Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

algor

Откриха отрова в наши вафли

Препоръчан отговор

Много ясно, че тъй ще кажат. Пак потулиха случая :)

Стенли ... уж чак в Германция ги изледвали biggrin.gif ... нищо им нямало !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много ясно, че тъй ще кажат. Пак потулиха случая :)

Мислех, че няма да кажат марката, но пак надхвърлиха очакванията ми с това изказване. Но всъщност тое логично. Ако бяха казали: "Да, имаше завишено количество...", тогава вече щяха да са длъжни да ги назоват. Ама явно фирмата е голяма и си е платила на когото трябва и колкото трябва...

аз скоро вафли няма да ям, каквито и ще да са...

Стенли ... уж чак в Германция ги изледвали biggrin.gif ... нищо им нямало !

тия да ги разправят на баба ми....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докат не кажат марките оставам само на мини кредо :Р

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

"Яжте спокойно,няма меламин"

Дори го искараха под допустимите граници.Те така казваха навремето след аварията в Чернобил и ние спокойно си папкахме зелена салата.След това се чудих,защо децата "светеха" вечер,като играехме на криеница.Пропорционално на криенето и замазванато на положението,ще намалее и употребата на всички видове Фафли.Ама така им се пада!

Ние изядохме 50-60 тона месо от каменната ера,та някакъв си меламин сега...

Редактирано от Features (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Веси , и аз го чух по НоваТВ ... ама поне да кажат за коя марка ставаше въпрос ;)

Странно защото вчера пак по НОВА казаха, че всички вредни партиди са изтеглени от пазара ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да цитирам мнението на потребител с ник djasra от един друг форум.

Такаааа.... Понеже АДСКИ МИ ПИСНА за пореден път да ме правят на маймуна и от всичкото това овче блеене и безпомощност, навсякъде из цялото Интернет пространство, седнах и написах писмо до РИОКОЗ- че с укриването на името на производителя ми нарушават правата по чл.101 от ЗЗП и т.н. Не очаквах резултат, но те ми отговориха в рамките на два дена:

Подател: <[email protected]> добави в адреси

До: [email protected]>

Относно: Re: Otnosno ukrivane na informacia i narushavane pravata ni na potrebiteli v razrez sas Zakona za zashtita na potrebitilite

Дата: Петък, 2009, Април 10 14:59:29 EEST

Уважаема, госпожо С,

във връзка с исканата от Вас информация, Ви уведомяваме следното:

- продукта, за който става въпрос в публикациите е "Морена- стикс";

- произведен е от фирма "Крафт Сушърт- България" АД;

- взети са проби от продукта и е извършен лабораторен анализ в две

акредитирани лаборатории в Германия;

- резултатите от анализите са в стойности значително под пределно

допустимите стойности за меламин-0,1 и 0,2 мг/кг при норма 2,5 мг/кг.

Ето защо считаме , че публикуваната в медиите информация е недостоверна и

подвеждаща.

--------------------------------------------------

Искам да ви кажа, че никой не ни е виновен и за да си променим живота трябва да си променим начина на мислене. Понеже тука в БГ все няма виновни и все чакаме някой друг да ни свърши работата. Няма по-овчедушен и робски народ от нашия. И докато продължаваме да сме такива си заслужаваме всички простотии, които ПОЗВОЛЯВАМЕ ДА ни се случват.Това е. Бъдете здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо явно й няма на вафлата-някоя конкуренция прави мръсно май

Преди малко бях във Фантастико (най-големият по площ от всички в София,намира се в известен мол)

Та Морени-стикс я има,при това в огромни количества

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е морени стикс и нормите са спазени защо тогава казаха че нивото на меламин е било около 6 мг/кг.

А тука пишат че е 0.1 и 0.2 което си е в нормата.

Нещо не се връзват и някой лъже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...