Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kак да конвертирам DTS в друг формат?

Препоръчан отговор

0x2001(DTS, Digital Theater System) - това е аудиоформата във AVI филма(поне това ми дава като инфо GSpot)

Какво да правя, искам звука във филма да е в малко по популярен формат, имам инсталиран кодек, компютъра ми го гледа,чува се нормално, а като го дам на Виртуалдъб за конвертиране на аудиоформата, не го разпознава.GSpot казва, че кодека е инсталиран , ама Виртуалдъб не признава и не дава разрешение за конвертиране.Изписва ми следното:

"no audio decompresor could be found to decompress the source audio format.

(source format tag:2001)"

Kакво да направя, та да сменя аудиокодека DTS примерно с MPEG Layer-3 ?

Какъв декомпресор иска? Вече съвсем се обърках.

Моля пмогнете!!! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си инсталирал кодека - ни ти трябва друг.

Трябва да използваш VirtualdubMod - там ще го свалиш като DTS файл и след това с програма за обработка на аудио ще го направиш AC3 или там какъвто си го желаеш.

Успех :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай да отвориш АВИ файла с V-Dub MP3 Freeze

<{POST_SNAPBACK}>

Не става.Опитах, не дава да го докачиш.Опитах го и с ВДМод - упорито не иска.Опитах да сваля само аудиото в какъвто и формат да е, не иска,Баси чудото, ама няма да бъде неговата! :headphones:

Има решение, ама е смешно.Да сваля звука от звуковата карта с някоя програмка, директно в MP3, пр. с "All Sound Recorder" cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "упорито не иска" virtualdub mod. Отваряш файла и отиваш на STREAMS и от там избираш DEMUX - запазваш го някъде си и ENTER и файла, който сваля е с разширение DTS, ако е такъв звука или AC3 ,ако е с AC3 звук .

Ако изобщо не можеш да го отвориш с Виртуала , значи кодека не ти е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво значи "упорито не иска" virtualdub mod. Отваряш файла и отиваш на STREAMS и от там избираш DEMUX - запазваш го някъде си и ENTER и файла, който сваля е с разширение DTS, ако е такъв звука или AC3 ,ако е с AC3 звук .

Ако изобщо не можеш да го отвориш с Виртуала , значи кодека не ти е наред.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи аз не съм се изразил правилно,

Като звуков фаил съм го свалил именно така като казваш, имам го но в DTS формат, но оттук натам нищо не става.Аз опитвах да го сваля във WAV, директно, това исках да кажа, но не може.

Сега ако може някой да ми помогне, каква програма да ползвам че да конверирам педалския файл.WMP ми го чете, чува се , с него опитах да го запиша като аудио на диск, не ще.Easy CD DA Extraktor не го разпознава,Неро - също.Опитах да го отворя с "Nero Wave Editor" - същото!

ohmy.gif Ебаси номера sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като свалиш звука в DTS , трябва да го направиш в AC3 например

виж това

http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&postid=566664

http://www.doom9.org/index.html?/software2.htm

от втория линк можеш да изтеглиш BESWEET GUI И AZIDTS - с тези съм го правил аз.

Има доста ръководства как точно се прави, правил съм го но си спомням, че доста неща прочетох , докато подкарам BESWEET GUI .Спомням си и че вървеше доста бавно. Аз лично се мъчих с един divx dual dts audio и успях да го направя в ac3 но ми отне доста време и нерви

Ако не се справиш просто търси в нета "dts to ac3" и ще намериш много ръководства. Съжалявам, че не мога да ти опиша подробности !!

Успех! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След като свалиш звука в DTS , трябва да го направиш в AC3 например

виж това

http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&postid=566664

http://www.doom9.org/index.html?/software2.htm

от втория линк можеш да изтеглиш BESWEET GUI И AZIDTS - с тези съм го правил аз.

Има доста ръководства как точно се прави, правил съм го но си спомням, че доста неща прочетох , докато подкарам BESWEET GUI .Спомням си и че вървеше доста бавно. Аз лично се мъчих с един divx dual dts audio и успях да го направя в ac3 но ми отне доста време и нерви

Ако не се справиш просто търси в нета "dts to ac3" и ще намериш много ръководства. Съжалявам, че не мога да ти опиша  подробности !!

Успех! laugh.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти много приятелю, :bye: в този форум намерих дори описание за директно конвертиране на дтс в мп3,трябват различни филтри и една програмка, намерих ги и почвам да ги разучавам.Смятам, че ще се получи.Действително много са ядовете с тоя ДТС, но пък и аз съм упорит, не толкова че ми пречи този формат, колкото ината и желанието да знам как става :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване