Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Великден - вашите идеи за празника


Препоръчан отговор

Здравейте, скоро е така вълнуващия празник за всички-ВЕЛИКДЕН. Ето някои от идеите ми които са в процес на довършителни работи естествено, с които мислим с моята дъщеря да се представим на изложбата в детската й градина. Ще се радвам и вие да споделите ЛИЧНИТЕ си идеи и творения тук, за да направим празника още по красив. Забавно ще е да разменяме и други идеи /творения/ направени от самите Вас - както се казва"обмяна на опит"

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

всички фигурки са направени от солено тесто ;)

Редактирано от velislava666 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 152
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Много са красиви :-) Дано да спечелите :-) п.п. Оправи заглавието :-)

Редактирано от productxaxa (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате идеи за по-нестандартни украси за яйца,моля споделете!

Миналата година спечелихме награда с две яйца,съжалявам,че нямам снимки да покажа!Твърдо сварените яйца се потапят в ЛЕПИЛО Ц-200.След това ги овалваме в червена леща или кус-кус.Оставяме да съхнат,яйцето с кус-куса може да оцветим с лак за нокти!Опитайте-много са ефектни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

туй е от миналата година,за съжаление се забутаха някъде из училище...

Да напомням ли,че не стават за ядене?Но,изглеждат много нестандартно!

А ти можеш да изненадаш малката племенничка така:Публикувано изображение

Редактирано от beli99 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези ги намерих в нета,не са мое производство,но говорех за нещо такова:

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много оригинална идея и декорация. Благодаря, beli99

И аз намерих няколко идеи в нета

С Ц200 се залепят конци

Публикувано изображение

или пък копчета

Публикувано изображение

а защо не и мъниста и цветчета от плат

Публикувано изображение

просто украса с флумастри

Публикувано изображение

Аз рисувах яйца с лак за нокти с брокат и лепях панделки, но трябва да извадя снимката от стария си телефон.

Важно! Така декорираните яйца не стават за ядене

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни нещица си пратила!Ей тези с копчетата ще ги направя!

Това трябва да се види:Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие ме заинтригувахте...Принципно аз използвам техниката с чорпогащниците и памука, но определено не стават толкова красиви. Тази година май ще си поиграя повечко. Хайде дами, да постнем снимки след това да видим коя ще обере овациите. Лично аз съм ужасно схваната в ръцете, но ще пробвам този метод с желатина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това чудо! Публикувано изображение Прилича ми хем на банкнота, хем на град!

Динди, става, ако навия бабите и дядовците да гледат малкия и аз ще се включа, макар че рисуването ми куца Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение Дадено.

Бели, дай някоя просто техника, в която по-сакатлъците като мен ще могат да се оправят. По труд и творчество в училище моите неща винаги бяха най-грозни Публикувано изображение Тъй че някоя простичка и ефективна рецепта ще ми е доста полезна...

в кофичка от кисело мляко слагам малко ориз и върху него капвам от боите. пускам яйцето вътре и го захлупвам с капачка от боркан. разтърсвам добре, като внимавам да не счупя яйцата и като го извадя го слагам да изсъхне след това се отделя полепналия ориз.

Това е от друг форум, чудя се дали да не опитам.

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засега да събираме идеи,пък най-лесните ще ги претворим!За желатина чувам за първи път...я някой да раздуй...никога не съм купувала такова нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засега да събираме идеи,пък най-лесните ще ги претворим!За желатина чувам за първи път...я някой да раздуй...никога не съм купувала такова нещо...

http://zadoma.rozali.com/velikden/p7756.html

Тук е описано и показано най-добре, мисля...

А това е с лепило...

http://zadoma.rozali.com/velikden/p3194.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все пак яйцата с кристали са най-красиви според мен!

Публикувано изображение

Миналата година за да изненадаме децата от класа на моя син украсихме 25 яйца от пъдпъдъци-малките деца много се радват на такива глезотийки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми ние пробвахме с кристали преди доста години и нищо не се получи. На всичкото отгоре доста от яйцата се спукаха. Та от тогава не съм пробвала... Тези яйца, които си ги постнала как се правят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко начина за боядисване с природни бои, за любителите на природните багри, които преписвам от един чешки сайт. Предварително предупреждавам, че не съм ги опитвала сама и не гарантирам за резултата:help:)

Светло синя - варят се листа на свежо червено зеле - 30мин + лъжица оцет. Отварата трябва да е хладка по време на боядисването. Цвета и е виолетов, но боядисва синьо.

Останалите отвари за боядисване се приготвят по същият начин, но се прибавят различни видове растения:

Лека жълта: лимонова или портокалова кора,смлян ким, листа на моркови(зелената част), куркума на прах, шафран

Оранжева: люспи от лук - цвета зависи от времето на боядисването

Червена: прясно червено цвекло(може и замразено), червени боровинки или малини(замразени). Това не го пише тук, но съм чела, че и дъбовата кора боядисва до червено.

Тъмно червена до кафява: люспи от червен лук

Тъмно синя: боровинки или купини, много интересен цвят се получава при варенето на яйцата в червено(може и евтино) вино.

Виолетова: липов цвят,шафран(тук не става ясно дали трябва да се смесят или поотделно?)

Зелена: спанак(може и замразен), липов цвят, млада ръж

Кафява: силен чай или кафе, брезова кора

За по-силни цветове, може да варите яйцата в различните отвари, но без тази с чевеното зеле!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми ние пробвахме с кристали преди доста години и нищо не се получи. На всичкото отгоре доста от яйцата се спукаха. Та от тогава не съм пробвала...

Тези яйца, които си ги постнала как се правят?

Предполагам питаш за кристалите?Задължително варя яйцата с много сол,за да не се спукат,след като заври водата,леко се намалям газта.Майка ми пуска нещо метално в тенджерата-обикновенно се пукат най-много две,три...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От малка си спомням, а и съм участвала в "клепаницата" с желатина при боядисването на яйцата. Стават ефектни, защото се преливат, но от няколко години (откакто се отделих от нашите) боядисвам яйцата с памуци. По-лесно ми е, стига да са ми оцелели сварените яйца, защото една година все купувах такива, които една часто още като ги миех установявах, че са спукани, а други след като ги сварях - голяма прецаквация беше. Публикувано изображение

П.П. По-рано нямаше клечки за чистене на уши и навивахме на клечки от кибрит памуче и с него "творяхме" Публикувано изображение

И аз една година пробвах с кристали, но се разочаровах Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези,които живеят в по-големите градове са лесни,обикаляте центъра,витрините на големите магазини и черпите идеи.За нас остава единствено нета!Ето още една открадната идея:

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се вижда. А някой опит със седефени бои има ли? Гледам доста ги хвалят.

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвала такива бои,но нищо не пречи да опитаме.Вече втори ден ровя нета за идеи защото знам,че като се върнем от ваканцията,децата в училище ще ме метнат да творим...Но се сетих се за нещо друго-някой от форума има ли идея къде продават щраусови яйца,колко стуват,доставят ли ги с куриер...

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което научих от чичо Гугъл (ако е вярно разбира се), че щраусово яйце или месо няма на свободния пазар. Единственият начин да си закупиш е като отидеш в щраусова ферма. Доколкото погледнах във всички щраусови ферми предлагат подобни неща в менюто си за туристи и предполагам, че ги продават и извън него. На твое място бих погледнала за най-близката ферма в района , в който живееш. С куриер май няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Около нас няма такова нещо!Значи яйца не се продават?Защото аз намерих едно щраусово яйце и стува 75 лв.,но може би е торкова скъпо,защото е гравирано.Ей,за това яйце става въпрос:

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...