Премини към съдържанието
akrobata75

проблем с батерия

Препоръчан отговор

здравейте,

надявам се някой да ми помогне

когато стартирам компютъра ми се изписва: warrning: the battery cannot be identified. the system will be unable to charge this battery. press any key to continue

батерията започна да издържа максимум по 40 мин.

dell inspiron 1501

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
батерията започна да издържа максимум по 40 мин.

dell inspiron 1501

При неправилна употреба батерията може да започне да държи и по 5 мин.

Накратко батерията трябва да се изтощава и зарежда перидично,зада се запази.

Аз си ползвах лаптопа на батерия един път на няколко месеца,а през това време батерията си е включена в лаптопа,и така след година и половина сега практически съм без батерия.

когато стартирам компютъра ми се изписва: warrning: the battery cannot be identified. the system will be unable to charge this battery. press any key to continue

По този въпрос незнам какво да ти кажа,може някой по-компетентн да помогне :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично моя лаптоп го изтощавам напълно 2 пъти в седмицата и после го зареждам 12 часа но е още новиичак и не мога да ти кажа колко време ще държи добре батерията.Иначе сигуурно си разгледал в контрол панела настроките на захранването да ти хаби по малко ток на батерия. Ако не си пробвай.Успех :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично обяснение според мен е че електрониката на батерията е изпаткала и лаптопа не може да я разпознае коректно. Пътем можеш да си огледаш крачетата на батерията дали контактуват добре.

Може да се експериментира с флаш на биос, но си мисля че посещение в сервиз е по-разумно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да почистиш слота където батерията прави контакт със самия лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване