Премини към съдържанието
Pesho_i

Проблем с инсталацията на Windows на Tecra 8000

Препоръчан отговор

Имам едно лроблемче с инсталацията на Win98. Та эначи имам лартоп Toshiba модел Tecra 8000 всичко работеше добяе,но слет като си инсталирах драивери эа Tv-Out всичко се срина.Единствено трагва със стартовата дискета на Win98 Но немога даго инсталирам дава ми грешка в HDD по точно ( Cannot create a temporary. If you have HPFS or NTFS installed on your hard driver,you will needto create an MS-DOS boot partition to set up Windows ) Пробван с една про. да тествам HDDто каэва че всичко е нарет, но маи нее нарет. Моля эа савет дали може да се оправи или трябва да си търся друг Твърд диск ???

:offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно лроблемче с инсталацията на Win98. Та эначи имам лартоп Toshiba модел Tecra 8000 всичко работеше добяе,но слет като си инсталирах драивери эа Tv-Out всичко се срина.Единствено трагва със стартовата дискета на Win98 Но немога даго инсталирам дава ми грешка в HDD по точно ( Cannot create a temporary. If you have HPFS or NTFS installed on your hard driver,you will needto create an MS-DOS boot partition to set up Windows ) Пробван с една про. да тествам HDDто каэва че всичко е нарет, но маи нее нарет. Моля эа савет дали може да се оправи или трябва да си търся друг Твърд диск ???

:offtopic_s:

<{POST_SNAPBACK}>

Чак друг твърд диск?

Ако нямаш някакви ценни данни опитай да го форматираш бавно с проверка за bad sectors...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак друг твърд диск?

Ако нямаш някакви ценни данни опитай да го форматираш бавно с проверка за bad sectors...

<{POST_SNAPBACK}>

Нямам цинни данни Но неще дасе форматира,Слет като сложа системната дискета иэобщо не раэпоэнава HDD Единствено когато го тествам го намира.Преди имах два дяла единият беше под FAT32 а другият беше под NTFS система, а сега имам само един под NTFS. А и малко несам на ясно с равотата под ДОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямам цинни данни Но неще дасе форматира,Слет като сложа системната дискета иэобщо не раэпоэнава HDD Единствено когато го тествам го намира.Преди имах два дяла единият беше под FAT32 а другият беше под NTFS система, а сега имам само един под NTFS. А и малко несам на ясно с равотата под ДОС.

<{POST_SNAPBACK}>

Първоначалната ми идея беше да стартираш лаптопа с инсталационния диск на Windows 98SE.

На първото меню там избираш да стартираш от CD.

После на следващото избираш With CD-ROM support вместо Setup Windows.

Това щеше да ти осигури достъп до FDISK,Scandisk и FORMAT,с които нещата щяха да се наредят.

Сега обаче преосмислих и разбрах какъв е точно проблема ;)

С горния метод нищо няма да стане - FORMAT и FDISK не могат да пипат NTFS партиции.

Ето го и най-простото решение:

Сдобий се с инсталационен диск на Windows 2000 или windows XP.

Започни да инсталираш с тях нормално до момента в който не те пита на кой партишън да инсталираш.Тогава имаш възможност да триеш и създаваш партишъни (някъде най-долу на екрана са тези опции).Изтрий NTFS и изобщо всичко което имаш на харда - да остане само FREE или Unalocated.

След това избери "create partition" .Направи я да почва отначалото на диска и със съответната големина (или целия диск или някаква част, колкото ти трябва за Windows 98 ).Избери на нея да инсталираш Windows-a.Веднага следва екрана за избор на файлова ситема .Задай да се форматира FAT32.

Изчакай формата да свърши и като видиш "windows is creating list of files to be copied" рестартирай.

Сега следват малко вариации.

Ако не си форматирал целия диск FAT32 изпълни стъпките отгоре с диска на Windows 98.Използвай FDISK.Целта да си наделиш диска както ти харесва.

И по-точно да създадеш дял на останалото свободно място.После вече може да ползваш FORMAT за да го форматираш .Правилният избор отново е FAT32.

После инсталираш Windows 98 без проблеми.

Сега имай впревид че не всичко което съм писал е дословно.Тоест не мога да ти дам ТОЧНИ указания тъй като незнам всичко наизуст.Знам само че ако следваш някакъв подобен порядък ще се получи.

Ако ти трабва инфо за FORMAT и FDISK ползвай Google.

Запомни че за инсталация на Windows 98 ти е нужен Primary FAT32 Partition.

Има вече стотици начини как да го направиш - например с Partition Magic ще стане много по-лесно и по-бързо.Общо взето може да стане с всяко рековъри CD което ти попадне.Може да го направиш и с Knoppix например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.