Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Интернет споделяне през wifi адаптер без рутер

Препоръчан отговор

Искам да попитам възможно ли е следното нещо.Имам лаптоп с вградеno wi-fi.Възможно ли е да без допълнителен рутер да си шерна интернета към друг лаптоп с wifi.Един вид нещо като мрежа помежду им без кабел,само с вградените им wifi карти,но да има интернет.За Iphone има такава програма и си помислих че е невъзможно да няма и за компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,през лан кабел получавам нета.Би ли ми обяснил приблизително как се прави това,каква програма ми е нуйна или поне линк към подобно инфо,ако не ти се занимава.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=23640

Единствената разлика е че нещата се развиват през безжична мрежа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря.ще пробвам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един съвет от мен (звиси от лаптоптите и ОС-а, но да спомена) - първо пробвай без адреси, т.е. с DHCP да направиш Ad-Hoc връзка. Ако не стане от 2-3 път, тогава задай статични адреси, като не забравиш на втори лаптоп, който търси иницииращия връзката, да зададеш gw и DNS адреса на първия лаптоп.

Просто ще си спестиш нерви и време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само един съвет от мен (звиси от лаптоптите и ОС-а, но да спомена) - първо пробвай без адреси, т.е. с DHCP да направиш Ad-Hoc връзка. Ако не стане от 2-3 път, тогава задай статични адреси, като не забравиш на втори лаптоп, който търси иницииращия връзката, да зададеш gw и DNS адреса на първия лаптоп.

Просто ще си спестиш нерви и време.

тъйкато прави рутиране, DHCP сървъра трябва да е на първият лаптоп, което е невъзможно в Windows XP/Vista (почти невъзможно).

Zero-Config мрежите не се рутират, т.е. трябва задължитено да ползва статични адреси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става става, за това "се грижи" ICS-га, но доста често не работи - не съм се заигравал защо, просто слагам статични адреси.

http://social.technet.microsoft.com/Forums...e-0a9b1b8f5263/

http://www.wirelessforums.org/wireless-net...ring-55249.html

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От 3 часа се занимавам,но не мога да го пусна.Възможно ли е е проблема да е в това че съм със статично реално IP и локализация на мак адреса от доставчика.Ако е така може ли да се направи нещо.Нямам ограничение по TTL.Всичко правя по статията описана тук : http://vmrejata.info/wirelessnetworksmenu/...cess-no-ap.html Но като стигна до момента и н Но като стигна до момента и направя bridge connections и си загубвам интернета избщо на подаващия лаптоп

От 3 часа се занимавам,но не мога да го пусна.Възможно ли е е проблема да е в това че съм със статично реално IP и локализация на мак адреса от доставчика.Ако е така може ли да се направи нещо.Нямам ограничение по TTL.Всичко правя по статията описана тук : http://vmrejata.info/wirelessnetworksmenu/...cess-no-ap.html Но като стигна до момента и н Но като стигна до момента и направя bridge connections и си загубвам интернета избщо на подаващия лаптоп

Редактирано от dimo777 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само неразбрах от колко часа се занимаваш! biggrin.gif Напиши го още веднъж cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опита ли с Internet Connection Sharing ?

AH мрежа създаде ли, свърза ли двата лаптопа ?

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
тъйкато прави рутиране, DHCP сървъра трябва да е на първият лаптоп, което е невъзможно в Windows XP/Vista (почти невъзможно).

Zero-Config мрежите не се рутират, т.е. трябва задължитено да ползва статични адреси.

Без такива крайни заключения, моля - прави се непрекъснато, значи става

Instant Private Networking

Not only does ad hoc wireless networking provide a lower cost method to share an Internet connection than a more expensive wireless router/router plus separate access point solution, but it affords a fast and simple way of establishing a means to share data and documents for groups with no external LAN or Internet connection. With no available DHCP server, Windows XP provides an automatic private IP address between 169.254.0.0 and 169.254.255.255 to network adapters.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване