Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли препоръка за закупуване на хардуер?

Препоръчан отговор

Трябва да преведа компютъра си според тези изисквания:

ОС: Windows XP + SP2

Процесор: 2ghz Pentium4 or Amd Athlon 2000+ Processor

РАМ: 1 GB

Видео Карта: 128mb Video Card (GeForce FX 5900 or Radeon 9500)

Въобще не съм запознат със следните показатели и техните еквиваленти, за което ще ви замоля да ми предложите някакви разумни решения, достатъчни да решат проблема с тез изисквания. Ето и с какво разполагам аз:

ОС: Windows XP + SP2

http://store.picbg.net/pubpic/05/9F/46c0ca7cd900059f.png

http://store.picbg.net/pubpic/E8/9E/10ec4250b845e89e.png

http://store.picbg.net/pubpic/6D/E3/e304b38bdf926de3.png

Редактирано от UserX (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесор - иска 2000+; твоя е 2400+ ---------- покриваш

Видеокарта - иска радеон 9500; твоята е радеон 9550 ------------- покриваш

Рам памет - иска 1 гигабайт; товята е 512 мегабайта<т.е. половин гигабайт> ---------- не покриваш. Струва двадесет и няколко - тридесет и няколко лъвчета в магазина ако е нова с 3 години гаранция. Говорим за DDR 1 памет.

За какво ти трябва точно ако не е тайна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

За The Sims 3 (игра)...

Процесор: 2ghz, моят е по-малко. Това мисля, че е проблем sad.gif и аз исках, да кажете някакви марки, като ида в магазина да кажа какво да ми дадът, защото не им разбирам и те само като мен такива чакат да ме метнат...

Редактирано от UserX (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За The Sims 3 (игра)...

Процесор: 2ghz, моят е по-малко. Това мисля, че е проблем sad.gif и аз исках, да кажете някакви марки, като ида в магазина да кажа какво да ми дадът, защото не им разбирам и те само като мен такива чакат да ме метнат...

Виж, късно е, спи ми се. Не продавай на краставичаря краставици. ОК? Чети. Приеми че знам какво пиша.

Между 2000 мегахерца и 2000+<което е рейтинг на процесора> има голяма разлика. Да ги омешваш е меко казано недопустимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

radeon 9500 въобще не съотвества на gf fx5900 - втората е 256битова и честотите й на работа са по-високи!

Хубаво де. И к'во? Хората са написали ИЛИ поне радеон 9500 ИЛИ поне 5900. Дали двете карти са подобни или не не е от значение. Важното е че ще работи.

Нали се сещаш, .........

Да не оспамвам излишно отговорям тук.

Човека иска да се впише в определени параметри. Дали са достатъчни или не за комфортна игра зависи изцяло от продукта. А и не пита колко му е нужно да играе комфортно. Тя щом не е излязла още работата е лоша. Но пък е Симс, т.е. не е много претенциозна.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че след като това са минималните изисквания на играта, то ще е почти невъзможно да играеш нормално на такава система освен може би на резолюция 640х480 с абсолютно всички детайли на Low настройки. Както и да е - вземай още 512MB DDR400 и пробвай като излезе играта. Ако може да се играе дори и на Low добре, но не се надявай много на комфортен геймплей с тази машина. 9550 е с доста ниски default-ни честоти и ако не е добре овърклокната ще имаш сериозни проблеми с подкарването на играта. Но пък картата търпи доста голям овърклок и 99% от тях с лекота стигат 400MHz на ядрото колкото е честотата на 9600Pro. Стига да си наясно какво правиш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал това ти е дъното.7VT880-RZC

Изискванията на играта са малко по високи от тези които си постнал. The Sims 3

Това са минималните ще тръгне но няма да може да се играе комфортно.

The Sims 3 requires at least the following:

FOR WINDOWS XP

* 2.0 GHz P4 processor or equivalent

* 1 GB RAM

* A 128 MB Video Card with support for Pixel Shader 2.0

* The latest version of DirectX 9.0c

* Microsoft Windows XP Service Pack 2

* At least 6.1 GB of hard drive space with at least 1 GB of additional space for custom content and saved games

Според мен за около 180лв можеш да вземеш следните компоненти.

Процесор-AMD Athlon XP 2500+

Видео-ATi x1650Pro, 512MB PowerColor AGP8x, TV Out, 88.21 лв

рам-SUPER TALENT 1GB DDR 400 63.07лв.

Захранването ти какво е?Марка,ватове?

Айде и едно захранване да предложа.FORTRON ATX-350PNF, 350W 45.73 лв.

Редактирано от petiostoianov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но пък е Симс, т.е. не е много претенциозна.

Именно. Затова и иска pixel shader 2.0, т.е. и сегашната му видеокарта е достатъчна. Впрочем играта дали изобщо ще има някакви настройки за графика? Умрял процесор не му трябва да купува. По-скоро да се одруса за 1ГБ скъпа ДДР памет и ще му върви играта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна: Radeon 9550 е пригодена така, че да може да се флашне до 9600. От 250 Mhz става 400 + още няколко малки подобрения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна: Radeon 9550 е пригодена така, че да може да се флашне до 9600. От 250 Mhz става 400 + още няколко малки подобрения.

Но само от човек с необходимите умения и след като със сигурност сте се убедили във възможностите на видеокартата за овърклок, в противен случай съществува сериозна възможност от повреда и носене в сервиз което струва пари. Та такива съвети не ги вземайте много на сериозно, че после надали M1st3r_X ще ви плати сервизното обслужване или евентуално купуване на нова видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3ащо не пробваш дали ще ти тръгне играта и ако не стане чак тогава да мислиш за ъпгрейд.

P.S. Cпоред мен ще върви на сегашния ти компютър .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но само от човек с необходимите умения и след като със сигурност сте се убедили във възможностите на видеокартата за овърклок, в противен случай съществува сериозна възможност от повреда и носене в сервиз което струва пари. Та такива съвети не ги вземайте много на сериозно, че после надали M1st3r_X ще ви плати сервизното обслужване или евентуално купуване на нова видеокарта.

Еми аз си разучих за какво става въпрос и я флашнах на собствен риск. Специално 9550 е орязана версия на 9600.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за всички отзиви, но май ще направя следното:

3ащо не пробваш дали ще ти тръгне играта и ако не стане чак тогава да мислиш за ъпгрейд.

P.S. Cпоред мен ще върви на сегашния ти компютър .

Имам и друга машина с по-добри вазможности така, че ако не стане на моята докъто я пооправя ще играя на другата и готово. Искам също така да кажа, че каквото и да съм пробвал до сега с изисквания 1GB RAM то винаги е тръгвало, но и без това имам обещани 2 GB до дни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...каквото и да съм пробвал до сега с изисквания 1GB RAM то винаги е тръгвало...

Минималните изисквания "уж" се слагат за горе-долу комфортна игра. Това не означава, че продуктът няма да тръгне на по-ниски параметри. Просто така ще върви, че по-добре да не е тръгвал изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играта няма да ти тръгне на тази конфигурация,или ако тръгне ще върви така че на първото зареждане на ниво ще си оплюеш брадата да я чакаш.

Още Симс 2 беше невероятно тежка и зле програмирана,така че не очаквай чудеса дпри и да си преведеш системата към минималните изисквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване