Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Аз също кандидат-студент.... и днешният тест по математика ми хареса,НО сам изключително възмутен :):wors:

http://www.minedu.government.bg/opencms/ex...t_math-2007.pdf - Това е самият тест по Математика

http://www.minedu.government.bg/opencms/ex...t_math-2007.pdf - Ето ги и отговорите !

Забелележете Въпрос 12-ти ! По правени няколко пъти изчисления отговорът би трябвало да е Г) - 4 , НО в ключа за отговори е посочено Б) - (тук не сам много сигурен може и да има друг начин за решаване(верен)) !

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВЪПРОС 14-ТИ ! БИ ТРЯБВАЛО ДА СЛЕДВА ОТГОВОРА ДА Е В) - 80 ГРАДУСА ---> 4X + 3X + 5X = 180 , НО В КЛЮЧА ЗА ОТГОВОРИ ПИШЕ РАЗЛИЧНО -> ОТГОВОР А) 75 ГРАДУСА !?

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВЪПРОС 17-ТИ ! ПО ПРАВЕНИ НЯКОЛКО ПЪТИ ИЗЧИСЛЕНИЯ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЛЕДВА,ЧЕ ВЕРНИЯТ ОТГОВОР Е В) 4 ,НО В КЛЮЧА ЗА ОТГОВОРИ ОТНОВО ПИШЕ ДРУГО -> Б) 21,2 ?!

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВЪПРОС 20 ! ТУК СПОРЕД МЕН НЯМА КАК ДА СЕ СБЪРКА ОТГОВОРА,А ИМЕННО 12 ---> 6+4+2 = 12 ? ДА,НО НЕ ! В КЛЮЧА ЗА ОТГОВОРИ ПИШЕ 14,А ПО КАКЪВТО И ДА Е НАЧИН НЯМА КАК ДА СТАНЕ 14 ?!

Това бяха въпросите,на които според мен уж вярно сам отговорил,но не и според МОН :) Вижте,решете пък ако може споделете angry.gifangry.gifangry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 233
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Определиха правилата за кандидатстване след 7-ми клас Единствената промяна през новата учебна година в средното образование е свързана с обединяването на външното оценяване след седми клас с приемн

Изпитите след 7-ми клас - отново с тестове Преди Коледа Министерството на образованието ще обяви новия формат за изпитите след 7-ми клас. Това каза във Варна министърът на образованието Серг

Здравейте ! Аз също кандидат-студент.... и днешният тест по математика ми хареса,НО сам изключително възмутен ;):)

http://www.minedu.government.bg/opencms/ex...t_math-2007.pdf - Това е самият тест по Математика

http://www.minedu.government.bg/opencms/ex...t_math-2007.pdf - Ето ги и отговорите !

Сори, но отговорите в ключа са точни

Тези задачи които посочваш дори са от най-лесните (стандартните)

Дано си решил по-трудните

Забелележете Въпрос 12-ти ! По правени няколко пъти изчисления отговорът би трябвало да е Г) - 4 , НО в ключа за отговори е посочено Б) - (тук не сам много сигурен може и да има друг начин за решаване(верен))
!

-8.8.2.2.2/4.4.4.4=-2

Бъркаш нещо Отговорът е -2

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВЪПРОС 14-ТИ ! БИ ТРЯБВАЛО ДА СЛЕДВА ОТГОВОРА ДА Е В) - 80 ГРАДУСА ---> 4X + 3X + 5X = 180 , НО В КЛЮЧА ЗА ОТГОВОРИ ПИШЕ РАЗЛИЧНО -> ОТГОВОР А) 75 ГРАДУСА !?

4x+3x+5x=180

12x=180

x=180/12=15

5x=5*15=75

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВЪПРОС 17-ТИ ! ПО ПРАВЕНИ НЯКОЛКО ПЪТИ ИЗЧИСЛЕНИЯ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЛЕДВА,ЧЕ ВЕРНИЯТ ОТГОВОР Е В) 4 ,НО В КЛЮЧА ЗА ОТГОВОРИ ОТНОВО ПИШЕ ДРУГО -> Б) 21,2 ?!

от a:b=5,3:3,7 се вижда че а>b

Знаем че а+b=36. ako a=b то би следвало че а=b=18 Но т.к. а>b то a>18; Единственият отговор измежду посочените >18 е отговор Б) 21,2

Тази задача нямаше нужда от сметки за да се посочи отговора

Ето и решението със сметки

5,3:3,7=a:b => b=(37a)/53

a+((37a)/53)=36 или ((53a)/53)+((37a)/53)=36

(90a)/53=36

90a=36*53 съкращаваме на 9

10a=4*53

a=4*5,3=21,2

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВЪПРОС 20 ! ТУК СПОРЕД МЕН НЯМА КАК ДА СЕ СБЪРКА ОТГОВОРА,А ИМЕННО 12 ---> 6+4+2 = 12 ? ДА,НО НЕ ! В КЛЮЧА ЗА ОТГОВОРИ ПИШЕ 14,А ПО КАКЪВТО И ДА Е НАЧИН НЯМА КАК ДА СТАНЕ 14 ?!

Тази не е чак толкова очевадна

5+3+6=14

(между другото 3+4+6=13 се вижда лесно, което не е търсеният отговор, но е "по-приемлив" от твоя 12)

Колко точки имаш?

Успех

Редактирано от gruber (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз съм бил в грешка,за съжъление :) Незнам колко точки - от къде да проверя или каква е скалата за оценяване ? Аз търсих и по БЕЛ,където много по-добре сам се справил,но нищо не можах да намеря - ако знаеш нещо дай някакво инфо :lol6:

Само ще върна пак въпроса за Задча 20 !? Не разбирам как може да се получи 5+3+6=14 , като се пита "върху три стени С ОБЩ ВРЪХ" - или трябва мислено да си преподредиш развивката на куб-а,за да видиш къде са върховете ? angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи аз съм бил в грешка,за съжъление :) Незнам колко точки - от къде да проверя или каква е скалата за оценяване ? Аз търсих и по БЕЛ,където много по-добре сам се справил,но нищо не можах да намеря - ако знаеш нещо дай някакво инфо :wors:

Първо да се върна на ВЪПРОС 17-ТИ, защото съм я решил по-горе с помощта на система от 2 уравнениа, а тези системи се учат в 8клас, Седмокласник би трябвало да я реши по този начин

a:b=5,3:3,7 = 5,3х:3,7х (при x#0) заместваме в а+b=36 =>

5,3х+3,7х=36

9x=36

x=4 - Това което правилно си получил

Само че ние търсим "а" a а=5,3х

а=5,3х=5.3*4=21.2

Забравил си да заместиш накрая

Това е лошото на тестовете, Дали решиш задачата на 80% или въобще не я почнеш все е 0 точки накрая.

Само ще върна пак въпроса за Задча 20 !? Не разбирам как може да се получи 5+3+6=14 , като се пита "върху три стени С ОБЩ ВРЪХ" -

аха, сега разбрах откъде си го получил това 12. Разгледал си я като равнинна фигура

или трябва мислено да си преподредиш развивката на куб-а,за да видиш къде са върховете

Да. Това е развивка на куб. Трябва мислено да си го "свиeш"

Да вземем за основа стената 6, около нея (вертикалните стени) идват 2-4-3 и 5 (5 между 2 и 3) и тавана е стената 1

Стените 5,3 и 6 имат общ връх

(Като го свиеш, кубът прилича на зарче на което стените 4 и 2 са размененни)

Незнам колко точки - от къде да проверя или каква е скалата за оценяване ?

Доколкото разбрах

въпросите от 1 до 15 носят по 1т всеки ----> 15*1=15

въпросите от 16 до 35 носят по 2т всеки ----> 20*2=40

въпросите от 36 до 50 носят по 3т всеки ----> 15*3=45

15+40+45=100точки=максимален брой точки

Но скалата не я знам. Питам се колко точки трqбват за 3.00?

малката ми сестра е кандидатка и е възможно да има 49т

Притеснявам се дали да не е 50% за тройка което значи 50точки

Редактирано от gruber (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да горе долу разбрах нещата...,но вече късно :P

Ако е 50 точки е границата за 3.00 просто шансовете ще са нулеви не само за мен, предполагам по-малко....и дано са по-малко,че просто незнам как ще стане работата sad.gif

Ако например имаш 4.00 или 5.00 по БЕЛ и 2.00 по Математика - нямаш шанс ? А ако се включи БАЛ-а и от учлище , където имам 6.00 ? Ще повлияе ли sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е границата за 3.00 е 16 точки :clap: От 1 до 15 е Слаб 2 :clap: Това е много добре,а само как ме изплаши ти gruber - 50 точки,но все пак 15 точки според мен е нормално :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) hm,az mislih 4e parvo 6te gi ka4at na saita na MOH,no kakto i da e

Nqkoi moje li da mi kaje kade moga da namerq ocenkite ot pazardjik ??????? :)

Прочети правилата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами знам, че в сайта на МОН ще ги има чак на 2-ри, но миналата година резултатите ги имаше в няколко сайта 3-4 дни преди да ги качат на сайта на МОН и за това питам дали някой не знае такъв сайт!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами знам, че в сайта на МОН ще ги има чак на 2-ри, но миналата година резултатите ги имаше в няколко сайта 3-4 дни преди да ги качат на сайта на МОН и за това питам дали някой не знае такъв сайт!

кхххх...май ще си чакаме да ги качат на сайта на МОН :baby:

И все пак някой знаели каде мога да проверя резултатите от Пазарджик?????????? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
кхххх...май ще си чакаме да ги качат на сайта на МОН :wors:

И все пак някой знаели каде мога да проверя резултатите от Пазарджик?????????? :)

Деца, не изпадайте в паника! Проверявайте честичко сайта www.kadedaucha.com/. Миналата година там публикуваха по-рано излезлите резултати от провинцията. За София - никакъв шанс да излязат по-рано от обявения ден - 2 юли. Така беше и миналата година.

Днес (30.06.2007) в www.kadedaucha.com пуснаха тази статия:

МОН пуска резултатите от изпитите за гимназиите в понеделник - 02 юли 2007

Резултатите ще бъдат качени и в сайта www.kadedaucha.com

На 2 юли, понеделник кандидат-гимназистите за прием в държавни и в общински училища след завършен седми клас ще могат да проверят резултатите си от изпитите по български език и литература и по математика. Това съобщи пресцентърът на МОН.

За да проверят резултатите си, кандидат-гимназистите е необходимо да въведат ЕГН и входящия номер на заявлението си за полагане на приемен изпит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора от 7 часа се опитвам да намеря резултатите от изпита , но нищо не намирам, а пък за сайта на МОН да не говорим там даже не мога да вляза !!!Май ще ми се наложи да ги видя първо в даскало !!! angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да вляза в сайта на МОН ;)

И в kadedaucha.com пише "елате по-късно" или нещо такова :angry:

П.П.

Преди няколко минути влязох в сайта на МОН и там пишеше:

Започва разсекретяването на фиктивните номера с оценките от изпита по български език и литература след VII клас

Дано по-бързо станат нещата ;)

Редактирано от savev_jr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

angry.gif тотално превартях вече,каде ли не се рових и.....нищо.........

едва съм спала........ще набия някой ако скоро не видя резултатите........ ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

02.07.2007 г.

МОН създаде проблеми с резултатите от изпитите след седми клас.

Воден от стремежа си еднолично да ръководи всичко в образованието, МОН провали възможността кандидатите след седми клас спокойно да проверят резултатите от изпитите .

Това намерих в www.kadedaucha.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тез идиоти кога ще ги пуснат.. беше супер тъпа тази идея.. вместо да ги сложат по страниците на регионалните инспекторати ги слагат на сайта на мон. и 40000 човека като влезат и на тез идиоти серверите правец грамнаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване