Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Къде ще сте през лятото?  

110 гласували потребители

1. 1. Къде ще сте през лятото?

• На море
      47
    • На планина
      21
    • На село
      14
    • В чужбина
      21
    • На работа
      35

Препоръчан отговор

На хубави места сте и ще ходите. Мен ме обикаля кризата и импровизирам с разходки на близки непознати места.

Трябва да опитаме и с приспиване. :lol6:

http://www.youtube.com/watch?v=LJh3ryqkIlc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз мисля да почивам на някой от гръцките острови тази година, но не съм решил на кой още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Предпочитам планината.

Денем се любуваш на природата, а вечер на звездите в  компанията на приятели край огъня с песни, скара и биричка.

Най-лесният начин да избереш маршрвут и хижи, където да отдъхнеш в Пирин!

Туристически маршрути   Хижи и заслони

ИМЕНАТА НА СЕДЛОВИНИТЕ В ПИРИН, СПОРЕД НАРОДНАТА ТЕРМИНОЛОГИЯ

НАЗВАНИЯТА НА ВЪРХОВЕТЕ И СКАЛНИТЕ ГРЕБЕНИ В ПИРИН СПОРЕД НАРОДНАТА ТЕРМИНОЛОГИЯ

"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ"

Стив Джобс

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На море е най-добре :)

20 причини да ми се ходи на море в България:

1. Обичам бетон.

2. Много съм доволен от 8-лентовата магистрала, по която стигам до морето.

3. Харесва ми „плащането“ да започне още от катаджиите по пътя.

4. Много повече ме радват мутрите с коли като камиони, които карат срещу мен и ми святкат къси-дълги.

5. А ако ме претрепе пиян руснак-кънкьор по пътя и после му дадат „под минимума“, ако изобщо го съдят, също е едно добро начало.

6. Харесва ми да играя на „Открий 100-те разлики“ между снимките в уеб сайта и реалната гледка пред очите ми, когато се настанявам.

7. Чувствам се баровец, като разбера, че чужденците плащат 10 пъти по-малко от мен за хотела.

8. Миризмата на лайна от морето ме впечатлява.

9. Кафяво-жълтеникавата пяна от вълните е чудесна.

10. Обичам да се разболявам от чревни болести и после – да повръщам с температура и разстройство – каква забава.

11. Таксата на доктора – сладур...

12. Цените в аптеката – допълнителна радост...

13. Харесва ми да плувам в лайната и пикнята на другите 100-хиляди туристи.

14. Яко е майка да държи малкото си детенце над хотелския басейн да се изпишка – става ми мило.

15. Обичам миризмата на тоалетните на плажа, зимата винаги, когато мина покрай градския кенеф, си спомням за лятото.

16. Докато плувам, ми е добре, когато джетове минават край главата ми.

17. Искам да стоя прав на плажа.

18. Липсата на паркове и дървета – екстра номер 1.

19. Невероятно е, че мога да пестя от хавлия – тя е 20 на 20 сантиметра – толкова място ми се полага.

20. Няма смисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за сега съм планувал да изкарам поне седмица на море(първоначалните планове са за нашето) и много ще се радвам, ако остане време и пари за няколко дни на планина-там си почивам най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в края на януари бяхме закъснели с резервациите, но все пак - 1 седмица в Несебър в края на юли, 1 седмица във Велинград през август и 10 дни в Испания и Португалия през септември.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На море и на село ще видим може и някъде другаде  :D А бе има време ама главно на село и на море  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май на работа. Няма покой за грешниците.

Не се оплаквай! Всички сме грешници. Аз съм от Варна и не съм ходил на плаж (море) от около 10 години. Ако ти остане време да отидеш на море, прочети точките:

20 причини да ми се ходи на море в България:

1. Обичам бетон.

2. Много съм доволен от 8-лентовата магистрала, по която стигам до морето.

3. Харесва ми „плащането“ да започне още от катаджиите по пътя.

4. Много повече ме радват мутрите с коли като камиони, които карат срещу мен и ми святкат къси-дълги.

5. А ако ме претрепе пиян руснак-кънкьор по пътя и после му дадат „под минимума“, ако изобщо го съдят, също е едно добро начало.

6. Харесва ми да играя на „Открий 100-те разлики“ между снимките в уеб сайта и реалната гледка пред очите ми, когато се настанявам.

7. Чувствам се баровец, като разбера, че чужденците плащат 10 пъти по-малко от мен за хотела.

8. Миризмата на ла**а от морето ме впечатлява.

9. Кафяво-жълтеникавата пяна от вълните е чудесна.

10. Обичам да се разболявам от чревни болести и после – да повръщам с температура и разстройство – каква забава.

11. Таксата на доктора – сладур...

12. Цените в аптеката – допълнителна радост...

13. Харесва ми да плувам в ла**ата и пикнята на другите 100-хиляди туристи.

14. Яко е майка да държи малкото си детенце над хотелския басейн да се изпишка – става ми мило.

15. Обичам миризмата на тоалетните на плажа, зимата винаги, когато мина покрай градския кенеф, си спомням за лятото.

16. Докато плувам, ми е добре, когато джетове минават край главата ми.

17. Искам да стоя прав на плажа.

18. Липсата на паркове и дървета – екстра номер 1.

19. Невероятно е, че мога да пестя от хавлия – тя е 20 на 20 сантиметра – толкова място ми се полага.

20. Няма смисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един вечен строеж и море после :D

ooo, ama то и резервации трябват за морето... Може и на планина да ида. Абе ще отида да видя морето и една девойка пык може и на планина да я взема с мен ако някй не ме отрепе по пытя

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точка седем любопитно ми е какви са цените за българи и какви са за чужденци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискриминират български туристи по родното Черноморие
7165.m250.jpg

Сн.: Moreto.net  

Неделя, 2 Март 2014 14:54

VoteY.png(34)   VoteN.png(23)   a+.gifa-.gif

Ако сте решили да се възползвате от ранното записване за лятна почивка, сега е моментът за резервации. До края на април офертите са по-изгодни, затова планирайте отрано. Оказва се, че има варианти и за още по-изгодна почивка.

