Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Според мене си скрил безжичната мрежа! Влез през my.contact с името и паролата от договора ти и си виж настройките на безжичната мрежа - дали няма отмека някъде на "Скрий Wi Fi" Публикувано изображение

Мноого благодаря!!! Скрил съм я, наистина.

Сега показва, че съм в мрежата, но пък не ми отваря никакъв сайт. Публикувано изображение Може пък да не става автоматично промяната в настройките ... Пишеше да изчакам преди да вляза в интернет. Изчаках доста, но може би трябва да чакам да стане понеделник и някой от БТК да забележи, че нещо трябва да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли някой около вас е виновен, особено някое отвлечено лице като БТК. Колко пъти човърка настройките и колко от тях не знае за какво са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли някой около вас е виновен, особено някое отвлечено лице като БТК.

Колко пъти човърка настройките и колко от тях не знае за какво са ?

Доста са ми много мътни, признавам. Публикувано изображение Налучквам значението на някои от термините на английски. Много е възможно да съм прецакал нещо и затова ще съм благодарен за всякакви насочващи съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли някой около вас е виновен, особено някое отвлечено лице като БТК.

Колко пъти човърка настройките и колко от тях не знае за какво са ?

Този път налучках, така че не се хабете! :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се казва къде е бил проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се казва къде е бил проблема!

Проблемът сам съм го създал с промяна на парола в профила. Лаптопа обаче генерира автоматично старата и корекцията й псмогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше бая глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам съвет. От доста време ползвам бтк и съм горе-долу доволен от интернета им. Сега се чудя дали да си сменя модема за wifi, за да мога да имам интернет и на лаптопа. Обаче не знам дали интернета на настолния ми компютър ще остане така стабилен, както до сега ( за мен е важно да е стабилен и да не прекъсва, защото играя една онлайн игра). И нали ще мога да си вържа компютъра пак с кабел, а wifi-то да го ползвам само за лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблем, стига да си защитиш безжичната мрежа! Разбира се зависи и от това какво ще ползваш на лаптопа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Аз мрежата ще я направя и защита както си трябва, въпроса ми беше за самото качество на интернета на настолния компютър. Колкото до лаптопа едва ли ще се ползва за нещо повече от браузване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, знаете ли дали БТК сменят юзъра и паролата на акаунта за PPoE, през определен период от време или поради какви причини ще направят такова нещо? Аз лично си мисля, че си идва празен и ги взима от my.contact.bg. Как мога да науча юзъра и паролата, ако ги сменят?(с изключение на това, да си сложа модема на БТК и да ги копирам новите от него)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз искам да попитам дали БТК филтрират някакви сайтове ? Иначе ми предстои местене и гледам че долу пред блока има шкаф на БТК с оптика - та се надявам връзката да е читава. Само не знам какви ( дали има изобщо ) " рестрикций " би могло да има. Вероятно дават и постоянно ИП ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз искам да попитам дали БТК филтрират някакви сайтове ?

Иначе ми предстои местене и гледам че долу пред блока има шкаф на БТК с оптика - та се надявам връзката да е читава.

Само не знам какви ( дали има изобщо ) " рестрикций " би могло да има.

Вероятно дават и постоянно ИП ?

да, дават постоянно ИП: 192.168.0.1

рестрикции в БГ, ако се правят са главно през DNS, работи с OpenDNS ако си леко параноичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

БТК свали цените и увеличи ъплоуд скороста при бизнес пакетите за справка: до 6Mbps скорост Цена (с вкл. ДДС): 30.00 лв на месец с 24-месечен договор 35.40 лв на месец с 12-месечен договор 56.00 лв на месец с безсрочен договор до 12Mbps скорост Цена (с вкл. ДДС): 42.00 лв на месец с 24-месечен договор 52.20 лв на месец с 12-месечен договор 94.00 лв на месец с безсрочен договор

Редактирано от pomukal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз плащам 29лв във варна за 37мбит/с симетрична, с постоянен адрес, без значение дали е международен или не, без да прекъсва и без тъпи модеми. за какво си говорим тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз плащам 29лв във варна за 37мбит/с симетрична, с постоянен адрес, без значение дали е международен или не, без да прекъсва и без тъпи модеми. за какво си говорим тогава?

За бТК ADSL, а НЕ за кабеларките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бТК ADSL, а НЕ за кабеларките!

Нищо де, остави да си начеше егото, иначе как ще разберем :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена upload ми е макс 30-32КВ/s което е доста зле /защото като запълня upload да кажем на 20-на KB/s и интернета умира :) /. Download e перфектен в рамките на възможностите на БТК. Идваха техници, гледаха - всичко било наред. Абе наред, наред ама преди не беше така с Upload и си стигаше до 70-80 КВ/с /което ме устройваше/. Някой има ли информация защо е така или знае ли какъв може да е проблема? Модема при тест си отчита връзка на upload до 1024 kbps но реално едвам се достигат 32KB/s? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "реално" как го мериш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако използвам за целта my.contact.bg за upload ми даде 218kbps ... Прикачих image да видиш. Сега дали правилно мери или не, не знам. Но с каквото и да премеря все макса при upload е около 30-32KB/s...

post-115-1243199279_thumb.jpg

Редактирано от plam (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако използвам за целта my.contact.bg за upload ми даде 218kbps ...

Прикачих image да видиш. Сега дали правилно мери или не, не знам. Но с каквото и да премеря все макса при upload е около 30-32KB/s...

Ами умножи твоите килобайти по осем за да получиш килобитите от снимката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(32*8)-128=256-128=128кбит Пич, може да се обадиш на съпорта и да им кажеш, че неправилно ти пускат два пъти повече ъплоуд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(32*8)-128=256-128=128кбит

Пич, може да се обадиш на съпорта и да им кажеш, че неправилно ти пускат два пъти повече ъплоуд.

А според мен ми пускат 4 пъти и нещо по-малко защото 218kbps не е заявените 1024kbps. :rolleyes: 1024kbps /8 = 128КВ/с

Не знам какво смятате ама все пак благодаря за коментарите ви. За съжаление не са ми от полза. Публикувано изображение

capnemo, 218kbps /8 = 27,25 КВ/с.

За какво да умножавам моите килобайти по 8 за да получа нещо си? Аз търся отговор на проблема, защо повече от 30-32KB/s не може да се постигне при UPLOAD? Техниците от BTC като дойдоха същото отчетоха но така и не се реши проблема. Според тях имало проблем в сървърите им. Кои сървъри, защо? Според условията на БТК upload ми не трябва да пада под 512kbps при теоретичен максимум 1024kbps.

Topper, защо умножаваш килобайти по 8? Няма нужда да им се обаждам за да им казвам, че ми пускат два пъти по-голям upload защото b и В означават различни неща и работата е ясна

Редактирано от plam (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен ми пускат 4 пъти и нещо по-малко защото 218kbps не е заявените 1024kbps. :) 1024kbps /8 = 128КВ/с

Не знам какво смятате ама все пак благодаря за коментарите ви. За съжаление не са ми от полза. Публикувано изображение

capnemo, 218kbps /8 = 27,25 КВ/с.

За какво да умножавам моите килобайти по 8 за да получа нещо си? Аз търся отговор на проблема, защо повече от 30-32KB/s не може да се постигне при UPLOAD? Техниците от BTC като дойдоха същото отчетоха но така и не се реши проблема. Според тях имало проблем в сървърите им. Кои сървъри, защо? Според условията на БТК upload ми не трябва да пада под 512kbps при теоретичен максимум 1024kbps.

Прочети си договора. Никой не ти гарантира максималните скорости

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си договора. Никой не ти гарантира максималните скорости

Нито пък минималните! Вярно е че ползваш малко, но незнам какво да те посъветвам! Като натовариш с торенти как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.