Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

:) Знам че въпроса,ми може да е тъпичък,но аз ще попитам,,,ако някой може да ми помогне,ще му бъда много благодарен.....

По какъв начин да запиша,дадено CD,за да мога след това да го слушам на обикновенна CD уредба,без MP3 формат ..Конвертирах ги в стандартния формат .wav,,,записах ги на диск,,но уви........изписва ми че няма диск в уредбата.... sad.gifsad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kasis, погледни в ръководството на уредбата, дали тя поддържа формата CD-R.

Иначе самото nero, FantomCD, CloneCD имат опция за записване на аудио CD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Изтегли си CDBurnerXP Pro 3.0.116 от тук. инсталирай я, и още с пускането на програмата ще бъдеш запитан какво ще записваш- избери "Create a new Audio-CD". След това "влачиш" песните на мужното място (повярвай ми ще се ориентираш къде), и отолу след всяка новоизбрана песен ти се актуализира времето- 74мин. за 650МВ, и 80мин. за 700МВ диск. Това е максимума. След като приключиш- бутина Burn.

Препоръчвам ти да си избереш по-ниска скорост на запис. Аудио дисковете ги записвам на максимум 8х.

Успех! :bye:

п.п. CDBurnerXP Pro е програмката която аз ползвам в повечето случаи. Ако ползваш друга програмка- разгледай я, и пиши. Със сигурност някой друг ще ти помогне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Привет!

Изтегли си CDBurnerXP Pro 3.0.116 от тук. инсталирай я, и още с пускането на програмата ще бъдеш запитан какво ще записваш- избери "Create a new Audio-CD". След това "влачиш" песните на мужното място (повярвай ми ще се ориентираш къде), и отолу след всяка новоизбрана песен ти се актуализира времето- 74мин. за 650МВ, и 80мин. за 700МВ диск. Това е максимума. След като приключиш- бутина Burn.

Препоръчвам ти да си избереш по-ниска скорост на запис. Аудио дисковете ги записвам на максимум 8х.

Успех!  :bye:

п.п. CDBurnerXP Pro е програмката която аз ползвам в повечето случаи. Ако ползваш друга програмка- разгледай я, и пиши. Със сигурност някой друг ще ти помогне!

<{POST_SNAPBACK}>

нещо не става както трябва,пак не може да се слуша на CD-то после..ужасссс :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Формата не трябва да е .wav a .cda.Програмите които са ти дали сами конвертират .mp3 в нужния.

<{POST_SNAPBACK}>

а с каква програма да го направя този формат sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

нещо не става както трябва,пак не може да се слуша на CD-то после..ужасссс  :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Лошо... sad.gif

С тази програмка, по описаният "сложен" начин, съм изпекъл доста АудиоCD-та, без последващи проблеми.

Понеже немога да знам какво си правил, предполагам къде може да е проблема:

1/ Печене на виска скорост- колкото по-ниска толкова по-добре, стига да имаш време и нерви.

2/ Качествен носител- като чуя Принко и Оптикал Сторидж получавам обриви. При мен като безпроблемни се доказаха LG CD-R 700MB.

3/ Пълнене до дупка- винаги оставям поне 5% от врмето на диска свободно, а защо и аз незнам :beer: , като в една реклама "Просто работи"

4/CD-то на което искаш да слушаш, подържа ли CD-R? Макар, че има и такива които уж не го подържат пък си ги възпроизвеждат ;)

Успех! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка програма за запис го прави, но трябва да затвориш диска! Освен това не пиши повече от една сесия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне както аз виждам нещата, проблемът е такъв.

Трябва да окажеш на програмата, която използваш за запис на диксове, че искаш да запишеш АудиоДиск, а не обикновен ДатаДиск. Те имам различна структура и файлова система.

Ако ползваш Неро например, даваш нов диск, после избираш АудиоДиск, а НЕ ДатаДиск. След това си добавяш желаните от теб WAV файлове. Имай предвид, че те ще бъдат записани по азбучен ред на диска, така че ако искаш да са в някакъв определен ред, то най-добре им сложи някаква номерация в имената - 01, 02, 03 и т.н.

Ако ги запишеш на обикновен CD-R диск не би трябвало да имаш проблеми с уредбата. Проблеми може да имаш, ако запишеш диска на презаписваем носител, защото само по-новите уредби могат да четат от такива носители.

Дано съм помогнал!

П.П. tzwaro82 - наистина е прав, че на колкото по-ниска скорост записваш - толкова по-добре.

Редактирано от waterjess (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне както аз виждам нещата, проблемът е такъв.

Трябва да окажеш на програмата, която използваш за запис на диксове, че искаш да запишеш АудиоДиск, а не обикновен ДатаДиск. Те имам различна структура и файлова система.

Ако ползваш Неро например, даваш нов диск, после избираш АудиоДиск, а НЕ ДатаДиск. След това си добавяш желаните от теб WAV файлове. Имай предвид, че те ще бъдат записани по азбучен ред на диска, така че ако искаш да са в някакъв определен ред, то най-добре им сложи някаква номерация в имената - 01, 02, 03 и т.н.

Ако ги запишеш на обикновен CD-R диск не би трябвало да имаш проблеми с уредбата. Проблеми може да имаш, ако запишеш диска на презаписваем носител, защото само по-новите уредби могат да четат от такива носители.

Дано съм помогнал!

Благодаря Ви много,,,стана много добре,благодарение на Nero 6......И всичко се дължало,на това че аз първо бях решил да пробвам върху един CD-RW,и след това,ако станеше да записвам на CD-R.. :speak::yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване