Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой има ли случаи на полвинсекундни прекъсвания на интернет? Това се случва и на двата компютъра в къщи (лаптоп wifi и лан настолен), че и на HTC HD2. Например: скайпа излиза офлайн за секунда, Ютуб и вибокс не дозареждат докрай. Прекъсва и пак се възстановява и така е от край време. По едно време нямах нет около 2 дена, дойдоха от БТК, пича стоя цяла неделя в къщи докато свърши формулата, сменяха някакви неща по трасето, включително в мазата на блока слязoхме да погледне телефонните кабели, накрая когато всичко беше готово модема мистериозно не можеше да върже сесия полвин-един час, при което пак мистериозно се появи от някъде. Тогава прекъсването изчезна, но се появи пак след няколко дена... Модемът е на Комтренд. Едит: иначе проблеми със скоростта нямам, кове 1,3 мб/с без проблемация.

Редактирано от achkar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@icemans смених си нета, за да не ми се размахват разни кабели. @ achkar същата работа при мен.Само, че понякога задържа и за повечко време, но като цяло това е.Един нормален чат по скайп не мога да проведа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@icemans смених си нета, за да не ми се размахват разни кабели.

Ами виж какво - аз ти казвам само за проба да опънеш един кабел. Ако с кабел е добре да търсим проблема по Wi-Fi.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли случаи на полвинсекундни прекъсвания на интернет? Това се случва и на двата компютъра в къщи (лаптоп wifi и лан настолен), че и на HTC HD2. Например: скайпа излиза офлайн за секунда, Ютуб и вибокс не дозареждат докрай. Прекъсва и пак се възстановява и така е от край време. По едно време нямах нет около 2 дена, дойдоха от БТК, пича стоя цяла неделя в къщи докато свърши формулата, сменяха някакви неща по трасето, включително в мазата на блока слязoхме да погледне телефонните кабели, накрая когато всичко беше готово модема мистериозно не можеше да върже сесия полвин-един час, при което пак мистериозно се появи от някъде. Тогава прекъсването изчезна, но се появи пак след няколко дена...

Едит: иначе проблеми със скоростта нямам, кове 1,3 мб/с без проблемация.

И при мен така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с качването на клипчета в youtube.Всеки пък когато опитам да кача клип ми дава някаква грешка.Възможно ли е да е от тъпия нет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с качването на клипчета в youtube.Всеки пък когато опитам да кача клип ми дава някаква грешка.Възможно ли е да е от тъпия нет?

Каква грешка ти дава? Пробвай да качиш клипче на друг сайт ако имаш възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми пише unknown error.Може би е от формата,но не вярвам да не поддържат avi.Пробвах с mp4 и всичко е ок.

Редактирано от jamc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми пише unknown error.Може би е от формата,но не вярвам да не поддържат avi.Пробвах с mp4 и всичко е ок.

Avi като формат е доста голям. Вероятно затова не ти го качва. Конвертирай го в друг формат. И няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си преинсталирах уиндоуса и си сложих xp sp3,но нямам нет.Някакъв драйвер ли ми трябва да за го пусна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си преинсталирах уиндоуса и си сложих xp sp3,но нямам нет.Някакъв драйвер ли ми трябва да за го пусна?

Примерно за мрежова карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То, май драйвер въобще не ти трябва, а ти трябва да се обадиш на доставчика си и да му кажеш MAC адреса на ланката. Сещаш ли се или не?Драйвери има при теб.Ти си с SP3, какви драйвери ще търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане, не е така - сигурно не получава адрес от DHCP-то на модема, ерго: няма драйвери за картата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане, не е така - сигурно не получава адрес от DHCP-то на модема, ерго: няма драйвери за картата :yanim:

Ок намерих драйвер за лан картата.Когато пусна модема долу в дясно на лентата излиза иконката,че се свързвам както беше преди.Уж зарежда,но пак нямам нет.Като напиша my.contact.bg страницата не се появява да се логна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, честито нови скорости. VIVACOM Net TURBO Максимална скорост на download - 20 Mbps Максимална скорост на upload - 1 Mbps VIVACOM Net Sprint Максимална скорост на download - 15 Mbps Максимална скорост на upload - 1 Mbps http://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_vivacom_net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на тези,които са в радиус 500 метра от централата! За другите-20,ама през крив макарон!

Редактирано от juli_75 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Стефане, не е така - сигурно не получава адрес от DHCP-то на модема, ерго: няма драйвери за картата :cool:

Да, съгласен съм с теб. Той е написал в по долен пост , че се е оправил, но не е споделил как. Ще е интересно да чуем неговото мнение, но с теб в този случай съм напълно съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на тези,които са в радиус 500 метра от централата! За другите-20,ама през крив макарон!

От какви села ги цитирате тия 500 метра от централата не ми е ясно? Нито съм от столицата, нито кабелите са нови - блокът ми е строен 1963г. и скоростите винаги са били чудесни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какви села ги цитирате тия 500 метра от централата не ми е ясно? Нито съм от столицата, нито кабелите са нови - блокът ми е строен 1963г. и скоростите винаги са били чудесни!

Ако си направите труда да прочетете малко повече за АДСЛ технологията ще разберете защо се цитират разстояния

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си направите труда да прочетете малко повече за АДСЛ технологията ще разберете защо се цитират разстояния

Ясно е, че влияят. Това, което искам да кажа е, че при сравнително лоши условия, връзката е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че влияят. Това, което искам да кажа е, че при сравнително лоши условия, връзката е супер.

Не можете да твърдите че условията са лоши само по външни белези, измерване на вашия чифт до централата му е майката. Едва тогава може да се коментира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Кой от всички модеми бихте препоръчали да се използва, особенно сега при новите скорости? Аз в момента използвам HUAWEI SmartAX MT882 и съм на 12 мегабита, които ги достига само при теглене на торенти. Разполагам отделно с Пирели и едно по старо дребно ZTE ZXDSL 831. След тях имам Линксис WRT160NL рутер. Поздрави !

Редактирано от KillingTime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами остани си така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.