Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Подписка за Българските Медици в Либия!


Fifa

Препоръчан отговор

Подкрепете медиците! На адрес www.abolition.fr е открита подписка в подкрепа на българките медици, обвинени за СПИН епидемията в Либия. Тя е организирана от френската неправителствена организация ECPM – "Заедно срещу смъртното наказание", създадена през 2000 г. Тази подписка ще бъде връчена на либийските власти!

Всеки, който желание, може да се присъедини към подписката, като кликне на въпросния линк. На посочената страница има допълнителна информация за организацията, по чиято инициатива е подписката - за публикуваното от нея комюнике и за предстоящите на 12 и 14 ноември демонстрации в Брюксел и Париж. Колкото по-мащабна подкрепа получи инициативата, толкова по-силно ще звучи гласът в защита на българските медицински сестри.

Инициаторите на акцията призовават за активно участие в подписката.

За хората, които не знаят френски:

Appel.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията fifa. Аз също се присъединявам към призива ти. Нека дадем своя глас в подкрепа на петте медицински сестри.

ПП. : 13.00 - вече 5522 са дали своя вот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко разяснения относно гласуването - не всеки знае френски език:

Във връзка с читателски запитвания относно процедурата по попълване на подписката, организирана от неправителствените организации “Адвокати без граници - Франция” и “Мароканската организация за наблюдение на затворите”, за освобождаването на българските медицински сестри и палестинския лекар, осъдени на смърт в Либия, Агенция “Фокус”  публикува разяснения за начина на попълване на подписката:

1. Подписката е на сайта abolition.fr.

2. “Кликва” се върху сивата лента отгоре на страницата, с надпис “Je signe pour la libération des infirmières bulgares condamnées à mort en Libye!” (Гласувам за освобождаване на българските медицински сестри, осъдени на смърт в Либия), на която в горния десен ъгъл е посочен броят на гласувалите до момента

3. Под декларацията (долу на страницата) се открива поле за попълване на данните, както следва:

Граждански статус (Mademoiselle - госпожица, Madame - госпожа, Monsieur - господин)

Nom (фамилия)

Prenom (име)

Adresse (адрес)

Ville (град)

Pays (държава)

E-mail

4. След попълване на данните следва “Je signe” (Подписвам се)

Източник: focus-news.net

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се присъединим всички, и да се надяваме, че гласът ни по някъкъв начин ще помогне!

14.09 GMT - 6095 гласа "ЗА" освобождаването на българските медицински сестри и палестинския лекар, осъдени на смърт в Либия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Да се присъединим всички, и да се надяваме, че гласът ни по някъкъв начин ще помогне!

14.09 GMT - 6095 гласа "ЗА" освобождаването на българските медицински сестри и палестинския лекар, осъдени на смърт в Либия.

[right][post=95070]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right]

:P Надявам се тази подписка наистина да помогне. Давам своя глас също и подкрепям настоящата тема!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страницата и на мен неще да се отворя  :yanim:  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Отваря се, но почакайте по-дълго, защото много бавно се зарежда. Някъде около 1 минута

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Либийският съд отложи делото за 31 януари

Върховният касационен съд на Либия отложи делото по жалбите на българските медицински сестри и палестинския лекар срещу смъртните присъди за 31 януари. Заседанието на съда е продължило не повече от 2 минути. Все още не са ясни мотивите на либийските магистрати за повторното отлагане. Както съобщават акредитирани по делото в Либия български журналисти, според либийския съд отлагането дава възможност за допълнителни пледоарии в този период.

Решението ни изненада. Това бяха първите думи на либийския защитник на българските медицински сестри Осман Бизанти, след като Върховният касационен съд на Либия отложи делото. "Няма подобен прецедент в съдебната история на Либия. Върховният съд трябваше да потвърди присъдите или да върне делото за преразглеждане", допълни Бизанти.

Дарик радио предаде, че близките на загиналите от СПИН деца са обградили сградата на съда и замерват с камъни и бутилки излизащите дипломати, сред които са представители на всички страни от ЕС, САЩ и Канада. Журналистите не смеят да напуснат сградата и очакват реакциите. С викове "Смърт!" роднините се опитват да скъсат полицейския кордон, който е по продължение на цялата ограда на съда, предават кореспондентите. Жандармерията се е намесила и се опитва да разпръсне протестиращите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз дадох своя глас. Но по отношение на това дали ще помогне съм песимист. Според мен това дело няма нищо общо с правосъдието. Самото отлагане е политически приом на либииското правителство - приом, с който се опитват да накарат БЪЛГАРИЯ да плати за живота на своите граждани.

Обаче надеждата умира последна!!!!!!!!!!!!! Остава ни само да се молим. :yanim::clap:

P.S.Между другото гласувалите вече са близо 22 000

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

където и да се намираме и в каквито и да било ситуации попадаме, аз ще подкрепям всеки един от вас!!! Затова и дадох своя глас. :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Либия ще помилва само част от сестрите

Либия вероятно ще помилва само някои от осъдените на смърт български медицински сестри. Това предаде ИТАР-ТАСС, позовавайки се на наблюдатели.

Руската агенция направи това уточнение по повод изявлението на либийския външен министър Абдел Рахман Мохамед Шалкам пред телевизия "Ал Джазира", че Триполи може "частично да преразгледа" смъртните присъди на българските медици.

Първият дипломат на Либия изтъкна, че пълна отмяна на наказанията не може да има, тъй като в мюсюлманска страна, каквато е Либия, законодателството е основано на Шериата, а оттам и на принципа "убиецът да бъде убит".

Според обвинителния акт Кристияна Вълчева и Нася Ненова са направили самопризнания, които според Наказателния кодекс на Либия са достатъчно доказателство за вината им. И двете обаче се отрекоха в съдебната зала от тези "показания", изтръгнати с насилие. Всички наши медици освен в умишлено заразяване са обвинени и в други по-дребни закононарушения.

Източник: Новинар

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Либия решава за сестрите на Коледа

Либийският Върховен съд изтегли за 25 декември заседанието, на което ще се произнесе по обжалването на смъртните присъди на петте български медицински сестри. Това съобщи Външно, като се позова на либийския им адвокат Осман Бизанти. Обжалването преди беше насрочено за 31 януари 2006 г. Смъртните присъди бяха произнесени през 2004 г. също на християнски празник - Гергьовден, 6 май.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смъртните присъди бяха произнесени през 2004 г. също на християнски празник - Гергьовден, 6 май.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз се сетих точно за това когато прочетох, че са изтеглили делото за 25.12. Дали без да искат избират най-светлите християнски празници или го правят нарочно? sad.gif

Редактирано от july 85 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сетих точно за това когато прочетох, че са изтеглили делото за 25.12. Дали без да искат избират най-светлите християнски празници или го правят нарочно?  sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен това не е съвпадение, а много добре изчислен ход...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това не е съвпадение, а много добре изчислен ход...

<{POST_SNAPBACK}>

И според мен не е съвпадение...Дано да е за добро.Все пак на Коледа стават чудеса,дано това да е едното. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето и мойто гласче за подкрепата на нашите медици ...

обаче това дето го направи на Коледа да гледат делото просто ... нямам думи ... както беше и миналия път го гледаха на Гергьовден ... тия пак мислят нещо :) тия са някви психопати как може да държат невинни хора цели 7 години направо се възмущавам! :P

Редактирано от I`m_No_Angel (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Либийският върховен съд отмени смъртните присъди срещу българските медици

Либийският върховен съд отмени смъртните присъди срещу петте български медицински сестри и палестинския лекар, осъдени на смърт по обвинение в умишленото заразяване със СПИН и нареди провеждането на нов процес, предаде агенция Ройтерс, позовавайки се на съдията по делото Али Алус.

“Съдът приема жалбата на медицинските сестри и лекаря и изпаща случая за преразглеждане на по-ниска инстанция”, е заявил председателят на Либийския върховен съд Али Алус.

Съдията е заявил пред агенция Ройтерс, че това практически означава отмяна на смъртните присъди и съдът в Бенгази, който ги е издал ще трябва да преразгледа делото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Либийският върховен съд отмени смъртните присъди срещу българските медици

Либийският върховен съд отмени смъртните присъди срещу петте български медицински сестри и палестинския лекар, осъдени на смърт по обвинение в умишленото заразяване със СПИН и нареди провеждането на нов процес, предаде агенция Ройтерс, позовавайки се на съдията по делото Али Алус.

“Съдът приема жалбата на медицинските сестри и лекаря и изпаща случая за преразглеждане на по-ниска инстанция”, е заявил председателят на Либийския върховен съд Али Алус.

Съдията е заявил пред агенция Ройтерс, че това практически означава отмяна на смъртните присъди и съдът в Бенгази, който ги е издал ще трябва да преразгледа делото.

Ох,не знам,да се радвам ли или не.Тия фундаменталисти са се хванали сега за невинните ни сънародници и няма да ги пуснат,докато не си постигнат своето - да освободят атентатора от Локърби... Дано да не съм права,но все си мисля,че си играят с нас като котка с мишка... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз незнам дали да се радвам или не sad.gif как може да поискат 4 милиарда от нас уж за помощи или так кво беше непомня sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим - става дума за много пари. Това ги интерисува либийците, а не страданията на сънародниците ни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моето предложение: Да им обявим война на тея палачори, огрухани! Знам, че армията ни не разполага с необходимото въоръжение ама за да се решат нещата в наша полза трябва някак си тея палячовци да бъдат стреснати малко! Направо ми иде да скоча и да ги разточа тея плебей нещастни и оня спаружен селяк, вожда им! :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

24576... всички се надяваме на поня малко справедливост ама нали знаете че на тия гадове изобщо не им пука за това.. беше ясно че ще поискат нещо в замята само че какво? друг вариант беше да им бъде опростен дълга към България, който като цифра също е фяноменален ако на някой му е интересно мога да поровя. иначе и аз стискам палци и дано си дойдат по-скоро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...