Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Телефона ми е Сони Ериксон С702, той има "GPS" и ме интересува това чудо плаща ли се, през нета ли е и прочие.

Редактирано от iovi
2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни. (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Телефона ми е Сони Ериксон С702, той има "GPS" и ме интересува това чудо плаща ли се, през нета ли е и прочие.
разбира се безплатен обяд няма,отчитането става за единица трафик през gprs,тоест интернет трафик
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
разбира се безплатен обяд няма,отчитането става за единица трафик през gprs,тоест интернет трафик

ха ха

тука не става дума за gps tracer ами за gps и на тоя етап тая услуга още е безплатна все едно аз да плащам дето имам навигация в колата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно това за GPRS, не мисля че имам такова. Ето линк за телефона:

LINK

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на тоя етап тая услуга още е безплатна все едно аз да плащам дето имам навигация в колата

Всъщност GPS услугата не е безплатна, но таксата за използването й е включена в цената на приемника. Така че - след като си купиш GPS устройство, не плащаш нищо повече.

Не знам обаче как стои въпросът с A-GPS, който ползва мрежата на оператора.

Редактирано от suggs (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам обаче как стои въпросът с A-GPS, който ползва мрежата на оператора.

Плаща се само трафика за началното установяване на приближено положение по клетките (някакъв GPRS трафик), иначе след това си продължава работа със стандартния GPS

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Привет на всички ,знаещи и не знаещи !!! Малко яснота по въпроса -Когато нямаш вграден GPS приемник в телефона ,тогава ползваш за позициониране -GPRS ! Но тази система ползва интернет трафик от оператора към който е притежателя на телефона -респективно симкартата !!! Верно че се плаща по евтино от колкото по нормалния начин ,но все пак -се плаща ! Колкото до тези телефони с вграден GPS приемник -там работата опира до това -от къде ще си намерите (Да се поровите из форумите за PDA телефони - http://www.4PDA.ru ) ,програма с която да си позиционирате ,да си настройвате пътя ,да ..... е много работи ,стига човек да иска ...! Аз имам Hp iPAQ614c - с вграден A-GPS приемник .Инсталирал съм програмата -iGO-v8 с карти на България и Гърция -към тях има и природни забележителностти и други обекти .Работи и позиционира безупречно .При движение с Автомобил дава отлконение от ,,50 сантиметра " ,което си е огромно постижение ,като се има предвид ,че скоростта на автомобила се мени много бързо и докато се обновят данните получени от спътника минават секунди !! Иначе всичко е напълно безплатно ,стига пак повтарям да си намерите работеща програма ........А тях ги има много ................. :clap::):wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я колко много специалисти имало тук))

При повечето програми по принцип не се плаща нищо,но в случаи на вгра-

ден ГПС в телефона ползват технологията AGPS която се нуждае от малко ГПРС трафик за да намери по-бързо сателитите(ако е вккючена)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPS-a и сам може да си намери сателитите biggrin.gif GPRS се ползва като нямаш карти на телефона ,той ти ги сваля от мобилната мрежа

Редактирано от TuurboX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GPS-a и сам може да си намери сателитите biggrin.gif GPRS се ползва като нямаш карти на телефона ,той ти ги сваля от мобилната мрежа

А картите хич не са малки като обем....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я колко много специалисти имало тук))

При повечето програми по принцип не се плаща нищо,но в случаи на вгра-

ден ГПС в телефона ползват технологията AGPS която се нуждае от малко ГПРС трафик за да намери по-бързо сателитите(ако е вккючена)

Има приятелю има ,знаещи и можещи !!! А ти ако не ти е ясно нещо питай ,ще ти се обясни ! Пътувам непрекъснато из страната и ползвам телефона си за GPS навигатор ! Представи си ако ползвах и GPRS -а за поддръжка -каква сметка щях да имам !!?? Не !!! Инсталваш си карта на България ( най-новата я имам -тя е от Април месец) с доста много подробности и POI (ако това ти говори нещо ) информация за наличие на камери ,бензиностанции и прочие и си ОК ! angry.gif:)

Редактирано от ferro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има приятелю има ,знаещи и можещи !!! А ти ако не ти е ясно нещо питай ,ще ти се обясни ! Пътувам непрекъснато из страната и ползвам телефона си за GPS навигатор ! Представи си ако ползвах и GPRS -а за поддръжка -каква сметка щях да имам !!?? Не !!! Инсталваш си карта на България ( най-новата я имам -тя е от Април месец) с доста много подробности и POI (ако това ти говори нещо ) информация за наличие на камери ,бензиностанции и прочие и си ОК ! angry.gif:line dance:

Като гледам си доста назад с материала (спокойно ще се научиш),най-новата карта излезе май месец . Ако не знаеш как се правят ПОИ мога да ти обясня някой път ако имам време))

Аз не плащам за гпрс понеже съм на вивател и трафика ми е включен в абонамента))

Редактирано от dtmf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като гледам си доста назад с материала (спокойно ще се научиш),най-новата карта излезе май месец . Ако не знаеш как се правят ПОИ мога да ти обясня някой път ако имам време))

Аз не плащам за гпрс понеже съм на вивател и трафика ми е включен в абонамента))

Е значи са ти го ,,завряли '' предварително !!! Да ти е честито !!! Вивател винаги е търсила риби ,,балъци '' за да им точи паричките ................ !! А колкото до това как се правят ПОИ -и от това ли да разбирам !? Нали трябва да има ,кой да си вади хляба и с тази работа !? Затова в България сме на този хал -всеки от всичко разбира ,ама дали му е работа или не това въобще не го интересува !!! Затова и в България има много умни глави ,но професионалисти няма ,само самозвани хвалипръцковци .............. Дано ,ти не си от тях ,че тогава става тъжно ..!!!! :Pangry.gif;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора! Човека пита нещо съвсем елементарно, а се навъдиха отговори на професори, на всичкото отгоре повечето грешни!!!! Като не знаете нещо никой няма да ви се разсърди, просто не подлъгвайте човека, който е попитал!!!!!!

Та сега да обясня, че и вие да разберете!!!!

Вградения GPS на телефона не изисква нищо!!! Програмата, която сте си качили ...примерно Garmin Mobile XT или iGo или др. има опция да използва интернет (било то през GPRS, HSCSD,EDGE и т.н.). Ако премахнете тази опция, няма да имате логично трафик за интернет, който ще трябва да плащате!!!

A-GPS означава Asisted GPS т.е. Помощник,Аистент на GPS, което ви служи за по-бързо позициониране (т.е. използвате трафик на мобилния оператор, за да се свържете по-бързо със сателитите). След свързването със сателитите няма вече трафик. Ако ви трябва спешно връзка със сателитите може да разрешите опцията A-GPS и връзката с тях става за няколко секунди!!! Ако ви се чака 1-2 минути (понякога и малко повече) както изчаквам аз, няма да платите нито стотинка трафик!!!!

Това е, ако има някой, който нещо не му е ясно може да пита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе хора! Човека пита нещо съвсем елементарно, а се навъдиха отговори на професори, на всичкото отгоре повечето грешни!!!! Като не знаете нещо никой няма да ви се разсърди, просто не подлъгвайте човека, който е попитал!!!!!!

Вградения GPS на телефона не изисква нищо!!! Програмата, която сте си качили ...примерно Garmin Mobile XT или iGo или др. има опция да използва интернет (било то през GPRS, HSCSD,EDGE и т.н.). Ако премахнете тази опция, няма да имате логично трафик за интернет, който ще трябва да плащате!!!

A-GPS означава Asisted GPS т.е. Помощник,Аистент на GPS, което ви служи за по-бързо позициониране (т.е. използвате трафик на мобилния оператор, за да се свържете по-бързо със сателитите). След свързването със сателитите няма вече трафик. Ако ви трябва спешно връзка със сателитите може да разрешите опцията A-GPS и връзката с тях става за няколко секунди!!! Ако ви се чака 1-2 минути (понякога и малко повече) както изчаквам аз, няма да платите нито стотинка трафик!!!!

ееее марту благодаря ти братле !!! вече 2 часа чета по форумите ... за да разбера как точно стои начина с плащанията на гпс-то ... и накрая мн се израдвах като ти прочетох поста ... точно и ясно си го казал точно по темата ... laugh.gif а ако имаш под ръка и някой линк как се инсталира гармина за симбиан ... ще си върха :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ееее марту благодаря ти братле !!! вече 2 часа чета по форумите ... за да разбера как точно стои начина с плащанията на гпс-то ... и накрая мн се израдвах като ти прочетох поста ... точно и ясно си го казал точно по темата ... laugh.gif а ако имаш под ръка и някой линк как се инсталира гармина за симбиан ... ще си върха ;)

АКо беше се замислил над това, което другите написаха щеше да разбереш нещата доста по-рано. Идеята е да се получат траекториите на спътниците от интернет вместо от самите спътници. Има софтуери, които помагат предварително да се изтегли тази информация (обикновено живота на информацията е 72 часа)

Не може комерсиален софтуер, прочети правилата!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е значи са ти го ,,завряли '' предварително !!! Да ти е честито !!! Вивател винаги е търсила риби ,,балъци '' за да им точи паричките ................ !! А колкото до това как се правят ПОИ -и от това ли да разбирам !? Нали трябва да има ,кой да си вади хляба и с тази работа !? Затова в България сме на този хал -всеки от всичко разбира ,ама дали му е работа или не това въобще не го интересува !!! Затова и в България има много умни глави ,но професионалисти няма ,само самозвани хвалипръцковци .............. Дано ,ти не си от тях ,че тогава става тъжно ..!!!! :)angry.gif:)

За мен всички които плащат повече от 3 ст/мин до собствената мрежа са балъците))

Сега за ГПС:

Ако всички можеха сами да създават пои точки,картите ни отдавна щяха да са на европейско ниво, за съжаление повечето чакат всичко наготово))

Тц тц, сега ако можеш да обясниш и как работи нокиа мапс, (особенно при зареждането на картите през интернет) след като казваш че не трябва трафик

Редактирано от dtmf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега ,вземи да обясниш на ,,dtmf'' За какво става реч ,относно GPS-ите ,че аз нямам време ! Явно момчето има желание да се научи ,но го е срам да си презнае !! А и нямам време за безмисленни ограмотявания .....!!!

Редактирано от ferro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар че не съм фен на уикипедия етоедна наистина добра статия: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%...%B0%D0%BD%D0%B5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тц тц, сега ако можеш да обясниш и как работи нокиа мапс, (особенно при зареждането на картите през интернет) след като казваш че не трябва трафик

Пич за тази работа има Nokia Map Loader за компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пич ще ме побъркаш. След като си качиш картите за нокия мапс през мап лоудъра какъв трафик чакаш и какви карти ще теглиш, че не ми е много ясно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че не се плаща.Аз имам Нокиа с вграден GPS. Инсталирал съм си програма за навигация с карти .Отделно си има вградена такава която ми показва посоката до дадената цел.Връзката до GPS сателитите няма нищо общо с GSM централата.Просто телефона има такава функция.Все едно да се плаща за това че имам часовник на телефона.Виж ако ползваш програми които теглят карти през интернета осигурен от GSM компанията,тогава си плащаш за интернета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе пич ще ме побъркаш. След като си качиш картите за нокия мапс през мап лоудъра какъв трафик чакаш и какви карти ще теглиш, че не ми е много ясно?

Ще ги качиш с мап лоадера ако знаеш , а ако не знаеш как се качват ще ти трябва инет трафик. Така че всичко зависи от софтуера и от вида на ГПС-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване