Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разликата между 32bit. и 64bit системи.

Препоръчан отговор

Ще си купувам ново PC И ИСКАМ ДА РАЗБЕРА РАЗЛИКАТА между двете системи и коя ще ми върши по добра работа за домашно PC(игри,филми,интернет)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А  аз си мислех ,че в този  форум има разбиращи хора а то май  разбират колкото мен.(':shake_puter:')

<{POST_SNAPBACK}>

Разликата е и голяма и малка. За 64 битовите ще ти трябват 64 ОС и програми (за да не работи процесора в режим на емулация) По принцип ще има известно забавяне заради по-голямата дължина на думата (повече памет, достъп до дск) но операциите по слятане це се извършват много по-бързо. Много си зависи от приложенията и ОС

П.П. А решиш и споделиш с нас какво ще правиш с машината може би ще можем да ти дадем по-точен отговор и съвет

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами разликата в 32 и 64 битовите системи е голяма в случайте че новите 64 битови процесори които се произвеждат са със много по ниско напрежение и съответно по ниска температура използват различна честота на шина, определено съм забелязал и разликите в 32 и 64 битовите системи особено при игрите при 64 битовите игрите вървят много по добре и със по малко количество рам

производителността на 64 битовите процесори е много по голяма отколкото тази на 32 и също така кеша е доста повече

поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами разликата в 32 и 64 битовите системи е голяма в случайте че новите 64 битови процесори които се произвеждат са със много по ниско напрежение и съответно по ниска температура използват различна честота на шина, определено съм забелязал и разликите в 32 и 64 битовите системи особено при игрите при 64 битовите игрите вървят много по добре и със по малко количество рам

производителността на 64 битовите процесори е много по голяма отколкото тази на 32 и също така кеша е доста повече

поздрави

<{POST_SNAPBACK}>

Изглежда не си ползвал 64 битова ОС :bye:

Аз ще споделя личните впечатления - заема повече ресурси и игрите вървят по-зле (зареждат повече и използват повече суапа). При 32 битовите ефектът е негативен, а при 64 битовите - ами не зе забелязва подобрение.

Това естествено не пречи да се ползва 64 битов процесор с 32 битова ОС...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината за проблемите със забавянето е, че все още са малко приложенията създадени за 64 битови процесори и операционни системи. Колкото до 64 битовата версия на MS Windows XP, то тя догодина ще бъде заместена от 64 битова версия на MS Windows Vista. Двете заемат еднакво място на диска и ползват еднакво количество ресурси ( 32 и 64 битовата версия на Vista ).

Но винаги по-новото се налага доста по-бързо от нашите очаквания. Навремето така беше и при прехода от 16 на 32 бита. Докато го умуваха и одумваха и взе, че стана реалност. Аз бих заложил на конфигурация с 64 битов процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да определено не съм ползвал 64 битова ОС но само изразявам моето мнение

поздрави :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази дилема стои и пред мен.В момента съм с Бартън 2500+ и дъно с НФорс 2 чипсет,512 МВ РАМ.Машината е достатъчно бърза за моите нужди,но мисля че е крайно време за ъпгрейд.Проблема е,че не виждам смисъл да давам пари за морално остаряла технология,а пък 64 битовите системи ми се виждат преждевременно родени.Абе...той момента за ъпгрейд никога никога не е подходящ,но...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Тази дилема стои и пред мен.В момента съм с Бартън 2500+ и дъно с НФорс 2 чипсет,512 МВ РАМ.Машината е достатъчно бърза за моите нужди,но мисля че е крайно време за ъпгрейд.Проблема е,че не виждам смисъл да давам пари за морално остаряла технология,а пък 64 битовите системи ми се виждат преждевременно родени.Абе...той момента за ъпгрейд никога никога не е подходящ,но...

<{POST_SNAPBACK}>

лично според мен твоята машина може да си кара още, добави и малко рам и става убиец аз съм със AMD Palomino 1700+ @2200+ със 384 за момента и нямам грижи със игрите и със всичко останало но ще си взема до месец и още 1Гб. РАМ и след като обърклокна още малко процесора ще карам с него още време така че ти си по добре от мен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търся информация за начина им на работа. и сравнение м/у х32 и х64. може да е на английски, не съм претенциозен. мерси предварително който даде линкче. пуснах гугъл търсене, но намирам само информация за цени и нови модели такива процесори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесори AMD мога да дам следната интересна картинка, като трябва да се сравняват 32 и 64 битовите системи:

AMD Desktop and Mobile Processors Comparison

Става дума за сравнение във възможностите на:

1. Desktop Processors: AMD Athlon 64 FX, AMD Athlon 64 X2 Dual-Core, AMD Athlon 64 и AMD Sempron (32)

2. Mobile Processors: AMD Turion 64 Mobile Technology, Mobile AMD Athlon 64 и Mobile AMD Sempron (32).

Сравнението е доста добро, с картинки, текст и нагледно представя възможностите на процесора, а оттам (донякъде) и на системата.

Подкрепям мнението на nickfox за това, че залага на конфигурация с 64 битов процесор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване