Премини към съдържанието
Hanibal_Lektar

Новият грип вече е и в България !

Препоръчан отговор

Егати ти параноята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свинският грип тръшна 1600 в Европа за ден

Само за ден в Европа бяха регистрирани 1600 нови случая на новия грипен вирус А (H1N1), съобщи епидемиологичната служба на ЕС. Във Великобритания болните са вече 11 100, а починалите 30. В Германия има 2500 заразени. Вчера стана ясно, че 8 румънчета, върнали са преди два дни от Англия, са насители на вируса. В младежки лагер в Норвегия също се разболяха 37 тийнейджъри.

В близките 2 години от болестта ще бъдат засегнати 2 млрд. души, смята СЗО. По последни изчисления над 40% от жителите на САЩ ще бъдат засегнати, а стотици хиляди вероятно ще умрат.

Източник: 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови случаи на резистентност към "Тамифлу"

04.08.2009 06:57 / вести.бг 

Те са регистрирани по границата между Мексико и САЩ, досега имаше в Канада, Дания, Япония и Хонконг

Случаи на резистентност към антивирусния препарат "Тамифлу", използван срещу новия вирус A(H1N1), са регистрирани до границата между САЩ и Мексико, съобщи Американската здравна организация, цитирана от Франс прес.

Установихме случаи на резистентност на "Тамифлу" по границата. Наблюдавахме няколко случая в Ел Пасо и близо до Макалън, в Тексас, каза Мария Тереса Серкейра, представителка на организацията на пресконференция за свинския грип в Ла Джола, в щата Калифорния.

Тя уточни, че хората, проявили резистентност към "Тамифлу", често минавали границата в двете посоки. Те взимали от препарата при самолечение, без лекарско предписание.

През юли един случай на резистентност към антивирусния препарат бе установен в Канада - първият в Северна Америка.

Резистентност към "Тамифлу" е регистрирана също в Дания, Япония и Хонконг, отбелязва АФП.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, И ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, И ?!

Е - те това. :angry:

"Тамифлу" е единственото средство за борба с вируса на грипа. Производителят на лекарството Хофман Ла Рош твърди за употребата му следното :

Така, лекарят предпазва пациента от разболяване в 89% и ограничава епидемията до кръга на най-близките и познати на болния в 91%.

цитатът е от "спри-грипа.инфо".

Да, ама се оказва, че резистентността нараства бързо......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво да правим тогава ? Нещо да ни посъветваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И какво да правим тогава ? Нещо да ни посъветваш ?

да си седиш в къщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз да не ходя на работа, тогава. Всички случаи на доказан свински грип във Варна, например, ги приех и лекувах аз. Така се случи просто, че дойдоха на мои дежурства. Е, отдавна са здрави и забравили за болестта си. А аз дори не съм се изследвала, въпреки че съм много контактна, тъй като с тези специалните маски не може въобще да се диша и предпочетох да работя без тях. Още съм жива и дори не съм кихнала. biggrin.gif

http://bulgaria.actualno.com/news_253844.html

Спокойно, народе! Не е чак толкова страшно, колкото самият страх от това. Няма нужда от паника, просто е необходимо при съмнение за грип да посетите лекар.

Протичането на грипа не е никак леко, наистина, но при адекватно поведение заболяването преминава бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият грип взе 1799 жертви по света

6_105c71.jpg

20 август 2009 / News.dir.bg

Според най-нови данни на Световната здравна организация, публикувани на интернет сайта й, 1799 души в целия свят са починали от вируса А (H1N1), предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Според последните данни от 13 август, в северноамериканския континент, където в края на март се появи грипът, са починали 1579 души от регистрираните 105 882 заболели. В Югоизточна Азия жертвите на вируса са 106 от 13 172 заболели. В Европа починалите са 53 от повече от 32 000 заболели. В региона на западната част на Тихия океан са регистрирани 50 смъртни случая и 27 111 заболели.

Общият брой на заболелите от вируса, който има смесен свински, човешки и птичи произход, е повече от 182 166 души в повече от 170 страни.

СЗО, която на 11 юни обяви първата грипна пандемия за 21 век, уточнява че броят на заболелите е по-малък от реалния, тъй като най-засегнатите страни повече не са задължени да предоставят анализи и системни статистики. Само за първите регистрирани случаи и смъртните случаи организацията трябва да бъде уведомена задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз да не ходя на работа, тогава. Всички случаи на доказан свински грип във Варна, например, ги приех и лекувах аз. Така се случи просто, че дойдоха на мои дежурства. Е, отдавна са здрави и забравили за болестта си. А аз дори не съм се изследвала, въпреки че съм много контактна, тъй като с тези специалните маски не може въобще да се диша и предпочетох да работя без тях. Още съм жива и дори не съм кихнала. biggrin.gif

http://bulgaria.actualno.com/news_253844.html

Спокойно, народе! Не е чак толкова страшно, колкото самият страх от това. Няма нужда от паника, просто е необходимо при съмнение за грип да посетите лекар.

Протичането на грипа не е никак леко, наистина, но при адекватно поведение заболяването преминава бързо.

Искаш да кажеш, че си лекар и работиш със заразно болни без предпазни средства?

То е ясно, че пандемията няма да подмине и България, но такова поведение ми се струва меко казано безотговорно.

При всички усилия, които се полагат за да се намали разпространението на този грип, един лекар може да провали всичко. И на мен не ми пука особено, млад съм, здрав съм, най-вероятно ще преживея грипа, но не мисля че е необходимо да рискувам живота и здравето на хората около мен.

Такива като тебе в Африка си мислят, че тях HIV не ги лови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искаш да кажеш, че си лекар и работиш със заразно болни без предпазни средства?

То е ясно, че пандемията няма да подмине и България, но такова поведение ми се струва меко казано безотговорно.

При всички усилия, които се полагат за да се намали разпространението на този грип, един лекар може да провали всичко. И на мен не ми пука особено, млад съм, здрав съм, най-вероятно ще преживея грипа, но не мисля че е необходимо да рискувам живота и здравето на хората около мен.

А на такива като теб дето критикуват без да знаят какво точно критикува им се вика "на всяко гърне мерудия".

Аз също работя без всички предпазни средства, които се препоръчват от СЗО, а два (вече лабораторно) доказани случая на новия грип съм открил - тоест, прегледал съм, поставил съм диагнозата и съм хоспитализирал в инфекциозна клиника.

Защо ли :

1.) в спешните отделения не се полагат

2.) сериозно възпрепядстват рутинната работа, а ние не преглеждаме само грипозни

Я си представи всяко GР (опщо практикуващ лекар ) в страната да се облече като по филмите за да преглежда всичките си пациенти така ? Знеш ли с колко болни от грип пък се разминаваш в магазините всеки ден ?

Сигурен ли си, че мацката в дискотеката, която вика, че я боли главата и гърлото не е болна от новия грип ?

Ти май се връщаш от Африка, съдейки по думите ти, а ?

И HIV откога се предава чрез кихане, та трябва да те "лови" ?

И на мен не ми пука особено, млад съм, здрав съм, най-вероятно ще преживея грипа, но не мисля че е необходимо да рискувам живота и здравето на хората около мен.

Както си седиш "малад и здрав" - тъй и ще станеш стар и болен. Тогава друга песен ще запееш, африканецо.

ай бъди си жив и здрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че не си съгласен със СЗО?

Ако всички бяха използвали тези маски, грипът можеше и да не се разпространи.

За щастие този щам не е от опасните, но ако беше като испанския например - пак толкова безотговорно ли щяхте да постъпвате?

Смятам за напълно нормално използването на предпазни средства. Ако не преди, то след резултата от анализите няма да е зле човек да сложи една маска поне за няколко дни.

Дори зъболекарката ми винаги ползва маска, а преди и след работа дезинфекцира инструментите и работното си място.

Относно HIV имах предвид, че африканците са също толкова безотговорни по отношение на предпазните средства, колкото и българските лекари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искаш да кажеш, че не си съгласен със СЗО?

Ако всички бяха използвали тези маски, грипът можеше и да не се разпространи.

За щастие този щам не е от опасните, но ако беше като испанския например - пак толкова безотговорно ли щяхте да постъпвате?

Смятам за напълно нормално използването на предпазни средства. Ако не преди, то след резултата от анализите няма да е зле човек да сложи една маска поне за няколко дни.

Дори зъболекарката ми винаги ползва маска, а преди и след работа дезинфекцира инструментите и работното си място.

Относно HIV имах предвид, че африканците са също толкова безотговорни по отношение на предпазните средства, колкото и българските лекари.

Точно така е :) Откри топлата вода.

Благодаря за разяснението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готови са първите ваксини срещу новия грип

Великобритания и Франция получиха първите дози ваксини срещу свински грип, предаде Франс прес, на която се позова БТА.

Ваксините срещу новия вирус А/H1N1/ са доставени във Великобритания от американската фармацевтична компания Бакстър, съобщи говорител на министерството на здравеопазването. Те ще бъдат пуснати на пазара след като преминат проверка. Ако процедурата премине без проблем, разрешението трябва да бъде дадено в началото на октомври. Френският министър на здравеопазването и спорта Розлин Башло-Наркен съобщи, че са получени в ограничени количества първите ваксини срещу свински грип.

Френските власти заделиха за ваксини, които ще бъдат купени от четири лаборатории, включително Бакстър, общо един милиард евро. Американската компания съобщи в началото на август, че е приключила през юли производството на първите партиди ваксини срещу свински грип, припомня Франс прес.

Френският министър на здравеопазването съобщи, че властите ще започнат в средата на октомври национална кампания за доброволно ваксиниране на населението срещу новия вирус, предаде Асошиейтед прес. Ваксинирането ще е безплатно, уточни Башло-Наркен и призова французите да проявят алтруизъм и да предпазят себе си и другите хора. Белгийският министър на социалните грижи и здравеопазването Лорет Онкелинкс съобщи днес, че доставката на поръчаните от британската компания ГлаксоСмитКлайн ваксини срещу свински грип ще започне през септември, предаде АФП.

Властите са поръчали общо 12,6 милиона дози при население 10,4 милиона души. Ваксините ще бъдат безплатни и ще бъдат давани приоритетно на рисковите групи. Испанският министър на здравеопазването и социалната политика Тринидад Хименес допусна днес, че кампанията за ваксиниране на населението срещу новия вирус може да започне в края на октомври или началото на ноември. Испания, чието население е 46,6 милиона, е поръчала около 37 милиона ваксини.

Властите планират да ваксинират около 40 процента от гражданите. Ще бъде даден приоритет на медицинския персонал, бременните жени, децата до 14-годишна възраст и хората, страдащи от тежки хронични заболявания.

Източник: dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-ва жертва на свинския грип в Русия, била у нас

6_114d3c.jpg

Смъртоносният вирус AH1N1 взе първата си жертва и на територията на Русия.

Лекарка, пристигнала от България, почина след заразяване със свински грип, превръщайки се в първия регистриран смъртен случай от вируса A(H1N1) в Русия, съобщи представител на руската академия на медицинските науките, цитиран от АФП, предаде БЛИЦ. "Денят, преди да почине, нейните изследвания бяха предадени на нашия екип и ние незабавно диагностицирахме случая като свински грип", заяви директорът на Института по вирусология към Руската академия на медицинските науки Дмитрий Лвов. "Не можахме да предприемем никакви мерки, тъй като жената почина на следващия ден", заяви Лвов, като добави, че смъртта е настъпила "в началото на септември".

Лвов предупреди, че общият брой на заразените с вируса може да нарасне значително над бройката от 90 души, за които властите имат данни до този момент. "По мои изчисления заразените може да достигнат десетки хиляди. Засега нямам доказателства за това, но след няколко седмици ще разполагам с по-конкретни данни", заяви още ученият.

Вирусът А(H1N1) не е мутирал към по-тежка форма, обяви генералната директорка на Световната здравна организация Маргарет Чан при откриването в Хонконг на годишната среща на СЗО за западния тихоокеански регион, предаде Франс прес, цитирана от БТА. Г-жа Чан каза също, че досега ваксините са се оказали много ефикасни и че тяхното разработване продължава. "Вирусът може да мутира във всеки един момент. Но от данните, доставяни от лабораториите по света, се вижда, че от април досега той се е запазил в първоначалния си вид", посочи шефката на СЗО.

Новият грипен вирус A (H1N1) е причинил смъртта на най-малко 2837 души от появата си през март-април тази година, като нарастването на броя на смъртните случаи се дължи на увеличаването на заразените хора, а не на мутиране на вируса, припомня Франс прес. Според СЗО над 60 процента от сигнализираните случаи на грип в света се дължат на новия вирус. Повече нови случаи са регистрирани в северното полукълбо отколкото в южното, където грипният сезон е към края си. С 2234 жертви Америка е най-засегнатият от свинския грип континент, като тенденцията е към увеличаване на смъртните случаи в екваториалните и тропическите области в южната му част. СЗО разполага с данни за над 254 хиляди заразени със свински грип. Реалният брой обаче е много по-висок, тъй като най-засегнатите държави вече не водят систематично статистика.

dnes.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Русия отрече да има смъртен случай от грип А

Заместник-министърът на здравеопазването и социалното развитие на Русия Вероника Скворцова заяви, че няма нито един смъртен случай от свински грип в страната, а общият брой на заболелите е достигнал 382 души, предаде РИА „Новости“.

Във вчерашната програма „Специален кореспондент“ на телевизия „Россия“ директорът на Научно-изследователския институт „Ивановски“, академик РАМН Дмитрий Лвов заяви, че още преди три седмици в Москва е починала жена от новия грип. Починалата се е завърнала в Русия от България. По думите на академика, официалните санитарни власти премълчават истинската информация за разпространението на свинския грип в Русия, а според твърденията му в страната има „десетки хиляди“ случаи на грип A/H1N1, предаде БГНЕС.

Главният санитарен лекар на Русия пък определи като терористична атака съобщенията за смъртен случай вследствие на свински грип в страната. По думите на Генадий Онишченко, журналистите са могли да проверят предадената им информация. Онишченко изрази удивление от информацията за първи смъртен случай от свински грип. Той съобщи, че по конкретния случай – смъртта на жена-медик, посетила по-рано България – е била създадена специална комисия в състав от 14 висококвалифицирани лекари. След изучаване на всички материали е направен извод, че жената е починала от пневмония, предаде радио „Ехото на Москва”, цитирано от "Фокус"

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туй почна да прилича на латиноамерикански сериал.

От какво е умряла ? И въобще умряла ли е ? А раждала ли се е въобще ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първи смъртен случай от новия грип в България

Министерство на здравеопазването съобщи за първия смъртен случай от новия грипен вирус АH1N1 у нас. Днес в УМБАЛ „Лозенец” в София е починал мъж на 30 години.

Младият мъж е получил първите симптоми на грип на 19 септември в Самоков и е бил приет за лечение в местната болница на 23 септември. Два дни по-късно е установена двустранна пневмония. На 25 септември пациентът е транспортиран за лечение в бившата правителствена болница - „Лозенец”.

5 души са били контактни с починалия. Един от тях е настанен за лечение в МБАЛ „Св. Анна” и е в добро състояние, без опасност за живота. Останалите четирима се изследват в момента, но нито един няма симптоми за наличието на болестта, уточниха от министерството.

До момента от новия вирус у нас официално са регистрирани 78 случая, като всички пациенти са в добро здравословно състояние.

Новият грип навсякъде по света протича най-често в лека и средно тежка форма без усложнения, съобщиха от МЗ, на което се позова "Фокус". Статистическите данни показват, че до момента от него смъртността е под 0.5% и е по-ниска от тази при сезонния грип. При 4334 регистрирани случая на новия грип в ЕС досега, с фатален край са 174. Това означава, че за момента болестта не е по-опасна от сезонните грипни заболявания.

news.dir.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се предпазим от вируса е нужно да подсилим имунната си система. Всичко ( стреса, замърсената околна среда, некачествени храни, цигарите и алкохола ), което ни заобикаля в днешно време ни повлиява пагубно на нашата имунна система.

Аз се предпазвам от вируси и подсилвам организма си с лимони. ;) Лимоните са един от най-силните антиоксиданти, а и укрепват имунната ми система. Всеки ден ям по два лимона.

Също така приемам с храна хранителни добавки, които ми осигуряват нужните витамини и минерали, от които се нуждае организма ми. Без тях тялото ни не функционира нормално.

Благодарение на лимоните и приемането на хранителни добавки съм здрав и енергичен всеки ден.

Опитайте и Вие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двама заразени самоковци, единият е починал...

Но пък статистиката от поста на Madonna е успокояваща.

Редактирано от mxp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двама ученици от София заразени с новия грип

6_11828f.jpg

Два случая на новия грип А(H1N1) са регистрирани при ученици в София, съобщиха от Министерството на здравеопазването. Инфектираните деца са от 127 СОУ и 47 СОУ, които се намират в центъра на града.

Учениците са започнали лечение с антивирусен препарат в домашни условия още на 1 октомври. В момента те са в добро състояние и не се налага хоспитализацията им и засега не се налагат изследвания на контактните им лица. В момента няма да се предприемат и други противоепидемични мерки.

Две проби са взимани от заразеното дете от 127 СОУ, съобщиха пред „Фокус” от училището. Първата проба е била положителна за вируса на новия грип, но втората е била отрицателна и е показала, че детето е напълно здраво.

От училището отказаха да дадат повече информация по случая и обясниха, че ще бъдат взети мерки за здравето на останалите ученици. В учебното заведение учат около 840 деца.

От 47 СОУ засега няма коментар.

Министерство на здравеопазването следи епидемичната ситуация в двете училища и при необходимост ще разпореди съответните действия, увериха от ведомството. Сред тях са допълнителни изследвания на контактните лица и затваряне на училищата, заявиха от МЗ.

„Циркулацията на новия грип А(H1N1) вече е такава, че наподобява разпространението на нормалния сезонен грип. А и протичането му в огромната част от случаите е такова, че наподобява нормалния сезонен грип и както при него не правим масови изследвания и не приемаме в болница, така и при този ще бъде по същия начин.” Това обясни националният епидемиеолог д-р Ангел Кунчев.

Контактните на болните от новия грип А(H1N1) у нас вече ще бъдат изследвани, само ако имат симптоми за наличието на болестта, добави той. Изследването не носи никаква медицинска информация. Важното е хората при симптоми да не продължават да ходят на работа и на училище, да потърсят специализирана лекарска помощ”, обясни д-р Кунчев. По думите му голямата част от хората с А(H1N1) ще бъдат на домашно лечение, тъй като няма нужда от приемане в болница.

По думите на националния епидемиолог няма никакво място за притеснение сред родителите на учениците от 127 СОУ и 47 СОУ, заради регистрираните случи на новия грип А(H1N1) при две от децата там.

До момента у нас са изследвани над 600 проби за новия грип, регистрираните положителни случаи са 94. Във връзка със зачестилите случаи на новия грип у нас МЗ припомня, че вирусът на новия грип А(H1N1) циркулира у нас и може да се очаква постепенно нарастване на случаите. Заболяването протича леко в повечето случаи, без опасност за живота на хората.

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Училищата в София под лупа за новия грип

6_120d35.jpg

От днес Столичната община ще следи всеки ден за броя на отсъстващите деца в двете училища, където има случаи на грип "А" /H1N1/.

Това съобщи пред БТА директорът на общинската дирекция "Образование" Мария Минчева.

Информацията ще бъде подавана от медицинския персонал от 47-мо СОУ "Христо Г. Данов" и 127-мо СОУ "Иван Николаевич Денкоглу", чиито възпитаници са двете деца, заболели от така наречения свински грип.

Очаква се РИОКОЗ-София да даде на двете общински училища специални указания за предпазване от грипното заболяване. От общината ще разпространят указанията на инспекцията и в останалите общински учебни заведения.

От 1 октомври до днес в Столичната община и в двете засегнати училища не е постъпвала информация от компетентните органи за установеното заболяване и предприетите действия, уточниха оттам.

Досега има само един смъртен случай у нас - на 30-годишния мъж от Самоков, който издъхна преди няколко дни. Той обаче бил наркоман с много слаба имунна система и съпътстващи заболявания, обясниха лекарите, които твърдят, че няма опасност от епидемия.

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дете на 5 години болно от новия грип

6_132d9b.jpg

08 октомври 2009 / News.dir.bg

Дете на пет години с диагноза за грипен вирус А (H1N1) (т. нар "свински" грип) е настанено в инфекциозно отделение на Ямболската болница, съобщи д-р Наташа Капсъзова, директор на "Надзор на заразните заболявания" в РИОКОЗ-Ямбол.

Състоянието на детето е добро, очаква се до няколко дни да бъде изписано, предаде БТА. Родителите и близките на детето засега нямат симптоми на заболяването, допълни Капсъзова.

Момиченцето се завърнало на 25 септември от Испания, лекувано е в домашни условия и едва в понеделник е потърсена лекарска помощ. Детето е хоспитализирано с пневмония, а днес излиза и положителният резултат за наличие на грипния вирус А (H1N1), поясни Капсъзова.

Симптомите и лечението на заболяването причинено от новия грипен вирус А(H1N1) не се различават от тези при сезонните грипни щамове.С оглед на това Министерство на здравеопазването даде указания да се прекратят масовите изследвания на контактни и здрави лица, както и предприемането на по-специални противоепидемични мерки при третирането и проследяването на случаите на новия грип.

Променя се и по-особения режим за оповестяване на случаите на новия грип. От следващата седмица те ще бъдат съобщавани само чрез седмичната епидемиологична справка. Към момента в страната няма значително повишаване на заболяемостта от грип и остри респираторните инфекции.

Във връзка с настъпването на есенно-зимния сезон и очакваното повишение на респираторните инфекции здравното министерство организира разяснителна кампания за предпазването от грипа.

Вирусът на новия грип А(H1N1)2009 циркулира у нас и може да се очаква постепенно нарастване на броя на заболелите. В повечето случаи заболяването протича леко и без опасност за живота на хората МЗ е осигурило антивирусни препарати, които се отпускат по преценка на специалист в болничните заведения При наличие на симптоми на грип всеки човек трябва да посети личния си лекар и да не ходи болен на работа или училище. За предпазване от заразяване с нов или сезонен грип, най-важно е да се спазва добра лична хигиена и да се избягват контакти с болни хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 нови случая на грипния вирус А /Н1N1/ у нас

През изминалата седмица са регистрирани общо 4 081 случая на остри заразни заболявания срещу 3 847 за предходната.

От тях 3 126 са случаите на грип и остри респираторни заболявания. За сравнение миналата седмица случаите са били 2 814, съобщават от Министерство на здравеопазването.

През седмицата в Националната референтна лаборатория по грип и ОРЗ към Националния център по заразни и паразитни болести са доказани 20 случая на грипния вирус А (Н1N1).

До този момент в страната са доказани общо 140 положителни резултати на новия грипен вирус подтип A (H1N1) или т.нар. свински грип.

/TVOETO.INFO/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.