Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции,откриване на нови заплахи - част 5


Препоръчан отговор

махам Нортон-а и слагам тежката артилерия- червения чадър!

Освен с Avira ,направи и едно контролно сканиране с MBAM и SAS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи като цъкнах на линка, че като ми се заотваряха едни папки, почна ми някакво сканиране, почервеняха ми дяловете в папката Explorer... И въпреки, че бях под Returnil, издържах 6-7 секунди, дадох рестарт и после пълен скан с Нортон-а....такъв екшън не ми се беше случвал..все пак не съм от "екстремалите"... предполагам, че съм бил първия от всички, които са отворили адреса, и нямаше коментари, за да знам какво ме чака.....ама честно казано се бях сепнал, и даже си бях помислил, че Returnil-a може и да е "пробит".... ;)

Грешка biggrin.gif Първият бях аз и им пратих снимка на екшъна. Мята те на страница,където за да се почистиш и оптимизираш трябва да си въведеш номерата на картата и так далее ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зареди страницата, направи фиктивно сканиране и спря, чаках 10-12 секунди. Orca browser с ядро на Mozilla .

Никакъв сигнал от Zillya antivirus. Сканирам с a-squared free,засега нищо. Леко ли се разминах? Нетът е бързичък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм....Току що тествах Нортон-а на сайта eicar.com. Значи файловете, които са с разширение com, ги блокира още при свалянето. Другите файлове обаче, които са zip, не само, че се свалят безпроблемно, но и след това при ръчно сканиране Нортон-а дава, че са.....чисти! ohmy.gif

Тоя Нортон е от 3 месечна промоция и незабавно отива в коша! Ей за това не обичам промоции, които не са с кодове, ами трябва да ползваш готов инсталационен файл, свален от...майната си! ;)

махам Нортон-а и слагам тежката артилерия- червения чадър!

Дал съм връзка пратена ми от официалният сайт след регистрация за НИС 2009 ОЕМ 90 дни,това че не реагира НЕ се дължи на нищо друго освен на бъгавият НОРТОН ;) Бързо сканира и ... пропуска естествено biggrin.gif Сваленият SEP12 от връзката в профила ми в сайта на Symantec,напълно легален също не се държи нормално,като Руският ДОБЕРМАН затова и съм си с него от години :) Мераци разни и проблеми разни :)

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен с Avira ,направи и едно контролно сканиране с MBAM и SAS

Абе за сега размислих...Махнах тоя Нортон и сложих оригинална руска 15 дневна триал версия. Теста на eicar го мина...Имам, от единствената жена, която влиза тук, 1 годишен лизенз за Нортона, и току що го сложих- сърварите го приеха и ми дава 366 дни! Използвам случая да и благодаря! ;)

Сканирането със MBAM обаче ще го пусна!

----------

Нещо МВАМ не ще да се обновява:

JAz64851.jpg

Редактирано от engineer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе за сега размислих...Махнах тоя Нортон и сложих оригинална руска 15 дневна триал версия. Теста на eicar го мина...Имам, от единствената жена, която влиза тук, 1 годишен лизенз за Нортона, и току що го сложих- сърварите го приеха и ми дава 366 дни! Използвам случая да и благодаря! :speak:

Сканирането със MBAM обаче ще го пусна!

----------

Нещо МВАМ не ще да се обновява:

JAz64851.jpg

Инсталирай отново програмата,като я свалиш от Калдата и спокойно си я обнови ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зареди страницата, направи фиктивно сканиране и спря, чаках 10-12 секунди. Orca browser с ядро на Mozilla .

Никакъв сигнал от Zillya antivirus. Сканирам с a-squared free,засега нищо. Леко ли се разминах? Нетът е бързичък.

Проверих всичко след уж пропускащия Аваст и така и нищо не установих. Цитирам извод от друго място: " securityreg.org is a browser hijacker that promotes rogue registry cleaner called Repair Registry 2008. It’s just another fake online anti-malware scanner that finds non-existing infections and displays fake computer threats." Пореден ментак без по-сериозни последствия. Щом пробваш - значи си готов за всички варианти. Руският ДОБЕРМАН, както Nikssi се изрази, хич не е безгрешен и също като всички пропуска.Казано направо - няма банкови хипотетичности. Не зная защо в КасперскиЛаб прекаляват в съобщенията си с тези банкови вариантности. Вероятно за авторитет или респект. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих всичко след уж пропускащия Аваст и така и нищо не установих. Цитирам извод от друго място: " securityreg.org is a browser hijacker that promotes rogue registry cleaner called Repair Registry 2008. It’s just another fake online anti-malware scanner that finds non-existing infections and displays fake computer threats." Пореден ментак без по-сериозни последствия. Щом пробваш - значи си готов за всички варианти. Руският ДОБЕРМАН, както Nikssi се изрази, хич не е безгрешен и също като всички пропуска.Казано направо - няма банкови хипотетичности. Не зная защо в КасперскиЛаб прекаляват в съобщенията си с тези банкови вариантности. Вероятно за авторитет или респект. Поздрави

Да ... но руският пазач го спира още от няколко дни biggrin.gif Вярно,че не всичко засича но пък се стараем да засича все повече нали ;) Именно така помагаме за развитието не със голословни коментари в ... зелено Знаеш кой имам впредвид

Фишинг - нима тези менте програми да не се опитват да те мамят,да те пращат към сайтове където трябва да си попълниш банковият код ...

..Имам, от единствената жена, която влиза тук, 1 годишен лизенз за Нортона, и току що го сложих- сърварите го приеха и ми дава 366 дни! Използвам случая да и благодаря! :speak:

Наистина прекрасна жена и човек, де ли е сега ;) Да не е нейде из нашите гори и планини biggrin.gif

Маниаци,кога ще се видим очи в очи? Какво ще кажете преди Коледа на по буре с бира?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмите с които пробвах не допуснаха усложнения - това влияе на мнението ми. Известно ми е от други форуми - при търсене на ключове за KIS в китайски сайтове пак четяли съобщения за банкови хипотетичности. Който се занимава с парични преводи ще тръгне ли изобщо да търси каквото и да било в китайски портали? Знам ли - то май всичко е възможно. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмите с които пробвах не допуснаха усложнения - това влияе на мнението ми. Известно ми е от други форуми - при търсене на ключове за KIS в китайски сайтове пак четяли съобщения за банкови хипотетичности. Който се занимава с парични преводи ще тръгне ли изобщо да търси каквото и да било в китайски портали? Знам ли - то май всичко е възможно. Поздрави

Търсещите там обикновенно посещават форумите са помощ :speak: Да им се чуди човек на акъла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"wbatToexe21.exe" могат да потърсят с търсачките търсещите китайски закачки. Ikarus T3.1.01.64 - Virus.Win32.Downloader.ANZ,F-Prot- W32/Trojan.ADVI (exact),Norman - W32/Accoona.R Останалите вероятно се влияят от такива като ESET - хем не ловят, хем не трябвало да има фалшиви тревоги... По тази логика - случило се е каквото е имало да се случва и някои дали изобщо са разбрали? Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"wbatToexe21.exe" могат да потърсят с търсачките търсещите китайски закачки. Ikarus T3.1.01.64 - Virus.Win32.Downloader.ANZ,F-Prot- W32/Trojan.ADVI (exact),Norman - W32/Accoona.R Останалите вероятно се влияят от такива като ESET - хем не ловят, хем не трябвало да има фалшиви тревоги... По тази логика - случило се е каквото е имало да се случва и някои дали изобщо са разбрали? Поздрави

a-squared нищо не засича,F-Prot и Norman също,има някакво разминаване или файла не е същия.

Изтеглен wbatToexe21.exe от:

http://www.darcw.com/jnkw/download/wbatToexe21.htm

и качен във:

VIRUSTOTAL:Result: 0/40 (0%)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайци сякаш изчезнаха и сега не мога да ги намеря. И без това когато търсим с Google от различни компютри невинаги намираме едно и също. Вероятно отново ще се появят http://virscan.org/report/624e38855cceee1c...5e77dee86d.html Ето друг случай. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайци сякаш изчезнаха и сега не мога да ги намеря. И без това когато търсим с Google от различни компютри невинаги намираме едно и също. Вероятно отново ще се появят http://virscan.org/report/624e38855cceee1c...5e77dee86d.html Ето друг случай. Поздрави

Добре де,давай веднага връзката за сваляне тук.

Знаеш,че има разминаване и то често се случва напоследък,особено версията на Kaspersky 7.0.0.125 ,която трябваше да се подмени с по- съвременна още много отдавна на фона на останалите:

Avast версия 4.8.1335.0/ AVG версия 8/NOD32 версия 4/Panda версия 10 ,да продължавам ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да. Онази страница си бе в разлез с правила тук - след серия жълти картони от Iovi , червеният за мен хич не е далеч. Мога ли да проверявам подробно всички линкове дали няма в някой ъгълче на страниците някой крак-патч-фикс ? Изпратих файла на Virscan.org и го изтрих. Нека "изчезват" - нали други се появяват. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да. Онази страница си бе в разлез с правила тук ....

Как го установи с тези квадратчета?Само не намесвай търсачката nigma.ru,нищо общо няма. До китайския сайт и още стотина, достигнах чрез Google!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как го установи с тези квадратчета?

Мога да ползвам превод с Google или да добавя китайската абвеатура към Win.Йероглифите при мен успешно се копират и пренасят. И в двата случая си като в друга реалност - трябва да си чалнат, както казва Nikssi, за да се ровиш там. Явно съм такъв - даже започнах да им харесвам защитния софтуер и го ползвам. Естествено-през ум не ми минава да им го купувам. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да. Онази страница си бе в разлез с правила тук - след серия жълти картони от Iovi , червеният за мен хич не е далеч. Мога ли да проверявам подробно всички линкове дали няма в някой ъгълче на страниците някой крак-патч-фикс ? Изпратих файла на Virscan.org и го изтрих. Нека "изчезват" - нали други се появяват. Поздрави

Представлява ли ти трудност да даваш връзка към сайта от където е изтеглен файла,както и изтегленият вече файл да го качиш някъде?

Така голословно някак си не става. Така,че качвай ги някъде. ОК?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://rapidshare.de/files/48002983/op.rar.html
Тук Нортон-а не реагира, даже при ръчно сканиране. Дава, че е чист!
http://rapidshare.de/files/48006934/TROJANS.rar.html
Реакцията на Нортон-а DHX93153.jpg
http://grasma.com/spl6/load.php

Тук нортон-а блокира свалянето!

4Rg93282.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един странен проблем се яви при мен. Отварям тази страница и всичко е наред, но като я преведа с Гугъл преводача Авирата пищи. Някакви обяснения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един странен проблем се яви при мен. Отварям тази страница и всичко е наред, но като я преведа с Гугъл преводача Авирата пищи. Някакви обяснения?

Не, намам проблем с превода на тази страница. При мен KAV WKS е с максимални настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да видим рекламирания в тая тема касперски какво лови тука?

Това е Trojan fakeavalert още пресен.

http://4storing.com/delete/0s6zb4/8ad78dd67c84211a00a162e0f3eec875

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да видим рекламирания в тая тема касперски какво лови тука?

Това е Trojan fakeavalert още пресен.

http://4storing.com/delete/0s6zb4/8ad78dd67c84211a00a162e0f3eec875

Какво да направим,като Norton проспива тук там в тая тема.

И си оправи линка,пич! Това 90МБ ти си го дърпай и тествай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
×
×
  • Добави ново...