Премини към съдържанието
The_hot

TV TUNER за Slackware 10.1

Препоръчан отговор

Надявам се някой да ми помогне със аз съм Slackware 10.1 tv tunera ми е TVP3XP TV. Ако някои знае как мога да го настроя нека пише.

П.С. напишете стъпка по стъпка още съм новак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за гледане и mPlayer става, ама човека май не може да си я настрои. А пък това на Slac, аз не знам как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да тръгне трябва да заредиш съответния модул за този тунер в ядрото.

Най напред разбери какъв чип използва тунера, после намери документация за ядрото което използваш и кави опции трябва да зададеш при зареждането на модула.

Като root изпълни modprobe modulе -card -tuner (това ще зареди модула със съответните опции).

Например аз имам карта базирабна на чип SAA7134. -> modprobe saa7134 card=16 tuner=24.

Точните параметри ги има в сорса на ядрото в директория video4linux (мисля).

Внимавай че са различни за различните версии на ядрото.

След като заредиш модула,изпробвай дали си оцелил вярните комбинации с някоя програма за гледане на TV (TV time;xawtv).

Ако нищо не стане откачи модула с rmmod modulе (rmmod saa7134) и пробваяй с други опции.

Веднъж като го нацелиш , задай да се зарежда автоматично във файла modules (някъде в /etc).

Успех cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да тръгне  трябва да заредиш съответния модул за този тунер в ядрото.

Най напред разбери какъв чип използва тунера, после намери документация за ядрото което използваш и кави опции трябва да зададеш при зареждането на модула.

Като root изпълни modprobe modulе -card -tuner  (това ще зареди модула със съответните опции).

Например аз имам  карта базирабна на чип  SAA7134. -> modprobe saa7134 card=16 tuner=24.

Точните параметри ги има в сорса на ядрото в директория video4linux (мисля).

Внимавай че са различни за различните версии на ядрото.

След като заредиш модула,изпробвай дали си оцелил вярните комбинации с някоя програма за гледане на TV (TV time;xawtv).

Ако нищо не стане откачи модула с rmmod modulе  (rmmod saa7134)  и пробваяй с други опции.

Веднъж като го нацелиш , задай да се зарежда автоматично във файла modules (някъде в /etc).

Успех  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Виж какво ми даде Can't locate module saa7134. Явно трябва да се направят някакви настройки в ядрото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж какво ми даде Can't locate module saa7134. Явно трябва да се направят някакви настройки в ядрото.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами аз честно казано не съм със Slackware, за да ти кажа точно.

Освен това още не съм си пуснал моя тунер,имах други приоритети.

Това бяха просто насоки...

Може би ще се наложи да си компилираш ядрото сам с включени опции за saa7134.

Тогава имаш избор дали да го оставиш на модул или да го интегрираш.

Както и да е прекомпилирането не е просто нещо, за нещастие.

Най-добре, ако имаш някой познат, той да ти покаже как стават нещата.

Аз се изчерпвам дотук - твърде съм начинаещ да те съветвам.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.