Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ketid

Всичко за CorelDraw - линкове, проблеми, обсъждане (обединена)

Препоръчан отговор

Корела ли? Те с Adobe много не се обичат и нарочно си правят форматите несъвместими, та за да прехвърля нещо от Корела в редактируем вид, го минавам през Илюстратора, та от там във Фотошоп, ама си е цяла Одисея... Корела не мога да го понасям, бъгавостта му е пословична, така и не му свикнах да се разхождам свободно в платното, не е съвместим с Фотошоп и дори със собствените си стари версии, докато с Илюстратора едно copy/paste върши работа. Корела е едновремешната мода по софийско, която се лепна като пиявица из студията в цяла България. И с двете векторни програми можеш да постигнеш професионални резултати, за това са правени, но да знаеш, че тези които не ценят Илюстратора, просто са закостенели мухлясали дървета, с които съм имал неудоволствието да работя.

Ами аз никъде не съм казал нищо за илюстратора и с въпросните програми не се занимавам.

Работил съм с корел драу х4... бъгав, бъгав... колко да е бъгав? Свърши ми работа и това е.

А аз вкарвах определени неща направени на фотошоп в корела /тва сигурно са "ламерски" изпълнения/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГолЕма глупост... според мен. Корел-а не е дори близо до аматьорска програма. Аз като правих едни "брушурки" ми казаха да ги правя с кореу драу. Просто човека с това работеше и става въпрос за печатница.

В комбинация с фотошоп-а е супер.

Това, че човека работи в печатница и/или работи с тея програми не го прави професионалист. Като добавя и факта, че нарича толкова ползвана програма "аматьорска" и го пиша него аматьор.

Още повече, че един истински професионалист не би бил пристрастен.

А ти си избери програма, поработи с нея и ако не става хвани друга, а ако ти е добре - ползвай си я нея.

Корел (поне преди време) беше програма, ориентирана по-скоро към широката публика. И заради това какви реклами на Корел са ни носили във вестника.. то не бяха RGB цветове та имаше за кадем и няколко spot такива :wors:

Илюстратор никога не е бил много популярен, сякаш оставаше в сянката на други продукти на фирмата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корел (поне преди време) беше програма, ориентирана по-скоро към широката публика. И заради това какви реклами на Корел са ни носили във вестника.. то не бяха RGB цветове та имаше за кадем и няколко spot такива :wors:

Илюстратор никога не е бил много популярен, сякаш оставаше в сянката на други продукти на фирмата....

А сега по-популярен ли е от корела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега по-популярен ли е от корела?

Не, сега потъна в сянката на Фотошоп, още повече че Индизайн включва елементи от Илюстратора и само относително тесен кръг от професионалисти го ползват. Някак Корел беше много по-интуитивен и лесен за усвояване (започвайки отще от първата си весрия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и с двете програми може да се свърши конкретна задача. Работя и с двете, но някак си с Корела ми е по-удобно и работя по-бързо. Познавам доста графични дизайнери и поради една или друга причина всичките работят с Корел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам да работя с CorelDRAW и мисля, че ето за това е по-подходящ или аз поне много по-трудно бих го направил на Illustrator, но пък има неща, за които Illustrator е по-подходящ, например ако трябва да направя коледна украса (блестящите топки, които висят от елхата) или нещо от сорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препочитам продуктите на Adobe.

Не говорим за продуктите на Adobe изобщо, защото например Photoshop няма конкуренция, а за сравнение на Illustrator и CorelDraw...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е следния: имам 10 реда текст в CorelDraw, искам да речем 1-я ред да е центриран, 2-я ред да е подравнен отдясно, а 3-я ред отляво. Значи маркирам си аз текста от 1-я ред и натискам иконката за центриране, но заедно с това ми це центрира текста от всичките 10 реда, а аз искам само текста от 1-я ред да се центрира, а останалия не. Как да приложа форматирането само за селектиран текст? Надявам се да сте ме разбрали какво искам да направя, пък и нямам опит с тая програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нямам опит с CorelDraw, но първото, което ми идва на ум, е да пробваш да разделиш текста в отделни полета и всяко поле да бъде вертикално подравнено по някаква обща ос, и после отделно да подредиш всяко едно както искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Изтеглих си корел драл 11 и не мога да го инсталирам като натисна за инсталацията ми пише това : Инсталационния пакет не може да се отвори Проверете пакета дали съюествува и дали имате достъп до него или се обърнете към доставчика на софтоера,за да разберете дали той е валиден за съответния пакет на уиндоус ? Аз сам с уиндоус хп сървис пак 3 ? Къде е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи хаш/хеш проверка на торента, който си теглил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, проблема е в пакета! Изтегли го от друго място, ако пак имаш проблем, пиши - при мен имам 11, 12, Х3... Проблеми не съм имал с нито един от тях, а и аз съм със SP3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От седмица менютата ми изглеждат така. Преинсталирах напълно програмата с RevoUninstaler и пуснах CCleaner за да почистя регистрите след което инсталирах наново Corel-a и няма промяна. Някой да има идея как може да се оправи това без да се налага преинсталация на Windows

post-23738-0-76205700-1291241483_thumb.j

Редактирано от JuSt4FuN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтекъл ти е лиценза, фри трайала и т.н., а когато това стане, ти ограничават възможностите. Можеш да отваряш/разглеждаш/променяш файлове, но не можеш например да записваш, затова и менюто save не ти е активно. Временно можеш да удължиш периода с 15 дни /дава го след някаква регистрация/. Иначе ти трябва нова версия, ново инсталиране, чак от преинсталиране на windows-a няма нужда...

Редактирано от zlazarova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох,ама нищо не разбрах-

аз съм с 9-та версия,редакциите смениха шрифта и сега трябва да пишем на гадния Хебар Б.

Къде живее това междуредие пусто,как му е името в програмата

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли "преглеждач" за файлове на Corel Draw? Ако може безплатен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М'да проблем не от вчера. Има доста програми, които дават възможност за преглед на ниво "thumbnails", но едва ли ще свърши работа. Единия вариант е файловете, които ви изпращат да бъдат преобразувани в *.gif, *.jpg, *.tif и т.н. Другия инсталира се trial и проблема е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има из нета Portable варианти на Corel Draw- без инсталация и си работи перфектно, аз съм с такава от много отдавна и нямам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

По молба на мой приятел пускам темата . На компютъра е имал инсталиран corel draw 11 и след това е инсталиран и corel draw x5 и проблема е следния че след инсталирането на corel draw x5 му е изчезнала иконката на corel draw 11 в менюто - десен бутон на мишката и от там където си избираш нов corel draw 11 документ . Програмите си работят и двете стартирани по обичайния начин . Молбата му е ако може и двете иконки да присъстват в менюто . Смятам че проблема е в регистрите и за това пускам темата в този раздел , ако модераторите не смятат така да я преместят в програми . Снимката е от моя компютър и е само за ориентир ако някой не ме е разбрал , че аз май така го обясних :blink: мани ,мани

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо си омотал версиите - виж тук и си коригирай поста !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Момент да го намеря по тел. ПП . Така съм го рабрал ;) - оправено е :blink:

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никога не качвайте и не работете с две версии на Корела-става мазало!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Имам проблем с премахването на CorelDRAW Graphics Suite X5 SP1 v15.1.0.588 Пробвах с YourUninstaller ими изтрива част от програмата. При качването на по новата: CorelDRAW Graphics Suite X5 SP2 v15.2.0.661,ми изка изтриването на старата. Пробвах и с cclеanеr r изписва: Setup.xml could not be loaded.This may indicate that the file is corrupt С regedit вчера трих 3 часа иняма край. Моля помогнете. Благодаря.

Image.bmp

Редактирано от AEM.007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от kornkorn
      Здравейте колеги и колежки     Работя във фирма за разработка на комуникационна апаратура и ми поставиха една малка задача преди време. Имаме отдел за насищане на платки и искаме да им улесним работата с шаблони за намазване на флюс в-у платките. Има човек който ни ги прави с помощта на лазер и той работи с CorelDraw. Помоли да му дадем dxf файлове на слоя за намазване с паста, но както знаете програмите за проектиране на PCB-та (в случая ползваме Protel 99SE и Altium Designer 10) изкарват gerger файлове. Търсих конвертори, но без успех. Легалните са много скъпи, а кракнати не намерих. Затова се разрових из Алтиум-а и видях че може да конвертира gerber в dxf. Всичко беше супер но се получава един малко неприятен проблем. Когато отворя dxf-а с някой viewer (дали CorelDraw или просто някой DXFViewer) всичко е наред, освен че площадките които са заоблени по краищата ги изкарва като правоъгълници и вътре в тях кръгове за да се получат елипсите. Лазера ще режи по линиите и ще минава по целия кръг и по целия правоъгълник, което ще губи време. Искам да попитам,  дали има конвертор с който да се задава предварително да не прави така или си е стандарт за dxf да работи с елементарни фигури. Благодаря предварително  
  • Дарение

• Добави ново...