Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Е не мога да се спра на нищо подходящо и имам нужда от помощ!

Имам един малък новинарски сайт , който се нуждае от разширяване.

Изискванията ми са:

- Да е сайт конкретно за писане на новини.

- Да може да се поставят картинки по възможно най - лесен начин

- Писането на новини да става от различни потребители, публикуването след одобряване от администратор.

- Не държа , но все пак би било добре да има и някакъв форум възможно най - олекотен откъм функции

- Държа много да има и възможност за коментари към новините

- Без значение на какъв език се инсталира сайта, нямам проблем с превода

- имам хост с SQL ,PHP, FTP достъп, но ако предложите друг хост ще съм благодарен много 50 - 100 мб са ми достатъчни(фрии засега)

PHP Nuke MAMBO JOOMLA Drupal Geeklog - не ми вършат работа

Много ви моля ако предлагате нещо , нека бъде конкретно и според изискванията ми. Проверил съм много CMS портали - просто не мога да си избера - това ми е проблема.

Много благодаря на отзовалите се с предложения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  PHP Nuke MAMBO JOOMLA Drupal Geeklog  - не ми вършат работа

Много ви моля ако предлагате нещо , нека бъде конкретно и според изискванията ми. Проверил съм много CMS портали - просто не мога да си избера - това ми е проблема.

<{POST_SNAPBACK}>

Бих ти предложил е107, но ме притеснява че MAMBO не ти върши работа (???).

Изискванията ти определят много точно що е CMS. e107 ги изпълнява на 100%, същото бих казал обаче и за Мамбо. Бг превод имат и двата CMS-а. Предпочитам е107 поради доста и по скоро технически причини, а в твоя случай и двата CMS-a би трябвало да работят перфектно за теб. Може би е добре да споменеш защо не можеш да си избереш никой щом си проверил толкова много (някои от които добри) CMS портали...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти предложил е107, но ме притеснява че MAMBO не ти върши работа (???).

Изискванията ти определят много точно що е CMS. e107 ги изпълнява на 100%, същото бих казал обаче и за Мамбо. Бг превод имат и двата CMS-а. Предпочитам е107 поради доста и по скоро технически причини, а в твоя случай и двата CMS-a би трябвало да работят перфектно за теб. Може би е добре да споменеш защо не можеш да си избереш никой щом си проверил толкова много (някои от които добри) CMS портали...

<{POST_SNAPBACK}>

Да наистина не е лош е107, но се опитах да го инсталирам на скапания lycos.co.uk и постоянно имаше проблеми (мисля с config.php - не помня) - иначе е идеален. Имам MAMBO и JOOMLA , но за целта не ми вършат работа - иначе са едни от най - добрите споредм мен CMS портали. В момента ползвам cutenews (за него дори не трябва SQL база ), но ми утесня и в момента е много разхвърлен и не ми харесва и затова искам да вкарам нови работи.

DataLife -> http://pc-soft.ru/static/datalife.html

Ще ти се наложи да си го преведеш

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря сега ще видя.

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да имаш проблем с e107_config.php само ако е пуснат safe_mod на хостинга ти (за free хостинг е нормално да е пуснат). Можеш да си създадеш сам файла. Разбира се ще останат доста проблеми за решаване - ще имаш определено проблеми с качване на файлове като за начало.

При положение че имаш идея да правиш новинарски портал не мога да си обясня защо изобщо говорим за free хостинг. Темата съм я дъвкал доста на е107бг. Няма да намериш CMS нито пък ще можеш да напишеш дори нещо което да те устройва при положение че приложението ще работи в неблагоприятна среда.

Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно е да имаш проблем с e107_config.php само ако е пуснат safe_mod на хостинга ти (за free хостинг е нормално да е пуснат). Можеш да си създадеш сам файла. Разбира се ще останат доста проблеми за решаване - ще имаш определено проблеми с качване на файлове като за начало.

При положение че имаш идея да правиш новинарски портал не мога да си обясня защо изобщо говорим за free хостинг. Темата съм я дъвкал доста на е107бг. Няма да намериш CMS нито пък ще можеш да напишеш дори нещо което да те устройва при положение че приложението ще работи в неблагоприятна среда.

Успех.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами донякъде си прав, но не е точно така.Както казах аз вече имам сайт, но се нуждае от разширяване - затова исках да сложа някакъв CMS. Не мисля да печеля от сайта (хоби ми е ), а не мога да си позволя да плащам за хостинг засега (занапред може би ще си купя хост от GOTO.BG) .Иначе пак ти казвам, че 107 наистина ми хареса още като го видях преди няколко месеца.

Благодаря ти все пак!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших си проблема. Понеже винаги ми е харесвало някой като си реши проблема да сподели как ..

На мен ми върши идеална работа Guppy

Голямо търсене падна и после голямо превеждане , но резултата ме задоволява Моят сайт

Много от функциите съм орязал .

:bye: cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Аз също съм решил да си направя новинарски CMS портал по скоро спортен такъв и съм се спрял на Joomla, но към твоите изисквания за мен е важно всичко да е на български. Молбата ми е, ако не те затруднява да драснеш няколко реда защо на теб не ти вършеше работа Joomla-та?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм решил да си направя новинарски CMS портал по скоро спортен такъв и съм се спрял на Joomla, но към твоите изисквания за мен е важно всичко да е на български. Молбата ми е, ако не те затруднява да драснеш няколко реда защо на теб не ти вършеше работа Joomla-та?

<{POST_SNAPBACK}>

Ами аз имам един Joomla (ако искаш кликни на банера отдолу и ще го видиш), но се спрях на Guppy, защото е по - малко бъгав. Плюс това исках да има нещо като форум , но съвсем елементарен. Joomla има такава възмможност, но е форум нормален и плюс това какво ли не правих и не можах да го инсталирам. Тъй като съм в Lycos които с извинение се осират от реклами и банери просто не е това което очаквах. Исках да има съвсем ясна насоченост към новини (а не да преправям това и онова) , а в Joomla не забелязах това. И също така исках да е съвсем обикновен сайт . Вярно , че Joomla също може да се ореже , но не е това което ме устройва. Ако искаш да видиш как изглижда това на което се спрях виж тук. Това е общо взето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
PHP-Fusion

Не е кой знае какво, но от това което искаш мисля, че ти трябва точно php-fusion ;)

<{POST_SNAPBACK}>

и аз съм с него и съм доста доволен... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз имам един Joomla (ако искаш кликни на банера отдолу и ще го видиш), но се спрях на Guppy, защото е по - малко бъгав...

<{POST_SNAPBACK}>

Да ти кажа честно този, който е с Joomla ми харесва повече като визия, а и за мен е важно всичко да на БГ и това май само Joomla-та го предлага. Аз в крайна сметка я тествам сега, но съм се оплел кат пиле в кълчища :-) не мога да разбера как се поставят банери на определени места и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямя проблеми за бенерите. Кажи къде искаш да се появи (ако не е на определеното място). Иначе ако искаш да е като при мен

Компоненти - > Banners -> Manage Banners . Оттам нататък е лесно.

Ако нещо оплескаш питай, не че съм спец ама мисля , че с Joomla нямам проблеми.

Имаш пълна статистика на показване и на кликване на банер. Не не прави грешката да инсталираш на Lycos защото са много досадни рекламите , банерите и всякакви флаш тъпотии дето ти Аддват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се с местенето на банерите, но сега и трите се показват на зададеното място не мога да ги разпределя единия да е в дясната част другия в лявата и третия да е по средата. :-) Ама и с това ще се преборя де практика му е майката. Иначе да ти кажа от двата сайта, който подържаш като интерфейс повече ме кефи този на Joomla много по добре изглежда, но това е само мое мнение ;-).

Редактирано от kosy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мммм.. зависи. Аз и другия мога да го пооправя , но засега нямам време. Иначе пак ти казвам , че Joomla не ми върши на 100 % работата :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Искам да попитам защо след инсталацията на е107 ми казва да махна файлът install.php и директорията e107_instalation,но дирукторията е107_instalation я няма и като всичко е готово и натисна да продължа напред ми се появява бяла страница и немога да видя портала

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папката е e107_install и се маха заедно с install.php от съображения за сигурност:

- не ти са необходими защото инсталацията е приключила.

- ако останат може да се инсталира наново сайта от "доброжелател" и той да поеме контрола (с изключение на База данни).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване