Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Парламентарните избори ще се проведат на 5 юли

67 гласували потребители

1. 1. Ще гласувате ли на 5 юли ?

• да
      49
    • не
      7
    • все още се колебая
      5
  2. 2. Коя ще бъде първа политическа сила ?

• ГЕРБ
      33
    • БСП
      3
    • ДПС
      5
    • Синята коалиция
      11
    • друга партия
      9

Препоръчан отговор

Кво значение има кво е. Някви мангустански пръдни, само че от уста или написани. Аз знам, че са цигански. То даже самия език звучи като насран мангал, който се мъчи с беззъбата си уста, да каже, че феса му е гордост. biggrin.gif

Diin прекаляваш с пингвинската си логика на потурчен мангал, който не знае от нищо друго освен да си мисли, че като се прави на еничар пред българите те ще му се връзват.

Мойто момче, ако имаш малко акъл в главата, ще си седнеш на задника и само ще слушаш какво ти казват българите и чак когато ти позволят, тогава ще говориш.

А ти смешко с цървули, прекаляваш с бай ганьовския си манталитет както винаги.. и вродената си простотия , наглост и вроден цигански манталитет...

Мойто момче, ще викаш на дружките си по чашка.. и няма да даваш наклон на тъпизмите си преди да се чуеш сам... а за разрешение, май ще трябва да поискаш ти... още не е дошло нито ще дойде времето когато смотаняци ще могат да ми казват какво мога да правя, какво да кажа и какво не... Ако си ти самия малко умен, ще си седнеш на посрания задник .... и няма да посмееш да отваряш повече зурла да квичиш колко си велик тупайки се по бозките дето си мислиш че са мъжки гърди.... и да се правиш на нещо което не си....

Надявам се бях пределно ясен на твоя език.. на турски ако го кажа едва ли ще ме разбереш laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 229
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

И на цигански да е все по същия примитивен начин ще звучи.

Ами слагай си тампони в нежните ушички тогава.. ако не искаш да го чуваш... или направо ги отрежи, и без това са ти само за украшение на кухата тиква biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще гласувам против тези,които ме принудиха мен и още хиляди колеги,да си късаме пагоните...

Срещу тези,които издадоха заповед,не да се неутрализират 50-60 човека,а да се прогонят и бият стотици... angry.gif

Никога не е имало такова некомпетентно ръководство,ведомството в което работя и служа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аман от прости хорица и смотаняци бих казал аз .... Я по леко с езика " цървулче '...

Прав си,ще ги запазя за себе си,ти така или иначе няма да ги разбереш...незнам фес ли си,кюрд ли си,но си заслужаваш обидите...

Кво значение има кво е. Някви мангустански пръдни, само че от уста или написани. Аз знам, че са цигански. То даже самия език звучи като насран мангал, който се мъчи с беззъбата си уста, да каже, че феса му е гордост. biggrin.gif

Diin прекаляваш с пингвинската си логика на потурчен мангал, който не знае от нищо друго освен да си мисли, че като се прави на еничар пред българите те ще му се връзват.

Мойто момче, ако имаш малко акъл в главата, ще си седнеш на задника и само ще слушаш какво ти казват българите и чак когато ти позволят, тогава ще говориш.

без коментар ..... :yanim::tease::):wors: ако са чустваш турчин ... върви си в турция бе....

Редактирано от kike (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще гласувам против тези,които ме принудиха мен и още хиляди колеги,да си късаме пагоните...

Срещу тези,които издадоха заповед,не да се неутрализират 50-60 човека,а да се прогонят и бият стотици... angry.gif

Никога не е имало такова некомпетентно ръководство,ведомството в което работя и служа.

Радвам се, че някой го признава това за тогава.Аз никога не съм се съмнявал, че всичко беше изиграно по план, но някои ваши колеги наистина бяха подивели и се престараха в изпълнението на заповеди срещу бабички :)

Не трябва да се спира да се говори, че трябва да се гласува, за да се прогони настоящата комунистическа сган, която спъва развитието на държавата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
гласувайте за българи !!! :P след изборите да не сме новата република турция .... angry.gif аман от цигани и фесове... :P

На тези избори търговията с гласове ще бъде много добре маскирана и трудно уловима, твърди в интервю за в. "Сега" доц. Георги Манолов, който изследва политическия маркетинг, предизборните кампании и финансирането на партиите.

Според него този път, поради огромния обществен натиск и значимостта на изборите, няма да видим директно купуване на гласове, особено сред ромите. Но ще има едни полулегални, модифицирани начини за търговия.

51-годишнияат доктор на политическите науки е ректор е на Колежа по икономика и администрация в Пловдив и преподава и в УНСС. Тези дни излезе от печат последното му изследване "Цената на изборите или как партиите си купуват властта".

Той прогнозира, че на предстоящите избори цената на един глас ще е между 100 и 500 лв. на ръка, съобразно региона.

Избираемо място в листа ще се търгува над 100 хил. лв. На предишните парламентарни избори през 2005 г. тарифата е била между 80 и 100 хил лв., казва доц. Манолов.

Той е убеден, че на изборния пазар се купува всичко - като се започне от избирателя, през обикновен член на СИК до цяла секционна комисия.

В книгата си авторът цитира свидетелства на жена от квотата на НДСВ в СИК, която обяснява как са я натиснали да вземе пари срещу фалшифициране на резултатите чрез търговия с гласове.

"Тъкмо затова депутатите не пожелаха да приемат предложението на неправителствените организации за създаване на преброителни центрове, защото по пътя от СИК до РИК се сменят буквално цели урни с предварително попълнени бюлетини.

Комбината е жестока, защото самите членове на комисии разпределят бюлетините според потребностите на своите партии и спазват обет за мълчание", казва Манолов.

Изследователят смята, че масовият алъш-вериш с гласове по избори се е родил от липсата на правила и санкции. От Освобождението до 1990 г. в България практически няма закон за политическите партии и регламент за финансирането им. А Законът за политическите партии от 1990 г. е легитимира пълния разгул, твърди Манолов.

Той припомня, че този закон даде възможност на българските партии, без да се крият, да се превърнат в класически корпорации, да вършат всякакъв вид стопанска дейност, в т.ч. търговия с петрол, кафе, цигари.

"Периодът от 1990 до 2001 г., когато се приема следващият закон, направи българските политически партии класически икономически субекти. Те не само имаха право на търговска дейност, но и при преференциални условия - не плащаха данъци, мита, акцизи.

И те станаха изключително богати. Затова се разви до такива мащаби търговията с гласове. И в сегашния закон йезуитски е записано, че на партиите се забранява всякаква търговска дейност, но малко по-нататък им се разрешава да преотдават имущество на частни фирми уж за партийни цели..."

Според Манолов този текстът е много измамен, защото позволява на партиите да сключват фиктивни договори, помещенията се водят партийни клубове, а всъщност са чисти кебапчийници, а някъде - и казина.

Като българска специфика при купуването на гласове специалистът посочва, че още в 1901 г. на българските роми със закон е било забранено да гласуват, защото са били най-подкупни по време на избори.

Манолов цитира Димо Казасов, че срещу кило ракия и кило суджук циганите са си продавали гласа.

По-назад във времето Константин Иречек в своя великолепен труд "Княжество България" нарича София по време на избори "отровна готварна".

Според Манолов българската власт е реагирала съвсем адекватно тогава. Още през 1892 г. по времето на Стамболов е приет закон, който въвежда жестоки глоби за търговия с гласове и фалшификация на изборите.

"Ние следваме една неблагоприятна традиция, с тази разлика, че тогава за подкуп са минавали "аби, шаяци, гугли и поясоци", а сега - костюми на "Дзеня" и "Ролман", казва доц. Георги Манолов.

В изследването си той е описал пет ключови канала за незаконно финансиране на партиите с общо 65 незаконни форми.

Това са легалният бизнес, обръчите от фирми, източването на държавни средства, парите от мръсния бизнес с наркотици, плът и оръжие, клиентелистките канали.

"Няма никаква трудност пари от сенчестия бизнес да се преперат през няколко офшорки и да се налеят в легалната или в "черната" каса на една партия. Тези схеми много трудно могат да се хванат, защото се прилага двойно счетоводство.

Никой не може да проследи движението на тези пари. Участниците в схемите пък мълчат до гроб. Не от страх, а защото всички са финансово мотивирани да си траят", казва Манолов в интервюто си за Галя Горанова от в. "Сега".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:6f2c51fb - тука са изброени част от "успехите" на Серго-Догановата банда, която се опитва, при това доста успешно, да затрият държавата ни. Надявам се някой ден наказанието да ви достигне! :angry22: Ако не да изгниете по затворите, то поне някой ден имената ви(Гоце, Серго, Доган, Симеон, Р.Овч., Р.Петков и много други знайни и незнайни комуняги и злодеи) да бъдат в учебниците редом с това на Василий Бългороубиец и Баязид Светкавицата, с които ви свързва идеята да затриете българската държава и нация.

Призовавам всички да гласуват на 5-ти и не само това, но и да МИСЛЯТ за кого дават гласа си!

От тези избори зависи съдбата ни.

;) Моят избор! Не искам да агитирам никой. Просто изказвам личните си намерения за изборите.

thumb_298x222_46.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз ще гласувам за НДСВ. Това е партията която показа, че може да направи солидни реформи в България и, че политиката им не се ограничава до тук. Видя се, че умишлено бе направен черен ПР срещу имотите на царя, за да се изкара голям лъжец и престъпник. Вижда се, че и много образовани и умни хора гласуват за НДСВ. Плюйте колкото искате срещу моя избор, но не може да ме накарате да си сменя личното мнение и да гласувам за БСП или ДПС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лично аз ще гласувам за НДСВ. Това е партията която показа, че може да направи солидни реформи в България и, че политиката им не се ограничава до тук. Видя се, че умишлено бе направен черен ПР срещу имотите на царя, за да се изкара голям лъжец и престъпник. Вижда се, че и много образовани и умни хора гласуват за НДСВ. Плюйте колкото искате срещу моя избор, но не може да ме накарате да си сменя личното мнение и да гласувам за БСП или ДПС.

Радвам се, че си наясно за кой НЕ трябва да гласуваш, но искам само да ти напомня, че именно твоя царски избор е коалиционен партньор на БСП/ДПС през последните 4г. и е част от тази престъпна сделка, която им даде властта.

И точно факта, че напоследък НДСВ се опитва да направи елегантна крачка вдясно и да се разграничи от управляващата коалиция, ме навежда на мисълта, че властта за тях е самоцел(без значение с кой сме важното е да сме във властта). Може и да бъркам и да им е дошъл акълът в главите, но незнам дали си заслужават риска да си дадеш гласа за тях.

За черния ПР срещу царя - аз не помня някакви клипове, реклами, новини, статии насочени срещу царя по повод на имотите му. Според мен такова е общественото мнение и заслужава човек да помисли защо витае тази нагласа - все пак е доказан факт(има съдебни решения) връщането на тези имоти.

Помисли над това!

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Highflyer, моето мнение е, че докато бе в "тройната коалиция", НДСВ прокара хубави закони и още по-хубави бяха отхвърлени от коалиционните ни партньори. Такъв е законът за образованието. Относно властта - ами НДСВ просто има какво да даде и заради това остана в тази тройна коалиция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че са останали в коалицията, за да творят добро. Не може да се бяга толкова елементарно от отговорност сега. Не може да си овца сред глутница вълци. Въпрос на принципи е - или си с престъпниците, или си срещу тях.

Без НДСВ нямаше да се състави това престъпно правителство оглавявано от етническа, терористична партия и наследницата на БКП. НДСВ имаха своя избор през 2001 - без тях нямаше да има и Серго/Догановата завера, те решиха да им дадат мандата чрез гласовете си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Highflyer, и аз не бях съгласен с инициативата на НДСВ през 2005 и дори се разграничих от тази партия тогава. Не случайно се казва, че политиката е мръсно нещо..... И въпреки това харесвам доста от идеите на НДСВ. :) Хубав ден :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моят избор! Не искам да агитирам никой. Просто изказвам личните си намерения за изборите.

thumb_298x222_46.jpg

Нямам нищо против кой за кого и за какво гласува, но СДС определено пропуснаха и през 1991-92 г. и след 1997 г. своите шансове да разградят стопанската номенклатура, да извадят ченгетата на светло и да се преборят с корупцията. За мутрите и престъпността няма да говоря, защото те са производни на първите. Новият шеф на СДС ми звучи като кавър на Иван Костов, нищо ново, нищо свежо. 20 години по-късно, да се гласува по принципа комунизъм-антикомунизъм, звучи демоде. Но във време на криза никой не иска да обещава светло бъдеще, защото ще излъже грубо.

Жалкото при СДС и Бойко е, че се припират кой да е в листа, кой да е мажоритарен и т.н. Това ли вълнува хората? Не ме интересува дали някой ще влезе или не. Важното е като влезе да не забрави кой го е пратил, а това сме ние, не е нито Бойко, нито Костов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Партията, която управляваше по инерция след СДС и единственото, което правеше бяха дребни кражбици, а при другия си мандат се оакаха от крадене. "Резервната гума на ДПС" :)

Редактирано от Pontifex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Партията, която управляваше по инерция след СДС и единственото, което правеше бяха дерби кражбици, а при другия си мандат се оакаха от крадене. "Резервната гума на ДПС" :)

Престани да ходиш да "анализираш" мненията на хората и да се правиш на "ерудиран", "знаещ" и "можещ".

Не е ли крайно време да видим нещо смислено, написано от ръката ти, което да е градивно, а не пълно с яростни критики и омраза?

Призоваваш по най-безмисления начин в сто форума и форумчета да се протестира, да се мачка и да се изхвърлят всички от властта.

А някой жив не трябва ли да се остави? Кой ще управлява? Вие всички, които мразите и търсите мъст и кръв никъде не прочетох за кой ще гласувате и защо?!?!

Не, че е важно де.

И не, че очаквам отговор.

Всъщност понякога е по-добре да замълчите. Защо ли? Питай Райден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся в момента поверителната част на това планче -

sad.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Престани да ходиш да "анализираш" мненията на хората и да се правиш на "ерудиран", "знаещ" и "можещ".

Не е ли крайно време да видим нещо смислено, написано от ръката ти, което да е градивно, а не пълно с яростни критики и омраза?

Призоваваш по най-безмисления начин в сто форума и форумчета да се протестира, да се мачка и да се изхвърлят всички от властта.

А някой жив не трябва ли да се остави? Кой ще управлява? Вие всички, които мразите и търсите мъст и кръв никъде не прочетох за кой ще гласувате и защо?!?!

Не, че е важно де.

И не, че очаквам отговор.

Всъщност понякога е по-добре да замълчите. Защо ли? Питай Райден.

Тогава всички да си купят туби вазелин, за да посрещнат отново Сергюн и Доган или еднопосочни билети за цивилизования свят и "до свидание".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Истинският виц

dnevnik.bg

Седял си Петка на фотьойла и си пушел пурата. По някое време Чапай нахлул с трясък и изкрещял:- Да бягаме, Петка! Германците идат!Петка продължил да си седи на фотьойла и да си пуши пурата, леко замислен. След малко спокойно отвърнал:- Да му мисли Щирлиц. Ние сме от друг виц.

Последната и решаваща мисия на Брюксел преди изготвянето на доклада му за България има всички шансове да оцени реалния ни напредък в съдебната реформа и борбата с престъпността. При това евроекспертите се сблъскаха челно с въпросния напредък още при кацането си на летището. Посрещнати от новината, че и вторият от "братята Галеви" е регистриран за мажоритарен кандидат-депутат, както и че предстои освобождаването на двамата дупнишки босове от ареста, хората от ЕК би трябвало да са разбрали най-важното: всички успехи и постижения, за които ще слушат тепърва, са "друг виц". Друг, но не по-малко абсурден от истинския, в който живеем.

А истинският виц впрочем е следният:

Седели си президентът Първанов и депутатите от БСП и ДПС на фотьойлите, пушели си пурите и си мислели как да вкарат в избирателната система "мажоритарен" елемент. По някое време нахлули разтревожени хора и изкрещели:

- Да бягаме, че следващият парламент ще се напълни с мажоритарно избрани "оперативно интересни лица"!

Първанов и депутатите от БСП и ДПС продължили да си седят на фотьойлите и да си пушат пурите, леко замислени. След малко спокойно отвърнали:

- Да му мислите вие. Ние само измислихме вица.

Вярно, не е смешно, а направо тъпо. Пък и на Брюксел му омръзна да проявява чувство за хумор, когато става дума за България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анулираха регистрацията на ВМРО

2009-05-25-cl-AONCEPMOS.jpg

Воеводски пуч срещу красимир Каракачанов

Искат “главата” на лидера след парламентарния вот

15 Юни, 2009

МИГЛЕНА СЛАВОВА

ЦИК анулира вчера регистрацията за парламентарните избори на ВМРО и коалиция БЗНС, в която влизат Земеделският народен съюз, БЗНС и Народняшка земеделска партия "Никола Петков". Това съобщиха на пресконференция говорителите на ЦИК Ралица Негенцова и Александър Александров.

Причините за отмяна на регистрацията са, че тези политически формации не са представили необходимия брой коректни подписи на граждани. „При направената проверка на подписките, подкрепящи регистрацията на ВМРО, се оказаха коректни 14 199 подписа, а законът изисква 15 000. Това наложи и анулиране на регистрацията на тази партия. Също така при направената проверка на подписите, подкрепящи регистрацията на коалиция от партии БЗНС, ЗНС, НЗБ „Никола Петков", се оказаха коректни 15 897 подписа при изискващи се от закона 20 000. Ето защо и тази регистрация беше анулирана", обясни Негенцова.

междувременно “Монитор” научи, че бунт назрява сред воеводите след включването на част от ВМРО в листите на "Ред, законност и справедливост" за парламентарните избори. Недоволството засега е тихо, но неофициално членове на организацията обещават да вземе връх след парламентарните избори. Никой от тях обаче не иска да застане с името си срещу решението на част от ръководството на партията да се яви с РЗС на вота. "Много неща ще се случат след изборите, ще има за какво да говорим", обясняват неофициално воеводи. Тихомълком се говори и за искане на оставката на лидера Красимир Каракачанов.

Първото разминаване е в твърденията кой и кога е взел решение за включване на ВМРО в листите на партията на Яне Янев. Според организационния секретар Мирослав Мурджов това се е случило в петък.

Бойко Ватев не можа да си спомни пред "Монитор" кога точно е било въпросното заседание, като каза, че форумът е бил "онзи ден или по-онзи ден". Председателят на партията Красимир Каракачанов пък обясни, че от понеделник до четвъртък миналата седмица Изпълнителният комитет на ВМРО е заседавал нонстоп, като е обсъждал вариантите за участие на формацията на вота.

На въпрос дали е вземано конкретно решение за включване в листите на РЗС, а не за създаване на коалиция, той коментира: "Не мога да свикам за два дни конгрес. Участието ни в коалиция беше техническо невъзможно, защото приключи регистрацията в ЦИК."

Каракачанов обаче категорично отказва да коментира недоволството в партията му. Според него недоволство няма, а има хора, които смятат, че е имало по-добри варианти за участие на ВМРО в изборите.

Междувременно стана ясно, че пловдивският кмет Славчо Атанасов, който е излъчен от ВМРО, в неофициален разговор е заявил разочарованието си от предателството на хората, от които е приел кръста и евангелието в клетвата за ВМРО. В зависимост от резултата на парламентарните избори от града под тепетата можела да тръгне атака срещу председателя и зам.-шефовете на партията и да им бъде устроен вътрешнопартиен пуч с мотив предателство към организацията.

Само преди месец Каракачанов заяви в интервю, че Яне Янев няма да влезе в следващия парламент. Той дори обвини лидера на РЗС, че с внесеното предложение за вдигане на прага за коалиции за Народното събрание от 4% на 8% цели да удари Движение "Напред" и Синята коалиция.

monitor.bg

Тия пък от чудене с кой да се коалират и къде да се набутат, за да не изпуснат кокала, ето как се нахендриха.

Егаси и циркаджиите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Планът Ран-Ът за свеждането на България до робска единица е отдавна известен.

Във вестник АТАКА отдавна се писа за това. Турция ще получи след около 10 години наготово Българската земя. Това ще е реверанс към това Турция да помогне на САЩ в стратегически план относно Близкия Изток или по-специално Израел.

Ама това и децата го знаят, че ще стане.

Обаче не знаят колко криви са им сметките на турко-юдео масончетата. :blink: И не знаят от къде ще им "светне"!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как партията на Ковачки спечели изборите в Бобов дол

Разследване на "Сега" за технологията на контролирания вот

Божидар Божков

На изборите за Европарламент една от новите бизнес партии - "Лидер", успя да мобилизира невероятен вот в точно определени райони на страната и само няколкостотин гласа не й достигнаха, за да изпрати свой депутат в Брюксел. Как стана това? Нейният неформален лидер Христо Ковачки обясни, че просто е приканил колегите си да гласуват за "Лидер".

"Сега" направи разследване за схемата на това "приканване". Оказа се, че началниците на смяна са спуснали на подчинените си "план" в коя секция колко души да гласуват. При неподчинение - следва уволнение или орязване на заплатата. "Лидер" спечели в Бобов дол 51% от гласовете.

Източник: segabg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най добре се спекулира с негласувалите. Винаги можеш дасде отчете бюлетина за тяхна сметка.

Колко от негласувалите ще идат да проверят наиситна ли са отчетени като негласували...

Затова всеки трябва да гласува. Задължително не могат да го направят, но могат да се измислят начини за привличане на хората към урните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Затова всеки трябва да гласува. Задължително не могат да го направят, но могат да се измислят начини за привличане на хората към урните.

Ако някога направят гласуването задължително, тогава няма да има или почти няма да има спекулации с негласувалите. Сега, когато повече от половината не отиват до урните, комисиите по места спокойно добавят бюлетини за основните партии, това става в районите, където няма кой да ги наблюдава или успяват да купят както комисията, така и наблюдателите. Така си върви от край време и скоро няма изгледи да се оправи. Социолозите прогнозират повишаване на вота с милион, милион и половина. Това означава, че малките партийки като Лидел, РЗС, НДСВ и т.н. ще останат зад борда.

Дали действително ще отидат хората да гласуват е въпрос, но явно се подготвя общественото мнение, за да може като се налеят фалшивите гласове, да се оправдаят с повишената активност.

Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да гласувам в друг град (различен от там, където ми е адресната регистрация)?

До колкото знам някаква молба/декларация се попълва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване