Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ей, пак не четем, пусто не останало..

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...p;#entry1357059

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За паролите на модема виж тук: .......

Успех!

какво не четем аз не виждам линк...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво не четем аз не виждам линк...

Няма и да видиш, поста е редактиран. И това е фирмена информация и следващия който я публикува ще понесе наказание без предупреждение!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, защо се мъчите да карате самолет, като не можете да летите ? "Много внимавай с паролата и юсера за PPPoE, който са уникални и различни от тези в договора - запази ги, защото ако ги загубиш няма управия. Те са в скрито HTML поле на admin интерфейса на модема." "pppUserName.value = 'жжжжжжжжжж'; pppPassword.value = 'жжжжжжжжжжж';"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй като много излишно писах, ако някой има проблеми да ми пише на лично, ще помогна с каквото мога. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, помагайте! Ще откача! От както взехме безжичния рутер интернета стана адски нестабилен, постоянно прекъсва за по 1 секунда, при това без пуснат торент клиент. За 4 години на БТК, не съм имал толкова нестабилен интернет. Може ли нещо да се направи по въпроса, че тоя рутер е адски нестабилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, помагайте! Ще откача! От както взехме безжичния рутер интернета стана адски нестабилен, постоянно прекъсва за по 1 секунда, при това без пуснат торент клиент. За 4 години на БТК, не съм имал толкова нестабилен интернет. Може ли нещо да се направи по въпроса, че тоя рутер е адски нестабилен.

За жалост нищо не можем тук да направим, жалвай се на съпорта на тел.0800100

Варианта е да си смениш модема с по-добър, но е в разрез с условията по договора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От две години съм на БТК ADSL.Тръгнах от 4 мб(ADSL"Безкрай") което за времето си беше добре,защото свалях с 500кб/с,при положение че единствения I-net доставчик(освен БТК) местна кабеларка едва ми осигуряваше 200-300 кб/с извън LAN мрежата.После автоматично бях прехвърлен на 12 мегабита(ADSL"Темпо") и се родих-свалях с 1.2 до 1.5 мб/с което си бе съвсем нормално в рамките на обявения тарифен план.Но...както се казва "щастието е измамно кратко" и хубавите неща бързо свършват.Няколко месеца по-късно даунлода ми не надвишаваше 400кб/с,освен в редките случаи посред нощите,когато флашгета се "юрваше" да сваля с 1.0...1.5 та до 2.0 мб/с дори,но за кратко и колкото да ми покаже,че нещо в мрежата ми не е фатално погрешно конфигурирано,а просто толкова НЕТ ми "пускат" от БТК.След безкрайно висене на телефона в поредния ми безплоден опит да се свържа с хелпдеск-а,в крайна сметка ми вдигаше някакво неуко моме,което ми предлагаше да си ресна модема(нещо което бях направил вече 100 пъти) и ме убеждаваше че в линията ми няма технически проблем да поддържа до 9 мб(а не 12)Това си го знаех,ама го нямах де(вече).След като и НЕТ-а взе да ми забива след повече от две/три заявки при браузване,успях поне да накарам техниците от БТК да ми сменят стария(син ZXTE) с по-новия бял такъв.Сега поне не ми забива интернета и не се налага да го рестартирам(модема).Иначе скоростта ми е все така-около 3 мб,т.е. реално свалям с 300-400 кб/с.Да и на оставения имейл за връзка:adsl_helpdesk@btc.bg писах преди време,но и до днес отговор нямам.На всичкото отгоре съм обвързан с две годишен договор,в който никъде няма клауза,че ако системно доставчика(БТК) не ми предоставя услугата в размер и качество каквито е обещал,ще мога да се откажа от него. Съвета ми към всички потребители,които тепърва се оглеждат за I-net доставчик,да прегледат внимателно всички възможни оферти(особено в по-големите градове) и едва тогава да се набутват с така рекламираните( и 90% неосъществими) 12 мегабита от БТК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към горния пост мога да добавя само: АДСЛ не е гарантирана услуга ! Първо четете, после подписвайте договора. Айде със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на БТК - 12 мегабита. Свалям с 900КБ-1МБ/секунда и скоростта почти никога не пада под тази. Намирам се на около километър от центъра, ако разстоянието има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма значение какво е разтоянито до центара(пощата), защото и аз съм на около 1 км от нея и съм вече няколко месеца с тая гадна скорост(най-много ми вдига 400кб), а приятелите ми дето живеят на най-далечния и забутан край на града си имат постояно супер нет(казват че не падал от 900кб). Жалко че в малките градове няма друга алтернатива на ADSL-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма значение какво е разтоянито до центара(пощата), защото и аз съм на около 1 км от нея и съм вече няколко месеца с тая гадна скорост(най-много ми вдига 400кб), а приятелите ми дето живеят на най-далечния и забутан край на града си имат постояно супер нет(казват че не падал от 900кб). Жалко че в малките градове няма друга алтернатива на ADSL-a.

Не зависи само от растоянието до централата, а и от самата линия,телефонните кабели, чифтовете.

Ако модема ти е повреден ще бъде сменен. Няма проблем.

Да не би обаче като си си взел безжичен модем да си си сменил и скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зависи само от растоянието до централата, а и от самата линия,телефонните кабели, чифтовете.

Ако модема ти е повреден ще бъде сменен. Няма проблем.

Да не би обаче като си си взел безжичен модем да си си сменил и скоростта.

Аз никъде не съм споменал за скоростта. Същата си е, просто на моменти става много нестабилен, а преди не беше така. Много е зле положението...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз никъде не съм споменал за скоростта. Същата си е, просто на моменти става много нестабилен, а преди не беше така. Много е зле положението...

Нека да споделя и аз. Отскоро имам безжичен модем, но нета пак прекъсваше и прекъсваше рестартирам и пак и пак, но.... та тогава на тел. 0800..... и знаете ли каква се оказа главната причина - имах включен телефон преди модема. Махнах го и сега всичко е ОК! Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да споделя и аз. Отскоро имам безжичен модем, но нета пак прекъсваше и прекъсваше рестартирам и пак и пак, но.... та тогава на тел. 0800..... и знаете ли каква се оказа главната причина - имах включен телефон преди модема. Махнах го и сега всичко е ОК! Успех

Предполагам си си защитил безжичната мрежа.

А когато прекъсва интернета изгасва ли индикатора интернет на модема или индикатора ДСЛ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си си защитил безжичната мрежа.

А когато прекъсва интернета изгасва ли индикатора интернет на модема или индикатора ДСЛ.

Не съм се заглеждал дали угасва ,но дефакто вече повече от десетина дни никакво прекъсване, изобщо. Разбира се че съм си защитил - WPA са измислили хората, макар че не всички си я защитават, например съседите ми на етажа от няколко месеца имат нет и спокойно се влиза в тяхната мрежа. Но това си е тяхна работа нали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го ползваш-с Еth кабел или безжично?DSL мига или internet не свети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам ,че тези тестове не са верни но вижте преди минути какво ми изписа на теста посочих София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADSL2+ технологията е до 24Mbps и то при добра връзка. Иначе казано пълен фейк е тоя тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го ползваш-с Еth кабел или безжично?DSL мига или internet не свети?

Ами моя е с кабел, лаптопа е с безчичен, но е едно и също и при двата. Иначе не знам, защото рутера е в трета стая :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моя е с кабел, лаптопа е с безчичен, но е едно и също и при двата. Иначе не знам, защото рутера е в трета стая :speak:

Ами ако трябва постой малко при модема и наблюдавай.Пусни пинг до модема -192.168.1.1 -т

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моя е с кабел, лаптопа е с безчичен, но е едно и също и при двата. Иначе не знам, защото рутера е в трета стая ;)

Аз имам наблюдения,че безжичния модем,който бТК използва,е с много слабо покритие и поради техния firmware нещо му куца(най-вече относно безжичната Интерне връзка).

Едни познати имат имат качествена wireless връзка само когато са близо докато не им предложих да си купят Range Extender устройство(на Linksys), което увеличава/преразпръсква сигнала.Леля ми също ги "набутах" преди време на безжичен модем от бТК,но и при тях има проблем-кабелния е наред.

Аз бих посъветвал да се провери това как са вързани нещата.Правилното е Розетка -> ADSL Сплитер -> (от тук излизат вече два кабела)

-- КАБЕЛ 1 към телефонния апарат

-- КАБЕЛ 2 към ADSL модема

Модема включен в ел.мрежата :P

С Ethernet кабела влезни,спри временно от бТК настройките всякакво евентуално криптиране,можеш и да си тестваш временно и скорост. Рестартирай модема и нека си запомни настройките.

Ако сега нямаш проблем по кабел,търси причината в безжичния нет.Ако и сега имаш проблем,може проблема да се дължи или на компютъра/софтуер,или на самия модем/телефонната линия.

Ако проблема се окаже в модема,ще поискам от бТК да проверят линията и да ми сменят модема с кабелен на HUAWEI - SmartAX MT882 . Ако държиш на качествен безжичен интернет,купи си рутер на Linksys.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам наблюдения,че безжичния модем,който бТК използва,е с много слабо покритие и поради техния firmware нещо му куца(най-вече относно безжичната Интерне връзка).

Едни познати имат имат качествена wireless връзка само когато са близо докато не им предложих да си купят Range Extender устройство(на Linksys), което увеличава/преразпръсква сигнала.Леля ми също ги "набутах" преди време на безжичен модем от бТК,но и при тях има проблем-кабелния е наред.

Аз бих посъветвал да се провери това как са вързани нещата.Правилното е Розетка -> ADSL Сплитер -> (от тук излизат вече два кабела)

-- КАБЕЛ 1 към телефонния апарат

-- КАБЕЛ 2 към ADSL модема

Модема включен в ел.мрежата :)

С Ethernet кабела влезни,спри временно от бТК настройките всякакво евентуално криптиране,можеш и да си тестваш временно и скорост. Рестартирай модема и нека си запомни настройките.

Ако сега нямаш проблем по кабел,търси причината в безжичния нет.Ако и сега имаш проблем,може проблема да се дължи или на компютъра/софтуер,или на самия модем/телефонната линия.

Ако проблема се окаже в модема,ще поискам от бТК да проверят линията и да ми сменят модема с кабелен на HUAWEI - SmartAX MT882 . Ако държиш на качествен безжичен интернет,купи си рутер на Linksys.

сигнала зависи главно от чипа. ако драйвера не позволява усилване на мошността, дори с друг fw пак няма да успееш да го засилиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде София реди се на опашка за евтин ADSL. Публикувано изображение

http://btc.bg/bg/residential/prices_and_se.../btk_adsl_city/

Защо самонаСф препоръчваш да се редят за другите не става ли.

Всъщност това е някакв анова оферта от БТК нали, не ми е известна до сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.