДС не им е било лесно, но това се прави, за да има демократично управление в страната. „Разберете огромния жест, който правим, той трябва да бъде оценен. Десните избиратели ще го оценят. Отиваме към демократично управление на страната и това е прекрасната новина от днес”, обясни още той.

Мартин Димитров обясни, че бъдещата коалиция ще има двама съпредседатели и обща парламентарна група. „Ние няма да правим обединение само с ДСБ, ще говорим и с други партии. „Тази коалиция има огромен ресурс. На тези избори да бием ДПС - това ще е страхотно”, коментира още той. „ДСБ също ще направи своите компромиси. Водач на листата за евродепутати ще бъде човек от СДС, съотношението на избираемите места ще бъде в полза на СДС. Това е компромис, за който ние настояваме, и той ще се случи”, каза още той.

автор : Росица ГЕОРГИЕВА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както бяха противници и пак станаха дружки, инак имаше вероятност да няма баница която да делят :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Както бяха противници и пак станаха дружки, инак имаше вероятност да няма баница която да делят :P

Другият въпрос е след изборите, дали няма да имам нова триглава ламя - вместо БСП/ДПС/НДСВ - да сменим управниците си със СДС/ДСБ/ГЕРБ

Аз от това се опасявам.....

Иначе всичко си е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убеден съм че тази коалиция днес се "самоуби".

Да си спомним само,защо бе изгонен Костов от СДС,какво създаде той/ДеСееБе angry.gif /,и как в момента той има превес,щом СДС се съобрази с тази формация.

Повече ме притеснява една коалиция ГЕРБ-БСП...! :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно доказателство за безидеолигичност, за липса на визия и политически убеждения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има и продължение.

ДСБ натовари Иван Костов да подпише със СДС

10 март 2009 / News.dir.bg

Иван Костов е получил мандат от националното ръководството и парламентарната група на ДСБ да подпише проект на коалиционно споразумение със СДС.

Това съобщи на пресконференция заместник-председателят на партията Екатерина Михайлова, цитирана от БТА. Тя допълни, че ще продължат преговорите и с други десни и десноцентристки партии за сформиране на голям десноцентристки блок за участие в евро и националните избори.

В проекта за споразумение има ясни регламенти за коалиране - всяка партия да излъчва кандидатите си по своите правила, обясни Екатерина Михайлова. Тя бе попитана какво ще стане, ако от СДС поставят условие Иван Костов да не бъде включен в листите. По думите й, ДСБ гледа на споразумението като коалиране на партии, които имат своята самостоятелност и не се бъркат в работата на другите политически сили.

Това е тест за политическа вменяемост, който се надявам ДСБ и СДС да издържат, допълни Петър Москов, член на ръководството на ДСБ. Според него условието, поставено от софийската организация на СДС, в листите да не участват хора, разцепили партията, е ясна заявка коалиционно споразумение да не бъде подписано.

От ДСБ припознават като свои евентуални коалиционни партньори, освен СДС, и БНД, "Новото време", "Ред, законност и справедливост", ССД и други десни формации, които застават зад проевропейския проект на България.

Тия ще се сцепят да драпат и да се коалират, само и само да влязат в парламента.

Но си мисля, че са им криви сметките, защото 4 партии, които в момента може да вземат по 1%, сумарно няма да даде 4, а не повече от 2-2,5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Другият въпрос е след изборите, дали няма да имам нова триглава ламя - вместо БСП/ДПС/НДСВ - да сменим управниците си със СДС/ДСБ/ГЕРБ

Аз от това се опасявам.....

Иначе всичко си е наред.

не знам как Костов ще се примири Борисов да е на първо място, по-правилно ГЕРБ/СДС/ДСБ.

Смешното е че ББ има инструментите да дирижира изборите, може да направи граждански протест 2-3 дни преди изборите който да блокира граничните пунктове с Турция, той вече контролира и римляните, така че ония със захарта и капачките за буркани да нямат достъп до тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доволен от новосформираната коалиция. Поне да има И техни представители в парламента. В момента само присъствието на Костов пречи на цялостното обединение между двете партии. А той скоро ще се махне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си мислите че всичката тая пасмина е нещо различно от комунистите много се лъжете. Просто искат да се включат в голямото крадене че нещо са изгладняли. Пожарникара и той същия. Да не си мислите че човек може да е офицер без да е в БКП. И да е персонална охрана на Т. Ж. без да е много, ама много проверен комунист?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще кажа само едно- не гласувайте! Нито за едните, нито за другите, нито за който и да е.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ще кажа само едно- не гласувайте! Нито за едните, нито за другите, нито за който и да е.....

Това е най-голямата грешка-да не гласуваме.Така или иначе все някой ще ни управлява-нека поне изберем ние кой да е той.В противен случай БСП и ДПС ще ни затрият като държава или най-малкото ще ни принудят да избягаме от родината си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е най-голямата грешка-да не гласуваме.Така или иначе все някой ще ни управлява-нека поне изберем ние кой да е той.В противен случай БСП и ДПС ще ни затрият като държава или най-малкото ще ни принудят да избягаме от родината си.

Колкото повече хора гласуват, толкова по-малко турци в парламента. Затова, всеки, който се чувства българин, трябва да гласува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има няколко човека в оная кочина, които все пак си вършат работата. Като Минчо Христов и Стела Банкова например. Винаги ще гласувам за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...не гласувайте...

...така ще улесните купувачите на гласове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това е добре,че десните се обединяват.Обаче имам чуството,че Герб е враг и на десните и на левите.

