Премини към съдържанието
bobsixkiller

Компресиране на филми с DTS и AC3 аудио

Препоръчан отговор

Здравейте!

Моля ако някой може да ми каже програма (или начина) за компресиране на филми s АС3 audio или с DTS. Релийзите на филмите напоследък са с много добро качесто ( на 2 CD) и АС3 аудио, което всъщност не е никак лошо за хора с подходящи аудио системи и маниаци на тема звук и картина. На мен не са ми необходими чак такива екстри по отношение на аудиото. Използвам стандартните програми за компресиране на филми: VirtualDub, Power Video converter, ImTOO converter, AutoGordiaKnot... но така или иначе те всички са базирани на DivX, xVid, ffdshow... Проблема който се получава след компресията на филма от 2 CD на едно CD е намаляване kbps-то на картината и звука, но звука се разминава с картината и то много грубо... Не е изключено да имам някаква несъвместимост на софтуера поради което да се получава така...

Благодаря Ви предварително :)

П.П. Бях пуснал темата на неподходящото място --> "Искаме програми"... а аз не "искам".. просто моля за съдействие :hush:

Редактирано от bobsixkiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

VirtualDub 1.4.8_Ac3

От Avery Lee

http://www.pegasys-inc.com/en/product/tsp_ac3.html

TMPGEnc Plug-in AC-3

Докато чакаше някой да пише нещо можеше да се поразровиш в Гугъла.

Опиши начина по който компресираш , ако не искаш да се гадае (хвърля бобец)

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Castigado Pantockrator мислиш че не съм започнал с google... :yanim: преди да пиша ... Ще ползвам и това което ми даваш, макар че майче вече съм го ползвал, но то от толкова софтуер в компютъра ми знам ли вече кое е полезно и кое не ;) ... БЛАГОДАРЯ ТИ :bye:

П.П. начина е следния... VirtualDub... Video compress--> калкулатора на DivX /xVid/ -->желаните МВ за изходния файл.... За аудиото му давам компресиране MPEG Layer-3 56kBit/s... За филми кото не са AC3 или DTS този порядък на действия работи безпроблемно...

Редактирано от bobsixkiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в опциите нa Virtual Dub-a има: sync to audio и drop frames when behind, които трябва да са чекнати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем, или поне половината от него.С AC3 се справям, можеш и ти след като инталираш DTS AC3 Audio Codec, но с DTS формата не става и не става.Пуснах тема във форума тук вече няколко дни и никой не взе отношение по въпроса.Рових къде ли не, но с гадния DTS формат не мога да се справя.Също като теб не съм маниак на "качествен звук", който е половината от обема на филма и просто не си заслужава за повечето филми. С МР3 48к правя от 2 диска 1 като съвсем малко компресирам видеото и същевременно вграждам и субтитрите. Използвам WirtualDub. Просто и двамата сме на едно мнение но проблема с DTS не можем да решим. :)

Редактирано от ozzy1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.