Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sparco0

Проблем с принтер Lexmark

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам проблем с моя принтер.Принтера е Lexmark 2500.Купих си го миналата година.Реших да напълня касетите.Купих си мастило напълних касетата само на черното.На Цветното не съм пълнил.Пускам принтера и ми показва ,че има проблем с касетите.Пише ,че няма мастило , а то има? Може ли да ми дадете съвет какво да направя.Като го пусна да печата и почва да ми светят двете лампички,който показват ,че има проблем с касетите.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и при мен е така по някога,това е софтуерен проблем,само дето на мен цветно почти не може да ми печата което си е хардуерно предполагам.Аз съм с Lexmark з645

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем с принтер LEXMARK-X-1110,смених цветните бои и откакто го направих ми показва че имам проблем с кабелите...проверих всичко,няма проблем,а принтера не се влючва,може би е стар модел...но си работеше безпроблемно до смяната на боите

Редактирано от nelivagent (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистих всичко и пак същото ми показва , не знам какво да правя вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са изгоряли главите?

Почистете контактите им...

Пробвайте с други глави - ако с тях става - значи вашите са изгорели.

Ако нямате възможност закарайте главите във фирма - сервиз и зареждане на консумативи, да ги проверят - мога да ви дам за контакт Арбикас, но разбира се има и много други...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят е Лексмарк Х 2650. Заредих черното и продължава да изписва че няма черно. Когато дам да сканира няма проблем, но при принтиране идва проблема. Преинсталирах драйверите но пак не става. Търсих в опциите някъде да му покажа че касетата е заредена – няма такава опция. От хора чух че не може да се пълни касетата, а трябва да се купи нова. Смених с чисто нова касета и си тръгна. Ако някой има идея как да го излъжем да казва. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Моят принтер е Lexmark X2650, но досега съм нямал проблем с мастилата.

Пробвай да преинсталираш програмата.

Най-добре като копуваш мастила да са същите иначе се прецаква принтера sad.gif

Ако някой има идея как да го излъжем да казва

Да ако след това ти се купува нов принтер ;)

Редактирано от asdfag (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако някой има идея как да го излъжем да казва

Да ако след това ти се купува нов принтер ;)

Принтера ми струва 90 лева, а черният тонер 40. Мислиш ли че ми е проблем да хо хвърля през прозореца? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Принтера ми струва 90 лева, а черният тонер 40. Мислиш ли че ми е проблем да хо хвърля през прозореца? ;)

Не са малко пари.Но за хора които са дали 150-200 лв. незнам дали ще го метнат през прозореца cool.gif

И всеки път трябва да копуваш нов ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тях си прав. Продължавам да търся начин да излъжа моят. Човека който ми зареди мастилото каза че няма чип така че не би трябвало да го има този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В старт меню-то има един "Solution center". Там има Maintenance. От там му даваш че си сложил "Уж" нова глава. След това си направи и калибрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няма такова меню. Ако можеш да го обясниш като на първокласни че въобще не съм в час. Ако има някакво значение драйвера ми е на руски а уиндоса на бг. От енглиш не схащам хич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Windows, натискаш долу в ляво бутона START, от там отиваш в ALL PROGRAMS, и там търсиш Lexmark X 2650 TOOLS, или Lexmark Solution Center. Влизаш и там търсиш по настроиките "MAINTENANCE". Там трябва да гледаш дали има възможност да се даде отметка че е сложена нова глава.

Така е при 90% от по новите Lexmark-ове. На един два модела от най-новите само не съм го виждал и съответно неможе да се ресетират, не вярвам и твоя да е така.

Успех !

Редактирано от Sofronii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, но явно съм в десето процента. Преинсталирах драйвера на английски и намерих "MAINTENANCE". Има четири подменюта: Align cartridges , Clean cartridges, Install cartridges и Print a test page. От всички ми дава да принтирам някакъв тест но естествено иска преди това да сложа черното и няма къде да маркирам че е сменена главата. В инстала пък е показано с картинки как да стане смяната и след това те праща да разпечаташ теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма отметка за нова мастилничка в Install cartridges...? Като минеш процедурата както е описана, след това не ти ли променя нивото на мастилото на "FULL"?

Ако няма, наистина си от тези 10%

Така.....

Доста се порових из нет-а. Ето ти едно пост-че на което попаднах случайно:

x2650 comes with brand new cartrige models: the 14 (bw) and 15 (color). after so many pages these will go DEAD. period. chip inside. lexmark says so.

I called lexmark and explained I ABSOLUTELY NEED TO BE ABLE TO RECHARGE MYSELF as I live in Tahiti and sometimes supplies of specific cartriges are a problem... so if you sell in Tahiti you better allow folks to recharge...

So then lexmark told me you can use 14A and 15A which are RECHARGABLE... "not recommended" of course and ink gauge won't work but... indeed "rechargeable" (dixit lexmark). (interesting tidbit, they sell 14A and 15B as "high capacity" when the real reason for the A model is to satisfy supremes' order to offer rechargeable products... however supreme court did not mandate that these rechargeable be labeled as "rechargeable", hence the "high capacity" euphemism...

except lexmark don't sell'em (A models)... they have them on their site (to satisfy supreme court requirement to have rechargeable cartriges), but lexmark don't sell them... cute and clever, typical extension of the bush years...

and they're VERY HARD to find!

Това го пише в една доста обширна тема тук

Виж дали тук в БГ се предлагат тез големи глави и на каква цена....ако не става номера - сменяй машината

Редактирано от Sofronii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма отметка.Само е обяснено с картинки как да смениш главата и бутон close. След това те праща да разпечаташ някакъв тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора помагайте!!!!!и аз имам такъв проблем.онзи ден си купих LEXMARK X2500 и май ,че много сгреших.от 3 дни се мъча ,инсталирам го от диска,но ми отчита някаква грешка.първо каза,че няма черна боя .купих и я сложих,пък сега ми показва ,че не е свързан с компа.пише да разкача кабелите и захранващия и USB kабела един по-един и да ги включа.ми направих го и нищо.не може да вади снимки от компа към принтера.ако някой знае нещо нека ми каже.моля ви!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хора помагайте!!!!!и аз имам такъв проблем.онзи ден си купих LEXMARK X2500 и май ,че много сгреших.от 3 дни се мъча ,инсталирам го от диска,но ми отчита някаква грешка.първо каза,че няма черна боя .купих и я сложих,пък сега ми показва ,че не е свързан с компа.пише да разкача кабелите и захранващия и USB kабела един по-един и да ги включа.ми направих го и нищо.не може да вади снимки от компа към принтера.ако някой знае нещо нека ми каже.моля ви!!!!!!!

Абе защо си купувате боклуци и после търсите някой да ви спасява?!Деинсталирай си драйверите за принтера,откачи си usb кабела от принтера към компютъра,сложи си диска за инсталиране на драйверите,дай му install и чак когато ти изпише да си свържеш usb-кабела към pc-то тогава го свържи и следвай стъпките които ти указва cd-то с драйверите,пък може и да тръгне да ти печата снимки,ако си оправиш и настройките след това!Успех!

Когато става дума за техника обръщайте по-голямо внимание на качеството,а не на парите,ако не искате после да го хвърляте през прозореца и да свиете сармите на някой невинен гражданин,минаващ случайно под вашия прозорец!!!

Редактирано от meryta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато става дума за техника обръщайте по-голямо внимание на качеството,а не на парите,ако не искате после да го хвърляте през прозореца и да свиете сармите на някой невинен гражданин,минаващ случайно под вашия прозорец!!!

А аз живея в къща и няма опасност за преминаващите. :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрашейте ,

проблема ми е следния:

баща ми си взе ком от Англия. Незнам защо но му качиха VISTA. инсталирам си принтера и като дам да ми принтира тестова страница ми дава error printing. А съм свалил drivers специални за VISTA. а пък за скенера да не говориме него изобщо не го намира! машинката е LEXMARK X340. ако някои има неква идея как мога да го оправа да сподели.

Благодаря предварително.

ето ми и майла за по бърза връзка

[email protected]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, но явно съм в десето процента. Преинсталирах драйвера на английски и намерих "MAINTENANCE". Има четири подменюта: Align cartridges , Clean cartridges, Install cartridges и Print a test page. От всички ми дава да принтирам някакъв тест но естествено иска преди това да сложа черното и няма къде да маркирам че е сменена главата. В инстала пък е показано с картинки как да стане смяната и след това те праща да разпечаташ теста.

даваш Install cartridges и следваш процедурите с картинки, обаче като извадиш главите, после връщаш същите, ама казва че са нови...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...