Редактирано от Амигоса (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съгласен съм с теб, само че ако се приеме закон за задължителното гласуване,празната бюлетина не върши работа,аз лично ще гласувам за Дпс като наказателен вот заради закона за задължително гласуване cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше единствено възможната стъпка в посока невлизане в следващия парламент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесват ми и Костов и Марто Димитров. Имат по-различен поглед на нещата и енергия и воля да направят каквото мислят за правилно. Дано да успеят да обединят двете партии. Това, което силно ме разтревожи е идеята за коалиране с Новото време. Няма по-мизерна и подчертано корумпирана партия от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още трима напуснаха ОДС

08 април 2009 / News.dir.bg

Още трима депутати са подали заявление за напускане на Парламентарната група на ОДС, след като вчера такова намерение заяви Иван Колчаков от СДС.

Това съобщи днес от парламентарната трибуна председателят на Народното събрание Георги Пирински, предаде Дарик радио. Новите трима отцепници са Марио Тагарински, Димитър Димитров и Димитър Йорданов. Така общият брой на напусналите групата става четирима души, а синята група остава с минимума от 10 избраници, за да съществува. Четиримата са против коалицията на СДС с ДСБ за изборите.

"Канен съм от Яне Янев да участвам в парламентарна група на десни политици от всички парламентарни групи, но тепърва ще обмисля предложението", заяви Димитър Йорданов пред БГНЕС.

Запитан дали ще се присъедини към парламентарната група, която готви председателят на партия "Ред, законност и справедливост", другият от напусналите - д-р Иван Колчаков заяви, че няма особени политически амбиции и по-скоро се чувства като лекар на разположение. По негово мнение СДС е история, а на него не му се остава в историята. Това, което остана от СДС, е черупката, приватизирана от Иван Костов, на практика бившият премиер погреба СДС", коментира Колчаков. Димитър Димитров от своя страна уточни, че засега остава член на СДС и тепърва му предстоят разговори с Яне Янев, но допусна, че ако неговият проект е приемлив, ще се присъедини и ще работи за него.

"Спокоен съм за целостта на парламентарната група на СДС, тъй като вярвам и разчитам на колегите, които са в нея в момента. Оттук нататък изненади в посока на напускане на други депутати не очаквам", това коментира пред журналисти председателят на СДС Мартин Димитров, цитиран от „Фокус”. „Хората са свободни да правят каквото искат, но за мен това е порок на българската политика. Когато един човек е влязъл в една партия, трябва да представлява своите избиратели докрай. Както виждате, в края на мандата на всеки парламент текат подобни процеси”, каза още синият лидер. На въпрос дали в момента текат преговори с групата на „Атака”, той отговори: „В момента работим за силно представяне на следващите парламентарни избори.”

Лидерът на партията "Ред, законност и справедливост" Яне Янев организира консултативна среща с народни представители от десницата, която ще се състои от 11.00 ч. утре в зала "Запад" на Народното събрание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Още трима напуснаха ОДС

Нормално. Видяха, че кльопачката спира и се махат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, като влизат в парламента само с над 8% гласове, трябва да очакваме нечувани и небивали коалиции, примеси и тотално отхвърляне на идеология... Въобще, всеобщо затъпяване след депутатите, с което няма да останат ценности, които да ни примамят, за да гласуваме за тях....

Ще разкажа накратко, във вид на непредвиден офтопик... Бях за 2 дена в Северозападна България. Не можете да си представите в какво състояние са пътищата там. С колата едвам се оправих сред дупките, често дълбоки по 5-6 см. Чист "супер гигантски слалом"... А за работа на населението... Ясно си личи къде е кипяла дейност по времето на комунизма... А сега нищо няма, сградите са оставени на саморазрушение, а хората се чудят как да свържат двата края. Нито работа, нито някаква перспектива за младите... Деца вече не играят. А районът е толкова хубав... Възмутен съм!

Често си мисля какво ще остане от нацията ни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юруков не е лидер на СДС от ноември 2008 г.

22.05.2009, 20:22 ,news.bg

256x171.jpg.

Това се посочва в решение на Върховния административен съд.

То е по жалба на Пламен Радонов срещу решение на Централната избирателна комисия за назначаване на представител на СДС в Районна избирателна комисия в Благоевград.

Жалбата на Радонов е отхвърлена като неоснователна.

В днешното си решение съдът се позовава на устава на СДС.

Според чл. 23 от него председателят на партията ръководи дейността на Националния съвет и Националния изпълнителен съвет и представлява СДС пред всички физически и юридически лица, като в негово отсъствие или по определени от него задачи той се замества от всеки от заместник председателите или от главния секретар, по ред определен от председателя.

Според чл. 24 от устава мандатът на председателя, който е 4 години, се прекратява предсрочно при определяне на дата за нов избор на председател.

Липсват данни за вписване в регистъра към СГС на обстоятелства, свързани с нов избор на председател на партията, допълват от съда. От там уточняват, че при тези обстоятелства пълномощията на председател на партията се упражняват от легитимно вписаните в регистъра на СГС негови заместници, тоест от Любов Панайотова.

Припомняне, опитите за регистрация на новото ръководство на СДС в лицето на Мартин Димитров, избран за лидер на партията през декември, са съпътствани от скандали.

При повторно разглеждане на първа инстанция, съдията си направи отвод. Мотив за това е големия брой подадени жалби, сред които и такива на бившия лидер на партията Пламен Юруков.

Междувременно Централната избирателна комисия за евроизборите регистрира Синята коалиция за участие в изборите. ЦИК обаче регистрира също така СДС самостоятелно, като документите бяха подадени от бившия лидер на партията Пламен Юруков.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...