Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• 1 месец по-късно...

Каквото и да правя, каквато и кодировка да пробвам, изкарва това:

what.png

Аз поне се отказвам. Не мога да я накарам да чете кирилица и това е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблем е в твоя компютър, защото при мен излиза:

registry6ko.th.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези бутони и аз ги изкарвам на кирилица, с тях няма проблем. Опитай да преведеш онези в основното меню, да речем на Options -> Startup and language или Save / Start Scan / Cancel. Там е проблемът, поне при мене. А за проблема при мен... Може, но не ми се вярва - всички Language Options са ми на БГ, отделно това не е нито първата, нито втората програма, в чийто мозък бъркам, а само тя не ще... Все пак може и да има нещо, което не улавям, знам ли вече... Но не става - току-що се мъчих пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Cyra 1.6 ,която сменя кодировката на Windows от 1251 на 1252 - рестартирай и може да стане...при мен стана с някои програмки...

http://www.dgstudios.com/nick/download/cyra/cyra.zip

Поздрави за хубавите начинания!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Wankata

Сега вече разбрах какъв е проблем. Извинявай, че се изказах неподготвен

Интересното е, че след инсталация на русски език тези елементи също са на 'маймуница'. А русификатори има. И аз доста си поиграх но не намерих решение, най-добре е да се свържем с автори на програма или стези на руски превод

С уважение,

Валери /поиск/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте... Сега се прибирам от път... Утре ще опитам пак с линка за смяна на кодировката, да видим какво ще стане, сега съм скапан и умирам за сън... Благодаря за съветите!

EDIT: Уху, стана :)

Нека не давам срокове - идват празници, но ще се постарая в скоро време да я преведа на български. Може да стане утре, може и след седмица - зависи от времето и желанието ми за работа. Малкото номерче с кодировката свърши работа. Предполагам, че ще ми е от полза и за по-нататъшните преводи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и него: http://wankataa.strana.germany.ru/Registry...%20Language.rar

В общи линии - доста шантава програма. Някои от редовете в превода излизат извън рамките на диалоговите прозорци, за което моля да бъда извинен. Прграмата не позволява редактиране на размера на бутоните и интерфейса с ресурсен редактор, тъй като те се намират в... Help файла. Ще поровя за някой по-функционален CHM редактор, който да ми позволи да си поиграя и с тях. Четирите, които пробвах, не стават за това. Преводът и пък е в два отделни файла в различни папки и т.н. Вече никак не ми е чудно, че се предлага само с два интерфейса - на английски и на немски...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Променя се ключ в Регистрито:

START -> Eject -> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\

Control\Nls\CodePage

Намираш NAME - 1252 Стойността (Data) е c_1252.nls. Променяш на c_1251.nls, като се кликваш два пъти с левия бутон на мишката 1252.nls.

След това всичко излиза нормално

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Ето го и него: http://wankataa.strana.germany.ru/Registry...%20Language.rar

В общи линии - доста шантава програма. Някои от редовете в превода излизат извън рамките на диалоговите прозорци, за което моля да бъда извинен. Прграмата не позволява редактиране на размера на бутоните и интерфейса с ресурсен редактор, тъй като те се намират в... Help файла. Ще поровя за някой по-функционален CHM редактор, който да ми позволи да си поиграя и с тях. Четирите, които пробвах, не стават за това. Преводът и пък е в два отделни файла в различни папки и т.н. Вече никак не ми е чудно, че се предлага само с два интерфейса - на английски и на немски...

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей Wankata!

Поздравления за превода,макар и да му се радвам частично.При мен,незнам защо въпросните бутони излизат на маймуница.Иначе,другото е на български.Моля те кажи къде бъркам-има ли значение версията.Аз съм с 5.0.0.135.А може би има и някакви други настройки извън програмата?Има ли значение на какъв език се инсталира,защото се оказа,че при някои програми има.Очаквам с нетърпение отговора ти,защото отдавна искам да я разуча тази програма и разбира се,ще ми е много по-лесно на български.

Всичко най-най! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Няма никакъв номер - просто инсталираш това, което B-boy[styLe] е дал, рестартираш и готово... :yanim:

А, няма значение на кой език инсталираш. Просто програмата, по-точно езиковите файлове в нея, са на най-невероятни места и кодирани по друг начин, което явно затруднява приемането и от Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей. Няма никакъв номер - просто инсталираш това, което B-boy[styLe] е дал, рестартираш и готово... :offtopic_s:

А, няма значение на кой език инсталираш. Просто програмата, по-точно езиковите файлове в нея, са на най-невероятни места и кодирани по друг начин, което явно затруднява приемането и от Windows.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей wankata!

Благодаря ти много за подробните разяснения.B-boy[styLe] е дал линк към програма,която да замени регъстър в уйна.Моля те кажи,това ли трябва да инсталирам,та да се инсталира изцяло българския?Ако заменя регистъра с тази програма,това ще окаже ли влияние на уйна като цяло или се отнася само за инсталираната програма?Аз си инсталирах програмата от линка,даден от теб.Тъй като ти посочваш линка на B-boy[styLe] не разбрах,трябва ли да инстална и другата програма?Очаквам с нетърпение отговора ти.

Всичко най-най ти желая! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да окаже влияние - тя просто добавя 1252, като запазва стария 1251, и така програмите могат да си използват и двете. Тя не заменя регистъра, а само добавя нови стойности в него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, няма да окаже влияние - тя просто добавя 1252, като запазва стария 1251, и така програмите могат да си използват и двете. Тя не заменя регистъра, а само добавя нови стойности в него.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря много,много,много wanka!

Най-после стана.Сега вече имам програмата на български.Супер!

Страхотен превод!При мен превода не излиза от рамките на бутоните,въобще супер! ;):yanim::yanim:

С удоволствие започвам да я разучавам!

Още веднъж благодаря! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

А за нас от простолюдието ще има ли сиренце? Вие си поговорихте, пък ние си попуших ме. Ами финализирайте всичко и излезте с един линк, та да огрее и на нашата улица. angry.gif:clap::yanim::wors:

Wankata: Тц, тц, тц... По-кротко го давай, нямаш болка за умиране, пък и ние сме хора, разбираме...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://wankata.data.bg/Registry%20Mechanic...%20Language.rar

Старият превод с трика, посочен по-горе, работи. Ако има непреведени стрингове, казвайте - нямам време в момента да си играя да я тествам, но като гледам, броят на редовете поне на пръв поглед е еднакъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
' date='19.12.2005г. в 11:22' post='107106']Пробвай с Cyra 1.6 ,която сменя кодировката на Windows от 1251 на 1252 - рестартирай и може да стане...при мен стана с някои програмки...

http://www.dgstudios.com/nick/download/cyra/cyra.zip

Поздрави за хубавите начинания!

Вече е преместена тук:

http://dl.softportal.com/load/cyra.zip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване