Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при зареждане на XP

Препоръчан отговор

Обръщам се към вас със зов за помощ ако може да ми окажете такава за моя случай, Windowsa ми си зареждаше много бързо от порядъка на 30-40 секунди а сега е от порядъка на 2 мин и нещо може ли да ми кажете дали и на вас ви се е случвало гореспоменатото

след като вляза в win-a и друго откривам че игрите ми позасичат през някакъв интервал а и записа на дискове се удължава, не съм пробвал да репеърна системата нито със рековер вие какъв съвет бихте ми дали

благодаря предварително:hush:

поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, сканирай за вируси, трянци (примерно с Trojan Remover) или шпионски софтуер (препоръчвам AdAware). Второ, провери дали имаш над 2GB свободно място на диска, на който е инсталирана операционната система. Ако са по-малко, то тогава се опитай да поосвободиш мястото, защото при пренатоварен партишън XP не работи бързо и качествено.

Трето, понякога WINDOWS папката в руут директорията също се препълва от излишни Windows-ски папки. Моята препоръка е да инсталираш nLite и да поолекотиш Windows-a. В този линк е показано как става.

И последно, чукни Start>Run> "msconfig">Startup и изключи всички стартиращи се програми, които не ползваш по повече от два пъти при включване (но внимавай за Windows-ките процеси.)

С най-добри пожелания, Митака

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай Систем Механик 6. Тва си е цяла интегрирана система за поддръжка. Ако решиш да пробваш внимавай да махнеш отметките (да не се инсталира) на вградения касперски антивирус и антихакер. Аз съм доволен поправя и оптимизира цялата система без ти да се занимаваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за мисля като Melmak

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обръщам се към вас със зов за помощ ако може да ми окажете такава за моя случай, Windowsa ми си зареждаше много бързо от порядъка на 30-40 секунди а сега е от порядъка на 2 мин и нещо може ли да ми кажете дали и на вас ви се е случвало гореспоменатото

след като вляза в win-a и друго откривам че игрите ми позасичат през някакъв интервал а и записа на дискове се удължава, не съм пробвал да репеърна системата нито със рековер вие какъв съвет бихте ми дали

благодаря  предварително:)

поздрави

<{POST_SNAPBACK}>

Чети повече темите из форума приятелю,обогатявай компютърните си познания.Това е машина и като всяка друга машина,за да работи добре иска някаква поддръжка и грижи.А за да се грижиш за нея,трябва поне малко да я познаваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви за помоща момчета ще опитам това което сте ме посъветвали, прав си chichomitko че трябва да и се обръща внимание на системата но рядко ми остава време да седна пред компа ми и да му обърна някакво внимание но

митак линка към nlite нещо не работи ще може ли да го погледнеш

благодаря на всички и поздрави от мен :snowballfight: :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване