Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 29.09.2018 г. в 20:49, Lumberman написа:

Задава се евентуално визов режим за новожелаещи да работят в Англия е по правилно да се каже .. За тези които вече са се уредили един вид и са от години в Англия, системата ще е  безвизова , просто пътуванията м/у UK и EU ще бъде вече най-вероятно с междунарони паспорти и по засилени проверки на летищата или граничните пунктове... Дори и при твърд развод UK ще се старае да запази по квалифицираните работещи, и тези за които има недостиг в някои отрасли..Евентуално за земеделските работници ще се въведат пак сезонни квоти .. Та такива планове се въртят из главите на тукашните политици , но какво ще стане реално ще се види след март 2019-та ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да има, какво? Да им се молим ли? Който иска да ходи. 

Можещите и знаещите и тук се справят подобаващо. А там си е мизерия. Винаги си чужд. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ostavime написа:

И да има, какво? Да им се молим ли? Който иска да ходи. 

Можещите и знаещите и тук се справят подобаващо. А там си е мизерия. Винаги си чужд. 

Абе - ние си се оправяме, спор няма, но къде-къде е по-лесно като ми хрумне да ти звънна и да се разберем да се видим в Лондон да пием кафенце на Трафалгар . В момента всичко , което ми трябва е  да си сложа багажа в сака, да се кача на колата , спирам в София, качвам се на самолета и отивам при теб да пием кафе. Нито паспорт ми трябва , да вадя и нося, нито нещо друго .

А представяш ли си ако ни въведат Визи ?! Да пускам заявки месец напред, да изчаквам проверки, да ходя до София само за подаване на документи ?!!! 

Просто няма как да стане това с пиенето на кафе в Лондон. 

Колкото до тия, дето ще ходят да работят там - за тях дали е с визи, дали без - няма никакво значение.ще си подават документите и ще си чакат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на англичаните бих им наложил забрана за каране с техните коли из Европа, че много забравят и карат срещу мене тия шемети. Ако ми се случи на завой, ще има челен удар. Големи самоубийци са. А пък даже и не са сами в колата, когато карат срещу мен. Значи и на пътниците не им прави впечатление че са в насрещното платно.
Абе трябва да им друснем едни визи на тия от мъгливия остров, за кво са ни тука на континента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехооо, ето ме и мен. И аз за момента съм Лондончанче и се питах има ли българи тук, които работят за Бг компании и са доволни от работата и живота си тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Ach написа:

Ехооо, ето ме и мен. И аз за момента съм Лондончанче и се питах има ли българи тук, които работят за Бг компании и са доволни от работата и живота си тук?

В какъв смисъл да работят за Бг компании?

И добре дошъл, аз съм в Лийдс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Sinbad_ написа:

В какъв смисъл да работят за Бг компании?

И добре дошъл, аз съм в Лийдс...

Здравей. Ами било то с българи, но не от онова ниско ниво.... За това казах българска компания, понеже знам, че има и много български бизнеси тук, но обикновено в Бг хелп обявите са шит... Не съм Бил в Лийдс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ach написа:

Здравей. Ами било то с българи, но не от онова ниско ниво.... За това казах българска компания, понеже знам, че има и много български бизнеси тук, но обикновено в Бг хелп обявите са шит... Не съм Бил в Лийдс

Аха, значи в този смисъл..

Моя съвет и опит е по добре да работиш директно с англичани..повечето уж така наречени компании български тука, са реално изпозлващи труда за минимална заплата, дори и по-ниско...

Но зависи, ако не можете да се оправяте сами, или за начало докато вникнете в нещата, може и за такава да работите... 

Успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Sinbad_ написа:

Аха, значи в този смисъл..

Моя съвет и опит е по добре да работиш директно с англичани..повечето уж така наречени компании български тука, са реално изпозлващи труда за минимална заплата, дори и по-ниско...

Но зависи, ако не можете да се оправяте сами, или за начало докато вникнете в нещата, може и за такава да работите... 

Успех...

Добре де, хайде тогава така да го кажа. Имам опит тук и не съм от една седмица в Лондон... Просто се чудех коя реализация и в коя сфера е добра тук. Определено да си в хотел, не е супер якото нещо. Примерно, интересно ми е, с какво се занимавате вие, ако не е тайна, естествено. И Съветът ви е да търся раота сред английските сайтове, примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм професионален шофьор, работя за агенция, карам камиони разни типове и тонажи....зависи от фирмата която ме наеме чрез агенцията...

Ами съвет да ти дам не мога определен, предвид като не знам какво можеш, или какво би искал да работиш..

И да, в хотели и подобни не е най приятната работа, но зависи ако нямаш избор по добре врабче в ръката, отколкото фазан в полето...

Търси си агенция, която да те наеме за работа е моя съвет... а по нататък може и сам нещо да подхванеш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа добре :) Ще да огледам и аз по пазара на труда.... Принципно, защо бях останал с впечатление, че тук се търсят и градинари и такива, които разхождат безброй кучета :Д:Д:Д Сигурно някъде се намират :) Благодаря за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ach написа:

Аааа добре :) Ще да огледам и аз по пазара на труда.... Принципно, защо бях останал с впечатление, че тук се търсят и градинари и такива, които разхождат безброй кучета :Д:Д:Д Сигурно някъде се намират :) Благодаря за инфото

Да, има и градинарски работи, а за кучета, това е такава рядкост и по скоро в сферата на фантазиите за средностатистическите хора...

За градинарство, най вероятно е ако се наемеш при такива, или да те наемат частни лица за малко пари да им оправяш градинките...... а ако напреднеш и си извоюваш контакти и име, сам да си направиш бригада и фирма... Но това също е рядкост...и не знам как е с заплащането при тях изобщо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, Благодаря за съветите и инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, за нищо...

Живота тука не е лесен, както някой го представят в Бг, и парите не се ринат с лопата на улицата, или растат по дърветата.....

Успех , и добре дошъл отново ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За живота тук знам и не си представям чудеса. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...