Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с wireless-а на лаптоп.

acpa4o
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, досега не съм използвал wireless връзка и искам да се допитам, инсталирал съм драйверите на безжичният мрежов адаптор Atheros AR5007EG(всичко е наред няма жълти удивителни), пускам го, но постоянно ми дава долу в трея иконата на wireless-а(компютърчето) с червен хикс, като изключен мрежов кабел при лан картата. Защо е така, не трябва ли като го включа(wireless-а) да започва да търси мрежи? Благодаря предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъкни с десен бутон на компютърчето и дай "view all aviable networks" и ще ти покаже наличните мрежи. Трябва обаче да си сигурен ,че си активирал самия адаптор. Става с копче или клавишна комбинация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да правя го това което написа, но червения хикс постоянно си остава, а съм виждал на друг лаптоп, че хикса изчезва и wireless-а започва да търси, а при мен давам на някоя мрежа и започва да търси а хикса си остава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хикса се маха чак когато се свържеш към дадена мрежа. За да може да се свържеш мрежата трябва да е незащитена с парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали МЕХАНИЧНО е включен адаптора - при асусите има един бутон от лявата страна,който трябва да се плъзне за да се включи картата.Иначе понеже съм същия адаптор понякога не се връзвам към мрежите с WPA2 и WPA AES+TKIP криптиранията иначе само към WPA и WEP 64 и 128bit няма проблеми.

П.П. Ти към коя мрежа си опитвал да се свържеш, твойта или на някой комшия,че дори и да не е с парола,аке е с филтраж по MAC също няма да можеш да ползваш нет.

Успех...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване