Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за четене на книги

Препоръчан отговор

Тези книги в онлайн вариант, които са не ми е удобно да ги чета на word, има ли програми, пригодени за такива неща? Примерно да помни до къде съм стигнал и т.н.?

Ако ми дадете програмата, ме печелите като редовен юзър ;р аз съм готин <:

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото съм идиот и не знам за таз есктра, сега ще погледна. Не виждам тва как ше помни до къде съм стигнал, това ми е главната цел <:

Редактирано от System of a down (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези книги в онлайн вариант, които са не ми е удобно да ги чета на word, има ли програми, пригодени за такива неща? Примерно да помни до къде съм стигнал и т.н.?

Ако ми дадете програмата, ме печелите като редовен юзър ;р аз съм готин <:

За мен е най-добрата. ICE Book Reader Pro. Дал съм линк към руската версия, която е безплатна.

Pic_7R.jpg

Множество настройки, скинове, богати възможности за управление и каталогизиране на базата от книги, компесия, създаване на MP3 и много, много други... Любима програма, ползвам я постоянно. Текста трябва да е ANSI - Cyrillic (1251). За целта ползвам една също страхотна руска програма, с много богати възможности (плъгини) - AkelPad

Ето как изглежда при мен:

Редактирано от djagi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Едно-две въпросчета само. Как да си адна рамката на друга книга, харесах си една. Текста го изкарва на една страница и е с някви адски гадни букви, всичко е на руски и хyя е яко изкривен така. При теб е много готино, от къде сваляш книгите? Ето как е при мен......

Едит; благодаря иначе за отговора!

edit2; свалих си английска версия и ше разучавам.

Редактирано от System of a down (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Книгите си ги свалям от тук И аз ползвам Book Reader Professional Безплатната версия има някои ограничения но е добра.Че е на руски за мен е предимство.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
^ Едно-две въпросчета само. Как да си адна рамката на друга книга, харесах си една. Текста го изкарва на една страница и е с някви адски гадни букви, всичко е на руски и хyя е яко изкривен така. При теб е много готино, от къде сваляш книгите? Ето как е при мен......

Едит; благодаря иначе за отговора!

edit2; свалих си английска версия и ше разучавам.

Препоръчвам руската в слчая, най-малкото защото после няма да имаш проблем с по-новите версии на програмата (импорт на книгите), изкачащия прозорец, че ползваш еди каква си версия и т.н. Ограниченията на руската са описани на сайта. Както и за всички качественни руски програми и за тази е много трудно, ако не и невъзможно да се намери качествен крак. Текста ти го изкарва на една страница и с гаден шрифт, защото не си я настроил да е в книжен режим -

Книгите ги свалям от chitanka.info, от където ги свалят и всички, независимо, че в повечето случаи забравят да го споменат или ги правят на .pdf и т.н. За съжаление, после се налага да махам излишното за мен форматиране и да ги правя на ANSI, но тъй като не ги качвам никъде, това не е проблем. С другата програма, която споменах, обработвам по 100-200 файла на веднъж иначе би било доста по-трудно. Накрая сейфвам всичко като ANSI с един малък плъгин. Имам предвид това форматиране -

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ще станеш любител на форума, това е сигурно. Аз вече 4та година, каквото ми трябва все тук го намирам.

Относно програмата Айс боок рийдър, имаш бутон за промяна на текстовия режим (горе вляво, 4тият по ред). Ако си поиграеш с него и с шрифтовете, мисля че ще намериш своята визия за четене. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Здравейте, изпробвах ICE Book Reader Pro но не ми показва и илюстраците в книгата. Разгледах в настроиките, но не намерих такава опция. Има ли някоя програма която да показва и снимките?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване