Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

algor

Откриха отрова в наши вафли

Препоръчан отговор

Добре де, то че нема да се оправиме нема, ама ако ми се дояде вафла, някой има ли идеи каква да си купя?

Ами, явно ще трябва да пазаруваме от големите вериги хранителни магазини, защото там може на воля да четем какво е съдържанието на вафлите. И видиш ли сухо мляко, плюй си на петите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хмм, а тия "Ден и Нощ" толкова популярни разпространени колкото Nestle ли са? Да не говорим, че точно на вторите нещата се правят с млечен шоколад

Да,повече даже-това че не си чувала името на компанията производител-друг въпрос

Точно Боровец са много по-купувани и предпочитани

Пък ние докато си гадаем кой знае колко деца ядат в момента от тия вафли

Кажете марката бе,серсеми

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хмм, а тия "Ден и Нощ" толкова популярни разпространени колкото Nestle ли са? Да не говорим, че точно на вторите нещата се правят с млечен шоколад

В Търново са много популярни :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, може и Боровец да са, въпреки че аз все си мисля за другите, ама...абе, които ще да са, всички знаем, че жените предимно и децата постоянно си хапват вафлички- не стига че не са скъпи, ами са и вкусни...

И тук Хайдук е права, че, докато си чешем пръстите, много хора ги хапват.

Аз в скоро време едва ли ще ям вафли, дори и да знам вече за коя марка става дума :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ок, може и Боровец да са, въпреки че аз все си мисля за другите, ама...абе, които ще да са, всички знаем, че жените предимно и децата постоянно си хапват вафлички- не стига че не са скъпи, ами са и вкусни...

И тук Хайдук е права, че, докато си чешем пръстите, много хора ги хапват.

Аз в скоро време едва ли ще ям вафли, дори и да знам вече за коя марка става дума :angry:

То по тая логика не само вафли, ами и всички шоколадови изделия трябва да отказваме :angry:

ПП: А линдорите с какво ли мляко са направени :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честито...Това е то възхваляваната цивилизация...

Все повече започвам да си мисля,че наистина трябва да стане някакъв апокалипсис,поне 50% от населението на земята да се затрие и да се започне отначало...

Напълно нормално е това,което се случва - пренаселеността е проблем номер 1, ресурсите намаляват, произвеждат се всякакви боклуци,които да задоволят все по-нарастващото търсене и потребление. А междувременно качеството ни на живот спада непрекъснато...Живеем натъпкани в шумни и мръсни градове,дишаме тежки метали (няма да се учудя,ако в близко бъдеще започна да светя), ядем и пием отрови и сме се отдалечили неимоверно много от природата,която постоянно убиваме и експлоатираме...

Така че - да,нормално е... Може да звучи малко крайно,но посоката,в която като цяло се развива човечеството,води единствено до това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувам българско масло, олио, консерви и шоколад, произведен в българия - нестле и т.н. Изобщо, гледам да избягвам всичко българско и родно. Гледам щрихкода и ако започва с 3800, далеч... И на Франция започва май по подобен начин, но лесно се разпознава кое от къде е... Плодове и зеленчуци предпочитам да са турски или гръцки - по-вкусни са, но ни ги пробутват за български, понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:angry: Абе хора, цял ден обсъждаме тази тема, а аз, глупакът, глупав, току-що изядох с кафето си вафличка "Нестле-Мура" angry.gif И въобще не се сетих, докато не седнах сега пред компютъра, и не видях темата angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:question: Абе хора, цял ден обсъждаме тази тема, а аз, глупакът, глупав, току-що изядох с кафето си вафличка "Нестле-Мура" angry.gif И въобще не се сетих, докато не седнах сега пред компютъра, и не видях темата angry.gif

е, една вафла повече или по-малко... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: Абе хора, цял ден обсъждаме тази тема, а аз, глупакът, глупав, току-що изядох с кафето си вафличка "Нестле-Мура" angry.gif И въобще не се сетих, докато не седнах сега пред компютъра, и не видях темата angry.gif

Сега задължително трябва да цоцнеш няколко рикийки,за да разградиш евентуалните камъни в бъбреците :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...защото там може на воля да четем какво е съдържанието на вафлите. И видиш ли сухо мляко, плюй си на петите...

Съмнявам се, че ще намериш такива, които не включват сухо мляко - кой луд производител ще използва истинско прясно мляко, след като и то почти не се намира по рафтовете.

Може ли да се продава прясно мляко в картотени кутии, на които е обозначен срок на годност за месеци напред, що за мляко е това? Същото е и с киселото - преди години мухлясваше за няколко дни, а капачките му се издуваха; сега можеш да го дършиш месеци в хладилника и пак нищо му няма. За хляба да не говорим - седи нарязан в пакети без да плесеняса, що за хляб е това? За вкуса му няма да говорим, защото няма такъв.

А на приказки всичко с контрола е ОК, има си и някакви измислени комисии за защита на потребителите, само дето не можеш да им видиш очите, те откъде пазаруват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ohmy.gif това нормална практика ли е ???

За митничарите със сигурност, дори е рутинна операция cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новината не е предадена коректно в първия пост,затова си позволявам да добавя остатъка,ако вече не сте го прочели в news.bg:

".....Главният държавен здравен инспектор Тенчо Тенев, обясни за news.bg, че научава от медиите за скандала. Информацията е пусната в медиите, преди да бъде подаден сигнал в РИОКОЗ, подчерта той. Не е ясно кой е разпространил информацията - липсват негови координати и няма как да бъде потърсен за коментар.

Тенев потвърди, че вафлите са задържани, но не може да бъде установено дали в тях има някакво съдържание на веществото и какъв процент е то. Причината за това е, че единствената лаборатория, която може да извърши анализа се намира в гр. Варна и не работи през почивните дни. Все още не е осведомен и за марката на продукта....."

Новината засега я има само в посочения сайт и аз поне не намерих потвърждение и в други източници!

Така че,засега не е ясно за компоти ли става дума или за компютри....Нека не всяваме паника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Новината не е предадена коректно в първия пост,затова си позволявам да добавя остатъка,ако вече не сте го прочели в news.bg:

".....Главният държавен здравен инспектор Тенчо Тенев, обясни за news.bg, че научава от медиите за скандала. Информацията е пусната в медиите, преди да бъде подаден сигнал в РИОКОЗ, подчерта той. Не е ясно кой е разпространил информацията - липсват негови координати и няма как да бъде потърсен за коментар.

Тенев потвърди, че вафлите са задържани, но не може да бъде установено дали в тях има някакво съдържание на веществото и какъв процент е то. Причината за това е, че единствената лаборатория, която може да извърши анализа се намира в гр. Варна и не работи през почивните дни. Все още не е осведомен и за марката на продукта....."

Новината засега я има само в посочения сайт и аз поне не намерих потвърждение и в други източници!

Така че,засега не е ясно за компоти ли става дума или за компютри....Нека не всяваме паника!

Новината си е предадена правилно - има я в същия вариант и на адреси :

http://www.dnes.bg/article.php?id=68871

http://news.ibox.bg/news/id_2011479459

А в новините от 12:30 е излъчена и по БНТ 1 - виждам кой не гледа Националната телевизия (визирам Тенчо Тенев, който отговаря за РИОКОЗ в страната, а не знае какво правят в Столичния РИОКОЗ !!!!)

http://bnt.bg/bg/news/view/6732/zasechen_e...bylgarski_vafli

За повече информация потърсихме по телефона д-р Теменуга Братанова от столичния РИОКОЗ.

Д-р Теменуга Братанова: „Вчера в късния следобед беше получен сигнал от Богомил Николов, изпълнителен директор на Асоциацията на производителите, който ни информира, че при техен регулярен мониторинг е открито веществото меламин във вафли, няколко пъти над пределно допустимата концентрация. Това обаче касае производител, който не е на територията на столицата, а нашата инспекция контролира производителите на теротирята на София. Уведомени са колегите от съответната РИОКОЗ. Сигналът все още не е проверен и не могат да бъдат предоставени още данни."

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Новината си е предадена правилно - има я в същия вариант и на адреси :

http://www.dnes.bg/article.php?id=68871

http://news.ibox.bg/news/id_2011479459

А в новините от 12:30 е излъчена и по БНТ 1 - виждам кой не гледа Националната телевизия (визирам Тенчо Тенев, който отговаря за РИОКОЗ в страната, а не знае какво правят в Столичния РИОКОЗ !!!!)

http://bnt.bg/bg/news/view/6732/zasechen_e...bylgarski_vafli

Ако си забелязал и в двата линка,които си посочил се цитира единствено БНТ.Иначе и аз мога да ти дам още десетина линка със същия цитат....

Не е предадена правилно,защото не е цитирана цялата и се губи смисъла..../Визирам първият пост/

Редактирано от ivo464 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако си забелязал и в двата линка,които си посочил се цитира единствено БНТ.Иначе и аз мога да ти дам още десетина линка със същия цитат....

Не е предадена правилно,защото не е цитирана цялата и се губи смисъла....

а ти явно не си забелязал в първия пост от темата е цитиран друг източник :

пише “Телеграф“, цитиран от БЛИЦ.

http://blitz.bg/news/article/42825

и

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2064991

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами, явно ще трябва да пазаруваме от големите вериги хранителни магазини, защото там може на воля да четем какво е съдържанието на вафлите. И видиш ли сухо мляко, плюй си на петите...

Че то има ли вафли или други сладки неща без сухо мляко?

А аз изобщо не вярвам на големите хранителни магазини, които сами произвеждат много от продуктите си. Много лъжат и затова продават гадни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а ти явно не си забелязал в първия пост от темата е цитиран друг източник :

http://blitz.bg/news/article/42825

и

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2064991

ОК.Предавам се...А "Телеграф" най-вероятно са анализирали вафлите в собствена лаборатория,докато чакат Варненската да отвори в понеделник.Пак казвам,че е рано за паника.А ти не забравяй довечера да пиеш едно-две/големи/ за профилактика.Ще ме е яд да загубя колега заради едни вафли.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...А аз изобщо не вярвам на големите хранителни магазини, които сами произвеждат много от продуктите си...

Така е, но със сигурност не произвеждат вафли или каквито и да е други трайни продукти, пък и всичките им манджи, салати и пр. са изложени на витрини, а това съвсем не е без значение.

Фабричните продукти са си типични "черни кутии" в непрозрачни опаковки и вариантите са само два - или се доверяваш на навик, препоръка, реклама, написани съставки и т.н., или отминаваш щанда.

Посочените неразбории в РИОКОЗ и неработещата през почивните дни (предстоят цели 6 поредни такива!) лаборатория във Варна надали ще са изненада за когото и да било, но на това изказване се чудя да се тръшкам по пода ли от смях или да рева с глас:

Тенев потвърди, че вафлите са задържани...

Излиза, че самите вафли са виновни за съдържанието си, но вече са на сигурно място и ще бъдат наказани за което.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, квото и да потърся в Гугъл, калдата форума ми излиза най много на пето място, а сега се оказва че няма никой доставчик, склададжия, логистик, магазинер, на който да са му иззели вафлите и да сподели тук ...... добре че не ям вафли, но то със всичко е така ...

Редактирано от ajaxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По бТВ преди малко в новините също съобщиха новината.Явно само Главният Здравен Инспектор не знае.

Това ми звучи точно както Емел Етем не знаеше нищо за взривовете в Казичене миналата година.

Баси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По бТВ преди малко в новините също съобщиха новината.Явно само Главният Здравен Инспектор не знае.

Това ми звучи точно както Емел Етем не знаеше нищо за взривовете в Казичене миналата година.

Баси.

И аз гледах-било тайна името-няма що

Не знам дали беше въпросната вафла,която разрязаха,но си беше Боровец отвсякъде (или нарочно ни подсказаха а)

biggrin.gif

Добре че не заклаха любимата ми морена,нямаше да го преживея

;)

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък се надявам това да не е на престиж (хипер) всички други правят боклуци, морени... милки... нестлета... ама предполагам че ще е някоя марка от най ефтините фафли дето вървят по 18-25 стотинки...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...