Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

Каквото ви душа иска :) Важното е, че няма да тровите невинни граждани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А невинните граждани спокойно вече ще мога да си умират здрави :)

Кеф, нали ?

Аз съм вече абсолютно "ЗА" забраната.

установих няколко предимства на това да не се пуши в ресторанта или кръчмата :

1.)пуша по-малко, а това са по-малко разходи

2.)преди, докато пушех прекъснато и пиех се напивах по-бързо, а махмурлука ми беше ужасен просто.Сега пия повече, а имам по-малък махмурлук.

3.)досега, като седна на една маса някъде - седя цяла вечер и не помръдвам.Ако искам да говоря с някого -трябва да си намеря нарочен повод да се доближа до него.А сега е много по-просто - излизаме да пушим отвън и разговорът става неусетено от само себе си :)

4.)същото като точка 3 , само че се отнася до секса - досега цялата вечер седя до жена ми и не смея да погледна към някоя чужда булка.А сега -женатяа си седи сама вътре, а аз отвън си...хмм.. пуша :ph34r:

5.)Всички пушачи вече се чувстваме като "сродни души", обединени от някаква кауза.Няма значение дали познаваш другия-щом е отвън и пуши, значи в харабия и може да се разчита на него :)

Това са плюсовете, които открих за седмица насам - предполагам, че с времето ще намеря и други, а минуси не виждам абсолютно никакви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А невинните граждани спокойно вече ще мога да си умират здрави :)...

Предпочитам да умра здрав, отколкото болен :)

Напълно съм съгласен с посочените от теб плюсове. Единственото, което ми липсва в цигарите е, че са социален наркотик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А невинните граждани спокойно вече ще мога да си умират здрави :)

Кеф, нали ?

Аз съм вече абсолютно "ЗА" забраната.

установих няколко предимства на това да не се пуши в ресторанта или кръчмата :

1.)пуша по-малко, а това са по-малко разходи

2.)преди, докато пушех прекъснато и пиех се напивах по-бързо, а махмурлука ми беше ужасен просто.Сега пия повече, а имам по-малък махмурлук.

3.)досега, като седна на една маса някъде - седя цяла вечер и не помръдвам.Ако искам да говоря с някого -трябва да си намеря нарочен повод да се доближа до него.А сега е много по-просто - излизаме да пушим отвън и разговорът става неусетено от само себе си :)

4.)същото като точка 3 , само че се отнася до секса - досега цялата вечер седя до жена ми и не смея да погледна към някоя чужда булка.А сега -женатяа си седи сама вътре, а аз отвън си...хмм.. пуша :ph34r:

5.)Всички пушачи вече се чувстваме като "сродни души", обединени от някаква кауза.Няма значение дали познаваш другия-щом е отвън и пуши, значи в харабия и може да се разчита на него :)

Това са плюсовете, които открих за седмица насам - предполагам, че с времето ще намеря и други, а минуси не виждам абсолютно никакви :)

Абсолютно вярно, социалния ми живот е във възход след тази забраница...имах неочаквани весели запознанства...и с трите пола :D Наблягам на домашните сбирки и не си харча парите за по кафета....йеееееееееее...

С удоволствие отбелязвам, че хората наистина спазват забраната, за няколко дни по градинките, видях само една нахална женица със запалена цигара... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невинни?! :ohmy:

Те са виновни, че стоят до някого, който ги трови :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Те са виновни, че стоят до някого, който ги трови :D

Не. Вие сте виновни, че навиците ви излизат извън вашето тяло. Заместете цигарите с хероин, примерно и ми е все тая дали ще се друсате до мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Вие сте виновни, че навиците ви излизат извън вашето тяло. Заместете цигарите с хероин, примерно и ми е все тая дали ще се друсате до мен.

Ами ако надрусаният до теб е взел такъв наркотик пак ли не би имал нищо против? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми е жал за собствениците на барове и кафенета, като не говоря за големите с тераси и т.н,. а за малкия и среден бизнес, които не са предвидили тераси поради липса на място и т.н. А иначе гадно, не гадно за пушачите, ще излизат навън да пушат, кво да правят, всяко чудо за 3 дни. Ще помрънкат, па ще спрат. Искат, не искат в цяла Европа е забранено, както и в Щатите и беше просто въпрос на време. Но това за стадионите не го разбирам, честно. Как ще спреш няква екзалтирана надрусана и пияна 10 000 тълпа на концерт на AC/DC или Guns да не пуши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако надрусаният до теб е взел такъв наркотик пак ли не би имал нищо против? :D

Разбира се, стига да не се стига до физическо взаимоотношение. А ти обърни внимание на следното : "Солите" са легални в САЩ, тъй като притежанието на химикалите, от които се синтезират, не е престъпление." Ето до какво води забраната на леките наркотици - хората търсят легални заместители и стигат до посочения от тебе наркотик, или дори по-лошо - до "крокодил".

Мен ми е жал за собствениците на барове и кафенета...

Ой милите те, сега хората ще спрат да ходят по заведения :(

...Как ще спреш няква екзалтирана надрусана и пияна 10 000 тълпа на концерт на AC/DC или Guns да не пуши?

Това го дискутирахме вече в темата и то не еднократно. Камери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, стига да не се стига до физическо взаимоотношение. А ти обърни внимание на следното : "Солите" са легални в САЩ, тъй като притежанието на химикалите, от които се синтезират, не е престъпление." Ето до какво води забраната на леките наркотици - хората търсят легални заместители и стигат до посочения от тебе наркотик, или дори по-лошо - до "крокодил".

Пристрастените към наркотици са опасни не само за себе си, а и за околните.

Ако видим, че някой пуши, винаги можем да се отдръпнем от него, но как да разберем, че човекът седящ до нас не е надрусан или пък няма пари за наркотици и е в състояние не само да ни ограби, а и да ни убие?

Алкохолното опиянение също е по-опасно за околните от цигарения дим.

Ако не пушех, бих се отнесла към пушача до мен като към човек прекалил с чесъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...няма пари за наркотици и е в състояние не само да ни ограби, а и да ни убие?...

Именно затова трябва да бъдат разрешени леките наркотици, които не предизвикват абстиненция.

...Алкохолното опиянение също е по-опасно за околните от цигарения дим....

Кажи го на болните от астма и на множеството малки деца с дихателни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми е жал за собствениците на барове и кафенета, като не говоря за големите с тераси и т.н,. а за малкия и среден бизнес, които не са предвидили тераси поради липса на място и т.н. А иначе гадно, не гадно за пушачите, ще излизат навън да пушат, кво да правят, всяко чудо за 3 дни. Ще помрънкат, па ще спрат. Искат, не искат в цяла Европа е забранено, както и в Щатите и беше просто въпрос на време. Но това за стадионите не го разбирам, честно. Как ще спреш няква екзалтирана надрусана и пияна 10 000 тълпа на концерт на AC/DC или Guns да не пуши?

След 7-8 Юли ще ти пиша дали се е пушило на стадиона или не (Sofia rocks) аз съм непушач, но силно се съмнявам повече от 30 000 фенове на рока и метъла да спазват този закон :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно затова трябва да бъдат разрешени леките наркотици, които не предизвикват абстиненция.

Не приемам употребата на наркотици, било то и леки.

Казах го и пак ще го повторя - най-добрият изход за всички е заведенията да се делят на такива за пушачи и такива за непушачи, като заведенията за непушачи бъдат материално стимулирани от държавата, защото едва ли има собственик на заведение, чиято цел не е печалбата.

А на открито да се пуши.

Аз имам непоносимост към изгорели газове и прах и се пазя от тях, като избягвам замърсените места, ако това е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

След 7-8 Юли ще ти пиша дали се е пушило на стадиона или не (Sofia rocks) аз съм непушач, но силно се съмнявам повече от 30 000 фенове на рока и метъла да спазват този закон :)

Ти пък сега! Ще караш дамата да чака цял месец. Аз от сега мога да отговоря: Ще се пуши , та пушек ще се вдига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък сега! Ще караш дамата да чака цял месец. Аз от сега мога да отговоря: Ще се пуши , та пушек ще се вдига.

Само си представи как в някво върло пого пушат няколко стотин пича и 1-2 полицай тръгнали да ги глобавят ... Олеее направо от сега избухвам в смях - ще потупат един 2 метра - 110 кила - рошав - кожен от горе до долу - и намръщен металюга и ще му продумат:

Пушите тук - глоба 500 лева :) .... И както се казва на жаргон "Земи тоя damage" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не приемам употребата на наркотици, било то и леки...

Стига бе, не ядеш сладко, не правиш секс, не пиеш кола и не гледаш телевизия?

...най-добрият изход...

Явно по-напредналите от нас държави имат повече опит. След като те са решили, че най-добрият начин е да забранят изцяло пушенето, явно е така. Няма нужда тепърва да откриваме топлата вода, след като можем да се възползваме от чуждестранния опит наготово.

...Аз имам непоносимост към изгорели газове и прах и се пазя от тях, като избягвам замърсените места, ако това е възможно.

Напълно нормално за всеки човек. Хайде сега вместо да мрънкаме безсмислено за една забрана, която е цивилизована и вече е влязла в сила в развитите страни, да потърсим начин как да намалим вредните емисии от автомобилите.

...и 1-2 полицай тръгнали да ги глобавят ....

Нещата не стават така. Ако държавата има реалното желание да се спазва този закон, то ще правят както с футболното хулиганство - преглеждат се записите от камерите и се привикват провинилите се лица в съответното РПУ. Впрочем напоследък така започнаха да процедират и с нарушителите на правилника за движение - цивилни коли, оборудвани с камери. На края на месеца честитка. Дори глобите могат директно се изтеглят от банковите сметки, или да се начисляват към данъците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си колега за много неща, но и за много неща не. Мен на въздух не ми пречи като се пуши - непушач съм мразя да се "осмърдявам" на цигарен дим и да го дишам въобще - затова спрях да посещавам на времето баровете и дискотеките. Но не виждам проблема от пушеното на открито, специално в големите градове айде първо правителството да намали емисията на твърди частици в атмосферата и тогава да гледаме "белите кахъри" защото уредът поставен на центъра който отчита това нещо или се манипулира или не отчита вярно защото в София с просто око е видимо над допустимите норми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, да - покажи ми един "наркотик без абстиненция' , че да си скъсам дипломите :lol6:

А това за акохола го кажи на всички болни от цироза и рак на черния дроб, на всички жертви на пияни шофьори, на всички жертви на насилие , причинено от пияни - кажи им, как алкохоът не вреди - да видим дали няма да те разскъсат на парчета.

Колкото до цигарите - тютюн се пуши от както свят светува и ще се пуши , колкото и да се правите на възмутени.

Това, че вие изпадете в истерия от запалена цигара - на нас, пушачите -изобщо, ама изобщо не ни пречи, ами се забавляваме с изтъпите на истерия и почти религиозен фанатизъм, който наблюдаваме у вас :) Да ти кажа, много е поучително учудването на някой болен, от беолодробен рак, който като му съобщя диагнозата каза : "Ама аз никога през живота си не съм пушил".Винаги ми идва на акъла да му кажа : "ами да си - поне щяхме да знаем защо си болен сега" , ама винаги се въздържам.

Дожалява ми за вас , непушачите-честно,....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само си представи как в някво върло пого пушат няколко стотин пича и 1-2 полицай тръгнали да ги глобавят ... Олеее направо от сега избухвам в смях - ще потупат един 2 метра - 110 кила - рошав - кожен от горе до долу - и намръщен металюга и ще му продумат:

Пушите тук - глоба 500 лева :) .... И както се казва на жаргон "Земи тоя damage" :D

хахахаа, и аз си го представих :))) Много цветущо си го описал ... И с тия лелки инспекторки, дет са ги пуснали, милите не им завиждам... Еле пак ако смеят да стъпят на стадиона :no-no: а това с камерите не знам, наште управници нали все гледат да спестят пара... та не знам колко камери треа да сложат на стадиона :tongue2: Ще чакам некой да сподели след концерта ква е хавата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...или се манипулира или не отчита вярно...

Със сигурност се манипулира. Ако от някоя малка уличка излезеш на Орлов, или Лъвов мост, веднага усещаш помията. Впрочем от Европа ни натискат да предприемем конкретни действия и за емисиите от неизгорели газове, но нашата горивна мафия се опъва. Още малко и ще започнат да ни налагат глоби, които ще трябва да се плащат от данъците. Реално поне 30% от автомобилите, които са на улиците, не трябва да са там.

А пушенето на открито също може да е силно неприятно за случайните минувачи, ако има струпване на хора. Когато беше концертът на БНР на Батенберг, постоях 10 минути и като запалиха няколко цигари около мен, веднага се изнесох. Да, открито, ама... На централна автогара съм имал подобно преживяване докато съм чакал автобуса. По спирките на градския транспорт е същата работа. Неслучайно в развитите страни е забранено пушенето и там. Но тук нали сме си българи, ще направим нещата по циганския начин.

да, да - покажи ми един "наркотик без абстиненция' , че да си скъсам дипломите :lol6:...

Марихуана.

...кажи им, как алкохоът не вреди...

Първо, никога не съм казвал, че алкохолът е безвреден. Второ, прекрасно знаеш, че в повечето случаи разликата между лекарството и отровата е в дозата.

...Колкото до цигарите - тютюн се пуши от както свят светува и ще се пуши , колкото и да се правите на възмутени...

Слабо ме интересува. Всеки има право да си слага каквото си поиска в организма. Въпросът е да не пречи на другите.

...ами се забавляваме с изтъпите на истерия...

както ние се забавляваме с вашите истерични изцепки, след приемането на този закон ;)

...Дожалява ми за вас , непушачите-честно,....

На мен пък хич не ми е жал за пушачите. Впрочем и аз пуша - за последната година сигурно ми се събира половин кутия цигари.

...та не знам колко камери треа да сложат на стадиона...

Камерите вече са поставени и действат. Въпрос на желание е да ги използват и за пушачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....Марихуана.

Първо, никога не съм казвал, че алкохолът е безвреден. Второ, прекрасно знаеш, че в повечето случаи разликата между лекарството и отровата е в дозата.

.....

И в двата случая не позна.

Мхм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в двата случая не позна.

Мхм.

Ами аргументирай се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аргументирай се.

а, а,а - безплатни лекции няма да изнасям :)

Има достатъчно материал по темата в нета -чети ще разбереш.Но не чети избирателно статиите и проучванията спонсорирани от определени фармацевтични кръгове, ами всичко поред.

Не ти преча да вярваш в какво си искаш - варвай, че марихуаната не вреди, вярвай, че тютюнът е зло, вярвай ако искаш и в дядо Коледа, но те моля само да се замислиш от колко векове се пуши в Европа ( не говоря за Америка) и защо само в последните години се говори за вредата от него ;)

аз повече няма да се обаждам тук - вече казах, че съм абсолютен поддръжник на забраната за пушене в заведенията, тъй че - дишай спокойно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно, аз затова много внимавам с дозата и никога не пия повече от по 50мл твърдо...10-12 пъти на ден. Добре де, не за мен се отнася, аз съм само пушач, но познавам такива хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пушач съм и нямам нищо против забраната.Просто трябва да се свикне че отиваш ли на заведение трябва да забравиш за цигарите.Но така е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване