Премини към съдържанието
popoiop

замръзва екрана мишката и клавиатурата

Препоръчан отговор

шума на компютъра става по-тих и не работи нищо, понякога и копчето за рестартиране отказва, мишката замръзва екрана също и часовника не се сменя, проверих за вируси, почти винаги ми прави този номер, незнам какво мога да направя за да разбера има ли сериозен проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не ти прегрява процесора. Провери си вентилатора...

"...шума на компютъра става по-тих и не работи нищо..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи преди време и на мен ми се случи същото.

На няколко пъти компа ми онемява(замръзва всичко на екрана и не можеш да направиш абсолютно нищо,даже и да го изключиш).Съмнявах се че е някой гаден вирус но след неколкократно ,,замръзване" в продължение на няколко дни ми изгоря захранването.Оказа се , че проблемът е бил в него.Потърси помощ от компетентни лица или сервиз докато все още може да се разминеш с дребна сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натоварваш компа колкото можеш и когато забие .Влизаш в бот менюто и там на мониторинга виж на колко градуса е бачкал процесора.Ако това е на ред виж мноо добре какво си инсталвал по това време от когато забива

В най-добрия случи можеш да пробваш рипер на Wina ако е нещо от него ще се оправи 100 %

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и видео картата да е.

Това че ти забиват мишката и клавиатурата може да не е вярно. Просто екрана ти замръзва и да не виждаш че работят.

Просто предполагам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и мене ме мъчи такъв проблем, но на мене ми се струва, че има нещо общо с мрежовата карта. Преди като ползвах вградената всичко си беше ОК.

В момента, в който сложих външната [surecom] започна тоталното замръзване. Интересното е, че около 30-40 дни ползвах мрежовата карта на брат ми[Realtek], с която нямаше 100% замръзване т.е. мишката се движеше, компютъра направо влачеше, а CPU-то беше на 100%, но след известно време - 2-3-5 мин. като че ли от нищото се оправяше сам. В редки случай се стигаше до бутона RESET. Интересното е, че брат ми не е ми е споделял за проблеми от подобно естество :angry:

Нямам спомен да е замръзвал ако няма връзка с Интернет :angry:

В близките дни ще махна външната и ще си карам с вградената да видя до къде ще я докарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@popoiop

Най-вероятно прегрява.... захранване и видеокарта е по-малко вероятно, но все пак възможно... провери си вентилаторите и най-добре би било да ги свалиш и да ги почистиш. Ако нямаш опит с тази дейност е най-добре да намериш някой който знае как се прави, ако ще ги сваляш за да няма неприятности в последствие...

@leo_i

Принципно от лан карти съм виждал какви ли не проблеми - супер бавно зареждане на пс, разни такива като твоите.... пробвай да качиш последните драйвъри за лан картата - най-често дори през windows update може да се свалят. Другото което може да направиш е да провериш дали някой не те тормози по локалката... сканираници и т.н. в смисъл да си качиш малко повече защитата през firewall-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

@leo_i

Принципно от лан карти съм виждал какви ли не проблеми - супер бавно зареждане на пс, разни такива като твоите.... пробвай да качиш последните драйвъри за лан картата - най-често дори през windows update може да се свалят. Другото което може да направиш е да провериш дали някой не те тормози по локалката... сканираници и т.н. в смисъл да си качиш малко повече защитата през firewall-a.

<{POST_SNAPBACK}>

Ще ти кажа след 24-32 часа, като го оставя да работи с вграденета ЛАН карта. За момента работи около 4 часа с вградената и е ОК. Не мисля, че с Външната щеше да издържи толкова. Драйверите са най-актуалните от страницата на производителя, докато беше при брат ми и той работеше със същите и беше ОК. Вероятно е някакъв хардуерен конфликт. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.