Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Монтиране на контакт

Препоръчан отговор

Здравейте, правя ремонт в нас и стигнах до смяна на контактите, принципмно знам как става, но със старите контакти, тези контакти които купих имат три входа, сега ще ви покажа, че не знам как да се изразя.

Ето стар контакт

post-162129-1241596474_thumb.jpg

ето и новия има три клеми а не две и не знам как се заземява

post-162129-1241596488_thumb.jpg

post-162129-1241596511_thumb.jpg

post-162129-1241596506_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Средната клема е за зануляване , свързва се с мостче от жица с клемата , на която закачаш нулата

а как да го направа това мостче, това е нов контакт, не трябва ли да е по лесно, а то е по-трудно от добрите стари контакти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отрязваш 5 см проводник , сгъваш го на П и свързваш най-лявата клема с нулата и единия край на мостчето , другия му край в средната клема и най-дясната свързваш с фаза. По-ясно не мога да обясня без чертеж.

Между другото , този контакт , който си купил е по новите европейски правила за трипроводна инсталация .

У нас това се въведе за най-новото строителство.При трипроводна имаш фаза, нула и земя .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отрязваш 5 см проводник , сгъваш го на П и свързваш най-лявата клема с нулата и единия край на мостчето , другия му край в средната клема и най-дясната свързваш с фаза. По-ясно не мога да обясня без чертеж.

Между другото , този контакт , който си купил е по новите европейски правила за трипроводна инсталация .

У нас това се въведе за най-новото строителство.При трипроводна имаш фаза, нула и земя .

Много съм тъп, ама мостчето трява да е средното нали, само дето няма как да свържа лявата клема с нулата и едновременно с средното, защото между двата входа има стена :super: дано си ме разбрал, има ли възможност да не стават контактите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешка, мостчета не се правят, зачистваш кабела на нулата по-дълго и използваш за двете клеми. Стига с тия чобанщини, снадки за зануляване не се правят, еххх sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешка, мостчета не се правят, зачистваш кабела на нулата по-дълго и използваш за двете клеми. Стига с тия чобанщини, снадки за зануляване не се правят, еххх sad.gif

50% думите не ги разбрах biggrin.gif как да използвам двете клеми за един кабел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

50% думите не ги разбрах biggrin.gif как да използвам двете клеми за един кабел

Елементарно е, заголваш нулевия проводник но не в края а на няколко сантиметра (прецени сам колко), сгъваш го на буквата U и нея стягаш в клемата на 0- лата а оголения край в клемата за заземяването.

Надявам се да си ме разбрал.

Редактирано от ALEXONE™ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно е, заголваш нулевия проводник но не в края а на няколко сантиметра (презени сам колко), сгъваш го на буквата U и нея стягаш в клемата на 0- лата а оголения край в кламата за заземябането.

Надявам се да си ме разбрал.

Не те е разбрал и по добре да не го прави ако беше наясно нямаше да пита толкова..имам притеснения да не направи мост между фаза и нещо друго . :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте, надявам се да ми помогнете. И аз правя ремонт и пред мен стои следната задача. На една стена имам 3 панелни контакта ( долу съм направил нещо като схемичка), искам да запазя само един на тази стена, а останалите два да удължа кабелите и да преместя контактите по-надалеч. може ли някой да ми обясни как да стане това- какви клеми и т.н. Проблема е че клемите които гледам по магазините имат два входа и два изхода, а мен доколкото размирам ми трябват 2 входа и 4 изхода ( единия контакт ще отива до готваряска печка, затова искам да е по-сигурно). Предварително ви благодаря.

post-102627-1242666248_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До anton_ant

Разклонения в една електрическа верига се прави в разклонители. Те биват външни или вътрешени (положени в стената), според изпълнението на електрическата система . Електрическата система включва силова и осветителна част. Силовата обхваща всеки един контакт разглеждащ го в даден контур, определено от инсталираната мощност. От нея по обратен път се определя сечението на проводника и вложката на предпазителя.

Скицата е нищо повече от самоделка и тя не е издържана технически. Готварската печка е мощен консуматор. Tри електрически котлона плюс фурна гони 6kW, за пример, което поделено на 220V прави еди колко си сила на тока.

Не ползвай за нея монофазни - контакти "шуко". Те са неудачни и непригодни в случая. Готварската печка, електрическия бойлер и подобни мощни консуматори трябва да са в свой контур. За контакт и щепсел използвай мини-трифазен такъв.

поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване