ALEXONE™

Топлоизолация, стериопор или фибран?

68 мнения в тази тема

Аз пък, малко се съмнявам в стойностите, които цитираш... Както съм писал по-горе данните, които съм дал по-горе са взети от Наредба 7 – 2005. Не съм си ги измислил. Проверявани са от сертифицирани лаборатории и са наложени като норми за проектиране. Как да повярвам на твоите стойности, като когато отворих страницата на фирмата ви и попаднах на таблица, в която сравнявате вашата изолация с другите и ползвате завишени стойности на λ за останалите видове топлоизолации? Нормално е да си помисля, че след като сте поувеличили другите видове – сте понамалили вашата... Ще се опитам да атачвам вашата таблица, за да се види за какво става въпрос... Не искам да се заяждам, но аз като проектант разчитам само на сигурни данни. Ако вашите материали са с такива прекрасни стойности докажете ги. Има начини да се променят таблиците, които ползваме за изчисляване на топлоизолациите. Ако аз заложа коефициента, който вие давате в моите изчисления и после се окаже, че стената няма тези характеристики, нося наказателна отговорност. За това ще ползвам коефициента, който е признат в Наредба 7, а именно 0,035 W/m.K. Както се вижда от предишният ми постинг, той е по-лош от характеристиките на XPS и минералната вата при определени плътности.

tablica.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Почети малко повече за полиуретана !

Здравейте майстори, предстои ми да си направя външна топлоизолация и въпреки, че вече съм решил с каkъв материал да бъде искам да бъда сигурен. та за да си изясня имам нвколко въпроса, как така този стириопор избира да пропусне влагата от вътре на вън и не я поема от вън на вътре(имайки на предвит, че там влагата е повече), ще да е интелигентен нещо? Аз си мисля, че си го пропуска и в двете посоки и точно там е бедата. Поема си водичка, замръзва и край с изолацията, ако пък ще го хидроизолираме от вън, то как ще пропусне от вътре на вън. Така си си разссъждавам аз, щото то колкото майстори толкова и мнения.

Липсата на други аргументи против XPS, освен видите ли хотел Палас бил с EPS, нещо ме кара още повече да поразмишлявам. Та като изключим глупоста на тези мутро инвеститори излели милиони, разбира се и крадени парички в този "супер луксозен и печеливш" курорт, то всеки би могъл да посочи десетки други по стойностни обекти, изолирани с XPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казва се стиропор. Точно паропропусклив е и затова се използва той, а не фибран за стените. Влажността е по-ниска вън. За вътрешна изолация не се ползва, защото гори, за вътрешна - минерална или каменна вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казва се стиропор.

Точно паропропусклив е и затова се използва той, а не фибран за стените. Влажността е по-ниска вън.

За вътрешна изолация не се ползва, защото гори, за вътрешна - минерална или каменна вата.

И за външна изолация гори или поне се свива особенно на южна фасада.Стиропора е лъжа работа купуват го,защото е евтин "и бил дишал"ама след години се вижда за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Може ли някой да даде съвет какво е препоръчително да се направи в този случай: панелно жилище 30г,източно,ПВС-дограма-конденз и мухъл на всички стени,дори зад гардероба,понеже е на 2ет едната стая е точно над козирката на входа, има две входни врати,които рядко се затварят през зимата,отдолу е страхотно течение.Та въпроса ми е каква изолация би била подходяща най-вече за тази стая,че там проблемът е най-сериозен? На пода е направена доста плътна замазка с перлит по съвет на майстори,но явно не помага. Препоръки за майстори на лс, плс.

Редактирано от milen@ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли някой да даде съвет какво е препоръчително да се направи в нашия случай: панелно жилище 30г,източно,ПВС-дограма-мухъл на външните стени,понеже сме на 2ет едната стая е точно над козирката на входа, има две входни врати,които рядко се затварят през зимата, отдолу е страхотно течение.Та въпроса ми е каква изолация би била най подходяща най-вече за тази стая, че там проблема е най-сериозен? На пода е направена доста плътна замазка с перлит,но явно не помага.

Изолация на тавана на входа,естествено за твоя сметка !
    2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изолация на тавана на входа, естествено за твоя сметка!

Точно така. Освен това ефективна външна изолация на стената.

Добре е да се използва 100-милиметров фасаден изолационен стиропор, за да "дишат" стените,

и всички материали да са висококачествени. Ако при полагането на изолация се пести от качество заради някакви си левове по-малко, последствията обикновено са плачевни и излизат през носа.

milen@, не разчитай само на този форум, а се разтърси из Мрежата. Постепенно ще стигнеш до правилното решение. ;)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите,помолих за инфо,за да се ориентирам, защото като дойдат майстори и ме видят жена, която нищо не разбира и ми предлагат какво ли не за мнооого високи цени...знаете как е. Възможно ли е заради козирката да се вдига толкова цената? Само с минерална вата отвътре няма ли да стане?

Редактирано от milen@ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Макар и темата да е вероятно за външна изолация леко спамерски ще споделя с вас, че смятам да понамажа 1-2 стаи това лято с ей това чудо и да го пробвам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

че смятам да понамажа 1-2 стаи това лято с ей това чудо и да го пробвам Публикувано изображение

А бе мисля, че мухъла може и да го спре, било по химичен,било по някакъв си там супер космически начин, само че не вярвам да има някакъв осезаем изолационен ефект... вече като чуя че нещо било разработено :

а) - за аеронавтите на щатите

б) - за космонавтите на Съветите

в) - за Военните на СССР

г) - от заводите които произвеждат също така и ......

направо се изприщвам! :angry:

едната стая е точно над козирката на входа, има две входни врати,които рядко се затварят през зимата,отдолу е страхотно течение.

Хах ..аз съм в апартамент с пощите със същото положение.... свалих ги сложих изолация, сложих пощите пак и един реши да ме поучава че се загрозявал вхоза, защото нюанса на боята ми не бил същия ( входа не е боядисван последните 20 години може да си го представите)...но спокойно, не го Пребих, трябва да сме европейци все пак :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Чух, че топлоизолацията трябва да се прави от вътрешната страна и в цивилизацията така се правела. Не само защото е страхотно грозно да гледаш панели, тип релефна зебра (това трябваше съз закон да се забрани - или всички или никой), но и защото била много по-ефективна (още повече, когато горния апартамент не е изолиран).

Това не е вятно. За да е ефективна една фасадна топлоизолация, то тя трябва да е монтирана от външната страна и да се спазват строго технологичните норми. Иначе става само едно пльосване на ситопор на стената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е вятно. За да е ефективна една фасадна топлоизолация, то тя трябва да е монтирана от външната страна и да се спазват строго технологичните норми. Иначе става само едно пльосване на ситопор на стената.

Реклама на някакъв сайт правиш, за да вдигаш тема от преди година. Освен това е вярно, а доколко ти разбираш ми е далеч по-съмнително, от колкото човека, който ми го е казал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си правих вътрешна изолация с 3мм. депрон и съм доволен - няма влага, много добра топлоизолация и даже забелязвам понижено ниво на околния шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стериопор само по принцип върши работа, но да е поне 5см. Най-добре да се комбинира с някаква вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първо място, външната топлоизолация изисква много по-малко грижи при полагане от вътрешната. При вътрешната трябва да се реши въпроса с конденза, в зависимост от използваните материали. А при външната, основното е, че защитава стената от корозия, обновява фасадата и не заема място в жилището. За външна изолация е добре да се ползват най-качествените материали, но те си имат и своя цена. И в никакъв случай нещо по-тънко от 5см. Просто градът, дъждът и атмосферните условия ще му се отразят. Опитният майстор може да прецени каква комбинация от материали е най-подходяща. А също така е важно и да се спазва технологичното време за съхнене на лепило и шпакловка. Реално погледнато има много особености.

Редактирано от georgi.tanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на Monday, May 11, 2009 в 12:36, ALEXONE™ написа:

Спасението е само и единствено проветрението и то редовно. 

То, проветрението е задължително, но при резки температурни разлики пак ще се появява мухъл т.е. гранична стена с неотопляемо помещение или трегер или козирка на тераса Колкото повече се "запечатвате", то толкова повече се създават условия за създаване, на мухъл, плесени и спори. Стените трябва да "дишат". Санирането е по уместно при панелни жилища или такива тип -  широкоплощен куфраж. Ефекта е от санирането е двуяк т.е през зимата е относително топло, но през лятото след нагряване на цялата конструкция, то охлаждането е проблем т.е задържат се относително високи температури. Важното при избор на дограма е вида стъклопакет. Никога не слагайте обикновено стъкло или готови решения, а се консултираите в предвид изложението север или юг. При тухлени сгради с голяма дебелина на зида според мен е леко глупаво да се санира!  Аз лично съм попадал на изключително тъпи решени я за саниране т.е санират се стени пр. с площ 30кв.м. но ефекта е нулев защото никой не е предвидил студения покрив с площ 80кв.м. или студените стени на съседите също с такава площ. Последния пример особенно важи за апартаменти на последен етаж или апартаменти граничещи с необитаеми такива! Ако все пак толкова държите да санирате то, помислете за по- скъпия ,но по добър вариант за изолация с вата, каменна вата и дишащи покрития.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поредната стара тема ъпната само за да се направи реклама на някой сайт, и поне си го оправете преди да го рекламирате, че началната страница е доста проблемно да се отвори.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход