Премини към съдържанието
Anne

Що за общество сме?

Препоръчан отговор

определящата представа на децата за държавата е като бездънна каса за безплатни придобивки: храни и закуски, униформи, учебници

Това е цитат от една много интересна статия.Статия, която казва истини и засяга всички хора.

От идването на тъй наречената "демокрация" хората започнаха да мислят само за едно - за пари!За пари, за луксозни вещи, да имат хубави къщи и коли, да се докарат пред съседи и приятели, вдигнаха си самочувствието и започнаха да се смятат за нещо голямо.именно по тази причина обществото започна да пропада, да става все по-зле.Днес хората се карат за пари, крадат и убиват за пари, продават се за пари. Не е ли жалко? Да сме обсебени от някакви си хартийки с напечатани на тях цифри? Да гледаме на тях като на нещо вълшебно, което ще ни оправи живота?Не е ли жалко, че искаме да сме нещо повече от другите и придобиваме самочувствие без покритие? Не е ли жалко, че за нас е важно какви неща имаме, а не оценяваме най-важното - близките и приятелите си? Не е ли жалко че днес приятелство = връзкарство? Не е ли жалко че приятелството вече не се зачита и хората гледат да се използват едни други? Не е ли жалко че не само децата, но и възратните гледат на държавата като на бездънна каса? Не е ли жалко, че гладаме да се изкараме умни и разбиращи? Кой от вас може да каже как се управлява 8 милионна държава? Кой може да каже как разумно се управлява бюджет на една държава, състояща се от 8 милиона души, без да се ощети нито един сектор? Не е ли нереално да очакваме твърде много от държавата, сякаш е вълшебница? Не е ли жалко, че родителите се самозабравиха и не възпитават децата си както трябва? Защото, ако ги възпитаваха както трябва, нямаше да стават толкова убийства, кражби, измами, изнасилвания............Вижте агресията сред младежите, жаждата им за пари и слава..........Нормални ли са според вас? Нормално ли е, че хората толкова загубиха връзка с реалността, че искат живота у нас да стане като този в Америка? Толкова ли е трудно да се схване, че България и САщ са различни страни, с различна история, култура, начин на живат, на мислене?

Парите носят само проблеми и разочарования. Повечето днешни богати момичета се имат за голяма работа и харчат парите си без да се замислят. Смятат, че щом имат повече пари, законите и морала не важат за тях. Тези момичета нямат уважение към никого и нищо. За тях животът се състои в това да си купуват нови дрешки и обувки, с часове да се разкрасяват, да ходят по купони, да правят секс, работата за тях е по-скоро като хоби.......... Малко са тези, които осъзнават цената на парите и се държат отговорно и зряло. Тези момичета гледат на мъжете като на развлечение, никога не са сериозни. Обичат да се хвалят с това, което имат. Правят всичко възможно да внушат (а и цалото общество си внушава) че да си беден е срамно и долно, че бедните хора не стават за нищо. И е много лесно да се каже, че при социализма сме били едва ли не в голяма изолация. Че не е имало нищо западно. Аз мога да кажа, че не е така. Като бях малка, имахме касетофон "Хитачи" на който със сестра ми постоянно слушахме музика. А Мики Маус не е бил непознат герой - имало го е изтипосан върху опаковка от шоколади, линийки и други неща. Просто......искам да кажа че е много лесно да кажеш, че някога не сме били добре, само защото не ти е допадала идеята за равноправно общество. А сега при тази свобода какво общество сме, щом ламтим за пари, няма ред и дисциплина в училищата, децата се избиват, посягат към наркотици и алкохол и от малки правят секс?

Зная, че доста съфорумци ще ме нападнат. Но се замислете за едно - пари лесно се печелят и губят, но загубиш ли близък, никакви пари не могат да ти го върнат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер сбъркано общество сме, с тип манталитет прецакай другарчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИСТОРИЯТА Е ПОВТОРЯЕМА !!! Още от древността е известно,че маса държави,започващи величието си като група народи и етноси и превръщащи се в мощни държави като Римската империя ,Персия ,Византия и т.н. потъвайки след време в разкош и плътски удоволствия от всякакво естество в зависимост от периода на съществуването си са приключвали трагично... Това чака и светът,като резултат от глобализацията . Това е неминуемо поради етапа на развитие на човечеството в настоящия момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ИСТОРИЯТА Е ПОВТОРЯЕМА !!! Още от древността е известно,че маса държави,започващи величието си като група народи и етноси и превръщащи се в мощни държави като Римската империя ,Персия ,Византия и т.н. потъвайки след време в разкош и плътски удоволствия от всякакво естество в зависимост от периода на съществуването си са приключвали трагично... Това чака и светът,като резултат от глобализацията . Това е неминуемо поради етапа на развитие на човечеството в настоящия момент.

Абсолютно съм съгласен с това мнение, а като цяло ние сме един загубил своята българска гордост народ, мислещ само как да оцелее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залезът на боговете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Супер сбъркано общество сме, с тип манталитет прецакай другарчето.

Или на другарчето винаги е по-хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е ли жалко? Да сме обсебени от някакви си хартийки с напечатани на тях цифри? Да гледаме на тях като на нещо вълшебно, което ще ни оправи живота?Не е ли жалко, че искаме да сме нещо повече от другите и придобиваме самочувствие без покритие? Не е ли жалко, че за нас е важно какви неща имаме, а не оценяваме най-важното - близките и приятелите си? Не е ли жалко че днес приятелство = връзкарство? Не е ли жалко че приятелството вече не се зачита и хората гледат да се използват едни други? Не е ли жалко че не само децата, но и възратните гледат на държавата като на бездънна каса? Не е ли жалко, че гладаме да се изкараме умни и разбиращи?

А не е ли кисело? Гроздето имам предвид? :wors:

Не ти ли е ясно, че тези, които СМЕ умни и разбиращи, никога няма да останем без пари? Защото имаме какво да предложим на околните и те ни плащат за това. Парите не са "вълшебни хартийки", а критерий за стойността на нашите способности и умения. Т.е. те са най-точното покритие на нашето самочувствие, когато си ги изкарваме сами. А онези, които само се оплакват колко е лош и несправедлив живота, по-добре да потърсят проблема в собствения си телевизор. Защото животът е като огледало - просто ти връща това, което си. Ако си некадърен и глупав и не правиш нищо, за да промениш положението - никой няма да те оцени и ще си останеш беден. И заобиколен с голямо количество "близки и приятели" - неудачници като тебе, с които да се успокоявате взаимно, че парите не са най-важното нещо biggrin.gif

А приятелите са приятели точно за това - да се използват взаимно. Приятелството е форма на двустранен безлихвен кредит. Когато моите приятели имат проблеми, те ме търсят и аз им помагам да ги решат. Когато аз имам проблеми - те ми помагат. За това се казва, че приятел в нужда се познава. Приятелството не се състои в киснене по кръчмите или пред телевизора, взаимно потупване по раменете и псуване на шибaния несправедлив живот :)

Твоето хленчене ми звучи точно като типичните оплаквания на циганите и евреите. Поставиш ли ги на равна нога с околните, при което става очевидна тяхната непълноценност, веднага започват да реват колко е несправедлив живота и да просят компенсации: "Ама как може така - нали всички сме равни, защо едни ще получават повече от други?". Или: "Ти знаеш ли какво е направил твоя дядо на моя дядо? За това ти си длъжен да ми плащаш обезщетение цял живот!". Да, някои ще получаваме повече, защото сме по-способни и даваме повече на другите. И съответно ще живеем по-добре, защото сме си го заслужили. Колкото и да не им харесва положението на разни паразити.

Редактирано от Atropos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е цитат от една много интересна статия.Статия, която казва истини и засяга всички хора.

От идването на тъй наречената "демокрация" хората започнаха да мислят само за едно - за пари!За пари, за луксозни вещи, да имат хубави къщи и коли, да се докарат пред съседи и приятели, вдигнаха си самочувствието и започнаха да се смятат за нещо голямо.именно по тази причина обществото започна да пропада, да става все по-зле.Днес хората се карат за пари, крадат и убиват за пари, продават се за пари. Не е ли жалко? Да сме обсебени от някакви си хартийки с напечатани на тях цифри? Да гледаме на тях като на нещо вълшебно, което ще ни оправи живота?Не е ли жалко, че искаме да сме нещо повече от другите и придобиваме самочувствие без покритие? Не е ли жалко, че за нас е важно какви неща имаме, а не оценяваме най-важното - близките и приятелите си? Не е ли жалко че днес приятелство = връзкарство? Не е ли жалко че приятелството вече не се зачита и хората гледат да се използват едни други? Не е ли жалко че не само децата, но и възратните гледат на държавата като на бездънна каса? Не е ли жалко, че гладаме да се изкараме умни и разбиращи? Кой от вас може да каже как се управлява 8 милионна държава? Кой може да каже как разумно се управлява бюджет на една държава, състояща се от 8 милиона души, без да се ощети нито един сектор? Не е ли нереално да очакваме твърде много от държавата, сякаш е вълшебница? Не е ли жалко, че родителите се самозабравиха и не възпитават децата си както трябва? Защото, ако ги възпитаваха както трябва, нямаше да стават толкова убийства, кражби, измами, изнасилвания............Вижте агресията сред младежите, жаждата им за пари и слава..........Нормални ли са според вас? Нормално ли е, че хората толкова загубиха връзка с реалността, че искат живота у нас да стане като този в Америка? Толкова ли е трудно да се схване, че България и САщ са различни страни, с различна история, култура, начин на живат, на мислене?

Парите носят само проблеми и разочарования. Повечето днешни богати момичета се имат за голяма работа и харчат парите си без да се замислят. Смятат, че щом имат повече пари, законите и морала не важат за тях. Тези момичета нямат уважение към никого и нищо. За тях животът се състои в това да си купуват нови дрешки и обувки, с часове да се разкрасяват, да ходят по купони, да правят секс, работата за тях е по-скоро като хоби.......... Малко са тези, които осъзнават цената на парите и се държат отговорно и зряло. Тези момичета гледат на мъжете като на развлечение, никога не са сериозни. Обичат да се хвалят с това, което имат. Правят всичко възможно да внушат (а и цалото общество си внушава) че да си беден е срамно и долно, че бедните хора не стават за нищо. И е много лесно да се каже, че при социализма сме били едва ли не в голяма изолация. Че не е имало нищо западно. Аз мога да кажа, че не е така. Като бях малка, имахме касетофон "Хитачи" на който със сестра ми постоянно слушахме музика. А Мики Маус не е бил непознат герой - имало го е изтипосан върху опаковка от шоколади, линийки и други неща. Просто......искам да кажа че е много лесно да кажеш, че някога не сме били добре, само защото не ти е допадала идеята за равноправно общество. А сега при тази свобода какво общество сме, щом ламтим за пари, няма ред и дисциплина в училищата, децата се избиват, посягат към наркотици и алкохол и от малки правят секс?

Зная, че доста съфорумци ще ме нападнат. Но се замислете за едно - пари лесно се печелят и губят, но загубиш ли близък, никакви пари не могат да ти го върнат!

напълно те подкрепям в казаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не гледам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле" или пък "Защо на мен да ми е гадно, като може и на тебе да е гадно?".Нещо такова сме ние, тва са едни водещите фрази biggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за общество сме - българи,турци,роми,арменци в България , а в другите страни може би е по-добре (обществото) но в някой страни със десетки пъти по зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не е ли кисело? Гроздето имам предвид? :)

Не ти ли е ясно, че тези, които СМЕ умни и разбиращи, никога няма да останем без пари? Защото имаме какво да предложим на околните и те ни плащат за това. Парите не са "вълшебни хартийки", а критерий за стойността на нашите способности и умения. Т.е. те са най-точното покритие на нашето самочувствие, когато си ги изкарваме сами. А онези, които само се оплакват колко е лош и несправедлив живота, по-добре да потърсят проблема в собствения си телевизор. Защото животът е като огледало - просто ти връща това, което си. Ако си некадърен и глупав и не правиш нищо, за да промениш положението - никой няма да те оцени и ще си останеш беден. И заобиколен с голямо количество "близки и приятели" - неудачници като тебе, с които да се успокоявате взаимно, че парите не са най-важното нещо biggrin.gif

А приятелите са приятели точно за това - да се използват взаимно. Приятелството е форма на двустранен безлихвен кредит. Когато моите приятели имат проблеми, те ме търсят и аз им помагам да ги решат. Когато аз имам проблеми - те ми помагат. За това се казва, че приятел в нужда се познава. Приятелството не се състои в киснене по кръчмите или пред телевизора, взаимно потупване по раменете и псуване на шибaния несправедлив живот :)

Твоето хленчене ми звучи точно като типичните оплаквания на циганите и евреите. Поставиш ли ги на равна нога с околните, при което става очевидна тяхната непълноценност, веднага започват да реват колко е несправедлив живота и да просят компенсации: "Ама как може така - нали всички сме равни, защо едни ще получават повече от други?". Или: "Ти знаеш ли какво е направил твоя дядо на моя дядо? За това ти си длъжен да ми плащаш обезщетение цял живот!". Да, някои ще получаваме повече, защото сме по-способни и даваме повече на другите. И съответно ще живеем по-добре, защото сме си го заслужили. Колкото и да не им харесва положението на разни паразити.

Кого нарече ти паразити? Евреите, дето толкова са изстрадали? Хората с увреждания, щото ги дискриминират, смятат ги за непълноценни и им отказват работа? Я къш в Щатите! Не ни трябват хора с мислене като твоето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кого нарече ти паразити? Евреите, дето толкова са изстрадали? Хората с увреждания, щото ги дискриминират, смятат ги за непълноценни и им отказват работа? Я къш в Щатите! Не ни трябват хора с мислене като твоето!

Ти нареждаш евреите до 'хората с увреждания', които са дискриминирани, и сега излиза, че евреите не могат да си намерят работа, защото ги дискриминират?.. biggrin.gif

Може ли този, който 'държи' финансовата световна система да бъде 'дискриминиран' и 'да не може да си намери работа'?.. biggrin.gif

Аз съм на менние, че евреите наистина са увредени, но за да не работят се дължи наистина на техния паразитизъм. cool.gif

Редактирано от aeu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Що за общество сме - българи,турци,роми,арменци в България , а в другите страни може би е по-добре (обществото) но в някой страни със десетки пъти по зле

А защо трябва да се делим на българи,турци,роми,арменци в България?! Общество като общество. Каквото си го направим, това ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се занимавате с глупости !

Намерете си работа !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти нареждаш евреите до 'хората с увреждания', които са дискриминирани, и сега излиза, че евреите не могат да си намерят работа, защото ги дискриминират?.. biggrin.gif

Може ли този, който 'държи' финансовата световна система да бъде 'дискриминиран' и 'да не може да си намери работа'?.. biggrin.gif

Аз съм на менние, че евреите наистина са увредени, но за да не работят се дължи наистина на техния паразитизъм. cool.gif

Ти още ли си тук бе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти още ли си тук бе?

...къде ме пращаш?-- в САЩ ли?... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не е ли кисело? Гроздето имам предвид? :)

Не ти ли е ясно, че тези, които СМЕ умни и разбиращи, никога няма да останем без пари? Защото имаме какво да предложим на околните и те ни плащат за това. Парите не са "вълшебни хартийки", а критерий за стойността на нашите способности и умения. ... А онези, които само се оплакват колко е лош и несправедлив живота, по-добре да потърсят проблема в собствения си телевизор. Защото животът е като огледало - просто ти връща това, което си. Ако си некадърен и глупав и не правиш нищо, за да промениш положението - никой няма да те оцени и ще си останеш беден.....

Почти на 99% съм съгласна с Атропос, но в България има един допълнителен фактор с умните и глупавите хора - тук дебелината на портфейла не е критерий колко умен си. Дори напротив - често е необходимо да си тъп, нахален, безочлив, да можеш да извършваш грехове, да си продажен (особено жените с големи бомби и силикон къде ли не) ... Възпитанието, острият ум, образоваността не са ценени, защото не могат да ти донесат толкова, колкото други качества и липса на умения ?!?!?!

Абсурдно е, но е факт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де..кой сега го отряза приятелката му че написа толкова щуротии...? Социализма бил по-добър...ама ти сериозно или ползваш безплатните форуми за да ръсиш вицове ? По въпроса за парите и аз съм мислил много върху тази тема...защо например не се напечатат още такива "вълшебни хартийки" на никому не му пречи нали...или защо пък направо не изчезнат ? Ами мога да кажа на автора на темата, че има много странна гледна точка. Ако нямаше пари...нямаше да има чистачи на тоалетни, нито хора, които да чистят улиците (та кой нормален човек би чистил улиците за бога ако не му трябват пари), нямаше и да има общи работници по строежите абе направо всеки щеше да се стреми да е шеф както е и сега обаче представете си свят пълен с шефове. Какъв би бил този свят ? Парите се дават за количеството акъл, който имаш в главата. Колкото и нереално да ви се струва...така е. Дори държавните управители, които източват милиони левове платени от данъкоплатеца имат доста акъл. Първо те са юристи, второ..знаят как да крадат без никой да ги забележи :) Е има някои издънки, ама пък сме си корумпирани още от времето на социализма оттам драги ми авторе хората се научиха да бъдат такива каквито са сега. Да не би руснаците да са по-добре от нас ? И те умират гладни, макар че държавата им може да бъде в пъти по-богата от САЩ, но пък вижте САЩ, който толкова много плюете (явно от завист)...демокрацията е там от създаването на държавата...корупцията е в пъти по-малко отколкото навсякъде по света...законодателната им система е в пъти по-добре от нашата. Може би защото са президентска република знам ли много съм си мислил, че когато всичко минава през 1 човек доста по-лесно се контролират нещата и когато само 1 човек краде е по-добре отколкото цял парламент да краде...математика първи клас. Много хора ги плюят за където са глупави, но това съвсем не е така...помислете...къде се намират едни от най-елитните университети във света ?

Заключението е...живота е такъв какъвто е...преебавай за да не бъдеш преебан, обмисли добре преди да действаш и всичко ще е наред. Обществото ни е прецакано от години насам и няма оправия. Може би след 30-40 години може да се подобри живота, но дотогава колкото и да си спорите по разни форуми с хиляди уникални посетители на ден нищичко няма да промените.

П.С. -> Не се заяждам с поста си !!!

П.С. -> Как ви се струват новини на турски език в български национален ефир ? На мен ми се струва нелепо, но това не е от вчера също !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с ПОЧТИ всичко което казваш, но колкото и да е жалко все пак парите въртят света а света - това сме ние. Всеки иска да живее добре и да е щастлив и за съжаление в свят като днешния това е невъзможно без пари! И колкото и морал и ценности да са останали в теб - недоимъка, лишенията, това да гледаш как близките ти се измъчват защото не могат да си платят сметките и едновременно с това да имат какво да ядат -мога да кажа че това ще премахне всякакво чувство за морал което ти е останало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ани нека те попитам - Ти какво правиш, за да промениш това? Да не забравя и да те попитам още - Ти не си ли част от това общество? Може би сама се опитваш да се разграничиш него и казваш, че другите те дискриминират...

Искам да ти кажа, че не съм съгласна с теб и особено с твърдението ти, че парите носят само проблеми и разочарования! Който каквото сам си направи никой не може да му го стори! Не обвинявай за нещастието си липсата или наличието на пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите въртят света. Гадно е, но е така още от древността. Без пари нямаш нищо, нито щастие, нито здраве, нито любов, нито от онези важни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да отбележа към горния пост, че с пари здраве не се купува...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Само да отбележа към горния пост, че с пари здраве не се купува...

Купува се. Ако нямаш пари за доктори, лекарства, изследвания стоиш болен. Така че, според мен се купува. А медицинските изследвания са едни от най-скъпите. Особено ако не си здравно-осигурен

В Биг Брадър правеха някаква кампания точно за старите кувиози, които ослепяват дечицата...

Редактирано от neco89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ани нека те попитам - Ти какво правиш, за да промениш това? Да не забравя и да те попитам още - Ти не си ли част от това общество? Може би сама се опитваш да се разграничиш него и казваш, че другите те дискриминират...

Да, все пак е ОБЩество - всички сме вътре в него - общо е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Купува се. Ако нямаш пари за доктори, лекарства, изследвания стоиш болен. Така че, според мен се купува. А медицинските изследвания са едни от най-скъпите. Особено ако не си здравно-осигурен

Прост пример - Пол Хънтър - играч на снукър (вид билярд). Един от най-добрите. Има пари с които може да си осигури всичко. Разболява се от рак и почива. Според теб скръндза ли е бил и не си е дал парите за да си купи здравето или просто е било невъзможно?

Само един пример. Има още доста.

Редактирано от Aragorn(Elesar) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.