Премини към съдържанието
vdarov

Проблем с комп.конфигурация

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте на всички пишещи,четящи и помагащи във форумите на калдата.Проблемът е следният:

При опит да играя игри,игри от рода на Far Cry 2,Assassin's Creed,half-life episodes и общо взето всякакви игри комп

търът ми започва да се поизпотява.Мисля ,че е от процесора , явно не може да смогне,но е странно компщтър от 2008 година да му сече Diablo 2 LoD в някой по масивни битки...Преди да постна конфигурацията искам да кажа,че форматирах и записах нов уиндоус на 22.03.2009,не съм пускал интернет и не съм записвал каквито и да е било програми освен - драйвърите за звук,видео карта,чипсет и лан.Тъй че няма как проблемът да бъде от някакъв вирус или нещо подобно.Ето я конфигурацията:

Процесор : Dual Core Intel Pentium D 925 3000 MHz(15x200) LGA 775

Охлаждане към процесора : Asus Triton 70,пише че поддържа точно моят процесор

Дъно : Asus P5GC-VMPRO

Motherboards Chipset: intel lakeport -g i945GC

Видео карта :Palit GeForce 9800 GT Super+ 1 GB PCI-EXPRESS,ddr3,hdmi

Рам : 2x1gb Kingston ddr-2 667 MHz

Хард :Hitachi 400 GB 7200 rpm

OS - Windows XP service pack 3 , directx9 oc

В нормална работна среда , когато не съм пуснал абсол

тно нищо , температурата на процесора е 50~53 градуса.При натоварване е стигал до към 65+.Единственото за което се сещам е ,че може би процесорът издъхва но с предишният ми компютър с процесор AMD ATHLON 64 1,7 GHz- Half-life 2 EP1 i EP2 ми вървяха по добре в мелета от колкото сега.Благодаря предварително на всеки ,който отдели малко време да помисли и каже какво е решението на проблема и евентуално да ми препоръча добър процесор за това дъно.

Редактирано от vdarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни Intel Burn Test и виж какви температури стига. Въпреки, че от прегряване би трябвало да почне да насича непрекъснато и след време да се изключи. По-скоро тествай и видеото с Furmark > Stability Test с тикче на Xtreme Burning Mode. Пробвай и с други драйвери за видеото. При нормални условия не би трябвало да имаш проблеми с изброените игри. Иначе може да сложиш почти всеки процесор за LGA 775 на това дъно (не видях 4-ядрени). Евентуално ще се наложи ъпдейт на БИОС-а. Справка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пусни Intel Burn Test и виж какви температури стига. Въпреки, че от прегряване би трябвало да почне да насича непрекъснато и след време да се изключи. По-скоро тествай и видеото с Furmark > Stability Test с тикче на Xtreme Burning Mode. Пробвай и с други драйвери за видеото. При нормални условия не би трябвало да имаш проблеми с изброените игри. Иначе може да сложиш почти всеки процесор за LGA 775 на това дъно (не видях 4-ядрени). Евентуално ще се наложи ъпдейт на БИОС-а. Справка.

Тествах и с двете програми.При FurMark na stability test с Xtreme Burning Mode температурата се качва до 65 градуса,стига до половината на теста , след което компютърът ми се изключва.На Intel Burn test показва че съм минал теста успешноpost-223682-1237742669_thumb.jpg

Друго което забелязвам е ,че няма значение дали съм на Ultra High или Low графика , компютърът продължава да сече и се озорва доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

65 градуса е нормална температура, но щом се изключва явно има друг проблем. Виж в десен щрак на My Computer > Manage > Event Viewer > System дали няма някакви грешки. BurnInTest може да тества паметта на видеото в 2D и 3D режими. Пробвай и с каквото и да е друго видео. Абе я извърти и един 3DMark06 за пробата. Я пусни и един Task Manager докато играеш и като почне да ти насича дай Alt+Tab да видиш до колко се натоварва процесора и каква част от РАМ-та се използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ххххх

Мисля ,че е от процесора , явно не може да смогне,но е странно компщтър от 2008 година да му сече Diablo 2 LoD в някой по масивни битки.

хххх

Процесор : Dual Core Intel Pentium D 925 3000 MHz(15x200) LGA 775

Охлаждане към процесора : Asus Triton 70,пише че поддържа точно моят процесор

Дъно : Asus P5GC-VMPRO

Motherboards Chipset: intel lakeport -g i945GC

Видео карта :Palit GeForce 9800 GT Super+ 1 GB PCI-EXPRESS,ddr3,hdmi

Рам : 2x1gb Kingston ddr-2 667 MHz

Хард :Hitachi 400 GB 7200 rpm

OS - Windows XP service pack 3 , directx9 oc

хххх

Хм, на този компютър само видеокартата му е от 2008 г. cool.gif Останалите неща ( имам предвид : дъно и процесор ) са си доволно стари, толкова стари, че чак процесорите вече забравиха кога са ги произвеждали :wors:

Та, за процесора - това сигурно е серията най-горещи процесори на Интел изобщо. Охладителят изобщо не смогва на такъв процесор. Дъното е с чипсет 945 ( кога ли ги произвеждаха :huh: ) и поддържа памет само до 667 МХц, в смисъл - бавна.

В тоя ред на мисли .... изобщо не се учудвай, че старият ти Атлон е бил по-добър.

И не търси нов процесор за дъното :wors: търси си направо ново дъно + процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
65 градуса е нормална температура, но щом се изключва явно има друг проблем. Виж в десен щрак на My Computer > Manage > Event Viewer > System дали няма някакви грешки. BurnInTest може да тества паметта на видеото в 2D и 3D режими. Пробвай и с каквото и да е друго видео. Абе я извърти и един 3DMark06 за пробата. Я пусни и един Task Manager докато играеш и като почне да ти насича дай Alt+Tab да видиш до колко се натоварва процесора и каква част от РАМ-та се използва.

Преди преинсталацията последната , която беше днес,бях с вграденото видео на дънната платка.Понеже няма shaders не можех да подкарам новите игрички но по стари вървяха доста добре . Скоро след това се появи проблема , като поиграя малко или ако пусна музика и игра,музика и флаш приложения , компютърът се забавяше тотално.System Idle Process седеше на около 98 - 95 % но сече.Сече 5 минути , оправи се , след 5 мин пак сече.Сега сеча се получава когато има много неща случващи се едновременно в дадена игра.Примерно , при first person shooters,(battlefield 2) когато започне стрелба между повече хора и започва сеч,говоря за сингълплей.Когато има експлозия и particles от тази експлозия компютърът тотално издъхва и FPS падат много под 10.Не мисля че сеча е от графиката,дори да е на low or high компа ще сече по същият начин в такива моменти когато има много npc или много particles.Когато почне да замисля CPU usage e към 30%~80% и едното ядро е по заето от другото.CPU usage варира доста,графиката е по-начупена и от релефа на Хималаите.

Грешките които видях в manage>event viewer са :

The Cardex service failed to start due to the followind errors:Cannot create a file when that file already exists

Грешка за clock settings

Грешка със CDROM,При преинсталацията диска не беше много

читав и даваше разни грешки , но надали това е особен проблем , тъй като всичко е записано и работи.

Редактирано от vdarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тествай си харддиска за грешки или сложи друг и виж как се държи системата.И не на последно място какво ти е захранването???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре тествай си харддиска за грешки или сложи друг и виж как се държи системата.И не на последно място какво ти е захранването???

Захранването е Codegen 400W 120 mm FAN P4

Освен варианта за ъпгрейд , какво може да е причинителят на тези главоболия.

Иначе,имате ли идей за добро дъно поддържащо ddr2 800+ mhz ram ,също така добър процесор - 2 или 4 ядрен. Нещо до към 400-450 за двете би трябвало да стигне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен захранването може би ти създава тези проблеми.Не е марково и вероятно идва слабичко.Аз те съветвам да си вземеш ново или от някой приятел да тестваш с друго.Един Fortron 400W PNF ще бъде чудесен избор. :angry:

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Захранването е Codegen 400W 120 mm FAN P4

Освен варианта за ъпгрейд , какво може да е причинителят на тези главоболия.

Иначе,имате ли идей за добро дъно поддържащо ddr2 800+ mhz ram ,също така добър процесор - 2 или 4 ядрен. Нещо до към 400-450 за двете би трябвало да стигне?

EP45-DS3 + Е7300/Е5200 + http://plesio.bg/power-supply-c-69977705/c...w-p-235291.html или http://plesio.bg/power-supply-c-69977705/4...n-p-217687.html . С първия процесор всичко излиза към 500лв., с втория към 420лв.( с ДДС и двете). Другия вариант е ако искаш "по-мощен"(Е7300) процесор да смениш дъното с EP35-DS3L (излиза точно 450лв.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен щрак на My Computer > Manage > Device Manager > Ide ATA/ATAPI controllers > десен щрак на Primary IDE Channel > Properties > табът Advanced Settings гледаш дали ти работи в DMA режим. Същото и за Secondary IDE Channel.

Щом проблемът се появява в натоварените моменти, логично е тогава видеокартата да дърпа повече мощност от захранването. Ако то не стига, може и да се получава зацикляне. Само теория ;)

Дъно - 190 лева.

Процесор - 221 лева.

Общо 40 лева под максималния бюджет, но те съветвам да събереш още 20-30 лева и да си вземеш я някой Fortron, я някое Point of View Black Diamond.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти прави тея мизерии по начало(в смисъл че никога не са вървяли игрите по добре) определено трябва да почнеш от захранването да търсиш виновника.

И преди да си купиш нов компютър взе,и та го смени с някое от някой приятел и виж за какво става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Пробвай да намериш от приятели хард диск който да форматираш и инсталираш на чисто, както си направил и преди това с твоят, ако нещата се оправят може харда да заминава, ако ли не дъното има някакъв проблем, най-вероятно с контролера /особено с тези грешки на оптиката, освен ако не са от скапани дискове, които ползваш за запис)! Трябва да се пробват различни варианти, може да размениш и дъното с друго пак да пробваш, струва ми се че захранването щеше да се дъни с рестартиране, спиране на компа... Масовките са функция на процесора ако е рехав или "тече" през рехава шина масовката насича, иначе дефектирал процесор досега не съм виждал. Това ми показа моята кристална топка, при положение, че компютърът не е пред мен да го заплаша с чука и секача окачени на стената! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.