Все повече българи предпочитат да резервират ваканциите си през румънски или немски туроператори, защото офертите за чужденци са по-ниски.

Няколко лета Боряна Тошева резервира лятната си почивка през румъснки туроператори, така спестява около 400 лева на ваканционен пакет. При последния опит обаче удря на камък.

"Те ми казаха, че български граждани нямали право да резервират през тях", сподели пред БНТ Боряна Тошева.

Тя опитала през втори, отново румънски туроператор.

"Направиха ми резервацията, даже ми блокираха парите и след два дена писаха, че много се извиняват, но те не могат да ми продадат пакета на тази цена. Всъщност питаха ме първо какво гражданство имам и след това като разбраха, че е българско, вече не могат да ми продадат пакета на тази цена. Те казаха, че е политика на българския йм партньор", заяви Тошева.

Въпреки че успява да си запази по-евтина почивка от третия път, Боряна завежда дело в Комисията за защита от дискриминация. На първото заседание представители на българскata туроператорска фирма не се явиха. От Асоциацията на българските туроператори казват, че големите чуждестранни фирми ги пренебрегват и сключват договори директно с хотелите.

"Това е търговска политика на съответните хотели, които естествено когато продават по-голям обем, дават по-ниска цена. Все едно да се оплачем, че на едно място саламът е на една цена, а на друго място е на друга".

Това обаче не е първият подобен сигнал в Комисията за защита дискриминация.

"Според мене е абсолютно несъстоятелно да се търси някаква отговорност от бъгларски туроператор заради това, че не е могъл да предложи на български клиент цена, която той е проучил за чужд туроператор", посочи Калин Драганов, член на УС на Асоциацията на българските туроператори.

И докато българските туроператори казват, че не става въпрос за дискриминация, а за търговска политика, Боряна наема адвокати и е решена да стигне докрай. Ако се наложи и до Страсбург.

http://www.moreto.net/novini.php?n=242960

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точка седем любопитно ми е какви са цените за българи и какви са за чужденци?

Не винаги има разлика, а и зависи как се прави резервацията - директно чрез сайта на хотела или през някой от най-големите сайтове (ще спестя имена, но се знаят кои са). От личен опит - правил съм 2-3 пъти от чужбина резервация за български хотел (в София), в който сме нощували точно преди тръгването и при всички случаи не е имало и 1 лв. разлика.

Не съм ползвал туроператори за почивка у нас, не бих го и направил. Ползвал съм такъв при организирано (за съжаление, от твърде неопитен, но дебелоглав човек) пътуване до Тасос и излезе с едва около 5% по-евтино - извън активния сезон в хотел 4 звезди на острова (2 нощувки). Но самото пътуване с доста съмнителен автобус не бе хич приятно.

Сега си направих експеримент с два произволни хотела на морето и ето какво установих при зададена, съвсем случайна дата за 1 нощувка за двама на 29.09.15 г. (ще публикувам цифрите само за един хотел, защото резултатите са почти еднакви):

- директно през сайта на хотела (5 звезди) - 158 лв.

- цена през голям сайт - 151 лв.

- цена за мен като преференциален абонат на един от сайтовете - 136 лв. 

Има и още нещо, не е само номинални цифри - понякога е от сериозно значение възможността за корекция или анулиране на резервацията. Винаги търся и намирам опция, с която не заплащам нищо, ако откажа резервация до определен малък период преди началната дата на резервацията. Конкретно - имаме резервация за Несебър за последната седмица от 27 юли с право на безплатно анулиране до 21 юли. При това не съм плащал нито стотинка, всичко ще платя на място след престоя си. А в много случаи се изисква предварително плащане на част, да речем 30% (с Кт карта или превод), което да се извърши непосредствено след резервацията, като депозитът не се връща при анулиране или пък само частично.

Съвет - четете внимателно какво точно и при какви условия резервирате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази година решихме да си направим разходка до Егейска Турция - Айвалък, Кушадасъ и Бодрум, защото не сме ходили досега по тези места, дано ни хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази година решихме да си направим разходка до Егейска Турция - Айвалък, Кушадасъ и Бодрум, защото не сме ходили досега по тези места, дано ни хареса.

В Кушадасъ съм ходил преди много години и ми хареса. Дано курорта не се е променил драстично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Кушадасъ съм ходил преди много години и ми хареса. Дано курорта не се е променил драстично

Дано наистина е толкова хубаво колкото съм чувал. Почивката ни ще е в средата на септември, така че после задължително ще пиша как е било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден се върнах от екскурзия до Будапеща и Виена, беше страхотно, много хубави градове са и двата.

Редактирано от emanuela444 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден се върнах от екскурзия до Будапеща и Виена, беше страхотно, много хубави градове са и двата.

Страхотни градове са. Обичам да се разхождам из Виена, живот и здраве да е, след 10-тина дни заминавам отново. А Будапеща е нагледен пример как унгарците съумяват да правят планини от пари покрай реката - същата, която минава незабележима покрай нашата граница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен това ми направи впечатление как в България река Дунав е толкова незабележима, а в Будапеща е емблематична за града.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля това лято за първи път да изневеря на българското черноморие и по-точно да отида на море в Гърция, кажете ми някое хубаво местенце от личен опит. Ако ли не аз ще създам една нова. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В  Кефалония е много хубаво, може да отидеш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да отивам на почивка в Гърция. Моля съвети за уеб сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...